Skocz do zawartości
Krzysiek1971

Jaką kupić kartę WiFi do MBox P500

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, niedawno kupiłem Mbox'a P500. Chciałbym do niego dokupić kartę WiFi ale nie bardzo wiem jaką kupić. Napisałem maila do pomocy technicznej ale nie dostałem informacji jaka to może być karta. Zaproponowali jedną dostępną w ich sklepie internetowym ale nie ma o niej żadnych informacji. Dostępne jest jedynie słabe zdjęcie: WiFi_11bgn_thumb.jpg Chciałbym, żeby pracowała w standardzie 802.11n z transferem do 300Mbs. czy macie jakieś doświadczenie w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta pracuje w 802.11n z TEORETYCZNYM transferem 300Mbps. Nikt Ci nie zagwarantuje, że cokolwiek innego będzie działać stabilnie. Karta Xtreamera niby jest zgodna a wiem, że przy pracy z Hyundai'em gubi sygnał AccessPoint'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest dedykowana przez producenta, ale lepiej jest zakupić kartę od Xtreamera - ma długą do-okólną antenę. Dzięki temu ma lepsze transfery przy większych odległościach i/lub przeszkodach po drodze. Ma jednak jeden mankament - w Hyundai'ach porty USB są "do góry nogami", a karta ma obrotową antenę w płaszczyźnie 180st. Efekt jest taki, że antena jest skierowana w dół :)

Można zawsze ją umieścić gdzie indziej na przedłużce USB.

Karta wygląda tak:

xtreamer_antena.jpg

Są też do niej sterowniki pod Windows, a opinie klientów o karcie możesz przeczytać tutaj:

Xtreamer WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mi namieszaliście ;) jedna odpowiedź zupełnie różna od drugiej:

[...]Karta Xtreamera niby jest zgodna a wiem, że przy pracy z Hyundai'em gubi sygnał AccessPoint'a.

[...]ale lepiej jest zakupić kartę od Xtreamera - ma długą do-okólną antenę. [...]

Są też do niej sterowniki pod Windows, a opinie klientów o karcie możesz przeczytać tutaj:

Xtreamer WIFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mi namieszaliście ;) jedna odpowiedź zupełnie różna od drugiej:

Nie wiem z jakim AP są problemy. Jak dotąd klienci nic nie zgłaszali, a wręcz przeciwnie - prócz mankamentu z odwróceniem anteny - wszyscy są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WW karty do odtwarzaczy zestawiają połączenia z prędkością 270Mbps (w większości wypadków nazywa się to właśni 300Mbps). Na tak zestawionym łączu transfery rzeczywiste osiągają kilkanaście Mbps. Łącze nie jest wąskim gardłem.

To trochę tak jak z siecą 1Gbit. Zestawienie samgo połączenia nie oznacza transfrów 1000Mbit. USB mimo 480Mbps też w z wieloma dyskami (lub penami) działa dużo wolniej.

O kartach od Xtreamera stosowanych do innych odtwarzaczy krążą różne opinie, jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wygląda tak:

xtreamer_antena.jpg

Ja mam taka karte w MBoxsie i skierowana jest antenka do gory.

Czyli porty usb zaintalowane sa odwrotnie.

Edytowane przez pankost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywisty transfer i tak po wifi niezależnie od karty bedzie na poziomie 15mb/s

cytat z danych technicznych producenta:

- standard 10/100Mbit - rzeczywiste transfery do 40-50Mbps

Opcjonalny adaptera USB-WiFi:

- wersja 802.11b/g/n - rzeczywiste transfery do 15Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by kto nie wiedział to jedynie 15mps/8= 1875kb/s to max.rzeczywisty transfer. Testowałem różne karty wifi i rzeczywiście tak jest. Można zapomnieć o kopiowaniu przez wifi dużych plików np mkv 6GB idzie około 40min chyba że mamy dużo czasu, a o odtwarzaniu strumieniowym plików już nawet 720p jest dramat w postaci zrywania i zatrzymywania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pozjadałem litery w tych jednostkach Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...