Skocz do zawartości
pmcomp

Panasonic VT20 i problem z wbudowanym tunerem SAT

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

swojego czasu opisywano tutaj problemy z wbudowanym tunerem SAT do Panasów serii VT20.

Mam 65" i problem dotykał także mnie. Na kanałach HD pojawiały się kwadraty macrobloków.

Dzisiaj przyjechał Pan z serwisu, wymienił moduł tunera SAT plus kabelek i problem został rozwiązany.

Podro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i teraz jest OK. To chyba jakaś wada fabryczna bo serwis panasonica ma instrukcje co robić.

___________________________

42VT20E i moduł cyfry+HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i teraz jest OK. To chyba jakaś wada fabryczna bo serwis panasonica ma instrukcje co robić.

___________________________

42VT20E i moduł cyfry+HD

Niestety mój problem powrócił.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tuner sat wymieniono w lipcu pierwszy raz i na krótko pomogło.

Zgłosiłem to w sierpniu ponownie do serwisu i kazali mi czekać do września.

Teraz mam nowy moduł tunera sat, dodatkowe ekrany na tunerze i kabelek.

Pan serwisu miał specjalną instrukcje co zrobić (dwie kartki A4).

I teraz jest OK. Zobaczę jak długo.

W zapasie mam arive 220 combo i ta działa bardzo dobrze na najnowszym

oprogramowaniu 15B8 bo w panasonicu nie mam Eurosportu 2 HD z cyfry

na module cam cyfry+HD.

Jak telewizor jest na gwarancji to trzeba reklamować.

__________________________________

TX-P42VT20E oraz cyfra+HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić jak instrukcja podaje tgzw. obraz w obrazie a tej funkcji brak ? co prawda ona była na poczatku ale jak znikła tak jej wiecej nie idzie uświadczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już walczę z tym problemem od czerwca 2010 (tekewizor kupiłem przed Mistrzostwami w RPA)

Panasonic był już 3 razy w tym raz telewizor był tydzień w serwisie.

przywieźli i po dwóch dniach to samo.dzisiaj dosatałem info z Panasonic Servis że sprawa została przekazana do Warszawy.

Ja posiadam dwa moduły : oryginalny od cyfra+(wielka pixeloza na częstotliwościach 11258H i 12256V brak Eurosport 2 HD,na nowych kanałach HD ,

które włącza od jutra to samo Czestotliwośc 11411H,obecnie te kanały nie sa jeszcze kodowane wyciągnąłem moduł i reklamówka kontrolna chodziła bez modułu,ale wielka pixeloza,

nowe kanały HD Canal+Gol HD i Canal+Weekend HD zakodowane,ale to jest podobno problem modułu.Posiadam drugi moduł AstonCrypt ver 2.26 i praktycznie wszystko to samo ,tylko na plus

to że odkodowuje kanał Eurosport2 HD ale oczywiści wielka pixeloza)

Temat jest Panasonicowi ogólnie znany posiadali jakąś instrukcje naprawy tego problemu ale to nie pomaga.

Dają dwa lata gwarancji więć myślę że powinni się z tym problemem uporać.

Ja posiadam plazmę P50VT20E , kosztował wtedy kilka średnich krajowych.

Kupiłem z tunerem Sat , ponieważ chciałem mieć na stoliku jeden klamot mniej.

Pytałem dzisiaj Panią z serwisu czy ten problem mają także tegoroczne modele VT30.

Odpowiedziała że nie mieli zgłoszeń.

Pytanie:C

Czy u kogoś udało sie ten problem usunąć przez Panasonic ?

PS. Posiadam czaszę 120cm

Na tych kanałach co sie pixeluje to Bitowa stopa błedów jes 4.00E-07(fatalnie)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja już walczę z tym problemem od czerwca 2010 (tekewizor kupiłem przed Mistrzostwami w RPA)

Panasonic był już 3 razy w tym raz telewizor był tydzień w serwisie.

przywieźli i po dwóch dniach to samo.dzisiaj dosatałem info z Panasonic Servis że sprawa została przekazana do Warszawy.

Ja posiadam dwa moduły : oryginalny od cyfra+(wielka pixeloza na częstotliwościach 11258H i 12256V brak Eurosport 2 HD,na nowych kanałach HD ,

które włącza od jutra to samo Czestotliwośc 11411H,obecnie te kanały nie sa jeszcze kodowane wyciągnąłem moduł i reklamówka kontrolna chodziła bez modułu,ale wielka pixeloza,

nowe kanały HD Canal+Gol HD i Canal+Weekend HD zakodowane,ale to jest podobno problem modułu.Posiadam drugi moduł AstonCrypt ver 2.26 i praktycznie wszystko to samo ,tylko na plus

to że odkodowuje kanał Eurosport2 HD ale oczywiści wielka pixeloza)

Temat jest Panasonicowi ogólnie znany posiadali jakąś instrukcje naprawy tego problemu ale to nie pomaga.

Dają dwa lata gwarancji więć myślę że powinni się z tym problemem uporać.

Ja posiadam plazmę P50VT20E , kosztował wtedy kilka średnich krajowych.

Kupiłem z tunerem Sat , ponieważ chciałem mieć na stoliku jeden klamot mniej.

Pytałem dzisiaj Panią z serwisu czy ten problem mają także tegoroczne modele VT30.

Odpowiedziała że nie mieli zgłoszeń.

Pytanie:C

Czy u kogoś udało sie ten problem usunąć przez Panasonic ?

PS. Posiadam czaszę 120cm

Na tych kanałach co sie pixeluje to Bitowa stopa błedów jes 4.00E-07(fatalnie)

Pozdrawiam

Serwis był u mnie po raz drugi i ... dalej to samo. Kombinowali z ekranami, niedokręconymi śrubkami i ... będę musiał zgłosić do Panasonic Polska i zarządać wymiany na nowy wolny od wad. Jak to zrobią? Nie wiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tuner sat wymieniono w lipcu pierwszy raz i na krótko pomogło.

Zgłosiłem to w sierpniu ponownie do serwisu i kazali mi czekać do września.

Teraz mam nowy moduł tunera sat, dodatkowe ekrany na tunerze i kabelek.

Pan serwisu miał specjalną instrukcje co zrobić (dwie kartki A4).

I teraz jest OK. Zobaczę jak długo.

W zapasie mam arive 220 combo i ta działa bardzo dobrze na najnowszym

oprogramowaniu 15B8 bo w panasonicu nie mam Eurosportu 2 HD z cyfry

na module cam cyfry+HD.

Jak telewizor jest na gwarancji to trzeba reklamować.

__________________________________

TX-P42VT20E oraz cyfra+HD

@yhenryk,

Powiedz jak wygląda obraz SD/HD z tunera zewnetrznego a jak z tunera w TV.

Który jest lepszy?

Bo ja wziałem w ubiegłą niedzielę tuner z cyfry (chwilowe rozwiazanie) Sagencom,

i tylko go miałem 30min podłaczonego.

Obraz do niczego.

Jakie jest twoja opinia z Twoim Ariva 220 Combo ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic działa jak działał tj niema Eurosportu 2 HD oraz wszystkich nowych kanałów cyfry HD (nie dekoduje na module cyfry+HD), ale pozostałe kanały działają bez żadnych zakłóceń. Co do obrazu to ariva 220 combo ma jakość obrazu zadowalającą czyli taka sama jak z tunera panasonica, niema żadnych zakłóceń i na karcie cyfry dekoduje wszystkie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem nowy moduł cyfry ci+ wspaniale wspolpracuje z panasonic vt20 dziala nawet eurosport 2 hd stary modul v.11 nawet powgraniu nowego softa do telewizora programy z tp.11411 nie dzilaly polecam ten nowy modul programy szybko sie przelaczaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - też mam nowy moduł cyfry CI+ ale niestety nieodbiera mi programu Cartoon Network? Czy też masz ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czas zakończyć historię mojego Panasa 65VT20. Dosłownie. Dzisiaj przyjechali Panowie z serwisu i zostawili u mnie na wymianę 65VT30. Jak policzycie od pierwszego wpisu cała sprawa zajeła Panasonicowi 10 miesięcy. Ba ... nie Panasonicowi ... oni mieli to głęboko w doopie ... zajęła serwisowi który musiał działać zgodnie z procedurami Panasa i warunkami gwarancji Panasa. Sprzęt zostanie wymieniony na nowy jesli dalej będzie wykazywał wady po dokonaniu 5-u napraw. Przeszedłem to wszystko i tak naprawdę koniec jest pozytywny dzięki serwisowi Panasa, bo ja ciagle odnosze wrażenie, że ten wielki koncern miał mnie i mój problem głęboko w poważaniu (dosadniej nie napiszę) licząc chyba na moje zmęczenie. Oczywiście oficjalnie problem wadliwego tunera SAT w modelach serii VT20 nie istnieje i są to sporadyczne usterki, które serwis naprawi.

Mam nadzieje, że moje zadowolenie z produktów tej firmy zostanie ugruntowane modelem 65VT30 i ... modelem 42S30 który też w tym tygodniu zakupiłem.

Jesli macie model VT20 myślę że walka o swoje prawa jest dobrym pomysłem, może ten dumny japoński koncern czegoś się nauczy.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem nowy moduł cyfry ci+ wspaniale wspolpracuje z panasonic vt20 dziala nawet eurosport 2 hd stary modul v.11 nawet powgraniu nowego softa do telewizora programy z tp.11411 nie dzilaly polecam ten nowy modul programy szybko sie przelaczaja

Witaj,

posiadam TX-P42VT20 pragne zlikwidować FergusonaHDCombo na rzecz wbudowanego w telewizor CI (mam cyfre) jaki jest sprawdzony modół ?

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posiadam TX-P42VT20 pragne zlikwidować FergusonaHDCombo na rzecz wbudowanego w telewizor CI (mam cyfre) jaki jest sprawdzony modół ?

Pozdrawiam

Piotr

Moduł !!!

Cyfra wprowadziła nowe moduły i jesteś na nie skazany. Poza tym poczytaj o problemach tunera SAT tej linii TV opisanych powyżej. Zakładam, że nie będziesz zadowolony z macrobloków na kanałach HD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otatnio zadzwoniłem do panasonica ze mam problem z moim tunerm sat vt20 [kostkowanie] po 2 dniach zjawił sie u mnie serwisant który miał instrukcje jak rozwiazac problem zabudował ekran i wlutował 2 kondensatory oraz ułożył kable w/g opisu który posiadał .problem rozwiązał i zdziwiło mnie ze gdy zapytałem ile usługa kosztuje powiedział ze koszt pokrywa panasonic a przeciez gwarancja juz mi mineła .opisuje ten problem iz walczyłem z zakłóceniami 1rok moze komus tez uda sie uzyskac naprawe od panasonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie wymieniali ... tylko walczyli :).

Może wreszcie po kilku latach udało się mądrym głowom rozwiązać problem, którego oficjalnie nigdy nie było?

:).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem z GT20 (jakieś 3 lata temu) - wtedy przyjechali i wymienili jakąś płytkę na miejscu i było po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...