Skocz do zawartości
ewenement1981

Doradźcie mi jaki TV bo ja już nie wiem Z góry dziękuję

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może mi doradzić i wytłumaczyć jaki telewizor będzie najlepszy do kwoty ok 10000-11000zł?

Oczywiście jeśli jest tańszy a praktycznie taki sam to jeszcze lepiej 

Odległość: mój fotel 2 m  kanapa 5m 

Przeznaczenie głównie filmy hd z xtreamera (70% 720p; 30% 1080p) ps3 gry i filmy bluray

troszkę Polsatu Cyfrowego

TV dla dwóch osób

Rozmiar - nie wiem myślę o 46” albo 50” – mam 37 i jest stanowczo za mały

Jakość dźwięku – nieistotna, mam w miarę dobre kino

Bardzo podobają mi się sony - tylko te z serii Monolithic Design . Nie ukrywam że wygląd jest dla mnie BARDZO WAŻNY (lubię gadżety).

Oto model sony który wcześniej wybrałem kdl46nx710 później podniosłem pułap cenowy znalazłem KDL 52 HX 900. I Jestem głupi bo nie widzę większych różnic. Poczytałem o 100Hz vs 200Hz i wychodzi na to że różnicy nie ma dla takiego szarego żuczka jak ja.

Nie potrzebuję rzeczy typu wifi w TV, wyczytałem na stronach producentów o różnych ustawieniach typu : OptiContrast czy BRAVIA ENGINE 3 czy rzeczywiście to tak bardzo poprawia jakość obrazu ??

Może lepszy będzie jakiś telewizor innej marki jedni mówią Panasonic inni Sharp, Sony; Samsung stał się zbyt "modny" i to mi się nie podoba- chyba mi się przejadł. Wiem że nie ma co porównywać marki tylko modele danych marek do siebie, ale jest tego tyle że się w tym nie łapię.

Zależy mi na ładnych barwach co do szumów nie wiem za bardzo o co chodzi. Jeśli to ma coś wspólnego z Hz 100 czy 200 to chcę żebym np. oglądając golf widział idealnie piłeczkę, a nie jak przeskakuje… co do tych barw ostatnio widziałem na jakimś TV zwykły kanał, ale wszystko było tak „wyżyłowane” że wyglądało jakbym oglądał teatr – bardzo nieładne 

Jeszcze jedno dlaczego jest nadal spore grono ludzi którzy chcą tylko plazmę? Ponoć Panasonica są dobre, ale lepsze niż LED?? Jakie są różnice (zużycie prądu mnie nie interesuje)

Bardzo was proszę o wytłumaczenie mi tego wszystkiego bo na każdym forum piszą inaczej i im więcej czytam tym chyba mniej wiem i głupszy się robię dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plazmie będziesz miał bardziej naturalne kolory, głębszą czerń i plazma lepiej sobie poradzi z materiałem gorszej jakości [czyt. kanały tv nie HD].

jeśli rzeczywiście siedzisz w "swoim fotelu" 2 metry od TV, to zdziwiłbym się, jeśli wybrałbyś 50" TV w technologii LCD. pamiętaj, że nie wszystko co będziesz oglądał będzie w jakości HD lub wyższej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plazmie będziesz miał bardziej naturalne kolory, głębszą czerń i plazma lepiej sobie poradzi z materiałem gorszej jakości [czyt. kanały tv nie HD].

jeśli rzeczywiście siedzisz w "swoim fotelu" 2 metry od TV, to zdziwiłbym się, jeśli wybrałbyś 50" TV w technologii LCD. pamiętaj, że nie wszystko co będziesz oglądał będzie w jakości HD lub wyższej.

Dzięki za to zdanie o plazmie - plazma raczej nie dla mnie

Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej tv to tylko golf i boks możne troszkę mma; i to na tyle filmy tylko z bluray lub xtreamer wiec HD a myślę o 50" bo wtedy leżałbym na kanapie częściej :) 46" będzie odpowiednie do 5m ??

Bardziej skłaniam się w kierunku LED zamiast LCD. Mam racje ??

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46HX920 lub 52HX900

Mam jedno pytanie możesz mi wytłumaczyć o co w tym chodzi

Screen type LCD

Backlight type Intelligent Peak LED

dla mnie LCD to starszy typ, LED to LED wiec o co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniam się w kierunku LED zamiast LCD. Mam racje ??

cóż, LED to też LCD, tyle, że podświetlane ledami, a nie "świetlówkami" - to tyle woli wyjaśnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno pytanie możesz mi wytłumaczyć o co w tym chodzi

Screen type LCD

Backlight type Intelligent Peak LED

dla mnie LCD to starszy typ, LED to LED wiec o co tu chodzi ?

LCD to LCD, LED to LCD podświetlany diodami ledowymi, możesz mieć podświetlenie ledowe krawędziowe (gorsze) lub pełen led (lepsze) czyli cała matryca podświetlana, w obu modelach które Ci podałem jest pełen LED.

Edytowane przez mooleda88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD to LCD, LED to LCD podświetlany diodami ledowymi, możesz mieć podświetlenie ledowe krawędziowe (gorsze) lub pełen led (lepsze) czyli cała matryca podświetlana, w obu modelach które Ci podałem jest pełen LED.

No to super dzięki wielkie!

Powiedzcie mi jeszcze czy było by coś lepszego niż te sony które podałeś w podobnej cenie może być innych marek typu sharp czy panasonic

Co sądzicie o philips-ach podoba mi się podświetlanie ambilight :) bardzo fajny i rozprasza światło dzięki czemu oczy się tak nie męczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę to kupisz pro top modele, każdy tv będzie dobry, najlepiej nagraj swoje ulubione materiały na usb czyli w twoim wypadku MMA czy golf i potestować kilka modeli i wybrać ten który będzie ci się najlepiej podobał. A jeśli masz w domu odpowiednie warunki to zachęcam kupno projektora, bo od tego zaczyna się prawdziwa zabawa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą kwotę to kupisz pro top modele, każdy tv będzie dobry, najlepiej nagraj swoje ulubione materiały na usb czyli w twoim wypadku MMA czy golf i potestować kilka modeli i wybrać ten który będzie ci się najlepiej podobał. A jeśli masz w domu odpowiednie warunki to zachęcam kupno projektora, bo od tego zaczyna się prawdziwa zabawa. Pozdrawiam.

Projektor możne kiedyś :) jak będę miał domek mam nadzieje ze za 5 lat ...

na razie apartament ... musi wystarczyć wiec warunków nie ma niestety, ale pomysł dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanatykiem plazmy i takową też polecam - nie wiem jak cokolwiek można oglądać na LCD które jak dla mnie oferują ni mniej ni więcej tylko obraz jak w komiksach - przejaskrawiony i pozbawiony sensownego układu kompensacji ruchu. Dziś za plazmę Samsunga 51" HD Ready (Full HD nie ma sensu - przy tej przekątnej nie zobaczysz różnicy) zapłacisz 2550 PLN brutto. Wiem że po tyle są bo wczoraj kupiłem taką do szkoły syna. Resztę budżetu przeznacz na cokolwiek. IMHO za 3-4 lata technologia budowy TV tak mocno pójdzie do przodu że będziesz chciał to mieć i w tym aspekcie szkoda (wciąż moim zdaniem) wydawać dziś 10-11K PLN na TV. Na co dzień telewizję oglądam na plazmie Panasonica 37" (HD Ready / kuchnia), czasami na 50" Pioneera (HD Ready / living room) a materiały HD w kinie na projektorze FullHD który rzuca obraz o przekątnej 320 cm - dopiero tu widzę różnicę (sporo osób dopiero tu widzi różnicę) w materiale HD Ready / Full HD (a te 320 cm oglądam z 4 metrów). Oczywiście zrobisz jak zechcesz a ja tylko przedstawiłem swoje skromne zdanie :-)

Właściwego wyboru życzę i pozdrawiam,

M.

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś za plazmę Samsunga 51" HD Ready (Full HD nie ma sensu - przy tej przekątnej nie zobaczysz różnicy) zapłacisz 2550 PLN brutto. Wiem że po tyle są bo wczoraj kupiłem taką do szkoły syna. Resztę budżetu przeznacz na cokolwiek. IMHO za 3-4 lata technologia budowy TV tak mocno pójdzie do przodu że będziesz chciał to mieć i w tym aspekcie szkoda (wciąż moim zdaniem) wydawać dziś 10-11K PLN na TV.

w ten sam sposób podszedłem do problemu - wszyscy mnie namawiali na LCD podświetlany diodami ledowymi. w okresie jak szukałem tv za 42" zapłaciłbym ok. 5 tys.

postanowiłem iść na przekór i kupiłem za połowę tej kwoty plazmę 42" - myślę, że za 2-3 lata zaoszczędzona kwota starczy na coś, co zastąpi obecną [uznawaną za najnowszą] technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten sam sposób podszedłem do problemu - wszyscy mnie namawiali na LCD podświetlany diodami ledowymi. w okresie jak szukałem tv za 42" zapłaciłbym ok. 5 tys.

postanowiłem iść na przekór i kupiłem za połowę tej kwoty plazmę 42" - myślę, że za 2-3 lata zaoszczędzona kwota starczy na coś, co zastąpi obecną [uznawaną za najnowszą] technologię.

Właśnie. Moje kochane KURO kosztowało mnie 3 lata temu prawie 7K PLN i dziś żal mi się z nim rozstać, a warte jest może w porywach 2K PLN. Widzę też że wspomnianego Samsunga 51" można kupić jeszcze taniej:

http://allegro.pl/allecena-samsung-ps51d450-plazma-nowosc-i1674148554.html

Nie mam oczywiście nic wspólnego ze sprzedawcą z w/w aukcji - link zamieszczam tylko w celach poglądowych.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje za namieszanie mi w głowie :)

Macie dużo racji szczególnie dlatego że moja Pani suszy mi głowę żebym auto zmienił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanatykiem plazmy i takową też polecam - nie wiem jak cokolwiek można oglądać na LCD które jak dla mnie oferują ni mniej ni więcej tylko obraz jak w komiksach - przejaskrawiony i pozbawiony sensownego układu kompensacji ruchu. Dziś za plazmę Samsunga 51" HD Ready (Full HD nie ma sensu - przy tej przekątnej nie zobaczysz różnicy) zapłacisz 2550 PLN brutto. Wiem że po tyle są bo wczoraj kupiłem taką do szkoły syna. Resztę budżetu przeznacz na cokolwiek. IMHO za 3-4 lata technologia budowy TV tak mocno pójdzie do przodu że będziesz chciał to mieć i w tym aspekcie szkoda (wciąż moim zdaniem) wydawać dziś 10-11K PLN na TV. Na co dzień telewizję oglądam na plazmie Panasonica 37" (HD Ready / kuchnia), czasami na 50" Pioneera (HD Ready / living room) a materiały HD w kinie na projektorze FullHD który rzuca obraz o przekątnej 320 cm - dopiero tu widzę różnicę (sporo osób dopiero tu widzi różnicę) w materiale HD Ready / Full HD (a te 320 cm oglądam z 4 metrów). Oczywiście zrobisz jak zechcesz a ja tylko przedstawiłem swoje skromne zdanie :-)

Właściwego wyboru życzę i pozdrawiam,

M.

Całkowicie się z tobą zgadzam. Sam dałem kilka lat temu za tv ok. 7 tyś i wiem że drugi raz już bym tyle nie wydawał, bo żaden tv na rynku nie jest wart tylu pieniędzy, tym bardziej że co chwilę się coś zmienia. Lepiej poszukać tańszych alternatyw, a resztę kasy przeznaczyć np. w moim przypadku na dobry karabin PCP :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może mi doradzić i wytłumaczyć jaki telewizor będzie najlepszy do kwoty ok 10000-11000zł?

Oczywiście jeśli jest tańszy a praktycznie taki sam to jeszcze lepiej 

Odległość: mój fotel 2 m  kanapa 5m 

Przeznaczenie głównie filmy hd z xtreamera (70% 720p; 30% 1080p) ps3 gry i filmy bluray

troszkę Polsatu Cyfrowego

TV dla dwóch osób

Rozmiar - nie wiem myślę o 46” albo 50” – mam 37 i jest stanowczo za mały

Jakość dźwięku – nieistotna, mam w miarę dobre kino

Bardzo podobają mi się sony - tylko te z serii Monolithic Design . Nie ukrywam że wygląd jest dla mnie BARDZO WAŻNY (lubię gadżety).

Oto model sony który wcześniej wybrałem kdl46nx710 później podniosłem pułap cenowy znalazłem KDL 52 HX 900. I Jestem głupi bo nie widzę większych różnic. Poczytałem o 100Hz vs 200Hz i wychodzi na to że różnicy nie ma dla takiego szarego żuczka jak ja.

Nie potrzebuję rzeczy typu wifi w TV, wyczytałem na stronach producentów o różnych ustawieniach typu : OptiContrast czy BRAVIA ENGINE 3 czy rzeczywiście to tak bardzo poprawia jakość obrazu ??

Może lepszy będzie jakiś telewizor innej marki jedni mówią Panasonic inni Sharp, Sony; Samsung stał się zbyt "modny" i to mi się nie podoba- chyba mi się przejadł. Wiem że nie ma co porównywać marki tylko modele danych marek do siebie, ale jest tego tyle że się w tym nie łapię.

Zależy mi na ładnych barwach co do szumów nie wiem za bardzo o co chodzi. Jeśli to ma coś wspólnego z Hz 100 czy 200 to chcę żebym np. oglądając golf widział idealnie piłeczkę, a nie jak przeskakuje… co do tych barw ostatnio widziałem na jakimś TV zwykły kanał, ale wszystko było tak „wyżyłowane” że wyglądało jakbym oglądał teatr – bardzo nieładne 

Jeszcze jedno dlaczego jest nadal spore grono ludzi którzy chcą tylko plazmę? Ponoć Panasonica są dobre, ale lepsze niż LED?? Jakie są różnice (zużycie prądu mnie nie interesuje)

Bardzo was proszę o wytłumaczenie mi tego wszystkiego bo na każdym forum piszą inaczej i im więcej czytam tym chyba mniej wiem i głupszy się robię dzięki

Opticontrast i tego typu rzeczy maja znaczenie. Zwykły edgeled tego nie ma i obraz nie jest dobry. A wysokie modele Sony wlasnie po to mają te dodatki by uzyskac chociazby takie efekty:

dsc1550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opticontrast i tego typu rzeczy maja znaczenie. Zwykły edgeled tego nie ma i obraz nie jest dobry. A wysokie modele Sony wlasnie po to mają te dodatki by uzyskac chociazby takie efekty:

dsc1550.jpg

Czy te telewizory lg i panasonica były dobrze poustawiane ? (chodzi mi o kontrasty i rozjaśnienia)

Ja mam samsunga około 2 lat może 2,5 i nawet on ma lepszą czerń ...

Na pewno te gadżety mają jakieś znaczenie i potrafią zrobić wiele.

Tak czy inaczej poszedłem do koleżki dzisiaj kupił sobie samsunga 52" plazmę i faktycznie obraz jest super

Skoro plazmy są takie dobre dlaczego są takie tanie

Czy ktoś może mi wyjaśnić różnice między plazmą a LED zalety i wady nie patrząc na cenę

Edytowane przez ewenement1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić różnice między plazmą a LED zalety i wady nie patrząc na cenę

podstawowe, to wg mnie dwie:

- większe zużycie prądu w stosunku do LCD LED,

- starsza technologia.

należy jeszcze zaznaczyć, że zużycie prądu jest zadowalające i dużo mniejsze niż miały pierwsze plazmy.

również między mity należy dziś włożyć informację, która blokuje często przed zakupem, a mianowicie tzw. powidoki [występują coraz rzadziej, jeśli nie wcale].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lcd, ale gdybym miał na dzień dzisiejszy zmieniać to tylko na plazmę. Ja polecam Panasonic ST30E 50 cal cena ok 4,5k. lub G30E za ok. 4k.

Obydwa modele 50 cal. za rozsądną cenę i więcej do szczęścia nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuje za namieszanie mi w głowie :)

Macie dużo racji szczególnie dlatego że moja Pani suszy mi głowę żebym auto zmienił...

namieszane w głowie to już masz. i to wystarczająco, nikt nie musi ci mieszać więcej. gdybyś dysponował odrobiną rozumu, zapewne rozeznałbyś się co warto kupić za _rozsądną_ cenę. przepraszam, ale brzydzę się takimi rewelacjami (apartamenty, tv za 11k, nowe auto). i nie, nie zazdroszczę - a współczuję autorowi wątku - głupoty.

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! - Twoj drugi post na forum i już obrażasz ludzi twierdząc że nie dysponują odrobiną rozumu? Co ty tutaj robisz? A poza tym brzydzednie się nowym autem, czy dobrym sprzętem (który niestety kosztuje tyle ile kosztuje). Rozumiem , że nie brzydzisz sie sprzętem kupionym na bazarze za 30 zł i autem ze szrotu. Wyluzuj i nie obrażaj tych którzy mają inne zdanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namieszane w głowie to już masz. i to wystarczająco, nikt nie musi ci mieszać więcej. gdybyś dysponował odrobiną rozumu, zapewne rozeznałbyś się co warto kupić za _rozsądną_ cenę. przepraszam, ale brzydzę się takimi rewelacjami (apartamenty, tv za 11k, nowe auto). i nie, nie zazdroszczę - a współczuję autorowi wątku - głupoty.

T.

Czego mi współczujesz to tobie można współczuć każdy ma na co zapracował. Ja nie mówię że mi się przelewa nowe autko dla mnie to 2-3 latek a nie nowe z salonu. Skoro jesteś jednym z tych którzy mówią "PAŃSTWOWA ROBOTA, 1600ZŁ CO MIESIĄC JEST, CZEGO WIĘCEJ..." - (nie zrozumcie mnie źle) skoro na tym twoje ambicje się kończą to twój problem. Oszczędziłem sobie tyle ile mogłem i tyle chcę przeznaczyć na tv, ja nie wydaję na bary i chlanie. Każdy robi z pieniędzmi to na co ma ochotę.

"BRZYDZĘ SIĘ TAKIMI REWELACJAMI" takich ludzi też znam; najgorzej jak im dostanie się troszkę gotówki do portfela. "Państwo" którym w jeden dzień tak się w d.. poprzewraca że wstyd się przyznać że się ich znało.

WIĘC ZASTANÓW SIĘ CZYM TY SIĘ BRZYDZISZ możesz powiedzieć "tyle na tv nie wydam", a nie że cię to brzydzi. Ty po prostu wydał byś na coś innego

NA CO ?? Oboje nie wiemy i się nie dowiemy.

Oboje wiemy dlaczego prawda Rysiu ? ...

Edytowane przez ewenement1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! - Twoj drugi post na forum i już obrażasz ludzi twierdząc że nie dysponują odrobiną rozumu? Co ty tutaj robisz? A poza tym brzydzednie się nowym autem, czy dobrym sprzętem (który niestety kosztuje tyle ile kosztuje). Rozumiem , że nie brzydzisz sie sprzętem kupionym na bazarze za 30 zł i autem ze szrotu. Wyluzuj i nie obrażaj tych którzy mają inne zdanie. Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję.

Nie jestem sam myśląc, że forum jest właśnie po to, żeby jakąś wiedzę zdobyć !!

Zamiast iść do sklepu i kupić to co sprzedawca powie ci że jest "najlepsze" - czyli to na czym zarobi największą prowizję ...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namieszane w głowie to już masz. i to wystarczająco, nikt nie musi ci mieszać więcej. gdybyś dysponował odrobiną rozumu, zapewne rozeznałbyś się co warto kupić za _rozsądną_ cenę. przepraszam, ale brzydzę się takimi rewelacjami (apartamenty, tv za 11k, nowe auto). i nie, nie zazdroszczę - a współczuję autorowi wątku - głupoty.

T.

Dziś zarejestrowany, 2 posty i już zarobiłeś ostrzeżenie. I to innym zarzucasz brak rozumu.... Zachowuj się tak dalej, a niebawem nie nie będziesz musiał się brzydzić czytaniem postów innych użytkowników naszego forum.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego mi współczujesz to tobie można współczuć każdy ma na co zapracował. Ja nie mówię że mi się przelewa nowe autko dla mnie to 2-3 latek a nie nowe z salonu. Skoro jesteś jednym z tych którzy mówią "PAŃSTWOWA ROBOTA, 1600ZŁ CO MIESIĄC JEST, CZEGO WIĘCEJ..." - (nie zrozumcie mnie źle) skoro na tym twoje ambicje się kończą to twój problem. Oszczędziłem sobie tyle ile mogłem i tyle chcę przeznaczyć na tv, ja nie wydaję na bary i chlanie. Każdy robi z pieniędzmi to na co ma ochotę.

"BRZYDZĘ SIĘ TAKIMI REWELACJAMI" takich ludzi też znam; najgorzej jak im dostanie się troszkę gotówki do portfela. "Państwo" którym w jeden dzień tak się w d.. poprzewraca że wstyd się przyznać że się ich znało.

WIĘC ZASTANÓW SIĘ CZYM TY SIĘ BRZYDZISZ możesz powiedzieć "tyle na tv nie wydam", a nie że cię to brzydzi. Ty po prostu wydał byś na coś innego

NA CO ?? Oboje nie wiemy i się nie dowiemy.

Oboje wiemy dlaczego prawda Rysiu ? ...

Na przyszłość proszę nie odpowiadać na zaczepki, a zgłosić obraźliwy post moderatorom. Zareagujemy stosownie do sytuacji.

Obrażanie innych użytkowników forum i kłótnie nie będą tolerowane.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...