Skocz do zawartości
acanga

PC nie wykrywa TV BRAVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak w temacie. Działało i przestało :(

Mam w kompie starego GF 7800GT pod jedno wyjście podłączony jest monitor - wszystko gra pod drugie DVI-HDMI BRAVIA.. i tu nic nie świeci :(

Próbowałem chyba już wszystkich ustawień od 800x600 do 1360x768 ale PC go nie widzi. Coś namieszałem ale sam nie wiem co ;) Jeszcze wyświetlało na tv " poza zasięgiem" ale juz wróciło do normy. Co może być przyczyną ??? Wada kabla na 99% odpada bo go nie ruszałem. Proszę o pomoc ....

Acha mam na pc win 7 - właśnie przeinstalowałem ale nic sie nie zmieniło ....

I jeszcze 1 dziwna rzecz gdy jest podłaczony monitor pod 1 wyjście z karty graficznej to czasem pokazuje co dziwne 1/2 monitory i opcje powiel rozszerz etc...

Nic z tego już nie czaje :(

Pomocy !

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiłeś częstotliwość odświeżania obrazu, której nie obsługuje LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "starą" Bravie Hd Ready Ona przyjmuje 1360x768 60hz tak mam ustawione i nic....

Ale trop może być dobry bo monitor też mi często nie zapamiętuje odświeżania i rozdziałki (mam go od miesiąca)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z czymś podobnym...

Wypróbuj kompletną reinstalację sterowników do grafiki. Przez "kompletną" rozumiem odinstalowanie aktualnych sterowników, wyczyszczenie np. Driver Sweeper'em pozostałości po nich i dopiero instalację świeżych sterowników.

Jeśli masz coś pokroju MSI Afterburner czy EVGA Precision to je również odinstaluj.

U mnie niestety nie pomogło, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chwilowo nie mam Blu Raya i jedynie mi pecet pozostał a tu taki klops a oglądanie na 19" monitorku mnie średnio rajcuje. Wczoraj przeinstalowałem windowsa 7 z nadzieją że pomoże a tu lipa. Sterowniki zmieniałem i nadal nic. Wierze że ktoś nam pomorze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się. Taka pierdoła pomogła, że w ogóle o niej na początku nie pomyślałem... :blink:

Spróbuj tak: włącz kompa, telewizor (oczywiście wcześniej wszystko podłącz bez prądu) i skorzystaj ze skrótu klawiaturowego [logo Win]+[P] i wybierz "rozszerzony" (takie dwa ekraniki obok siebie).

Jak to przełączyłem to zaczęło normalnie trybić tak jak miałem wcześniej. :D Osobiście tego nie rozumiem, bo to samo niby można zrobić przez panel sterowania NV czy przez "rozdzielczość ekranu" pod prawoklikiem na pulpicie, ale jakoś nie chciało działać, a tu od kopa ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze stery. Po skrócie "klawisz win" + "p" daje rozszerz. Moge przesunąć strone www czy cokolwiek na tv ... ale obrazu tv nadal nie wyświetla. Rozdziałke po tej kombinacji klawiszy ustawia mi się na 1024x768 przy 60hz dla obu "wyśwuietlaczach". Już tracę pomysły....

aaa i jeszcze 1 sprawa w oknie zmien wygląd ekranu windows podaje mi tak :

1 - "Rodzajowy monitor inny niż PnP" czyli ok

2 - "Urządzenie wyświetlające na VGA"... było SONY TV

Gdy daje dla Monitora 1360 lub 1366 x768 .. to znika mi TV LCD :(

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś jest zdecydowanie nie tak. Chodzi mi o ten ekran na VGA... to tak nie powinno być.

Próbowałeś podłączyć sam telewizor do komputera?

Ja jak podłączałem sam telewizor (u mnie to jeszcze przez ampli idzie) to obraz był. Jak podłączałem sam monitor też obraz był. A jak chciałem oba na raz podłączyć to żadnego nie było. :huh:

Ta karta Twoja ma 2xDVI złącze i TV masz przez przejściówkę DVI-HDMI podłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podłączony był sam tv do kompa to też bez obrazu. Sam monitor zawsze wyświetla obraz. Karte mam GeForce 7800gt 2xDVI. Do monitora sygnał idzie po przejściówce VGA-DVI do TV sygnał idzie DVI-HDMI. Problemy zaczęły się gdy zmieniłem monitor z crt (1024x768) na lcd 1366x768... ale przez jakiś czas chodziło nawet na "klonie" czyli ten sam obraz na 2 wyświetlaczach : monitor i tv .. troche było z tym problemów bo TV z kompa przyjmuje mi max 1360x768 a monitor zwęża mi obraz przy 1360x768 do 4:3 (?) :blink: Czasem też monitor też nie zapamietuje rozdziałki i wyskakuje z inna i odświeżaniem np 85hz... gdy zmienie na 60hz - bo tyle obsłuży mi bravia ... też d.upa <_< I sam już nie wiem o co chodzi ??? Jedyne co udało mi sie (sam nie wiem jak) "naprawić" to to że TV nie pokazuje już "poza zasięgiem". Nie wierze w uszkodzony kabel bądź tv bo na samym kablu VGA wyświetla obraz ... ale ma być DVI-HDMI...

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat wałkowany był do boleści na Forum Sony

Pewno jakiś bzdet w ustawieniach jeden z bardzo wielu możliwych.

Więc szkoda przepisywać i zgadywać.

Zajrzyj może (a raczej na pewno) coś wyszukasz.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem i grzebałem i coś znalazłem. Może to być problem z odczytem pewnych informacji z monitora/telewizora (EDID - w necie jest wytłumaczenie co to :D). Jutro spróbuję z rejestru usunąć pewne klucze i dam znać czy coś się zmieniło (bo mój problem powrócił po próbie zmiany głównego wyświetlacza na telewizor <_< ).

Edytowane przez misiaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum sony za wiele nie znalazłem. To na 99% wina pc a nie tv. Tylko co tu nie trybi ??? :)Czekam na wieści jak Ci poszło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak namieszałem, że musiałem kompa sformatować... <_< Więc nawet nie piszę co zrobiłem. Co ciekawe po formacie wszystko hula. :blink: Nic z tego nie rozumiem, bo podejrzewałem problem z grafiką/sterownikami, a wyszło na to, że to w systemie siedziało u mnie. Także nie wiem co Ci już poradzić. Przykro mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 Pro, a grafika GF GTX 550 Ti. Tylko to nie ma praktycznie nic do rzeczy... poza tym, że NV robi jakieś kijowe sterowniki. Problem na necie z tego co przepatrzyłem sięga czasów kiedy wchodziła na rynek Vista, czyli rok, gdzieś 2006/2007. W nowym systemie Vista i 7 zrobili jakieś bardzo rygorystyczne wykrywanie ekranów, przez co drobne błędy w rozpoznaniu podłączonego urządzenia powodują ogromne komplikacje dla nas - użytkowników. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam Win 7 Professional. Nie bardzo mi sie uśmiecha cofać się do XP :( Może ktoś jeszcze spotkał się z podobnym problemem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam Win 7 Professional. Nie bardzo mi sie uśmiecha cofać się do XP :( Może ktoś jeszcze spotkał się z podobnym problemem .....

Aleś wyrwał do przodu :hura:

Pozdawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś wyrwał do przodu :hura:

Pozdawiam :D

I po sobie nabijasz posty, skoro nie chcesz pomóc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czego nie rozumiesz ?

Viste zniosłem dwa dni - 7 wyj........ tego samego.

Ten OS jest jak arcydzieło wyrzeźbione w gównie forma porywająca ale materiał jakby nie ten

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wyższość jednej wersji Windows'a nad drugą. Na "XP" oraz "7" szło to ustawić a teraz nie idzie. A do "7" sie po prostu już przyzwyczaiłem i tyle.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No jak widać problem się powtarza obydwaj macie ten sam OS i podobny problem.

Pojęcia nie mam co tak poprawili ale ten sam problem ma wiele osób.

Coś montujesz wszystko lata wystarczy dograć jakikolwiek program grę i loteria coś się schrzaniło albo wszystko hula jak dawniej.

Spróbuj podmienić stery karty graficznej.

Tylko zapisz dane starego sterownika, bo bydle najpierw cztery razy zapyta czy wiesz co robisz, potem dwa razy czy na pewno chcesz, po czym oświadczy że zamontowano i to z wielkim powodzeniem, tyle że po restarcie systemu siedzi stary sterek.

Poza tym ludziska nagminnie zapominają o DirektX

Nie wiem czy pomoże ale sam tu właśnie bym zaczął

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osama bredzisz jakbyś sie nacpał - xp przy viście jak i 7 to syf nad syfy...3 lata siedziałem na viscie i nawet nie pomyslałem by wrócic do tego dziadostwa - jedyny plus xp to była mozliwość obsługi urządzenia pełnoekranowego(co o dziwo wywalili nie wiem po co)

sorawa jest banalna - odpalasz kompa z monitorem - podłaczasz tv pod drugie wejście hdmi/dvi i sam sie wykrywa - potem w sterach ustawiasz albo rozszrzony pulpit albo sklonowany

I CHOLERNIE UWAŻASZ BY GŁÓWNY EKRAN/PULPIT BYŁ NA MONITORZE....dlaczego?to odłącz tedy tv to sie przekonasz

i to wszystko...aha wybranie poprawnej rozdziałki dla drugiego monitora robi kaszankę na pierwszym jak rozdziałki nie sa te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kombinuje jak koń pod górke i NIC :(

Zmieniałem już rozdziałki, wejścia dvi i hdmi. 3x format, zmiana sterów. Odpalałem też pc be monitora, podłaczony bezpośrednio do TV i też nic. Jedyna rzecz którą udało mi się pozbyć to komunikat na TV " Poza zasięgiem " ale niestety nic więcej. Nie wierze że to wina kabla bo go nie ruszałem. Już nie mam pomysłów. Czy bez zmiana TV lub Pcta to jedyne wyjście ? :blink: Co dziwne podłączając Pc pod wejście VGA obraz na TV jest ale to nie ta rodziałka..

Edytowane przez acanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje jak koń pod górke i NIC :(

Zmieniałem już rozdziałki, wejścia dvi i hdmi. 3x format, zmiana sterów. Odpalałem też pc be monitora, podłaczony bezpośrednio do TV i też nic. Jedyna rzecz którą udało mi się pozbyć to komunikat na TV " Poza zasięgiem " ale niestety nic więcej. Nie wierze że to wina kabla bo go nie ruszałem. Już nie mam pomysłów. Czy bez zmiana TV lub Pcta to jedyne wyjście ? :blink: Co dziwne podłączając Pc pod wejście VGA obraz na TV jest ale to nie ta rodziałka..

Witam

Poczytałem wątek od początku i

Coś mi świta.

Jakim dokładnie kablem masz podłączony monitor to znaczy jakie masz wejście w monitorze.

Jeśli VGA/D-sub to już powinieneś wiedzieć gdzie jest bombel

tak mnie jakoś tknęło to 19"

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim kablem mam podłączony monitor z PC: VGA---przejściówka VGA-DVI a TV DVI--HDMI. Tylko nie wiem co z tego ma wynikać i co ma do tego przekątna 19" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...