Skocz do zawartości
slano

Uwaga na C+!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponad rok byłem zadowolonym abonentem platformy cyfrowej C+ - wykupiłem pakiet startowy za 24 zł na 18 miesięcy..... Jakie było moje zdziwienie :) gdy na początku września przyszły do mnie nowe blankiety zapłaty a na nich kwota 29 zł...
W moim banku miałem ustawione polecenie zapłaty na kwotę 24 zł , które było zawsze realizowane w odpowiednim czasie (czytaj -bez opóźnień).
Nie namyślając się długo dzwonię na infolinię cyfry i uprzejma pani informuje mnie ,że została do mnie wysłana informacja o zmianie abonamentu - w gazetce reklamowej na ostatniej stronie.... , ponieważ uznałem iż w takiej formie aneks do umowy nie może być przedstawiony ,pani z cyfry zanotowała że należy wysłać mi aneks w normalnej formie (podobnej jak podpisana przeze mnie umowa) czyli czarno na białym a nie ukryty w jakieś gazetce reklamowej.Aneks doszedł a ja w przeciągu 14 dni od nadejścia aneksu wysłałem listem poleconym rezygnację z usługi ponieważ został zmieniony istotny punkt w umowie (24zł na 29zł ).
Jakie było moje zdziwienie ,że moje pismo zostało odrzucone a pani z info powiedziała że najważniejszym dokumentem o zmianie umowy nie jest aneks który do mnie przyszedł ale reklama w gazetce... :angry:
Wobec tego zaproponowałem pani z info C+ by również umowy były przysyłane w gazetce reklamowej (dzwonię do C+ że chcę podpisać umowę na taką to a taką kwotę a oni przysyłają mi gazetkę na której na ostatniej stronie jest wzór umowy ja wpisuję pakiet i kwotę ,podpisuję , wyrywam tą stronę i przesyłam faksem lub listem :angry: ).Po tym rozmowa z zawsze uprzejmym pracownikiem infolinii stała się nerwowa i stanowczo zakończona :angry: .
Przepraszam a zbyt długi tekst ale ręce mi opadły - została tylko droga sądowa a gra nie warta świeczki bo zostało mi 6 m-cy po 29zł :angry: .
Do sądu nie pójdę ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze..... C+ nie zajmuje się tylko rozpowszechnianiem cyfrowej wizji ale również sztuczkami "jak z JELENIA wycisnąć jeszcze więcej"....
Dlatego będę płacił ten haracz przez 6 m-cy ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slano' post='17900' date='27.10.2006, 02:07 ']Witam

Ponad rok byłem zadowolonym abonentem platformy cyfrowej C+ - wykupiłem pakiet startowy za 24 zł na 18 miesięcy..... Jakie było moje zdziwienie :) gdy na początku września przyszły do mnie nowe blankiety zapłaty a na nich kwota 29 zł...
W moim banku miałem ustawione polecenie zapłaty na kwotę 24 zł , które było zawsze realizowane w odpowiednim czasie (czytaj -bez opóźnień).
Nie namyślając się długo dzwonię na infolinię cyfry i uprzejma pani informuje mnie ,że została do mnie wysłana informacja o zmianie abonamentu - w gazetce reklamowej na ostatniej stronie.... , ponieważ uznałem iż w takiej formie aneks do umowy nie może być przedstawiony ,pani z cyfry zanotowała że należy wysłać mi aneks w normalnej formie (podobnej jak podpisana przeze mnie umowa) czyli czarno na białym a nie ukryty w jakieś gazetce reklamowej.Aneks doszedł a ja w przeciągu 14 dni od nadejścia aneksu wysłałem listem poleconym rezygnację z usługi ponieważ został zmieniony istotny punkt w umowie (24zł na 29zł ).
Jakie było moje zdziwienie ,że moje pismo zostało odrzucone a pani z info powiedziała że najważniejszym dokumentem o zmianie umowy nie jest aneks który do mnie przyszedł ale reklama w gazetce... :angry:
Wobec tego zaproponowałem pani z info C+ by również umowy były przysyłane w gazetce reklamowej (dzwonię do C+ że chcę podpisać umowę na taką to a taką kwotę a oni przysyłają mi gazetkę na której na ostatniej stronie jest wzór umowy ja wpisuję pakiet i kwotę ,podpisuję , wyrywam tą stronę i przesyłam faksem lub listem :angry: ).Po tym rozmowa z zawsze uprzejmym pracownikiem infolinii stała się nerwowa i stanowczo zakończona :angry: .
Przepraszam a zbyt długi tekst ale ręce mi opadły - została tylko droga sądowa a gra nie warta świeczki bo zostało mi 6 m-cy po 29zł :angry: .
Do sądu nie pójdę ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze..... C+ nie zajmuje się tylko rozpowszechnianiem cyfrowej wizji ale również sztuczkami "jak z JELENIA wycisnąć jeszcze więcej"....
Dlatego będę płacił ten haracz przez 6 m-cy ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze.[/quote]


Gdzie ty widzisz problem. Ja nie widzę żadnego. Nie musisz ich podawać do Sądu. Jest lepszy i skuteczniejszy sposób:
Z powodu rażącego złamania warunków umowy wypowiedz im na piśmie umowę ze skutkiem natychmiastowym i przestań od zaraz płacić. Potem za potwierdzeniem odbioru oddaj dekoder.
I ręczę ci że nic się nie stanie. Nie sądzisz chyba, że podadzą cię do Sądu?
Pozdrawiam

PS. jak masz wątpliwości to zwróć się do Federacji Konsumentów, powiedzą ci to samo.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='17902' date='26.10.2006, 23:54 ']Gdzie ty widzisz problem. Ja nie widzę żadnego. Nie musisz ich podawać do Sądu. Jest lepszy i skuteczniejszy sposób:
Z powodu rażącego złamania warunków umowy wypowiedz im na piśmie umowę ze skutkiem natychmiastowym i przestań od zaraz płacić. Potem za potwierdzeniem odbioru oddaj dekoder.
I ręczę ci że nic się nie stanie. Nie sądzisz chyba, że podadzą cię do Sądu?
Pozdrawiam

PS. jak masz wątpliwości to zwróć się do Federacji Konsumentów, powiedzą ci to samo.

Pozdro[/quote]

Potwierdzam. Po utrarczce z C+ na pisemka odpuścili sobie. Najpierw ich straszonko potem moje, potem Kruk ze dwa razy ze wisze im uuu i jak nie dam to uuu :rolleyes: moje olewanko + straszonko a potem ... Przepraszamy od cyferki.
Zmienily sie zasady gry to nie grasz. Oddaj sprzet i zarzadaj zwrotu kasy ze wzgledu na zerwanie umowy. 14 dni numer konta itp. Powiedz ze aneks wyslales im znakami dymnymi... W ostatnim dymku. Jak nie czytali to ich problem. Ty grales czysto. Powodzenia i nie daj sie skubac cwaniaczkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że macie rację.
Pisemko jeszcze napiszę (tak sugerował pan z infolinii - napisać bezpośrednio do działu reklamacji) a sprawę mam prostszą bo mam od nich tylko kartę - tuner jest mój :( .
Co do tego by przestać im płacić - gdzieś na forach poczytałem że potrafią po pięciu latach się obudzić i nasłać komornika po zapłatę i odsetki... dlatego sprawę muszę załatwić do końca tzn. muszę mieć pisemko że się zgadzają na zerwanie umowy.
O federacji konsumentów już myślałem - muszę się z nimi skontaktować być może nie jestem sam a w kupie siła :rolleyes: ....
Nabieram coraz większego przekonania by walczyć o swoje.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='slano' post='17913' date='27.10.2006, 03:20 ']Co do tego by przestać im płacić - gdzieś na forach poczytałem że potrafią po pięciu latach się obudzić i nasłać komornika po zapłatę i odsetki...[/quote]

Hola, hola,

żeby był komornik to musi być wyrok sądowy. Żeby był wyrok to musi być spraw sądowa. W takiej sytuacji nie sądzę bo sprawa jest przez nich przegrana.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy racje, ale jak kilku zlotych nie zaplacimy to wpisza nas do centralnego rejestru dluznikow i o kredycie mozna zapomniec (jesli ktos bedzie potrzebowal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='.:Evil:.' post='18068' date='27.10.2006, 16:55 ']Ale rejestr chyba od 200 zlotych "zapisuje delikwenta"?Przez pol roku tyle mu sie nie nazbiera.[/quote]
6*29=174zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tuptus55' post='18103' date='27.10.2006, 18:45 ']
6*29=174zł :(
[/quote]
Te szmaciaze wszystkich tak robią w konia, ale w tym kraju juz tak jest ze tylko zlodzieje i oszusci maja za soba prawo a reszta to przyslowiowe dziady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='18027' date='27.10.2006, 15:49 ']
Mamy racje, ale jak kilku zlotych nie zaplacimy to wpisza nas do centralnego rejestru dluznikow i o kredycie mozna zapomniec (jesli ktos bedzie potrzebowal).
[/quote]

Proszę nie rozsiewaj plotek. Centralny rejest dłużników to propaganda firm zajmujących się zciąganiem kasy za ogładanie tzw czarnych listdłużników
W najgorszym przypadku nie dostaniesz już dekodera cyfry
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacekbarxxx' post='19790' date='03.11.2006, 20:08 ']
......Centralny rejest dłużników to propaganda firm zajmujących się zciąganiem kasy...
[/quote]

heh..
obyś nigdy w swym życiu nie spotakał kogoś, kto nie chce zapłacić... w naszych realiach prawnych rejestr dłużników jest całkiem sensownym rozwiązaniem....
abstrahując od poczynań syfry :D

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='granddad' post='19011' date='01.11.2006, 03:50 ']
Te szmaciaze wszystkich tak robią w konia, ale w tym kraju juz tak jest ze tylko zlodzieje i oszusci maja za soba prawo a reszta to przyslowiowe dziady...
[/quote]

Prawdziwy twardziel z ciebie , polecam Kube lub inny sprawieliwy kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slano' post='17900' date='26.10.2006, 23:37 ']
Witam

Ponad rok byłem zadowolonym abonentem platformy cyfrowej C+ - wykupiłem pakiet startowy za 24 zł na 18 miesięcy..... Jakie było moje zdziwienie <_< gdy na początku września przyszły do mnie nowe blankiety zapłaty a na nich kwota 29 zł...
...
[/quote]

Najprostszym, skutecznym prawnie rozwiązaniem będzie gdy w dalszym ciągu będziesz im płacił po te 24 złoty na które zawierałeś umowę. Po prostu olej blankiet czy co tam Ci przesłali i wpłacaj kwotę na jaka miałeś podpisaną umowę. Gazetki mogłeś nie dostać i tak możesz się również tłumaczyć, choć nie jest to konieczne. Pamiętaj tylko o wypowiedzeniu umowy. Ja np. zawierając umowę na rok od razu następnego dnia wypowiadam im umowę z dniem z którym się kończy. Potem spóźnisz się i jeden dzień (30 dni przed zakończeniem umowy musisz ją wypowiedzieć) i zostanie ona przedłużona automatycznie i to co najmniej o 3 m-ce (okres wypowiedzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<_< ja też co roku wymawiam umowę a oni potem mi proponują powrót i dodatkowo obniżkę abonamentu oraz np.canal+ za darmo na 3 miesiące :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jestem wielki baran!, bo płacę im od 6 lat najwyzszy abonament :(
i nie dostałem od nich nawet breloka!
Ale wk...em sie i cos wymyślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='romanow74' post='23847' date='23.11.2006, 16:35 ']
:D ja też co roku wymawiam umowę a oni potem mi proponują powrót i dodatkowo obniżkę abonamentu oraz np.canal+ za darmo na 3 miesiące :D
[/quote]
no znaczy co piszesz i wysyłasz wniosek o rozwiazaie umowy a oni potem dzwonią czy piszą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o rejestr dłużników to sprawanie jest taka prosta bo jesli canal+ kogos by podał do rejestru dłużników a nie miał by racji bo nie było by to zgodne z regulaminem jaki abonent podpisał z nimi to wystaczy ze poda sie do sadu za niuzasadnione podanie do takiego rejestru a za to sa wysokie odszkodaowania wiec nie szybko kogos podadza na taką liste bo dobrze wiedza ze nie mają prawa po swojej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy czytać co się podpisuje jak raz nie wystarczy to jeszcze raz i problemów wtedy nie będzie a zmiany cen czy regulaminu nikt nie wyśle Ci czarno na białym a ta zmiana nie była w reklamówce tylko w magazynie abonentów Cyfry +

pozdrawiam


[quote name='slano' post='17900' date='26.10.2006, 22:37 ']Witam

Ponad rok byłem zadowolonym abonentem platformy cyfrowej C+ - wykupiłem pakiet startowy za 24 zł na 18 miesięcy..... Jakie było moje zdziwienie :( gdy na początku września przyszły do mnie nowe blankiety zapłaty a na nich kwota 29 zł...
W moim banku miałem ustawione polecenie zapłaty na kwotę 24 zł , które było zawsze realizowane w odpowiednim czasie (czytaj -bez opóźnień).
Nie namyślając się długo dzwonię na infolinię cyfry i uprzejma pani informuje mnie ,że została do mnie wysłana informacja o zmianie abonamentu - w gazetce reklamowej na ostatniej stronie.... , ponieważ uznałem iż w takiej formie aneks do umowy nie może być przedstawiony ,pani z cyfry zanotowała że należy wysłać mi aneks w normalnej formie (podobnej jak podpisana przeze mnie umowa) czyli czarno na białym a nie ukryty w jakieś gazetce reklamowej.Aneks doszedł a ja w przeciągu 14 dni od nadejścia aneksu wysłałem listem poleconym rezygnację z usługi ponieważ został zmieniony istotny punkt w umowie (24zł na 29zł ).
Jakie było moje zdziwienie ,że moje pismo zostało odrzucone a pani z info powiedziała że najważniejszym dokumentem o zmianie umowy nie jest aneks który do mnie przyszedł ale reklama w gazetce... :o
Wobec tego zaproponowałem pani z info C+ by również umowy były przysyłane w gazetce reklamowej (dzwonię do C+ że chcę podpisać umowę na taką to a taką kwotę a oni przysyłają mi gazetkę na której na ostatniej stronie jest wzór umowy ja wpisuję pakiet i kwotę ,podpisuję , wyrywam tą stronę i przesyłam faksem lub listem ;) ).Po tym rozmowa z zawsze uprzejmym pracownikiem infolinii stała się nerwowa i stanowczo zakończona :( .
Przepraszam a zbyt długi tekst ale ręce mi opadły - została tylko droga sądowa a gra nie warta świeczki bo zostało mi 6 m-cy po 29zł :) .
Do sądu nie pójdę ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze..... C+ nie zajmuje się tylko rozpowszechnianiem cyfrowej wizji ale również sztuczkami "jak z JELENIA wycisnąć jeszcze więcej"....
Dlatego będę płacił ten haracz przez 6 m-cy ale postanowiłem o tym wszystkim napisać ku przestrodze.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto kolejny pan wydymany przez C+ ( forum biurokracja )

Kilka lat temu, po naturalnej śmierci Wizji TV, nad czym bolało już wielu jej abonentów, zostałem jako klient, "odziedziczony", przez Cyfrę +. Jako praworządny / i szanujący się / Obywatel, państwa prawa, wypelniałem swoje zobowiązania, płacąc abonament, nie kombinując z naszymi narodowymi sportami typu spliting, sharing etc. .
W swojej oświeconej mądrości i zmuszona przez bardziej obrotnych obywateli, Cyfra przystąpiła do wymiany kart. Przesyłając, w imię magicznego w naszej Ojczyźnie słowa TANIO, nową kartę listem zwykłym. Jakiś obrotny obywatel przywłaszczył sobie , zapewne na poczcie , ten list z cenną , gotową do "obróbki", zawartością. I w odpowiednim czasie "stała się ciemność" na moim dekoderze. Dzwoniłem do BOK-u , monitowałem pisemie... Po 50 dniach !! Cyfra uznała zgłoszenie i poinformowała , że przesyła nową kartę / listem poleconym /. I ta karta, czy to nie wspaniałe ..doszła!. Zadzwoniłem do BOK z prośbą o aktywację. Aktywowali. I co ? NIC.
Po kolejnych telefonach , pismach i 30 dniach CIEMNOŚCI, ktoś wreszcie w BOK załapał , że owszem, aktywowano kartę dla mnie, ale tą PIERWSZĄ, która nigdy do mnie nie dotarła. Wreszcie aktywowałi / cud!!!/ własciwą.
Od 30 dnia "Ciemności" przestałem płacić abonament , za nie wykonywana przecież Usługę.Po przywróceniu / po KWARTALE potyczek z Cyfrową biurokracją/ obrazu i dźwięku, zacząlem płacić abonament ponownie. Zapomniąłem, że to co dla Obywatela jest jasne i proste; płacisz za wykonaną usługę!, nie jest jasne dla takich wybrykow /francuskiej/ natury jak Cyfra+. Przypomniał mi o tym Dział windykacji .
Ciąg dalszy epopei to kolejne pisma , wyjąśnienia, tłumaczenia....
Nic nie trafiało. Jak do świętej krowy.
Wreszcie wnioslem pozew do Sądu. I stal sie cud. Nagle Cyfra+ zapałała zrozumieniem. Wybaczyła łaskawie "dług" i zaprosiła do dalszej współpracy...
Zapomniałem dodać , że po miesiącu, znowu wyłączyli sygnał. Za poprzednie niepłacenie za CIEMNOŚĆ PRZEZ 3 MIESIĄCE .
Tym razem podziękowąłem ozięble i nigdy więcej nie zaoferowałem tej świętej krowie ani grosika. A wydaję ich na swoje rozrywki sporo . <_<

LUDZIE JAK DŁUGO MACIE ZAMIAR BYĆ W MACIERZY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż by powiedzieć - miałeś pecha czy jak to nazwać. :( Cyfra nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnią firmą która dyma swoich klientów lub usiłuje to robić licząc,często słusznie na nieznajomość prawa lub niechęć w dawanie się w sądowe procedury. Szczerze mówiąc więcej na tym zyskują niż tracą. Świadczą o tym nawet te posty. Jak ktoś postawi /słuszną/ sprawę na ostrzu noża tj. składa pozew, to się rakiem wycofują - jak mawiali starożytni indianie sorry Winetou biznes to biznes a,że przy okazji czasami małe dymanko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem abonentem syfry+ i ma dokładnie takie same zdanie o tej firmie. Jej zain tersowanie kilentem traw do momnetu gdy podpisze się z nimi umowę potem mają cię w nosie i często usiłują stawiajac po d ścina wymyszac okreslone zachowania. Jest faktem ,że gdyby nie knkurencja ze strony telewizji N to ta syfra + do dzisja taraktowała by nas jak trzeci świat w dziedzinie HD. Dlatego wymawiam jej umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym rejestrem dłużników jest nie do konca tak jak piszecie.
Wlasnie jestem swierzo po otrzymaniu kredytu i jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się że ... zalegam na kwotę 2 zł (dwa złote !!!) z tyt innego kredytu a zaległość jest dnia 30 czerwca 2008 /kredyt walutowy, płacę z wyprzedzeniem wiec najprawdopodobniej źle przeliczyłem walutę/...

Całe szczescie ze wystarczyło napisać oświadczenie że wszystko zostało uregulowane...choć taka uproszczona procedura możliwa jest jedynie do kwoty zaległosci nie wyższej niż 40zł. Póżniej już nie ma zmiłuj- trzeba latać i wyjaśniac - dopiero mając na pismie że wzystko jest OK- mozna z powrotem starać się o kredyt.
Po cichu wdrazany /lub już jest wdrożony/ jest system scoringu klientów działający w czasie rzeczywistym wiec trzeba uważac. Nie zapłącisz chocby 1 raty- juz jesteś ugotowany Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Ty piszesz nie o Krajowym Rejestrze Długów prowadzonym przez Biuro Informacji Gospodarczej tylko o Biurze Informacji Kredytowej utworzonym przez Związek Banków Polskich. Do tego pierwszego może Cie dopisać każda firma której wisisz pieniądze a do tego drugiego (BIK) wpisują tylko banki i służy to nie tyle napiętnowaniu dłużników, co właśnie ocenie kredytowej (scoring).

Przy udzielaniu kredytów banki biorą pod uwagę przede wszystkim informacje z BIKu. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...