Skocz do zawartości
encorton

Jaki telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Napiszę w tym temacie. Pisałem już w temacie crt, jednak nikt tam nie odpisał. Chcę kupić telewizor. Myślałem nad 32" HD ( nie oglądam za bardzo filmów w full HD to i też full HD nie potrzebuję). Telewizor będzie służył głównie do oglądania cyfry+ (aktualnie bez kanałów HD, ale w przyszłości pewnie tak) i grania na konsoli xbox 360. Do komputera raczej podłączać go nie będę bo wystarczy mi przy nim monitor. Teraz sprawa najważniejsza - pieniądze. Oczywiście chcę wydać jak najmniej. Budżet to max jakieś 1200zł. Do tej pory mam telewizor crt daewoo 100Hz. Zastanawiałem się nad lcd JVC 32HG20E który jest w tesco za 1199zł, lub kupnem używanego crt Philips 32PW9551/12 (na allegro są aktualnie 2 takie w granicach 600zł sztuka). Który będzie lepszy? Może jakiś inny?

Czytałem testy tego crt i jednym z plusów jest:

-Znakomita współpraca z X360 oraz nboxem (tylko component i scart)

Minusem zaś:

-niestabilna współpraca po złączu HDMI z nbox-em HDTV - problemy z systemem HDCP.

Telewizor będzie wykorzystywany głównie do gry na xbox 360. Kupiłem xbox-a prawie rok temu. Na swoim tv pograłem niespełna 2 miesiące, bo to nie była żadna przyjemność. Konsola do tej pory leży u kumpla który ma odpowiedni telewizor. Czas ją zabrać:D

Jak będzie z xbox-em przez kabel hdmi? Xbox-a miałbym podłączonego przez hdmi, a cyfrę+ przez euro. Czy napisy w grach będą wystarczająco wyraźne? Na moim obecnym tv napisy są tak rozmyte/niewyraźne że całą uwagę trzeba skoncentrować na nich by coś odczytać.

Gabaryty i waga nie są ważne. Mam sporą wnękę na telewizor więc wielkości philipsa nie liczę jako minus.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez encorton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa i na co dzień sprzedaje lcd i nadal nie mogę znaleźć nic lepszego od mojego Philipsa no może bym kupił pasana g30 ale te ufo zielone mnie się nie podoba z lcd do 1200zł nie ma nic ciekawego może lg 350 lub Toshiba 833 ale rewelacji ni będzie na sd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AR-kadius dozbieranie kasy nie wchodzi w grę. Mam masę ważniejszych wydatków.

piotr_the masz ten model philipsa który podałem? Jeśli tak to czy możesz coś napisać o współpracy z xbox-em 360 przez hdmi? To w sumie najbardziej mnie interesuje. Co do programów z cyfry + myslę że źle nie będzie.

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o więcej :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tego PHILIPSa CRT - sam go od jakiś 3 lat używam i ciągle się super sprawdza ;

kolorom LCDki ani PLAZMY się do niego nie zbliżają ; na HDMI mam odpiętego X360 i jest DOBRZE .

Tylko trzeba go sprawdzić czy jest w pełni sprawny i/lub wziąć gwarancję/rękojmię na kilka dni (testów) .

Na kablówce UPC w SD i HD obraz (po HDMI) też jest super .

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem przedwczoraj tego philipsa. Szok !! Czytałem masę pozytywnych opinii w internecie na temat tego telewizora. Mimo to nie przypuszczałem że jest aż tak dobrze. TV kupiłem za śmieszne pieniądze. 370 zł + 50 zł(koszt transportu). Sprawdziłem sobie u gościa jak śmiga na xbox-ie 360 i jaki obraz jest z kablówki. W rogach widać lekkie rozmycia(napisy itp.) ale myślę że będzie dało się to trochę poprawić w menu serwisowym. Poza tym obraz bije na głowę starsze lcd-ki kumpli. Kozacki tv.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak będę miał więcej miejsca w domu to zakupię takiego CRT do starszych konsol. Żałuję, że jak kiedyś jeszcze były nowe w np. MM to człowiek nie kupił. Ale to nieszczęsne miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak będę miał więcej miejsca w domu to zakupię takiego CRT do starszych konsol. Żałuję, że jak kiedyś jeszcze były nowe w np. MM to człowiek nie kupił. Ale to nieszczęsne miejsce...

Nie masz czego żałować - teraz kupisz go za 1/4 ceny :hura: .

A jak ci nie zależy na 480p/576p/720p/1080i to jeszcze lepszy bedzie

jakiś Panas (tylko 480i/576i) - w kolorach jest dużo lepszy od tego Philipsa .

Najlepiej kup oba B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tego PHILIPSa CRT - sam go od jakiś 3 lat używam i ciągle się super sprawdza ;

kolorom LCDki ani PLAZMY się do niego nie zbliżają ; na HDMI mam odpiętego X360 i jest DOBRZE .

Tylko trzeba go sprawdzić czy jest w pełni sprawny i/lub wziąć gwarancję/rękojmię na kilka dni (testów) .

Na kablówce UPC w SD i HD obraz (po HDMI) też jest super .

Koledzy, może nie popadajmy w przesadę. To był dobry telewizor na tle konkurencji, nie przeczę, sam takowego miałem, używałem i sobie chwaliłem, pod pewnymi warunkami. Ale to było w 2007 roku. Technika mimo wszystko nie stoi w miejscu.

Absolutnie nie zgodzę się z twierdzeniem, cytuję:

"kolorom LCDki ani PLAZMY się do niego nie zbliżają"

To nie jest prawda, plazmy nie tyle się zbliżają co potrafią być znacznie lepsze. Wybacz, ale taki CRTek nie ma szans w porównaniu z plazmą ze średniej półki, z dostępną 10 punktową kalibracją w menu. No takie cuda, żeby CRTek był lepszy, to tylko w Erze. to jest fizycznie niemożliwe, tak samo jak to, że pajęczyna nie może służyć jako sznur do bielizny :).

I to nie tylko pod względem kolorów taki CRTek nie ma szans. Pod względem zbieżności i koherencji obrazu, pod względem migotania na sygnałach po HDMI, pod względem funkcjonalności też nie ma szans. Można by tak długo wymieniać. To się po prostu fizycznie nie da, czy tego chcemy czy nie.

Ja wiem, że to działa jak mechanizm nostalgii za przeszłym, na zasadzie, wtedy to było świetnie, to tak jak z tym, że "na Atari Panie to były gry, a nie to co to teraz, jaka grywalność, emocje". Człowiek pamięta to co dobre i patrzy na przeszłe rzeczy przez szczególny pryzmat tęsknoty za tym co było. Ale jak już odpali dziś taką grę z Atari, choćby w emulatorze, to stwierdza, o Bosz, ale syf, pikseloza, rozdzielczość dramatyczna, grywalności brak, jak mogłem się czymś takim ekscytować.

Z tymi "świetnymi" CRTkami jest tak samo. Dziś nikt nie pamięta problemów z odkształceniami maski w Philipsach i z plamami przy większym kontraście, z problemami ze zbieżnością, z efektem "fali", z brakiem ostrości w kategoriach bezwzględnych patrząc, no i w końcu z potężnym migotaniem dla sygnałów po HDMI.

Sam jak będę miał więcej miejsca w domu to zakupię takiego CRT do starszych konsol. Żałuję, że jak kiedyś jeszcze były nowe w np. MM to człowiek nie kupił. Ale to nieszczęsne miejsce...

Odczuwasz nostalgię za sprzętem "retro" kup sobie plazmę HD Ready średniej klasy, nawet starszą, będziesz miał obraz na poziomie takiego CRTka, plus kilka miłych dodatków i cech w bonusie, no i pokoju tak nie zagraci. A choćby takiego Sama Q91H, do sygnałów SD będzie absolutnie wyśmienity. Gdzie takiemu CRTkowi się równać choćby z tym Samsungiem ...

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek chodziło mi wyłącznie tylko o stare konsole. Wiesz co się dzieje jak TV ma inną rozdzielczość niż PSX, DC, Sega Saturn itd. Do nich tylko CRT żeby fajnie to wyglądało :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...