Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja zaprezentuje swój pokoik. Co prawda nie jest on za duży bo tylko 3,2x3,2m ale coś takiego udało mi się zrobić

p1010558b.th.jpg

p1010560h.th.jpg

p1010555e.th.jpg

p1010556k.th.jpg

p1010563u.th.jpg

Zestaw:

Ekran: Samsung P2270HD

Kolumny-przód: STX FX-200

Kolumny-tył: zrobione przez znajomego, zastosowane głośniki: GDN 14-100-8 SCX i GDWK 10-200-8 PJ

Amplituner: Onkyo TX-DS575X

Konsola: PS3 Slim 320GB

Na razie wygląda to jak wygląda, plątanina kabli i lekki nieład. Szukam koncepcji jak to rozplanować ale ciężko mi to przychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak będzie 42 cale to w tak małym pomieszczeniu będzie namiastka kina. Jeszcze jak ogarniesz trochę te kable... Trochę pod złym kątem stoją tylne kolumienki daj je trochę bardziej do przodu wtedy fajniej słychać efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te 42 będzie super, wiem bo od taty przeniosłem TV i patrzyłem jak to będzie się prezentowało :) kable ogarne, tylko chcę zrobić jakieś półki na ampli i PSa. A co do kolumn to ustawiłem tak, ponieważ kolumn używam też jak korzystam z komputera. Ale spróbuje ustawić tak jak mówisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi wreszcie udalo sie skompletowac jakis rozsadny zestaw, a przy okazji wygospodarowalem pomieszczenie przeznaczone tylko na kino i wyremontowalem je. TV na razie caly czas philips 42" a z poczatkiem roku mysle ze plazma 60" sie pojawi, amplituner onkyo ht-r538 wymienilem na tx-nr609 i zakupilem zestaw Dali concept 6, dali concept 1, concept center i concept sub, wszelkie media wychodza z htpc. Wszystko jest na razie ustawione i nie podpiete bo dopiero wnioslem po remoncie.

dsc09273t.th.jpgc36020111011210249.th.jpg c36020111011210051.th.jpg c36020111011210206.th.jpg

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten projektor nad glowami. Szumi pewnie - troche. Ale koncept i wykonanie fajne :)

JVC jest praktycznie bezgłośny. Kupiłem go niedawno i jestem bardzo zadowolony :)

Epson też nie przeszkadza. 90% czasu użytkowania był w trybie Eco, czyli prawie nie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz nadal obu projektorów?

Tak, używam z sentymentu do Epsona.

Bardzo go lubię i choć JVC jest zdecydowanie lepszy, to Epsona nadal ogląda się bardzo przyjemnie. Mam go ponad 2 lata, lampa ma niecałe 1050 godzin (90% użytkowania w tybie eco) i odpukać nic złego się z nim nie dzieje. Odbiera jak nowy :)

Jednak różnica technologii między D-ILA a LCD z automatyczną przesłoną jest duża. Oczywiście na korzyść D-ILA. I nie chodzi tu o samą czerń, tylko o całe pasmo wyświetlania obrazu.

Edytowane przez George_Stark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pytałem? Bo na jednym oglądałbym 16:9 a na drugim prawdziwe kino... ;) Nie trzeba kombinować wtedy z zoomem itp... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój zestaw

dsc03023hm.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Niesymetrycznie masz ustawione kolumny, ale zakładam, że to wynika z warunków pomieszczenia i umeblowania?

Ten centralny nie może leżeć pod TV? TV Chyba nie jest bardzo ciężki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie wymienic TV na 50" vt30 (jakosc obrazu i czern naprawde robia swoje), odleglosc od widza to ok. 2m wiec jest dobrze. Caly czas jeszcze musze ogarnac kable, zalozyc na okno rolete 0% przepuszczalonosci swiatla no i na sciany kupic jakies plakaty filmowe na plotnie http://www.rainbowzoom.pl/baseapi/getSearchResults.php?opt=cinemagallery&show=movie

dsc09293py.th.jpg dsc09291y.th.jpg dsc09289hr.th.jpg dsc09290.th.jpg

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie wymienic TV na 50" vt30 (jakosc obrazu i czern naprawde robia swoje), odleglosc od widza to ok. 2m wiec jest dobrze. Caly czas jeszcze musze ogarnac kable, zalozyc na okno rolete 0% przepuszczalonosci swiatla no i na sciany kupic jakies plakaty filmowe na plotnie

dsc09289hr.th.jpg

Jakiego odtwarzacza używasz ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na screenie to Media Browser skonfigurowane na zewnetrzny odtwarzacz mpc-hc. Dlaczego nie TMT5 ani PowerDVD? Bo oba obcinaja mi znacznie WTW i nie daja takiej plynnosci przy 23.976 jak mpc-hc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Zapytałem ponieważ korzystam z HTCP z Media Browser i z nakładki Vanilla.

Używając mpc-hc nie masz audio HD.

Używam TMT5 nie zaobserwowałem braku płynności.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mam audio hd, od dluzszego czasu jest to mozliwe dzieki ffdshow ale lepsze sa LAV Filters. W mpc-hc nie mam tylko menu z BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Wg mnie lepszy jest Splash PRO.

Ps.

Wnętrze ładne

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...