Skocz do zawartości
junior2

Co to znaczy Clear Motion Rate: 800, Motionflow XR 800 itd. Gdzie Hz?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do zaawansowanych użytkowników forum. Czemu w tym roku zrezygnowany z oznaczeń Hz i czy oznaczenia w Sony, Samsung itp jak Clear Motion Rate: 800, Motionflow XR 800 oznaczają, że te telewizory mają 800Hz? Czy może jest tak, że telewizor XR 200 ma 100Hz. Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zaawansowanych użytkowników forum. Czemu w tym roku zrezygnowany z oznaczeń Hz

Marketing, w celu sprawienia wrażenia jakoby był znaczący postęp.

i czy oznaczenia w Sony, Samsung itp jak Clear Motion Rate: 800, Motionflow XR 800 oznaczają, że te telewizory mają 800Hz?

Czy może jest tak, że telewizor XR 200 ma 100Hz. Jak to jest?

Nie

Czy może jest tak, że telewizor XR 200 ma 100Hz. Jak to jest?

Jest tak, że jak telewizor jest przystosowany do migawkowych okularów 3D to ma 120Hz, jeśli nie to ma 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się zwieźć. CMR w przypadku Samsung jest to współczynnik płynności obrazu a nie częstotliwość odświeżania obrazu. Im wyższy CMR tym teoretycznie bardziej płynny obraz. Matryce są maksymalnie 200Hz, nie ma matryc 800Hz itd.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, na szczęście wiem jakie są różnice między 100Hz w panelu a 100Hz ruchu ale dziękuję za odpowiedzi gdyż ten błąd popełnia wielu ludzi to im się przyda. Chodzi mi o to czy nadal mam to odczytywać w sposób następujący: XR 200 to dawne Motionflow 200Hz itd.

Dziwnym wydaje mi się umieszczenie 200Hz w budżetowych modelach jak kdlEX720. To możliwe? Czy to jednak Motionflow 100Hz nazwany teraz XR 200 (w końcu nie ma znaczka Hz!)

Edytowane przez junior2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........Chodzi mi o to czy nadal mam to odczytywać w sposób następujący: XR 200 to dawne Motionflow 200Hz itd.

Dziwnym wydaje mi się umieszczenie 200Hz w budżetowych modelach jak kdlEX720. To możliwe? Czy to jednak Motionflow 100Hz nazwany teraz XR 200 (w końcu nie ma znaczka Hz!)

A to już słodka tajemnica speców od marketingu, jak należy te ich słowotwórcze wypociny odczytywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja mogę pobełkotać :D

Jest jak mówisz. 200 to 100Hz itd czyli na pół. Tak ogólnie mówiąc bo są tam jakieś jeszcze dodatkowe usprawnienia. Ale dobrze, że wywalili te Hz bo było dwa razy, że panel i że płynność. A teraz już się nie myli. Jak jest mowa o Hz to tylko panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.....

Jest jak mówisz. 200 to 100Hz itd czyli na pół..... Ale dobrze, że wywalili te Hz bo było dwa razy, że panel i że płynność. A teraz już się nie myli. Jak jest mowa o Hz to tylko panel.

"Hertze wywalili" po tym jak sami zapędzili się w kozi róg. Najpierw nazwali tak, co wiele wspólnego z "hercami" nie ma, czyli układ kompensacji ruchu, bo fajnie się kojarzyło z ekskluzywnością niektórych ekranów CRT.

A tu jak grom z jasnego nieba, po latach, spadło na nich migawkowe 3D, gdzie "herce" zrobiły się prawdziwe, jako odświeżanie matrycy. No i groch z kapustą im wyszedł, bo jak biednego klienta poinstruować, które Hertze są na niby, a które na poważnie :).

I nie jest to zarzut tylko do Sony, broń Boże, wszyscy producenci tak mieli/mają. Tyle, że Sony pierwsze odważyło się zrobić z tym porządek i "niby Herce", te od nazwy kompensacji ruchu, zamieniło na coś innego, dumnie nazywa się to XR.

No i taki mały przy okazji zabieg, z tym podwojeniem wartości liczbowych przy okazji im wyszedł. Ale nie miejscy im tego za złe, coś się w końcu chłopcom od marketingu należy, coś im trzeba rzucić na pożarcie. Premie dostać muszą na wakacje, należy im się za ciężką pracę :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie do końca tak jest z tą zamianą HZ na XR. XR jest również oznaczeniem procesora obrazu. Na te podwójne wartości na pewno jest jakiś wzór i miło było by go znać. Łatwiej było by nam porównać konkretne modele ;-)

Pozdrawiam

cogito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bzdury wypisujecie o tym CMR - zmienia się technologia a każdy nazywa to jak chce, jedni po prostu 100hz, inni CMR100hz ale chodzi o to samo aby obraz był płynniejszy i pozbawiony smużenia. Jeśli te CMR-y itp byłby jakimś oszustwem to przecież sterta pozwów by szła do producenta za kłamstwa. Jak ktoś nie ma co robić i wymyśla takie bzdety to niech na drutach sobie porobi. Miesza się ludziom w głowach tylko i tyle. Wiadomo, że wyższe modele TV mają inny obraz ale to nie przez te 100hz tylko procesory graficzne itp - droższy TV - lepszy procesor a nie jakieś 100hz czy 100CMR Hz. Potem taki prosty człowiek przychodzi do sprzedawcy i że go oszukali bo jakiś wacuś napisze że CMR to oszustwo. Smużenie jest zlikwidowane i tak na prawdę to nie ważne jak się nazywa: 100hz czy CMR 100HZ czy 100hzxxx ....

A porównując D5500 do EX720 czy D6500 nie ma sensu bo mają inne procesory i inną grafikę - przede wszystkim EX720 i D6500 to są 3D-ki i już na dzień dobry są lepiej "uzbrojone" Proste jak drut i po co mieszać ludziom w głowach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...