Skocz do zawartości
orpelek

PS3 z Panas. VT20 3D a Onkio 607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i info pytam.

Chłopaki mam w zamiarze zmienić TV Sony Brawia W 5500 46`" (ma dopiero 5 miechów w mordę ale cóż)na Plazmę 3D Panasonica VT20 50". Posiadam także Ampli Onkio 607 i z tego co tutaj czytam to niepokoi mnie trochę fakt, że PS3 przez ampli do TV nie będzie mi przesyłać obrazu w 3D.

I teraz moje pytanie. Jak podłączę PS3 bezpośrednio pod TV będę miał 3D, ale co z dźwiękiem ? Jak w takim wypadku uzyskać TRUE HD i DTS HD MASTER AUDIO skoro PS3 ma tylko jedno wyjście HDMI ?

Gdzieś w którymś temacie poniżej czytałem o jakimś spliterze czy jakoś tak, ale trochę to było mało zrozumiałe i odnośnik do sklepu gdzie można to kupić nie działa. Ile takie coś kosztuje i jak Wy sobie poradziliście z takim problemem ?

Z góry dzieki za odpowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 przez ampli do TV nie będzie mi przesyłać obrazu w 3D.

To bolesna prawda.

Ukrywana.

Ja daję PS3 bezpośrednio do 3D TV i jestem na drzewie z dźwiekiem HD, o który cale życie wlczę przez popularyzację wśród audio-fili.

Nie wrócę do audio po SPIDiF. Ambicjonalnie to było by samo-unicestwienie.

Bo:

Okazuje się, że by mieć 3D z audio HD (w stary systemie 3D - bo na CES pokazało LG i VISIO nowy) musisz mieć nowy amp z HDMI 1.4. oraz BD 3D player. Niech się zrywają z taką opcją.

A tego nawet garstaka entzjastów 3D posiadających np. ONKYO 905/906 nie wytrzyma i nie kupi dla 3D ekranów SONY/PANAS/SAM itd. pozbywając się naszego ukochanego AUDIO HD.

Ratunek w wątku o BD 3D SAMSUNG D6700. Ale żegnaj PS3.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedaj 607

i

kup 608

A 608 ma HDMI 1.4 ? I jak ma się to do następnego posta, który jest dla mnie trochę nie jasny.

Janunio czyli jak zmienię ampli na taki z HDMI 1.4 to z PS3 płyta BLURAY 3D nie da mi audio HD ?

I o co konkretnie chodzi w tym stwierdzeniu:

A tego nawet garstaka entzjastów 3D posiadających np. ONKYO 905/906 nie wytrzyma i nie kupi dla 3D ekranów SONY/PANAS/SAM itd. pozbywając się naszego ukochanego AUDIO HD.
?

A i jak się ma zwykły dźwięk DD z gier 3D na PS3 ? Z uzyskaniem takowego też lipa przy moim obecnym ampli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo oto splitter w cenie o 40 procent niższej niż w Polsce .Używam takiego i wszystko jest ok. Swoją drogą dlaczego nie podłączysz PS3 do wzmaka za pomocą wyjścia optycznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj 607

i

kup 608

Bzdura ... producenci na to właśnie liczą :angry: .

Kup splitter HDMI 1 wejście, 2 wyjścia i po temacie. Ale to do zwykłego playera BD 3D z jednym wyjściem HDMI.

Ty masz niestety PS3 które NIE WYPUŚCI ci dźwięku HD !!! Czyli pozostaje powyższa opcja albo kupienie BD playera 3D z dwoma wyjściami HDMI.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz niestety PS3 które NIE WYPUŚCI ci dźwięku HD !!!

Ale przecież PS3 wypuszcza dźwięk HD czego doświadczam niejednokrotnie. Więc o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież PS3 wypuszcza dźwięk HD czego doświadczam niejednokrotnie. Więc o co chodzi ?

Ale nie wypuści go równoczesnie z obrazem 3D bo ma HDMI 1.3.

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, teraz już mam jasność.

Pozostaje więc kupno playera BD 3D z dwoma wyjściami HDMI lub oczekiwanie na aktualizację softu PS3, który wprowadzi HDMI 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdmi to hardware. W tym przypadku aktualizacja softu niczego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung BD 3D player, model D6700 z 2 x HDMI.

Ja tak planuję. Bo z ONKYO nie wyjdę.

http://www.media.samsung.pl/pr/176404/trojwymiarowy-blu-ray-nagrodzony-na-ces-2011

Trzy z nowych modeli wyposażono w wydajny procesor Samsung System-on-Chip (SoC), który umożliwia konwersję filmów i zdjęć do standardu 3D w czasie rzeczywistym. Gwarantuje on wyśmienitą jakość trójwymiarowego obrazu w pełnej, wysokiej rozdzielczości.

BD-D6700 – obok wszystkich funkcjonalności modeli D6500, umożliwia konwersję filmów do trójwymiarowej postaci i wysokiej rozdzielczości. Model ten wyposażono w dwa porty HDMI – jeden przeznaczony do transmisji filmów 3D (HDMI 1.4) i drugi - tradycyjny (HDMI 1.3), obsługujący m.in. wielokanałowe połączenia audio 7.1. Dodatkowo, użytkownicy telefonów iPhone i Android mogą pobrać specjalną aplikację, która przekształci ich telefon w zdalnego pilota do odtwarzacza BD-D6700.

Konwersji foto do 3D nie robi PS3 a to niezła zabawa dla miłośników 3D fotografii !

Liczę na cenę w okolicach 700 zł. Jak to u Sama bywa.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wypuści go równoczesnie z obrazem 3D bo ma HDMI 1.3.

Pozdro

Więc ja się jeszcze chciałbym dołączyć w tej sprawie bo kwestia nadal zbytnio niezrozumiała !.

Czy jeśli będe oglądał na PS3 film 3D to czy konsolka wypuści mi pełne master audio jeśli podepnę ją optykiem pod wierze czy będzie to samo leciało przez optyk co przez HDMI czyli skompresowane audio ,bo jak wiadomo HDMI 1.3 przepuści obraz 1080p 3D ale zabraknie mu przepustowości do pełnego audio co niweluje dopiero HDMI 1.4 ?!.

W sumie chodzi o to czy optykiem też poleci kompresja audio czy będzie pełne bez kompresji i czy w konsoli można wogóle tak ustawić żeby wypuszczał nieskompresowany dzwięk optykiem bo wydaje mi się że mogą być problemy z ustawieniem -czy się mylę,proszę o poradę bo to strasznie ważna kwestia bo ciągle chciałem ps# ze względu na BR ale ten aspekt z tym HDMI 1.3 i 1.4 całkowicie zdruzgotał jej wartość ?!

Z góry dzięki-Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością posiadacze ONKYO 905/906 oraz podobnych ampów nie wymienią sprzętu dla fimów 3D.

Bo ich nie ma i nie ma żadnych zapowiedzi na HOME 3D.

Ani w kategorii ilościowej ani jakościowej.

3D to wyłącznie kierunek p.t.: kup Pan bilety do kina 3D.

Na rynku w 100% bajeczki (AVATAR 3D to także bajka) dla dzieci, zaś widać juz bojkot 3D w wykonaniu producentów.

Degradacja Audio HD (największy postęp HD) do SD Audio jako konsekwencja opcji marnego 3D to obraza każdego HD Fana.

I tyle.

ps.

Sprawdzian;

Idź do sklepu i żądaj oferty BD 3D.

Kupiłem bajkę p.t. "Alicja w krainie czarów". Żeby mmieć coś w 3D.

Półkownik. Kolejny na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością posiadacze ONKYO 905/906 oraz podobnych ampów nie wymienią sprzętu dla fimów 3D.

Bo ich nie ma i nie ma żadnych zapowiedzi na HOME 3D.

Ani w kategorii ilościowej ani jakościowej.

3D to wyłącznie kierunek p.t.: kup Pan bilety do kina 3D.

Na rynku w 100% bajeczki (AVATAR 3D to także bajka) dla dzieci, zaś widać juz bojkot 3D w wykonaniu producentów.

Degradacja Audio HD (największy postęp HD) do SD Audio jako konsekwencja opcji marnego 3D to obraza każdego HD Fana.

I tyle.

ps.

Sprawdzian;

Idź do sklepu i żądaj oferty BD 3D.

Kupiłem bajkę p.t. "Alicja w krainie czarów". Żeby mmieć coś w 3D.

Półkownik. Kolejny na BD.

Juz Ci kiedyś napisałem: amazon.co.uk.

I przypomnij sobie ile na początku było filmów w HD a potem na BD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...