Skocz do zawartości
Janusz2424

PIONNER VSX-920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna KD. Byłem już zdecydowany na zakup Amplitunera Pionner VSX-920 i kolumn Klipsch SynergyF1 lub Quadral Quintas 5000 lecz po trzech wizytach w sklepach Media i Saturn odradzono mi wogóle markę Pionner polecając ONKYO szczególnie model 608 lub tańszy 538, który i tak podobno powala Pionnera.Słucałem Onkyo538 z kolumnami Klipsch Synergy i jak na warunki w sklepie brzmi nieżle.Z zestawu KD bedę korzystał w 70% do słuchania muzyki 30%kino mam pokój o pow.25m.Czy faktycznie Pionner jest już marką która straciła tak dużo do konkurencji i lepiej zdecydoać sie na Onkyo ub inne np DenonAVR-1911. Chodzi mi szczególnie o jakość dzwięku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dalej specjalistów z marketów i sprzedawców. :_bezradny:

Ich interesuje marża i pieniądze nie jakiś gostek co się napatoczył i jest niezdecydowany.

Powala w czym w zniekształceniach THD , czy w ilości wizyt w servisie. :dobani:

Daj se facet spokój i z tymi doradcami i z tym "sprzętem"

Onkyo do muzyki 70% :hura: :hura: :hura: :hura:

Tego jeszcze nie słyszałem nawet od zapalczywych wielbicieli Onkyo. :wub:

I nie chodź po zawszonych marketach bo tam nawet nie ma pod co podłączyć ampa same niezbywalne kościotrupy wszelkiej maści. :_beczy:

A tam to komuś wepchną jak nie tak, to w zestawie przy mega promocji. :fuck_na:

Zmierzasz złą drogą.

Poszukaj nawet na tym forum podobnych tematów.

Pozdrawiam :D

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszu, kolega już wyżej już Ci naświetlił temat. Markety elektroniczne to miejsce na obmacanie sprzętu a nie na odsłuchy. Jak chcesz, żeby Ci ktoś coś doradził to w sklepie - salonie audio/video, który zajmuje się wyłącznie sprzedażą sprzętu markowego z wyższej półki. Oni mają pomieszczenie, gdzie można posłuchać różnych kolumn z kilkoma wzmacniaczami. Taki sprzęt kupuje się na swój własnych słuch i portfel oczywiście. ;)

Jeśli można coś doradzić to do muzyki nadaje się wzmacniacz stereo a nie amplituner wielokanałowy. Choć koncerty czy płyty DTS CD, DVD audio też mają swój urok, ale do tego trzeba sprzętu droższego raczej. Z półki cenowej ok. 2000 zł to chyba tylko jako tako Harman/Kardon AVR 255 się nadaje do muzyki, ale tak jak mówiłem - posłuchaj różnych sprzętów z różnymi kolumnami, nie spiesz się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli interesuje Cie muzyka w 70% to onkyo odpada. do muzyki brałbym marantza 5005 lub 5004. w kinie może trochę słabsze od onkyo ale w stero bardzo dobrze jak na amplituner. Rozważ wzmacniacz stereo 30% kina da się oglądnąć w stereo. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Pionka vsx 920 z kolumnami Klipsch i można być zadowolonym z tego zestawu zarówno w muzie (chociaż jak piszą Poprzednicy do muzy to raczej wzmak stereo) jak i w kinie . Ja z kolei posiadam Pionka 920 z Dali Concept i dla mnie to jest właśnie ; To; , dodam że radio internetowe sprawuje się należycie :D i jego brzmienie jest ( jak dla mnie) naprawdę b. dobre. Od siebie polecam tego ampka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Wiem że do słuchania muzy to najlepszy jest sprzęt stereo. Jednak nie każdy może pozwolić sobie z różnych powodów na posiadanie KD i osobno stereo. Wszystkie Wasze porady są cenne. Mnie najbardziej zależy na opinii o Pionku bo też nie bardzo wierzę w opinie fachowców z marketów.Chciałbym wiedzieć czy jest na podobnym poziomie w stosunku do konkurencji w tej klasie czy lepiej dać sobie z nim spokój.

Edytowane przez Janusz2424

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obrębie jakiej ceny to wyposażeniem ampki są zbliżone.

A różnią się mocno charakterystyką dźwięku.

Posłuchaj pod drogimi kolumnami co tobie pasuje. Parę firm Pion HK Danon i co tam zdołasz.

Nikt za ciepie nie odpowie na to pytanie jaki jest twój gust.

Mi najlepiej pasuje Pion ale to w tym przypadku nic nie zmienia, to tylko subiektywna opinia.

Jak masz wybierać to wybierz to co ci najlepiej pasuje nie z opisów tylko po odsłuchu.

Przy okazji posłuchasz jak powinny grać kolumny, potem pójdź do marketu i niech ci podłączą trzy najdroższe zestawy jakie mają.

Szybko dojdziesz do wniosku że nie masz tam co szukać.

I na koniec mała uwaga sklepy muzyczne potrafią za posłuchanie zażyczyć sobie pow 100 pln uwierz mi ze naprawdę warto.

Jednak zanim się umówisz to się dowiedz co ewentualnie są w stanie przedstawić ze sprzętu który chcesz posłuchać.

Jak 1-2 modele to poszukaj innego miejsca.

Pozdrawiam :D

Cyt:

Chciałbym wiedzieć czy jest na podobnym poziomie w stosunku do konkurencji w tej klasie czy lepiej dać sobie z nim spokój.

Na prawdę nie wiem o co pytasz to znaczy o jaki poziom, wykonania, części, wsadzonych nowinek.

Edytowane przez Osama.B.L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obrębie jakiej ceny to wyposażeniem ampki są zbliżone.

A różnią się mocno charakterystyką dźwięku.

Posłuchaj pod drogimi kolumnami co tobie pasuje. Parę firm Pion HK Danon i co tam zdołasz.

Nikt za ciepie nie odpowie na to pytanie jaki jest twój gust.

Mi najlepiej pasuje Pion ale to w tym przypadku nic nie zmienia, to tylko subiektywna opinia.

Jak masz wybierać to wybierz to co ci najlepiej pasuje nie z opisów tylko po odsłuchu.

Przy okazji posłuchasz jak powinny grać kolumny, potem pójdź do marketu i niech ci podłączą trzy najdroższe zestawy jakie mają.

Szybko dojdziesz do wniosku że nie masz tam co szukać.

I na koniec mała uwaga sklepy muzyczne potrafią za posłuchanie zażyczyć sobie pow 100 pln uwierz mi ze naprawdę warto.

Jednak zanim się umówisz to się dowiedz co ewentualnie są w stanie przedstawić ze sprzętu który chcesz posłuchać.

Jak 1-2 modele to poszukaj innego miejsca.

Pozdrawiam :D

Cyt:

Chciałbym wiedzieć czy jest na podobnym poziomie w stosunku do konkurencji w tej klasie czy lepiej dać sobie z nim spokój.

Na prawdę nie wiem o co pytasz to znaczy o jaki poziom, wykonania, części, wsadzonych nowinek.

Dzięki zrobię tak jak radzisz. Najlepiej samemu posłuchać. Jeśli chodzi o poziom to chodzi mi głownie o jakość dzwięku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolumn Klipsch SynergyF1 lub Quadral Quintas 5000 lecz po trzech wizytach w sklepach Media i Saturn odradzono mi wogóle markę Pionner polecając ONKYO szczególnie model 608 lub tańszy 538, który i tak podobno powala Pionnera.Słucałem Onkyo538 z kolumnami Klipsch Synergy i jak na warunki w sklepie brzmi nieżle.Z zestawu KD bedę korzystał w 70% do słuchania muzyki 30%kino mam pokój o pow.25m.Czy faktycznie Pionner jest już marką która straciła tak dużo do konkurencji i lepiej zdecydoać sie na Onkyo ub inne np DenonAVR-1911. Chodzi mi szczególnie o jakość dzwięku. Pozdrawiam.

70% muza 30% kd to H/K np 255,ale więcej kasy

onkyo 508 / 578 / 608 z QQ5000 + sub ,lub klipsch f2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dzięki waszym poradom udałem się na odsłuch do profesjonalnego sklepu i chciałbym podzielić się z wami moimi wrażeniami. Mam nadzieję że moje uwagi pomogą komuś w wyborze kina domowego.Słuchałem dwóch ampli Pioneer VSX-920 i Denon AVR-1911 na kolumnach Quadral Quintas 5000, Jamo 608, Dali Concept 6 i Klipsch. Jeśli chodzi o Pioneera to moim zdaniem nie bardzo radzi sobie z kolumnami Quadrala, natomiast jak dla mnie rewelacyjnie zagrał na kolumnach Dali Concept i Klipsch. kolumny Klipscha niestety są najdroższe ze wszystkich przedstawionych i niestety model którego słuchałem ma w kolumnach podstawowych jeden głośnik z tyłu co uniemożliwia ustawienia ich przy ścianie co w moich warunkach ma znaczenie. Nie podjąłem jeszcze decyzji ale jak na moje warunki to jeśli zdecyduję się na Pionka to z kolumnami Dali Concept.Brzmi naprawde dobrze i zdecydowanie nadje się do słuchania muzyki.Natomiast Jeśli chodzi o Denona to według mnie gra bardziej miękko więc jak kto woli.Denon bardzo dobrze radzi sobie z kolumnami Quadrala więc jeśli chodzi o budżet to naprawdę dobry zestaw za najmniejsza cenę w tych zestawieniach.Pozdrawiam wszystkich i czekam na wasze uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i jestem zadowolony :lol: z Pionka 920 i Dali Concept które grają ;) w 16m2 . Ten zestaw naprawdę dość dobrze współpracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam .

Mam pytanie czy ktoś słuchał Dali Concept 6 i MA BX6 na vsx 920 ?

Prosiłbym o ocenę .

Edytowane przez mp425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę pod ten temat - zastanawiałem się nad VSX 920 ale pojawił się ostatnio VSX 921 m.in. z DLNA.

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...