Skocz do zawartości
aktywnestereo

dziwne zachowanie DUNE - dźwięk po coaxialu

Rekomendowane odpowiedzi

Świeżo nabyłem DUNE HD DUO. Dopiero go rozgryzam. No i mam problem. Dziwny.

DUNE robi mi głównie za cyfrowe źródło dźwięku do systemu stereo, stąd DUNE podłączony jest kablem cyfrowym (coaxial) do zewnętrznego DAC-a (Mytek Stereo 96 DAC), a ten do aktywnych kolumn (APS Aeon). Muzę (FLAC) odtwarza bardzo dobrze.

Problem występuje w niektórych filmach. W telewizorze dźwięk jest OK (wyjście stereo z DUNE podpięte przez analogowe cinche do TV), ale z DAC-a podłączonego po coaxialu dostaję jakieś jednostajne "trrrrrrrrrrrrr" zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej. Ale nie zawsze tylko w niektórych filmach.

Kotś ma pomysł o co chodzi?

Firmaware wgrałem najnowsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach

Problem występuje w niektórych filmach. W telewizorze dźwięk jest OK (wyjście stereo z DUNE podpięte przez analogowe cinche do TV), ale z DAC-a podłączonego po coaxialu dostaję jakieś jednostajne "trrrrrrrrrrrrr" zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej. Ale nie zawsze tylko w niektórych filmach.

Kotś ma pomysł o co chodzi?

Firmaware wgrałem najnowsze...

A nie jest tak, że ma to miejsce dla filmów z dźwiękiem w DTS? Zapewne wypuszczasz dźwięk bez dekodowania na DACa, co działa bardzo dobrze dla FLACów itp, ale DAC nie dekoduje DTS.

Sprawdź dla jakiej ścieżki dźwiękowej tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że ma to miejsce dla filmów z dźwiękiem w DTS? Zapewne wypuszczasz dźwięk bez dekodowania na DACa, co działa bardzo dobrze dla FLACów itp, ale DAC nie dekoduje DTS.

Sprawdź dla jakiej ścieżki dźwiękowej tak się dzieje.

Dziękuję za sugestię.

Rzeczywiście to może być przyczyną - mam ustawiony w opcjach audio format RAW. Sprawdzę.

Jeśli tak, to trochę uciążliwe będzie przełączanie za każdym razem opcji w menu (osobne ustawienia dla muzyki, osobne dla filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz podłączonego żadnego sprzętu wielokanałowgo, powinienieś na stałe przełącyć na PCM 2.0 i zostawić, nie przełączać tego dla filmów, czy muzyki. Odtwarzanie dwukanałowych FLAC dla trybu RAW czy PCM jest taki samo - wychodzi PCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To był ten problem.

Na ustawieniach audio RAW gdy utwór ma ścieżkę 5.1 dostaję z DAC-a trrrrrrrrrr...

Podobnie na niektórych filmach.

Po przestawaieniu na PCM potrafi to odtworzyć. Ale i tak wolę nagrań stereo słuchać na RAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...