Skocz do zawartości
bendzi40

Plasma Panasonic p42

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowałem się na Panasonica tx-42 tylko jaki model :cx3e\czy u30\ czy drogi g30,czy warto brać fullhd czy starczy hd

cx3-bierze max 150w ,u30-255w,g30-280w chyba,

oglądałem cx3 i u-30 (obraz rewela w obu), cx3 mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie odpowie

Odpowie, odpowie, ale jak zadasz pytanie w sposób umożliwiający odpowiedź. A to na górze czytałeś? Na ten przykład, skąd mamy wiedzieć czy potrzebujesz Full HD, czy nie, skoro nawet źródeł sygnału nie podałeś...

Na obecnym etapie, odpowiedź może być tylko jedna, zdecydowanie G30, albo poprzedni model G20. Różnica jest spora i dostrzegalna, nawet dla niewprawnego oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.

Co organoleptycznie jest lepsze G20 czy G30?

W przypadku modeli 42" różnica w cenie jest niewielka, stąd moje pytanie. Mam już G20 tylko że LCD, teraz kolej na plazmę.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wacham między cx3 a u30

Zapomnij, stara seria S była lepsza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u30 za niecałe 2 tys widziałem w promocji,interesuje mnie ile ciągnie watt(z tyłu ma napisane 255w)myślę że ok 130w,a cx3 piszą że 92waty,czemu taka różnica?

ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni mam w pokoju panasa G30 - 42 cale. zakup służbowy, firma się rzuciła i kupiła za niecałe 3 tysiące w sklepie nie dla idiotów (po negocjacjach) mam CP z dekodera f300 połączony kablem euro. telewizor wisi na ścianie północnej, ekran skierowany na południe. okna ze strony zachodniej. już bawiliśmy się w ustawienia. powiem tak. jeśli ogladasz dużo sportu dynamicznego - bieganie po trawie, parkiecie, ogólnie szybkie przemieszczanie się - to jednak zawodzi. z odległości do 3 - 3,5 metra nie da się tego oglądać. oooooooooogrooooomnaaaaa ziarnistość obrazu. próbowaliśmy wielu ustawień - bez efektu. to o sporcie i scenach dynamicznych. jeśli chodzi o czerń, to jest ona raczej ciemno szara. również po próbach ustawień. dodam, że mówię o telewizji oglądanej w dzień, przy średnim nasłonecznieniu, gdzieś w godzinach od 11 do 18.30. co jest ok ?! kąty widzenia, to ma naprawdę super. kolory jak najbardziej ok. sceny statyczne ( w studiu) ok.

w domu mam lcd sony z5500. jeśli chodzi o sceny dynamiczne (sport) i czerń jest lepszy od tego panasa. sceny statyczne mniej więcej na tym samym poziomie. przegrywa z nim zdecydowanie kątami bocznymi.

generalnie w warunkach, o których pisałem wcześniej nie da się go oglądać z odległości bliższej niż 3,5 metra. najlepiej widać z 4 - 4,5 metra - jesli chodzi o obraz telewizyjny. nie wypowiadamn się co do blu raya, usb, laptopów, czy innych rzeczy - telewizor został kupiony do oglądania telewizji!!! a-ha mamy jeszcze canal + - po zwykłym kablu koncentrycznym - dramat!

nie próbowaliśmy obrazu hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
połączony kablem euro

:blink::lol:

Do tego celu to CRT jest najlepszy. :P

A ten kabel to chociaż "pełny" czy tylko sygnał composite zamiast RGB przekazuje?

telewizor został kupiony do oglądania telewizji!!!
Mógłbym być złośliwy i napsac że forum jest o HD, ale będę troche mniej złosliwy i napiszę że skoro stać na sprzęt ze średniej półki to i na dekoder HD ze złączami HDMI lub component powinno się wygospodarować kwotę.
ekran skierowany na południe. okna ze strony zachodniej.....

.....jeśli chodzi o czerń, to jest ona raczej ciemno szara.

A jaka ma być w takich warunkach? Do tego celu to trzeba było LCD kupić, albo zainwestować w ciemne rolety. Są jeszcze wersje z Infinite Black Pro ale odpowiednio droższe.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek1969r

nie bardzo rozumiem Twoje nieudolne próby bycia złośliwym, ale nie o tym. euro to tzw. pełny kabel rgb. dekoder hd CP już zamówiony, kabel hdmi też będzie niedługo. co do szarej czerni to stwierdzam fakty - i tyle. telewizję oglądamy cały dzień, nie czekamy do nocy. jeśli jesteś użytkownikiem tego panasa to nie masz co narzekać. to niezły produkt, tyle, że są lepsze i wśród lcd (ja taki mam), i wśród plazm.

Edytowane przez toja000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
telewizję oglądamy cały dzień, nie czekamy do nocy. jeśli jesteś użytkownikiem tego panasa to nie masz co narzekać. to niezły produkt, tyle, że są lepsze i wśród lcd (ja taki mam), i wśród plazm.

Do oglądania w dzień plazma słabo się nadaje. Nie twierdzę też że nie ma lepszych. To jest model ze średniej półki 2D ale i tak przy słońcu tani LCD będzie lepszy od nawet bardzo drogiej plazmy, więc miej pretensje do siebie zamiast przedstawiać to jako główną wadę tego telewizora.

Przy okazaji, kilka linków zamieszczonych na konkurencyjnym forum o różnicach między wersjami infinite black:

http://www2.vieraexperience.com/html/pl_PL/superior-picture/contrast/infinite-black-and-infinite-black-pro-neo-pdp

http://panasonic.net/avc/viera/technologies/index.html

http://news.smarthouse.com.au/images/shared/2010042005394475668.jpg

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pretensji do nikogo. Kolega bendzi40 poprosił o ocenę tego telewizora i ja przedstawiłem mu swoje subiektywne odczucia (kolegów z pokoju zresztą też). nie my kupowaliśmy ten telewizor, nie my za niego płaciliśmy, nie my decydowaliśmy o jego wyborze. Nasz szef jest maniakiem plazm i on to wybrał. Niestety za LCD z górnej półki, z lepszym obrazem trzeba jednak wyłożyć więcej. Do domu warto, ale czy do firmy....? Mimo wszystko, fanowi sportu, mogącemu oglądać nie tylko w nocy ten telewizor sprawi mały zawód. Poczekam jeszcze jak przejdziemy na dekoder hd i kabel hdmi. Nie omieszkam napisać o ewentualnych zmianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale ta czerń ciemno szara w takich warunkach oswietleniowych niestety będzie. Koniec kropka. Ten telewizor będzie miał lepszą czerń przy słabym swietle. Jak komuś to przeszkadza to niestety tylko LCD albo droższa wersja z Infinite Black PRO. Przecież rozpoznanie warunków oświetleniowych jest jednym z podstawowych kryteriów wyboru telewizora i nie można później pisać że się zawiedliśmy skoro telewizor nie został dobrany odpowiednio do zastosowania.

Swoją drogą jak dostanę go w przyszłym miesiącu to porównam wysokiej jakości kabel SCART DaVinci do kabla HDMI na kanałach SD. Ten kabel SCART na telewizorze CRT 28" pokazywał widoczną różnica w trybie RGB w stosunku do kabla dostarczonego z dekoderem eNki, obraz był trochę ostrzejszy.

Odnośnie czarnej czerni to w markecie widziałem G30 postawione między V20 i VT20 i czerń w porównaniu do tych dwóch faktycznie jest ciemno szara przy marketowym oświetleniu, ale z tego trzeba sobie zdawać sprawę przy zakupie. Infinite Black Pro daje więcej za więcej $$$, jednak ja nie będę TV oglądał w oświetleniu marketowym ani słonecznym.

Biorąc pod uwagę, że szef jest zwolennikiem plazm, to mógł wziąść niewiele obecnie droższą a dostępną jeszcze w sprzedaży V20, która w jasnych pomieszczeniach byłaby znacznie lepsza.

Aktualizacja:

Po kilkudniowym obcowaniu z tym TV nie mogę potwierdzić rewelacji kolegi Toja000, nawet rano gdy słonko wpada do pokoju, tyle że nie pada mi wprost na ekran.

SD wygląda dobrze. Najlepiej z IPLA czy DVB-T. Z satelitarnego cudów się nie zrobi bo oprócz marnego bitrate często nie mają nawet pełnej rozdzielczości PAL 720x576. Uważama jednak że TV radzi sobie zupełnie dobrze z SD. Wszelako zamiana kabla SCART na Alphard DaVinci nieco poprawiła obraz.

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś ogladałem 42-u30 za 2 tys, i s30 za 2,3tys,obraz rewela na obydwóch ,s30 ma usb i 3 hdmi ,teraz który wybrać?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...