Skocz do zawartości
and00

X-Reality vs Bravia 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem tu nowy witam wszystkich.

Planuje zakup TV, i zastanawiam się nad 2 modelami dla mnie różnią się głównie procesorem obrazu.

-Sony 46EX500

-Sony 46CX520

Głównie ogladam TV SD, czasami filmy DVD

Zastanawiam się czy lepiej kupić EX500 z Bravia Engine 3, czy nowy CX520 z X-Reality engine?

Widział ktoś jaka jest różnica ?

Głównie ogladam TV SD, czasami filmy DVD i mam zamiar kupić PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia Engine 3 to juz stary procesor, wiadomo, nikt nie wprowadzałby nowego gdyby nie było widać różnicy, jesli masz zamiar kupić PS3 to warto kupić TV z nowym prockiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór. Jak głównie do SD to bierz CXa. EX500 ma za to 100Hz ale to głównie przydatne przy filmach i to w dodatku Blu-ray. SD nieco lepsze na X Reality. Szczególnie z usługi sieciowych. Tam widać dużą poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No taka mała uwaga oba maja po 60Hz układ kompensacji ruchu może wyprodukować do 100 klatek a wyświetli tylko 60

Fakt przydaje się w filmach zwłaszcza porównując obraz na monitorze Ful HD (komp ) i brawi "100 Hz" a najlepiej na średniej jakości avi.

Na monitorze taki sobie (czyli średni ) na Brawi sporo lepszy mimo blisko 2* większej przekątnej ekranu.

To pierwsze wyjaśniał kol Sławek R to drugie to z autopsji .

Kiedyś tam kol Sławek R podpowiadał że TV wybiera niejako najlepsze klatki z tych 100 i 60 z nich wyświetla.

Przypuszczam że wybiera klatki typu A oraz ich powielenie stąd tak znacząca poprawa jakości.

Ale to pytanie raczej do wspomnianego kolegi

Sorka Gmeru za wcinkę ale chyba wiesz jaki mam stosunek do tych pał od marketingu

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale pisząc 100Hz stosuję się do nazewnictwa EX500. To może inaczej: jeden ma Motionflow a nowy nie ma. Ja bym wybrał EX500 z Motionflow bo SD też ma dobre. A wspomniana funkcja jak dla mnie musi być w telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A to fakt poprawa jakości obrazu jest naprawdę znacząca i jest nad czym myśleć.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiem więcej, dalej niewim który :huh:

Rozumiem że nowy X-Reality nie jest o tyle leprzy BE3 żeby nadrobic brak 100hz w filmach? Bo w TV i tak tego nie widać?

Podobno EX500 ma czujnik światła który dostosowuje wyswietlany obraz do natężenia i temperatury światła, zastanawiam sie czy TO działa czy tylko jest gadzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik działa. A co ciekawe są telewizory gdzie jest to pic na wodę i nie działa. Też to testowałem parę dni temu :P

Napisałeś, że chcesz SD głównie itd. Pamiętaj, że Motionflow poprawi Ci płynność głównie w Blu-ray'u. Z telewizji satelitarnej właściwie nie jest to potrzebne chociaż też trochę pomaga. Ja osobiście zostałbym przy EX500 ale z kolei wiem bo widziałem, że X Reality poprawia bardziej SD. Tylko czy aż tak? Najbardziej poprawia mega syfiasty obraz czyli głównie YouTube itp. Ale już w miarę dobre SD z telewizji? Mam wątpliwości czy zobaczysz różnicę. Chyba, że by stały dwa koło siebie. No kurcze masz ciężki wybór ; )

Witam

A to fakt poprawa jakości obrazu jest naprawdę znacząca i jest nad czym myśleć.

Pozdrawiam :D

Wiesz co w sumie inaczej: to nie poprawia jakości obrazu (bo dla mnie to kolory, czerń itd) ale sam odbiór bo nic mnie bardziej nie wkurza jak judder czyli skaczący obraz z filmów 24p BD.

Więc to znaczące to nie do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie ogladam TV SD, czasami filmy DVD

W takim razie niepotrzebny ci tv 46-cal. Tylko się rozczarujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w sumie inaczej: to nie poprawia jakości obrazu (bo dla mnie to kolory, czerń itd) ale sam odbiór bo nic mnie bardziej nie wkurza jak judder czyli skaczący obraz z filmów 24p BD.

Nie wiem co ty Gmeru cierpisz do 24 fps że tak na to najeżdżasz. U mnie chodzi jak malina. A jak wyłaczę 25 (czyli przejdę na 30 albo jak kto woli na 60) to lekko szarpie gdy kamera panoramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem '50 plazme Samsunga ale mocno buczała (chyba zasilacz) to sprzedałem ale wielkość była ok :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kupilen 46ex500 byl w saturnie za 2999 z wystawki. Wisial od 28.04 podobno bo sprawdzili jest ok tylko musz pogrzebac z ustawienoami bo mam obraz jak z wideo( teatr tv albo brazylijskie nowele ) podaje mu sygnal przez euro narazie zabacze po weekendzie na hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podtrzymanie dobrego humoru. Podejzewam ze mozna to ustawic nawet na euro. Pronlem -wynajmuje miedzkanie. Wiecie co zmienic ?

Ps

Jest takie cos jak teater jak to ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...