Skocz do zawartości
adym

Jaka plazme kupic, pomóżcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podzielcie sie doswiadczeniem i wiedza i doradzcie proszę.

Czytam rozne artykuly i fora juz od kilku dni i ciagle nie mam pewnosci co do wyboru. Problemem jest, ze czytam sporo informacji sprzed kilku lat i do konca nie jestem pewien czy sa aktualne.

Do tej pory ogladalem na CRT 29 Panasonica. Niedawno zmienialem dekoder na hd, konkretnie esi88 z CP i pękłem :) bo juz mało co nadawane jest w 4:3 i w konsekwencji sporą czesc mojego ekranu zakrywaja czarne pasy, a grafika menu dekodera jest nieczytelna.

Odleglosc z jakiej bede ogladal to ok 3m ale nie wieksza. BD jeszcze nie mam i nie planuje zakupu ale nic nie jest pewne bo np rozpatrujac skromniejsza plazme(HDR)aby umozliwic sobie ogladanie z usb myslalem o kupnie odtwarzacza BD ale wtedy paradoksalnie przydaloby sie tez pelne HD.

Innym powodem zmiany TV jest to, ze mam w promocji przez kilka miesiecy pelna oferte CP i chcialbym zobaczyc jak oglada sie programy w HD.

Jesli chodzi o rodzaj TV to na pewno Plazma i na pewno Panasonic. Generalnie pomysl podsycila mozliwosc kupna p50c3 za ok 2200,- Pozniej z uwagi na jeszcze nizsza cene ok 1600,- wybor skierowal sie w P42C3. Mysle, ze HDR by mi wystarczylo sek w tym ze to koniec oferty od Panasonica jesli chodzi o HDR.

Skomplikowalo sie to po moich wizytach na wystawach sklepowych. Zauwazylem, ze seria C ma raczej slabą czern, a w HD mniejszą ostrosc. Obecnie ogladam wiekszosc kanalow w SD ale trzeba myslec choc troche przyszlosciowo. Generalnie wyposazenie jest dla mnie drugorzedne, choc jak wspomnialem interesowala mnie mozliwosc odtwarzania filmow z usb.

Tak wiec po kilkukrotnych wizytach wystaw sklepowych nabralem checi na model G30 za ok 3000,- wiem, ze spory przeskok ale zakup ma byc na raty wiec moge zaszalec. Troche zaniepokoil mnie fakt o degradacji obrazu przy downscalingu choc o tym naczytalem sie na forach, na HDTVtest dobrze pisali o skalerach w tej serii. Nie mam tez pewnosci jesli chodzi o wymiar ekranu. Czuje, ze 42 mi wystarcza choc wiem ze przy 3m trace z oczu szczegoly dobrodziejstw telewizji HD. Coz, zawsze bede mogl usiasc blizej TV :)

Poradzcie prosze co wg Waszym zdaniem byloby dla mnie optymalnym wyborem:

P42CX3, P42G30 czy moze P50C3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 50 lub 60 cali i to wszystko lub projektor i ekran 70-75 cali a do codziennego oglądania TV 32-40 LCD.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 50 lub 60 cali i to wszystko lub projektor i ekran 70-75 cali a do codziennego oglądania TV 32-40 LCD.

Dzieki za odp. ale AFAIK Pioneer juz nie produkuje, projektora na razie nie kupie, LCD to tylko nowej generacji, a te sa drozsze niz plazmy.

Dodam jeszcze ze telewizor ma posluzyc min 3 lata potem moze bedzie cos wiekszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena do zaakceptowania to okolice 3000 to rozważ plazmy marki samsung i tu masz linki do ciekawych modeli http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ps51d490.bhtml ten jest zgodny z 3d ale HDR duży plus za 51 cali i dobry obraz; następny to full HD http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ps50c550.bhtml; http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ps51d550-3d.bhtml 51 cali full HD i 3d;pozdrawiam lepsze ceny znajdziesz w necie.

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tych 3 modeli jakie napisałeś to brałbym na pewno model G30, za jego multimedialność, sam planuje zakup tego tv ale w wersji 50 cal, również na raty :). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest g30 w rozmiarze 50 cali i na pewno nie ta cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w rozmiarze 50 cal http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+plazmowe/TX-P50G30E/overview/7307314/index.html.

Cena ok 4200, czyli w takiej samej cenie co G20

No niestety cena dla mnie juz jest zbyt wysoka. Jesli chodzi o Samsunga nie mam uprzedzen szanuje ich telewizory ale uparlem sie na Panasonica.

..a jesli mielibyscie wybrac 50 cali w HDR z C3 i 42 cale FullHD z G30? Nie bede zalowal dodatkow w wyposazeniu raczej obawiam sie o wielkosc i jakosc samego obrazu, a na dzien dzisiejszy 80% to SD z satelity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 50 lub 60 cali i to wszystko

Czemu mu doradzasz "jakieś stare badziwie" skoro ma dostępne serie G20/30 i VT20/30 od Panasonica?

BTW iPad/iPhone potrafi sterować serią 30 po sieci.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety cena dla mnie juz jest zbyt wysoka. Jesli chodzi o Samsunga nie mam uprzedzen szanuje ich telewizory ale uparlem sie na Panasonica.

spróbuj się odeprzeć,idź do sklepu i spójrz na LG 50 cali z serii PJ,na mnie ta plazma zrobiła spore wrażenie w porównaniu z konkurencją stojąca obok, no a jesi chodzi o stylistykę to panas jest zwyczajnie brzydki przy tym lg...i powiem szczerze jakbym teraz kupował tv, a też raczej plazma to właśnie LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 3 tys to jest kilka ciekawych modeli Panasonica. G30 wydaje się chyba najciekawszym modelem, jeśli chodzi o 42 cale, ale ostatnio byłem w sklepie i moja uwagę zwrócił inny model PANASONIC TX-L42E30, jest to lcd ale na ips, telewizor jest również bardzo dobrze wyposażony, kąty boczne bardzo dobre, czerń znakomita, bardzo dobry skaler SD ( prawie jak plazma :)) Warto na żywo go zobaczyć i się przekonać że Panasonic nie tylko robi dobre plazmy, ale w lcd ma też sporo do powiedzenia. Tak więc... , miłego testowania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ok 3 tys to jest kilka ciekawych modeli Panasonica. G30 wydaje się chyba najciekawszym modelem, jeśli chodzi o 42 cale, ale ostatnio byłem w sklepie i moja uwagę zwrócił inny model PANASONIC TX-L42E30

E-LED to skrot Edge LED? czy to znaczy ze ma podswietlenie na krawedziach?

Jakbys mi jeszcze napisal, ze bede mial kanaly SD takie jak w G30 to bym sie nie zastanawial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-LED to skrot Edge LED? czy to znaczy ze ma podswietlenie na krawedziach?

Jakbys mi jeszcze napisal, ze bede mial kanaly SD takie jak w G30 to bym sie nie zastanawial :)

Plazmy zawsze lepiej skaluja obraz w SD, ale akurat w tym modelu Panasonica jest też bardzo dobrze. Maja wbudowane bardzo dobre matryce IPS-Alpha, które podobnie jak plazma nie gubią kątów. Kolory bardzo dobre, poprawiona czerń (jak na LCD bardzo dobra), bardzo dobry dźwięk ( jak na TV :D), mały pobór prądu. Dodatkowo jeśli grasz coś na konsolach to ma mały input-lag (w opcji obrazu gra wynosi 20 :)), no i ma 100hz plus dodatkowy bajer Panasonica który powoduje że obraz jest odswieżany jakby miał 200hz. Do minusów na pewno kąty pionowe (obraz może być szary, więc trzeba uważać aby za wysoko nie wieszać, a w plazmach wiadomo że z tym nie ma problemu), podświetlenie tak jak słusznie się domyslasz ma krawędziowe. W wersji 42 calowej lubi w prawym dolnym rogu być jasna poświata, ale ponoc dotyczyło to tylko pierwszej serii i kolejne już prezentuja się lepiej (co nie znaczy że tego nie będzie). Ja osobiście zamówiłem 37 cali i czekam, bo mam go odebrać w tym tygodniu. Co do multimedialności to ma wszystko co trzeba tylko należy pamiętać o aktualizacji softu, bo wówczas chodzi więcej formatów filmów podobno po USB.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do multimedialności to ma wszystko co trzeba tylko należy pamiętać o aktualizacji softu, bo wówczas chodzi więcej formatów filmów podobno po USB.

Generalnie multimedialność Panasów jest słaba. Do piet nie dorasta Samsungowi i LG.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie multimedialność Panasów jest słaba. Do piet nie dorasta Samsungowi i LG.

Pozdro

A widziałes nowe możliwości Viera Cast i co oferują? Czy tylko opierasz się na latach poprzednich? Samsung faktycznie jest liderem ale modele Panasa na ten rok również i w tej dziedzinie zyskały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche zaniepokoil mnie fakt o degradacji obrazu przy downscalingu choc o tym naczytalem sie na forach, na HDTVtest dobrze pisali o skalerach w tej serii. Nie mam tez pewnosci jesli chodzi o wymiar ekranu. Czuje, ze 42 mi wystarcza choc wiem ze przy 3m trace z oczu szczegoly dobrodziejstw telewizji HD. Coz, zawsze bede mogl usiasc blizej TV :)

Poradzcie prosze co wg Waszym zdaniem byloby dla mnie optymalnym wyborem:

P42CX3, P42G30 czy moze P50C3 ?

Jak możesz usiąść bliżej to bez wątpienia G30. Co do skalowania to zamierzasz co chwila zmieniać rozdziałkę z 576i na 1080i w zalezności od oglądanego kanału (SD/HD) albo jeszcze puszczać osobnym kablem? Bez tego skalowaniem zajmie się raczej skaler dekodera. Inna sprawa że SD wygląda przyzwoicie na tym TV a ty mimo wszystko dość daleko zamierzasz siedzieć. Dużo zależy od kanału, wiadomo z g...a bata nie ukręcisz.

Jeżeli z 3m będziesz oglądał w większości SD to bym wielkością celował w 46", byłby akurat żeby jeszcze było widać różnicę między SD a HD na 42" teroretycznie już nie powinno być widać różniecy między SD a HD ale polskie kanały mają masakryczną kompresji i nawet pełnej rozdziałki PAL czesto nie mają. Na 50" też z tej odległości nie będzie źle o ile kanałów SD 4:3 nie rozciągniesz na cały telewizor. Skor jednak możesz się przysunąć to bym wybrał mniejszy a lepszy. Odległość oglądania 3m przy 50" i 2,5m przy 42" dadzą ten sam kąt widzenia, innymi słowy będziesz widział tej samej wielkości obraz.

Ja oglądam TX-P42G30 z 2m i sobie chwalę tylko że u mnie proporcje są takie że ja oglądam 60%-70% HD.

Gdybym oglądał BD zamiast TV SAT albo jeszcze 3D to bym pewnie wybrał 46" lub nawet 50" albo przysunął się jeszcze 25cm bliżej.

Nie napisałeś nic o warunkach oswietleniowych, ale jeżeli CRT dobrze ci grał to i plazma będzie. Przy bezpośrednim słońcu zwykle bierze się LCD lub plazmę V20.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi. Mam jeszcze pytanie, czy powieniem sprawdzic plazme na miejscu w sklepie?

Zamawialem w sklepie internetowym z odbiorem w punkcie wiec mam taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że zawsze wszystko warto sprawdzać jak się ma możliwość. Co prawda masz te 10 dni na zwrócenie towaru jakby coś było nie tak ale po co do domu tachać TV i na miejscu stwierdzić że coś jest uszkodzone skoro możesz to zrobić w punkcie i jakby co (czego nie życzę) odrazu zgłosić wymianę na inny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mu doradzasz "jakieś stare badziwie" skoro ma dostępne serie G20/30 i VT20/30 od Panasonica?

Pozdro

Te "stare badziewie" a zwłaszcza seria KRP bija na głowę wszystkie plazmy wzięte razem z Panasonic.m na czele.

Dopiero w tym roku Panasonic w swoich modelach ma korzystać z dobrodziejstw firmy Pioneer i plazmy mają być tak dobre jak KURO. Tylko, że "maja być" wcale nie oznacza, że będą.

Pozdrawiam,

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...