Skocz do zawartości
Prokop80

Odtwarzanie formatów flac na amplitunerze (w szczególności SC-LX83)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtwarzaniem formatu flack, a dokładnie nie mogę go wcale odtworzyć ani z pamięci przenośnej ani poprzez DLNA. Miał może ktoś takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego pionka przez ponad miesiąc w użytkowaniu, ale pliki FLAC odtwarzałem akurat z płytek CD z pionka BDP LX-91 i szło to bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niby jakim cudem nie chodzi przez DLNA

Wild Medja Serwer i chodzi wszystko łącznie z MPC np

Co prawda nie jako FLAC tylko LPCM ale to bez najmniejszego znaczenia bo jest to format bezstratny.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niby jakim cudem nie chodzi przez DLNA

Wild Medja Serwer i chodzi wszystko łącznie z MPC np

Co prawda nie jako FLAC tylko LPCM ale to bez najmniejszego znaczenia bo jest to format bezstratny.

Pozdrawiam :D

Czy ty czytasz pytania?????? Możesz, mi wierzyć że z całą reszta formatów nie mam problemów, nie potrzebny mi nawet wild media serwer, amplituner pracuje jako urządzenie sieciowe bez DLNA (trochę zamieszałem z tym DLNA sory), po prostu przeglądam foldery na kompie za pomocą amplitunera. Problem jest taki że amplituner widzi pliki w formacie flack ale ich nie może odpalić. Jak podpinam pamięć zewnętrzną przez USB to nawet plików nie widzi i tu jest problem. Dlatgo się zastanawiam co jest nie tak. Z tego co sprawdzałem częstotliwość próbkowania itp są zgodne z tym co piszą w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

To ja napisałem ?

Mam problem z odtwarzaniem formatu flack, a dokładnie nie mogę go wcale odtworzyć ani z pamięci przenośnej ani poprzez DLNA. Miał może ktoś takie problemy?

Czytam pytania :_bezradny:

I stwierdzam jednoznacznie przez DLNA chodzi.

Zainstaluj serwer i z bani, widocznie amp nie jest w stanie tego połknąć.

Zresztą zapomnisz o kłopotach z formatami i wideo i audio, mało tego dostaniesz szereg zupełnie nowych możliwości.

Jest trochę czytania i gimnastyki ale warto polecam.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja napisałem ?

...

No przecież napisałem w następnym poście że nie potrzebne jest DLNA bo ampli działa jako urządzenie sieciowe (widzi dyski i foldery na kompie) jeszcze napisałem sory za zamieszanie.

I stwierdzam jednoznacznie przez DLNA chodzi.

Zainstaluj serwer i z bani, widocznie amp nie jest w stanie tego połknąć.

Zresztą zapomnisz o kłopotach z formatami i wideo i audio, mało tego dostaniesz szereg zupełnie nowych możliwości.

Jest trochę czytania i gimnastyki ale warto polecam.

Pozdrawiam :D

Czy ty jesteś jakimś sprzedawcą programów, po co mi ten serwer? Ten amplituner powinien odtwarzać flacki bezpośrednio z dysku tak jak to robi z innymi formatami (z którymi nie ma żadnych kłopotów) to po co mi serwer? Już nie wspomnę o odtwarzaniu z pamięci USB, tam też serwer mam instalować??? Zresztą jak pisze kolega Deimos u niego łykał flacki. Tu jest problem innej natury, może coś z oprogramowanie w amplitunerze, a może coś z niezgodnością parametrów formatu flack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Widzisz foldery i co dalej?

Oglądasz filmy z kompa?

Oglądasz filmy z sieci ?

Słuchasz radia internetowego?

Zdjęcia z kompa?

I nie wiem co jeszcze

Naprawdę tak ciężko pojąć że masz spore możliwości. jak wykorzystasz to za co zapłaciłeś.

A usrałeś się do FLAC na gwizdku.

To pooglądaj sobie tym urządzeniem sieciowym MKV z kompa albo wgraj z 15GB na gwizdka.

Czemu nie chodzi nie wiem ale daj sobie spokój, koło dawno wymyślone.

Nie wiem jakim cudem wpadłeś na pomysł że handluję darmowym oprogramowaniem ale niezłe.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ci tu wytłumaczyć pewne rzeczy. DLNA to taki standard który wymyślono po to by różne urządzenia mogły się ze sobą komunikować, TV, odtwarzacze itp. w celu wymiany różnych danych (muzyki, zdjęć itp.)pomiędzy sobą. Czyli jest to taka sieć pomiędzy urządzeniami. Teraz jeśli chcesz aby takie urządzenie (posiadające obsługę DLNA) miało dostęp do pewnych plików na PCcie musisz postawić na nim serwer DLNA, po to by urządzenie mogło się komunikować z kompem. I teraz niespodzianka, takiego serwera nie musisz stawiać jeśli urządzenie może pracować w normalnej sieci takiej jaką się robi pomiędzy PCtami. I tu następna niespodzianka, możesz słuchać muzę, oglądać filmy, zdjęcia i robić bóg wie co jeszcze jeśli urządzenie potrafi odtworzyć dany format pliku znajdujący się na np kompie, tak samo jak urządzenie z DLNA. Tak więc możliwości są dużo większe bo nie muszę stawiać tego [beeep]ego serwera DLNA i pokazywać które to pliki lub foldery mają być widoczne, a po prostu widzę całe otoczenie sieciowe. Moim urządzeniem jest amplituner dzięki któremu mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzę (filmów nie patrzyłem ale do tego mam HTPC),a co lepsze mogę wszystkim sterować za pomocą pilota od ampli i chciałbym móc słuchać muzę w formacie flac (bo w taki formacie też mam muzę na kompie) a k... nie mogę, o to mi chodzi a usrałeś się do DLNA na temat którego mogę cie pouczyć. Zrozumiałeś o co w końcu chodzi? Jeśli nie to proszę nie pisz nic więcej bo jestem chory i kórwi..a mnie bierze.

PS. I radio internetowe też mogę słuchać bez tego [beeep]ego DLNA.

To pooglądaj sobie MKV przez DLNA (bez konwersji na inny format) na urządzeniu które formatu mkv nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak by ci tu wytłumaczyć pewne rzeczy. DLNA to taki standard który wymyślono po to by różne urządzenia mogły się ze sobą komunikować, TV, odtwarzacze itp. w celu wymiany różnych danych (muzyki, zdjęć itp.)pomiędzy sobą. Czyli jest to taka sieć pomiędzy urządzeniami. Teraz jeśli chcesz aby takie urządzenie (posiadające obsługę DLNA) miało dostęp do pewnych plików na PCcie musisz postawić na nim serwer DLNA, po to by urządzenie mogło się komunikować z kompem. I teraz niespodzianka, takiego serwera nie musisz stawiać jeśli urządzenie może pracować w normalnej sieci takiej jaką się robi pomiędzy PCtami. I tu następna niespodzianka, możesz słuchać muzę, oglądać filmy, zdjęcia i robić bóg wie co jeszcze jeśli urządzenie potrafi odtworzyć dany format pliku znajdujący się na np kompie, tak samo jak urządzenie z DLNA.

Na wstępie dzięki za wykład

Jesteś blisko - pytanie co jeśli nie potrafi?

A no figa.

Za to server wszystko przerabia na format zrozumiały dla urządzenia.Więc słuchasz i oglądasz wszystko

A że żadne urządzenie (chyba dobrze rozumiem sformowanie urządzenie) w stylu amp czy TV nie dorasta do pięt kompowi pod względem czytania formatów to się chyba zgodzimy.

Po prostu są śmieszne w porównaniu do kompa

Gdzie przewaga ???

Tak więc możliwości są dużo większe bo nie muszę stawiać tego [beeep]ego serwera DLNA i pokazywać które to pliki lub foldery mają być widoczne, a po prostu widzę całe otoczenie sieciowe.

No widzisz i g...o z tego wynika bo niewiele co odtworzysz.

Pocieszę cie mamy z kilkoma sąsiadami switcha na korytarzu nie tylko widzę w TV ich kompy katalogi ale bez problemu oglądam filmy :D

Bez względu na format wideo czy audjo

Moim urządzeniem jest amplituner dzięki któremu mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzę (filmów nie patrzyłem ale do tego mam HTPC),a co lepsze mogę wszystkim sterować za pomocą pilota od ampli

No fakt jest powalająca różnica bo ja steruję pilotem od TV

Tylko po zainstalowaniu servera dalej będziesz sterował pilotem od ampli

i chciałbym móc słuchać muzę w formacie flac (bo w taki formacie też mam muzę na kompie) a k... nie mogę, o to mi chodzi

To rozumiem B)

a usrałeś się do DLNA na temat którego mogę cie pouczyć.

Tak czytając co mądrego do tej pory wypisujesz, to za naukę serdeczne dzięki :D

Zrozumiałeś o co w końcu chodzi?

Zrozumiałem masz kluczyki obok stoi zatankowana i sprawna koparka a ty kopiesz wielki kanion łopatą. B)

PS. I radio internetowe też mogę słuchać bez tego [beeep]ego DLNA.

Tu mnie zaciekawiłeś i to serjo

To pooglądaj sobie MKV przez DLNA (bez konwersji na inny format) na urządzeniu które formatu mkv nie czyta.

Wiesz nie mam takich dylematów po prostu MKV oglądam.

co tobie oczywiście kolego nie grozi bez DLNA :_bezradny:

A co u ciebie z .mpc?

A tak całkiem poważnie i na koniec za dwa dni albo za tydzień znowu będziesz miał podobny dylemat bo coś nie halo

I co przerabianie sr...nie

Zrobisz jak uważasz chciałem oszczędzić ci przyszłych dylematów jednym prostym ruchem.

A kolega nie bo nie a nawet nie spróbował, niby coś tam wie ale ocenia rzeczy których w życiu nie prubował.

Do tego sprowadza się moja rada praktycznie od początku - spróbuj i ocenisz.

Wtedy pogadamy na temat przewag :hura:

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

....... I tu następna niespodzianka, możesz słuchać muzę, oglądać filmy, zdjęcia i robić bóg wie co jeszcze jeśli urządzenie potrafi odtworzyć dany format pliku znajdujący się na np kompie, tak samo jak urządzenie z DLNA. Tak więc możliwości są dużo większe bo nie muszę stawiać tego [beeep]ego serwera DLNA i pokazywać które to pliki lub foldery mają być widoczne, a po prostu widzę całe otoczenie sieciowe. Moim urządzeniem jest amplituner dzięki któremu mogę oglądać zdjęcia, słuchać muzę (filmów nie patrzyłem ale do tego mam HTPC),a co lepsze mogę wszystkim sterować za pomocą pilota od ampli i chciałbym móc słuchać muzę w formacie flac (bo w taki formacie też mam muzę na kompie) a k... nie mogę, o to mi chodzi a usrałeś się do DLNA na temat którego mogę cie pouczyć. Zrozumiałeś o co w końcu chodzi? Jeśli nie to proszę nie pisz nic więcej bo jestem chory i kórwi..a mnie bierze .....

Zamiast prowadzić taką bezsensową wymianę zdań jaką prowadzicie, nie lepiej zajrzeć do instrukcji obsługi?

Nie mam tego amplitunera, ale specjalnie dla tej dyskusji, z ciekawości zajrzałem do tejże instrukcji.

Na początek kwestia DLNA. Ten amplituner wcale nie jest taki mądry, żeby odtwarzał niektóre formaty plików na zasadzie "przeglądam sobie foldery i odtwarzam". Niektóre formaty obsłuży wyłącznie za pośrednictwem serwera plików na PCcie i robi to, nawet jeśli użytkownik nie zdaje sobie z tego sprawy. Takim serwerem, działającym z doskoku, jest Windows Media Player. Ty przeglądasz folder, próbujesz odtworzyć plik i w tym momencie usługa Windows Media Connect, przy udziale Windows Media Playera, konwertuje w locie ten plik i przesyła go dla Ciebie do amplitunera. Odbywa się to automatycznie i bez Twojego udziału, więc wydaje Ci się że to sam amplituner robi.

Wniosek: Do odtwarzania niektórych formatów plików, potrzebujesz prawidłowo działający i skonfigurowany Windows Media Player, który jest zarazem serwerem treści (bez Twojej wiedzy i udziału). Alternatywnie możesz użyć innego serwera treści multimedialnych i czystej usługi DLNA.

Usługa Windows Media Connect działa dokładnie tak jak opisałeś wyżej, przeglądasz otoczenie sieciowe i zawartość dysków, a ta usługa, niejako w tle robi z Twojego całego komputera serwer plików i wykonuje potrzebne konwersje w locie, ale potrzebuje do tego choćby wspomnianego Windows Media Playera. Jeszcze raz zaznaczam, że tyczy się to niektórych plików, których amplituner nie obsługuje natywnie.

I w tym Kolega Osama.B.L ma rację, tyle że zamiast Ci to wytłumaczyć, nabija się z Twojej niewiedzy, albo inaczej, z braku znajomości działania pewnych mechanizmów.

Skutek, dyskusja jak wyżej.

Informacje na ten temat możesz znaleźć w instrukcji obsługi, choćby na stronie 128. Specjalnie da Ciebie ściągnąłem instrukcję i tych informacji w niej poszukałem.

Czy ta odpowiedź Cię satysfakcjonuje, czy dalej planujecie zalewać się flamem?

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

I wszystko się zgadza z małym wyjątkiem jakim jest WMP i WMC.

Jeśli nawet uda się odtworzyć film to zapomnij o napisach. (Przynajmniej do niedawna ale wątpię żeby to poprawili)

Ma też inne ograniczenia dokładnie nie pamiętam ale ludziska na to rozwiązanie narzekają.

Przez to polecam wyspecjalizowane serwery.

Są płatne mocno zaawansowane ( tu przykład WMS idealnie współpracujący z VLC a kto miał do czynienia z tym programem zdaje sobie sprawę jaki to kombajn, w parze potrafią znacznie więcej jak z osobna.

Jest oczywiście darmowy okres próbny, ale i koszt przy zakupie nie walą na kolana.

Albo darmowe serwerki ot np taki PS3MS łyka wszystko z kompa trochę kłopotliwy w dalszych poczynaniach.

I na prawdę nie jest moją intencją kogoś zaczepiać czy wyśmiewać.

Za to piszę raz jeszcze: spróbuj, pobaw się, jak się spodoba ok, jak nie to pa

To nic nie kosztuje.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I wszystko się zgadza z małym wyjątkiem jakim jest WMP i WMC.

Jeśli nawet uda się odtworzyć film to zapomnij o napisach. (Przynajmniej do niedawna ale wątpię żeby to poprawili)

...

Odpowiadasz pod moim postem, bez cytowania to wygląda, że odpowiadasz na mój post. A ja nigdzie nie wspominałem o filmach, o odniosłem się do problemu pierwotnego, odtwarzania FLAC.

Chociaż z dalszej części Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jednak chciałeś odpowiedzieć autorowi wątku, na konkretną jego wypowiedź, a nie mnie. Więc proszę stosuj cytowanie, klikając "odpisz" pod właściwym postem. Inaczej zrobi się jeszcze większy bałagan w dyskusji, chociaż to co jest teraz to już jest śmietnik i nie ma co go powiększać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest odpowiedź na którą czekałem. Dziękuje

PS. Ja też nigdzie nie wspominałem o filmach, ale kolega Osama tego nie może pojąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa. Faktycznie amplituner chodzi miedzy innymi pod DLNA (tak to jest jak się nie doczyta instrukcji) mój błąd. I suma sumarum serwer DLNA muszę postawić na kompie. Jeszcze raz dziękuję za jasną i rzeczową odpowiedź (czasami mimo dużej jasności to i tak to światełko w tunelu trzeba palcem pokazać:) ). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Odpowiadasz pod moim postem, bez cytowania to wygląda, że odpowiadasz na mój post. A ja nigdzie nie wspominałem o filmach, o odniosłem się do problemu pierwotnego, odtwarzania FLAC.

Nazwę to tak: nawiązałem i rozszerzyłem o jakieś tam doświadczenia.

Ale jak się okazuje, kolega Prokop80 nie wiedział o takiej możliwości bo nie doczytał, czego powiem szczerze nie zakładałem i to bardzo nie zakładałem.(łatwo stwierdzić czytając wątek od początku)

Stąd pewno ta rozmowa niemowy ze ślepym na migi. :D

Pocieszające jest to że z fajansiku jaki tu powstał wyszło coś pozytywnego.

Mam nadzieję że nikt się na nikogo nie pogniewał i kol Prokop80 napisze nam co z tego zamieszania wyszło i czy takie rozwiązanie jak DLNA go satysfakcjonuje.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt się na nikogo nie pogniewał i kol Prokop80 napisze nam co z tego zamieszania wyszło i czy takie rozwiązanie jak DLNA go satysfakcjonuje.

Jasne że nikt się nie pogniewał co najwyżej ktoś mógł się chwilowo wkurzyć :) Tak jak wcześniej napisałem wszystko działa. Postawiłem serwer Mezzmo, na ile jest to dobry wybór nie wiem, na razie go testuję ale jak pisałem potrzebny mi jest jedynie do transferu muzyki na amplituner. Walczyłem o to dlatego że ampli ma pilot radiowy z wyświetlaczem, mogę sobie łazić po domu i przeglądać na pilocie muzę jaką mam na kompie, fajny i przydatny bajer. Gotuję sobie w kuchni i nie muszę leźć do pokoju żeby wybrać sobie utwór lub album którego chcę posłuchać. Oprócz tego, serwer jest mi zbędny bo mam zbudowany komputer HTPC na obudowie ORIGEN AE S16T i Windows media center (oprogramowanie które chyba zmienię bo mnie wkurza)tak więc tu serwer to tylko "obciążenie" dla kompa,acz komp nowy to sobie radzi bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...