Skocz do zawartości
Vatazhka

L110 - Artefakty w plikach HD

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wyświetlania większych plików HD pojawiają artefakty video, a nawet audio. Efekt ten nasila się wraz z czasem, pierwsze artefakty widać zwykle po 20-30 minutach, po 40-50 minutach nie da się już w zasadzie oglądać, bo "zacięcia" są co kilka sekund. Artefakty pojawiają się w przypadkowych miejscach, nie tylko w scenach, gdzie szybko zmienia się obraz. Przewijanie pliku powoduje szybsze pojawienie się tego efektu.

Mój L110 ma najnowszy firmware (wersja 750) i podłączony jest do NAS-a poprzez łącze Ethernet, w sieci w zasadzie nie ma innego ruchu.

Czy zaobserwowaliście podobne objawy u siebie? Czy ktoś wie, jak się ich pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to samo dzieje się przy odtwarzaniu z dysku zewnętrznego lub pendrive'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie posiadam, więc nie korzystam (L110 miał wyeliminować ten element). Pliki na pewno nie są uszkodzone, na komputerze odtwarzane są bez problemu (sprawdzałem na wielu kodekach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie posiadam, więc nie korzystam (L110 miał wyeliminować ten element). Pliki na pewno nie są uszkodzone, na komputerze odtwarzane są bez problemu (sprawdzałem na wielu kodekach).

sprawdź jak bardzo grzeje się odtwarzacz. możliwe że w tym jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o konfiguracji sieciowej. Czy odtwarzasz te pliki przez sieć z serwera NAS?

Jeżeli tak, jakie to dokładnie pliki (kopie BD, m2ts/mts czy mkv), jaki mają bitrate?

Do sprawdzenia bitrate można użyć programu MediaInfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jak bardzo grzeje się odtwarzacz. możliwe że w tym jest problem.

Grzeje się bardzo (obudowa parzy w dłonie), chociaż stoi na wierzchu i ma zapewniony przepływ powietrza.

Update #1: Podczas oglądania materiału HD po pojawieniu się pierwszych artefaktów postawiłem odtwarzacz pionowo (niestety, podstawka dołączona przez producenta nie sprawdza się w tej roli, bo jest za lekka i przez to niestabilna), tak aby dolna powierzchnia miała należytą wentylację i pomogło - artefakty zniknęły! Potestuję dłużej i doniosę o wynikach. Czy też macie taki problem, gdy odtwarzacz ustawiony jest poziomo, czy dotknął on tylko mój egzemplarz?

Update #2: Po dłuższych testach okazało się, że odtwarzacz ustawiony poziomo przegrzewa się.

Piszesz o konfiguracji sieciowej. Czy odtwarzasz te pliki przez sieć z serwera NAS?

Jeżeli tak, jakie to dokładnie pliki (kopie BD, m2ts/mts czy mkv), jaki mają bitrate?

Do sprawdzenia bitrate można użyć programu MediaInfo

Odtwarzam z NAS-a przez CIFS.

Problem dotyczy wszystkich plików, które posiadam - zarówno MP4, jak i MKV, bitrate nie gra roli.

Edytowane przez Vatazhka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że nowsze egzemplarze L110 wyposażone są w wentylator. Czy ktoś posiadający nowy model może opisać, jak bardzo hałaśliwy jest wentylator, czy obroty są stałe/zmienne itp.? Czy istnieje możliwość wymiany mojego egzemplarza (bez wiatraczka) na nowszy (z wiatraczkiem), ponieważ do szewskiej pasji doprowadza mnie postawiony pionowo odtwarzacz przewracający się z powodu niestabilnej podstawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...