Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

serwetki, kwiatki, dywaniki, filizanki... jak u babci - tylko wnuczek tv postawil :/

sory i no offence ale skojazenie bo u mojej babci jest wrecz identycznie

Zrobić takie kino to nie problem największy problem dla większości z nas to zapewne zbędne wolne pomieszczenie .
dokladnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz odpowiedniego pomieszczenia jeszcze co nieco grosiwa byłoby potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz odpowiedniego pomieszczenia jeszcze co nieco grosiwa byłoby potrzebne.

Niby tak ale posiadając sprzęt to duże przy wykonaniu takich pokoi to własna robocizna a materiały nie są aż takie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to wlasnie chodzi, ze pokoj mozna zrobic tylko wtedy liczac za metr pomieszczenia np. 8 tys. PLN to taki pokoik dodatkowy - przy zakupie nowego mieszkania troszczeke bedzie kosztowal (chyba ze ktos ma swiezo wybudowany domek lub buduje to mozna jakos w planach uwzglednic dodatkowy pokoj na wlasne kino)....bo reszte tzn. wyposazenie a przewaznie sprzet juz jakis posiada sie to juz nie bedzie takie potezny dodatkowy koszt....wlasciwie to tylko fantazja troche dobrego gustu i samo zaparcia oraz chec pomajsterkowania. Oczywiscie troszczeke pieniedzy bedzie potrzebne na materialy do przygotowania pokoju, wiadome, ze jak ktos bedzie chcial zainwestowac w jakies super wygluszajace materialy, fotele kinowe i super projektor plus wypasiony ekran to taki pokoj bedzie sporo kosztowal.....ale znajac polska mentalnosc i to ze kazdy to prawie zlota raczka to pokoik mozna sobie zrobic jak marzenie....i napewno czlowiek bedzie zadowolony z swojego projektu oraz wykonania ;)

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i chyba "przeważnie" miało być :D

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dude0666 - nic nie dzwoni nic nie brzęczy, nie jestem nastolatkiem słuchającym muzy na FUL :lol:

mp_hdtv - to jak piszesz "jajo" jest dla mnie bardzo ważne (pamiątka za pomoc chorym dzieciom więc ma zaszczytne miejsce na stałe, a jest to prawdziwa strusia wydmuszka a nie jajo wielkanocne) a ja z moją połową dogaduje się na tyle że

i ja coś mam i ona też chce.

a to co zapodałeś (linki) to naprawdę trzeba mieć i kasę i miejsce i czas, a własne mieszkanko w bloku mogę urządzić "nie ponad stan"

shinay - powiem że masz naprawdę nowoczesną babcię - pozazdrościć. u mojej było znacznie skromniej.

dzięki za opinie ciekawe jak wasze miejsca wypoczynku, moje jest miejscem wielozadaniowym więc tak jak mogłem i na ile mnie stać tak się urządziłem.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dude0666 - nic nie dzwoni nic nie brzęczy, nie jestem nastolatkiem słuchającym muzy na FUL :)

mp_hdtv - to jak piszesz "jajo" jest dla mnie bardzo ważne (pamiątka za pomoc chorym dzieciom więc ma zaszczytne miejsce na stałe, a jest to prawdziwa strusia wydmuszka a nie jajo wielkanocne) a ja z moją połową dogaduje się na tyle że

i ja coś mam i ona też chce.

a to co zapodałeś (linki) to naprawdę trzeba mieć i kasę i miejsce i czas, a własne mieszkanko w bloku mogę urządzić "nie ponad stan"

shinay - powiem że masz naprawdę nowoczesną babcię - pozazdrościć. u mojej było znacznie skromniej.

dzięki za opinie ciekawe jak wasze miejsca wypoczynku, moje jest miejscem wielozadaniowym więc tak jak mogłem i na ile mnie stać tak się urządziłem.

:)

Zapytałeś jak nam się podoba nowe wnętrze, odpowiedzieliśmy. To, że każdy z nas ma inny gust nie muszę chyba mówić, moje zdjęcie jest kilka stron wcześniej, możesz popatrzeć i ocenić. Uwagi mile widziane, bo po to jest to forum. Moje "miejsce do oglądania" też jest wygospodarowane w pokoju dużym, dziennym, stołowym, salonie :) - czyli takim w którym toczy sie normalne życie, jemy obiady, kolacje, spotykamy się z przyjaciółmi, rodziną idt. Pomysł na wykonanie własny (mój i żonki), wykonanie własne i nic nie wyszło "ponad stan". Żonka też jest zadowolona, wybierała kolory i dostała nowe mebelki o których marzyła, nie ma ich na wspomnianych zdjęciach, mogę wrzucić. Sprzęt audio-video mam jaki mam, ma już swoje lata, przyjdzie czas to wymienię. Teraz wystarcza mi w 90% :)

W tym wszystkim i tak jest najważniejsze by Tobie się podobało :) no i Żonce!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze muszę coś dodać ;)

tak już mam :lol:

coś a-la ambilight własnej roboty na samoprzylepnych modułach LED

niby nic nadzwyczajnego ale po zmroku robi fajny klimat

e5139d16b619fe75m.jpg

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wielkiej kasy na porządny pokój to bajki, mity i bzdury ...

robiąc swój zakątek muzyczno-filmowy nie poszedłem z torbami, ani nie wydałem majątku.

liczy się przede wszystkim pomysł !!!

niestety większość prezentowanych rozwiązań to nie przemyślane i zaplanowane aranżacje, tylko składowisko różnych pierdół rzuconych często bez składu i ładu.

ludzie (niektórzy) gdybyście policzyli ile wydaliście na te śliczne obrusy, serwetki, kwiaty, segmenty i rozkładane ławy zdziwilibyście się nieźle.

po prostu wyznaję zasadę, że lepiej zrobić coś raz i dobrze, zamiast dreptać małymi kroczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze też wrzucę fotki. Sprzęt, meble i ustawienie jakoś wyszły w praniu bo nigdy nie nastawiałem się na robienie jakichs "pokoików kinowych". Po prostu chcielismy wygodnie oglądać filmy. Jak teraz spojrzę to chyba wygląda to całkiem nieźle. Z uwagi na 3 letnie dziecko głośników (małe, ale idealne) specjalnie nie montowałem póki co, bo jedyny moment by coś w spokoju obejrzeć to czas gdy śpi, a wtedy z dźwiękiem i tak szaleć nie można. Meble kiedys marzą się do wymiany na specjalnie dopasowane, ale na moje potrzeby póki co to wystarcza.

dsc06844j.jpg

Z czasem planuję Aliens na lewo od Star Wars, a na miejsce Star Wars czeka do oprawienia Rocky (plakat poziomy).

dsc06839p.jpg

Płytoteka to obecnie 556 tytułów z czego 81 to bluray plus bajki.

dsc06846h.jpg

dsc06842.jpg

Dodatkowo sypialnia i stary sprzęt

dsc06855k.jpg

dsc06852y.jpg

Plus obrazki:

dsc06850w.jpg

dsc06851x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten ampli zdaje się że Harman Kardon nie ma zaciepło?

Ogólnie ok.

bezpośrednio nad ampli jest sporo miejsca no i z tyłu jest dziura , powietrze ma gdzie latać.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy Mediabox HD od UPC nie ma ciepło.

Mam identyczny pokój jak Ty (nie ma to jak blok z wielkiej płyty), a co ciekawe sposób umeblowania i powieszenia TV też prawie taki sam. Swój pokażę dopiero jak sprawię sobie normalne głośniki i ampli, bo teraz jadę na Logitech'ach x-530

Edytowane przez mp_lasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonwawa - bardzo ładnie to wszystko wygląda, mam jednak dwa pytania jeśli pozwolisz, ile m2 ma ten pokój i czy to oświetlenie (dwie lampki) nie rażą Cie podczas oglądania? (broń Boże nie chce krytykować, tylko sam myśle o jakimś oświetleniu i takie coś było by ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70b48a...10b4.html"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9361ceeb9dbadfa4.html[/img]

zdjącie.3

Znalazło się miejsce na moje klunkry, a żona "przyozdobiła" całość zieleniną. W ten sposób znaleźliśmy rodzinny kompromis.

Ps. Przepraszam za jakość, ale miałem pod ręką tylko komórkę.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic. Dalej za kwiatami stoi sub, ale na tym kompromis już się skończył... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apdejt...

img0014lsr.jpg

pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70b48a...10b4.html"

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9361ceeb9dbadfa4.html[/img]

zdjącie.3

Znalazło się miejsce na moje klunkry, a żona "przyozdobiła" całość zieleniną. W ten sposób znaleźliśmy rodzinny kompromis.

Ps. Przepraszam za jakość, ale miałem pod ręką tylko komórkę.

Normalnie Dolina Rospudy :)

Moja, też lubi kwiatki. Całe szczęście, że na parapecie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale umiejscowienie głośnika centralnego na posadzce to nieporozumienie.

Ja pomyślałbym o małym przemeblowaniu na półce i ewentualnym dorobieniu jakiegoś uchwytu, który pozwoliłby na zmiane miejsca dla centralnego.

Nie daj Boże jakaś impreza i ktoś lekko napity kopnie go nogą i po zabawie...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, ale umiejscowienie głośnika centralnego na posadzce to nieporozumienie.

Ja pomyślałbym o małym przemeblowaniu na półce i ewentualnym dorobieniu jakiegoś uchwytu, który pozwoliłby na zmiane miejsca dla centralnego.

Masz rację, stoi trochę za nisko, ale za to na specjalnym podkładzie z tkaniny filcowej. Nie rysuje się powierzchnia obudowy i redukuje wibracje.

Swoją drogą cały salon ma 36 m2 (6*6) i tylko ten niewielki fragment wygląda jak ogród botaniczny. Czarne obudowy głośników, telewizora, amplitunera oraz BR bez zieleniny, wyglądały jeszcze gorzej. Dlatego dla kontrastu wziąłem białego boxa, a nie czarnego n recordera. Wcześniej miałem właśnie recordera i wyglądało to (bez kwiatów) bardzo cmentarnie..

Przy następnym remoncie telewizor znajdzie swoje miejsce na ścianie, kable pójdą bruzdami i zostaną pochowane. Wtedy z regipsu zrobię ładne i estetyczne półeczki na sprzęt. Tak myślę jeszcze o akwarium (panorama), ale boję się, że będzie już za bardzo obciachowo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zastanawiam czy Mediabox HD od UPC nie ma ciepło.

Mam identyczny pokój jak Ty (nie ma to jak blok z wielkiej płyty), a co ciekawe sposób umeblowania i powieszenia TV też prawie taki sam. Swój pokażę dopiero jak sprawię sobie normalne głośniki i ampli, bo teraz jadę na Logitech'ach x-530

.

hej pokój mam nieduży tzn jakieś 11 m2 (szer 2,4 m, długość 4,5 m).

Wystarcza to na stworzenie pełnej sceny i wypasionego efektu dźwiękowego.

Co do lampek to absolutnie nie przeszkadzają, klosze zrobione są ze szkła matowego i to ładnie rozprasza światło.

pozdrawiam

Edytowane przez leonwawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a żona "przyozdobiła" całość zieleniną. W ten sposób znaleźliśmy rodzinny kompromis.

Do zieleniny jestem przyzwyczajony, u mnie też jakaś donica stoi obok kolumny:)

Ogólnie estetycznie to wygląda, ale trochę niepokoi mnie ten obraz nad telewizorem, nie przytłacza za bardzo? Może ciut mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...