Skocz do zawartości
acanga

PC nie wykrywa TV BRAVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A no jeden monitor jest połączony analogowo drugi cyfrowo.

Nie jestem pewien czy karta taki mariaż obskoczy.

Wydaje mi się że nie .

Ale może odezwie się ktoś kto ma o tym więcej pojęcia. :rolleyes:

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie obskoczy skoro poprzedni crt był podłączony w ten sam sposób do tej samej karty graficzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie obskoczy skoro poprzedni crt był podłączony w ten sam sposób do tej samej karty graficzej

Rozumiem że razem z Brawią ?

Podejrzewam tego kaszalota "7"

Utwórz jakiś mały dysk logiczny, zamontuj XP jako drugi i zobacz co wyjdzie jeśli ruszy wszystko, to ten geniusz Microsoftu kaszani i tyle.

Jaka to Brawia ?

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 3 letnią Bravie HD Ready KDL 32S3010. Grafika w PC to GeForce 7800 - 2 wyjścia DVI. Jedno idzie DVI-HDMI do telewizora a drugie VGA z przejściówką do PC. Tak samo miałem podłączony do starego monitora CRT i wszystko hulało, do obecnego LCD również ale działało i przestało. XP też instalowałem i nic to nie dało. Jedyne co jakimś cudem sie zmieniło to TV nie wyświetla "poza zasięgiem"

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A spróbuj zamienić gniazda w karcie, tzn tam gdzie PC wepnij TV i odwrotnie.

Może uszkodzenie kabla czy gniazda albo nawet samej karty.

Skoro chodziło to musi chodzić a po reinstalacji OS to raczej sprzętowe uszkodzenie zostaje.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś pomógł B) Takie rzeczy jak zmiana gniazda to robię w pierwszej kolejności. Zamówiłem przejściówkę DVI-HDMI i sprawdzę na innym kablu HDMI. Zaczynam się zastanawiać nad zmianą karty graficznej z wejściem HDMI... ale to chyba nie do końca dobry pomysł skoro wcześniej działało :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś pomógł B) Takie rzeczy jak zmiana gniazda to robię w pierwszej kolejności. Zamówiłem przejściówkę DVI-HDMI i sprawdzę na innym kablu HDMI. Zaczynam się zastanawiać nad zmianą karty graficznej z wejściem HDMI... ale to chyba nie do końca dobry pomysł skoro wcześniej działało :unsure:

EDIT!

Chyba jednak to będzie wina kabla. Właśnie wziąłem go pod lupe i okazało się że jeden pin we wtyczce DVI jest leciutko wciśnięty w środek. Więc chyba dlatego przestał widzieć TV ;)

W poniedziałek będę miał przejściówke i sprawdze na kablu HDMI.

P.S. Czy kabel hdmi 1.4 jest kompatybilny wstecz ? i czy bez problemy prześle nim dźwięk do TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Jest kompatybilny.

Czyli jest jakaś szansa na wyjaśnienie zagadki.

Zmień kabel i napisz co wyszło.

No i może jednak coś pomogłem skoro spokojnie je obejrzałeś.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem 4 reinstalacje systemu w tym powrót do XP. Żonglerka różnymi wersjami softu od karty graficznej.. i wyszło na uszkodzony pin we wtyku DVI a prawie rękę dawałem sobie uciąć że to nie wina kabla ;)

Teraz mam pytanie bo chwilowo jestem bez ampli i nagłośnienia.

Czy po takiej przejściówce HDMI z wyjścia DVI karty graficznej - mam Ge Force 7800GT da rade puścić dźwięk do TV po jednym kablu ???

Czy tylko z karty która ma już HDMI na wyjściu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Robiłem 4 reinstalacje systemu w tym powrót do XP. Żonglerka różnymi wersjami softu od karty graficznej.. i wyszło na uszkodzony pin we wtyku DVI a prawie rękę dawałem sobie uciąć że to nie wina kabla ;)

Teraz mam pytanie bo chwilowo jestem bez ampli i nagłośnienia.

Czy po takiej przejściówce HDMI z wyjścia DVI karty graficznej - mam Ge Force 7800GT da rade puścić dźwięk do TV po jednym kablu ???

Czy tylko z karty która ma już HDMI na wyjściu ???

Tu masz to fachowo wyjaśnione.

http://hdtvpolska.co...__1#entry227178

Zresztą zajrzyj do wiki DVI ma kila rodzajów HDMI to pewno kilkanaście łącznie z I-HDMI.

Po prostu warto wiedzieć na pamięć uczyć się nie musisz :D

Pozdrawiam :D

PS

chodziło mi ogólnie o czytelników naszego forum, którzy nie zawsze są biegli w elektronice. A podobne wątpliwości pojawiają się dość często, więc chodziło mi żeby coś zostało na przyszłość, będzie można zacytować wątek przy kolejnym takim pytaniu.

Sławek R

Chodzisz do wróżki czy tak sam ? :D

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce GT 7800 nie ma obsługi dźwięku przez DVI/HDMI. Ma tylko złącze do podłączenia sygnału SPDiF z płyty głównej.Potrzebny jest stosowny kabelek.Jeśli tego połączenia nie zrobisz to dźwięku jednym kablem nie prześlesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Kabelek sie dokupi. Tylko jak był bys uprzejmy to powiedz jaki ? mo i jak tą operacje przeprowadzić żeby dźwięk poleciał 1 kablem ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google twoim przyjacielem.Tu masz link: B)nvidia spdif cable .Przejrzyj zdjęcia - na kilku jest pokazane jak podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła przejściówka. Podłączyłem na krótkim kablu HDMI i nadal nic :( .. a już miałem jechaż po 5m.

Chyba sie poddam bo już nie wiem co może być nie tak.

Podłanczam raz na 1 wyjściu z karty raz na 2 a TV ani drgnie.

Monitor chodzi na obu. Wymienie karte graficzna i bedzie to samo.. TV sie zepsuł ???

Pod VGA-VGA chodzi bez problemu...

Dodam jeszcze ze wejścia hdmi w tv są sprawne - sprawdzałem na tunerze tv..

Jeszcze 1 rzecz może kogoś oświeci i pomoże. Gdy daje skrót "logo win" + p i daje rozszerz lub powiel ekrany to PC widzi Monitor pnp i "urządzenie wyświetlające pod vga" - zamiast TV ... ale nadal brak obrazu :(

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.

Od 2 dni na 2 gniazdach HDMI wogle nie wykrywa PCta. Tuner widział na obu ... teraz nie widzi :blink: Czasem miga 1080i/50Hz czasem również na dole ekarnu ten sam napis jak by był przesunięty :blink: a czasem kompletnie nic tylko mrygnie czarny ekran. Na trzecim wejściu HDMI ( to chyba jest CEC )tym z boku tuner chodzi ok , PC wcale :blink:

Czy gniazda nawaliły ??? Czy może płyta główna ??? Serwisant powiedział że jeśli płyta to może być nawet 7 stówek :huh:

Używana do 46ex500 leży na allegro za 2 stówy ;) To mój TV --- > http://www.sony.pl/product/tv-80-32-lcd/kdl-32s3010

Ma ktoś jakiś pomysł na mój problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę kończył bo z wątku zrobił sie monolog :( Na 3 gnieździe HDMI tuner tv jest "poza zakresem" i pięknie mryga 1080i/50HZ .. Czyli ani TV ani PC. Zastanawiam sie tylko czy to wina jakiś ustawień ( chyba sie łudzę ) ... czy wywalić ten tv na śmietnik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaglądam tu ale nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.

Więc to nie brak chęci .

Ale podsunąłeś jedną myśl.

Jak byś miał możliwość podłączyć kompa np u kogoś pod inny TV albo czyjegoś kompa pod swój TV

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...