Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy będe miał lepszą jakość obrazu ,dzięki kablowi z "wyższej półki"? obecnie mam podłączony popularny za 20 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.Jeżeli użyjesz markowego HDMI obraz będzie lepszy.

Rozumiem, że kpisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam TECH+LINK 680201 - firmowy i jeszcze niedrogi kabelek (1m można dorwać na ALLEGRO za 100zł) a obraz mało ale widocznie lepszy od zwykłej taniochy .

MOŻNA TEŻ WZIĄĆ COŚ INNEGO CENOWO Z TEJ FIRMY - POZA NAJTAŃSZYMI MODELAMI ; ma ona

solidne a niedrogie przewody .

Chyba że ktoś NIE WIDZI :unsure: - wtedy nie ma sensu kupować .

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak ,polecam Profigold ,u mnie widoczna poprawa KURO 5090.POZDRAQWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage ze to przesyl cyfrowy na zasadzie jest obraz albo go nie ma, a co za tym idzie jaki by to nie byl kabel widzimy to samo... to trzeba powiedziec ze niezla macie fantazje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam TECH+LINK 680201 - firmowy i jeszcze niedrogi kabelek (1m można dorwać na ALLEGRO za 100zł) a obraz mało ale widocznie lepszy od zwykłej taniochy .

MOŻNA TEŻ WZIĄĆ COŚ INNEGO CENOWO Z TEJ FIRMY - POZA NAJTAŃSZYMI MODELAMI ; ma ona

solidne a niedrogie przewody .

Chyba że ktoś NIE WIDZI :unsure: - wtedy nie ma sensu kupować .

Jak zamienisz "NIE WIDZI" na "NIE WIERZY", będzie OK. Nikt nie będzie sie w głupio uśmiechał, ani też będzie miał ci za złe. Chyba, że Ci którzy Cię posłuchają wydadzą 1000% wiecej niż powinni, po czym po fakcie zorientuja się, że to był zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienisz "NIE WIDZI" na "NIE WIERZY", będzie OK. Nikt nie będzie sie w głupio uśmiechał, ani też będzie miał ci za złe. Chyba, że Ci którzy Cię posłuchają wydadzą 1000% wiecej niż powinni, po czym po fakcie zorientuja się, że to był zbędny wydatek.

Na to jest tylko 1 sposób - kupić/pożyczyć lepszy firmowy kabel

i zobaczyć czy się dostrzega różnicę . Widać - zostawić ;

nie widać różnicy - oddać/zwrócić kabel .

Też uważam (ale uważanie nie poparte praktyką) że przy HDMI/cyfrowych nie ma sensu

płacić po kilkaset zł za kabel 1m , ale coś rozsądnego TRZEBA kupić - JEŚLI się

widzi różnicę na ekranie . 50-100zł na kabel to nie majątek JEŚLI się widzi różnicę

i jeśli się wydało kilka-kilkanaście tys. na sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast wydawać kasę na bzdury z braku czasu panowie to proponuję przekazać 1% na jakąś fundację przy rozliczeniu i tą kasę na kable dodatkowo przelać na konto fundacji

czy się kupi taki kabel http://allegro.pl/kabel-oplot-hdmi-hdmi-2m-gold-hd-1920-x-1080-i1497626352.html za 7,90zł czy taki http://allegro.pl/kabel-cyfrowy-hdmi-690202-techlink-wires-2m-i1501447960.html za 100zł to i tak jest duże prawdopodobieństwo że robiła go ta sama Chinka,a jeżeli nie to na pewno ta sama fabryka :lol:

tylko pytanie czy jak będzie się np nazywał Pionier za 10 czy 20zł to będzie gorszy od tego co się nazywa Pioneeer za 100zł?

oczywiście ta sama Chinka je robiła np.

chyba że jak ktoś ma bardzo mocne parcie na nazwę producenta http://www.lerem.pl/hdmi/kabel_hdmi_1_4_chocolate_3m_audioquest_aq_ci_3_0m ale polecam ten artykuł :lol: :lol: :lol:http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/kable/2009/04/test-24-kabli-hdmi.aspx tak na zakończenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla widzących różnicę ...

Rozumiem że robiliście też doświadczenie zrzucając jabłko z drzewa?

Na pewno te ładniejsze i bardziej dojrzałe spadały dużo wolniej ;)

Brawo za wyobraźnie :) W dzisiejszych czasach bezcenna rzecz ... oczywiście dla speców od marketingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W droższych przewodach HDMI "lecą" piękniejsze "0" i jeszcze ładniejsze "1" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to jest tylko 1 sposób - kupić/pożyczyć lepszy firmowy kabel

i zobaczyć czy się dostrzega różnicę . Widać - zostawić ;

nie widać różnicy - oddać/zwrócić kabel .

Też uważam (ale uważanie nie poparte praktyką) że przy HDMI/cyfrowych nie ma sensu

płacić po kilkaset zł za kabel 1m , ale coś rozsądnego TRZEBA kupić - JEŚLI się

widzi różnicę na ekranie . 50-100zł na kabel to nie majątek JEŚLI się widzi różnicę

i jeśli się wydało kilka-kilkanaście tys. na sprzęt .

Ja jednak uparcie uważam, ze jest to kwestaia wiary a nie doswiadczenia.

Widziałem kable HDMI, które nie dawały rady przesyłać obrazu 1080p a przesyłaly 720p. Widziałem takie po których handshake trwał dłużej niz po innych, lub wogóle układ urządzeń odmawiał od czasu do czasu synchronizacji. Nie widziałem jeszcze kabla dzięki któremu obraz wyglądałby lepiej niż podczas przesyłania kablem "lepszym"/drozszym.

Jezeli jednak ludzie wierza w kotły ze smołą w piekle czy tabuny dziewic gotowych na wszystko w niebie, to równie dobrze mogą wierzyć i w kable HDMI. Mnie to zupełnie mi to nie przeszkadza. Jeśli ja zostałbym przymuszony do jakiegos wyboru przekonań, to skłaniałbym sie ku gotowej na wszystko kompanii dziewic. A kabel potraktował zupełnie przedmiotowo. I prawdopodobnie jesli ktoś chciałby expresowo zakończyć żywot na tym łez padole, korzystając z pętli zawiązanej na kablu HDMI, w moim odczuciu również nie zauważy różnicy w działaniu pomiedzy tanimi a drogimi.

No ale może się mylę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kpisz?

Nie.Mam kable HDMI Profigold.Obraz jest wyraźnie lepszy od innych ,,tańszych,, mam kilka sztuk(były jako wyposażenie do Samsung BD 1580 , do Tuner C+ Sagem , 1sztukę kupiłem osobno).Więc stwierdzam to ,,organoleptycznie,,.Co do innych kabli cyfrowych ;coaxial , optycznych ,takiej różnicy faktycznie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kable HDMI Profigold.Obraz jest wyraźnie lepszy od innych ,,tańszych,,

Co do innych kabli cyfrowych ;coaxial , optycznych ,takiej różnicy faktycznie nie widzę.

Podaj adres, to chętnie podjadę - pooglądamy te różnice wspólnie... :)

A zanim to nastąpi, to napisz proszę, na czym to " wyraźnie lepsze" polega !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jak przesiadka z LCD-ka na plazmę , większa ilość odcieni-przejść tonalnych.Syn gra na PS3 jak mu zamieniłem profigolda na taki za 20zł.od razu pytał czemu podmieniłem mu kabel.(1.Panasonic TX-50G10, Sony BDP-S570/ 2.Samsung LE-46A656 ,Sony PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulman, jeśli duże serwisy czy magazyny robią "ślepą próbę" kabli z różnych półek cenowych na dużej grupie ludzi i wynik zawsze brzmi tak samo - nie ma żadnej różnicy, to znaczy, że oni wszyscy kłamią? Jakiś ogólnoświatowy spisek przeciwko producentom drogich kabli? Kto za tym stoi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulman, a moze to jednak powod plazmy a nie kabla? Wyraznie wprowadasz w bład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Mam kable HDMI Profigold.Obraz jest wyraźnie lepszy od innych ,,tańszych,,

Jeśli ci powiem, że efekt placebo to i tak nie uwierzysz. Twoje "organoleptycznie" jest nie do pobicia ;)

Tak się niestety składa że każdy fizyk potrafi za pomocą wzorów udowodnić że jednak się mylisz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary napisał jasno i klarownie. Nic dodać nic ująć. Lepszy kabel warto bo nie zawsze pójdzie dobrze 1080p przy np. 10m i tam może być potrzebna inwestycja. Ale żeby jakość była lepsza? Wyraźnie lepsza? O matko :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage ze to przesyl cyfrowy na zasadzie jest obraz albo go nie ma, a co za tym idzie jaki by to nie byl kabel widzimy to samo... to trzeba powiedziec ze niezla macie fantazje :lol:

To samo mówi mój przyjaciel programista, konstruktor programów komputerowych.Niestety nie ma racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma racji.

A czy chociaż gdzieś tam zaświtała ci myśl że to ty jej nie masz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulman, a moze to jednak powod plazmy a nie kabla? Wyraznie wprowadasz w bład.

Nie.Sprzęt używałem w różnych konfiguracjach.Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi i skąd ta różnica.Niedawno robiłem sobie badania,lekarz powiedział że są o.k. więc chyba wszysko ze mną w porzadku :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy chociaż gdzieś tam zaświtała ci myśl że to ty jej nie masz? :)

Ani przez chwilę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...