Skocz do zawartości
Godzik

problem z Turbodekoderem HD z cyfrową nagrywarką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dekoder do pewnego czasu działał poprawnie. Coś musiało się wydarzyć i wyświetla się komunikat o niekompletnej konfiguracji. Proszę o wszelkie posty z radami jak ją poprawnie skonfigurować próbowałem już różnych kombinacji ale nic nie działa. Może się coś stało z konwerterem ale w każdym razie

w antenie 1 sila sie wyswietla 69% zaś w drugiej 78% a pasek jakość jest pusty więc wnioskuje że podłączenie jest dobre. Nic się nie zerwało itd.

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie posty z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dekoder do pewnego czasu działał poprawnie. Coś musiało się wydarzyć i wyświetla się komunikat o niekompletnej konfiguracji. Proszę o wszelkie posty z radami jak ją poprawnie skonfigurować próbowałem już różnych kombinacji ale nic nie działa. Może się coś stało z konwerterem ale w każdym razie

w antenie 1 sila sie wyswietla 69% zaś w drugiej 78% a pasek jakość jest pusty więc wnioskuje że podłączenie jest dobre. Nic się nie zerwało itd.

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie posty z góry.

Jakość 0% ?

Hmm ... to wygląda jakby antena ci się obróciła i wskazuje na nie tego satelitę co trzeba. Była wichura?

Albo właśnie ... padł konwerter.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek jakość jest pusty więc wnioskuje że podłączenie jest dobre

Osobliwy tok rozumowania. Przecież to właśnie wskazuje,że coś jest nie tak z sygnałem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobliwy tok rozumowania. Przecież to właśnie wskazuje,że coś jest nie tak z sygnałem.

chodziło mi o siłę post był pisany dość szybko ;] Dziękuję za wszelkie informacje. Jutro sprawdzę konwerter i ew ponownie ustawie talerz. Poza tym jeśli satelita był ustawiony na południowy kierunek, to w konfiguracji mam ustawić jakiegoś konkretnego satelite? Jestem zielony w tych sprawach i proszę mi wybaczyć wszelkie głupoty wyżej wypisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka powinna być konfiguracja dla "obu" anten ?? Bo teraz po tym przestawianiu nie wiem jak powinno to być prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu antena - wybierz metoda konfiguracji1 ; dwie anteny; .

Jeżeli nic nie kręciłeś anteną , a siła jest na dwóch antenach to na początek leciutko po milimetrze spróbuj przekręcać anteną.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu antena - wybierz metoda konfiguracji1 ; dwie anteny; .

Jeżeli nic nie kręciłeś anteną , a siła jest na dwóch antenach to na początek leciutko po milimetrze spróbuj przekręcać anteną.

To akurat wiem w konfiguracja na dwie anteny trzeba określić również kanał kowertera i jeszcze sa trzy linijki które nie wiem jak uzupełnić. O te informacje proszę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ( nie jestem teraz przy nrecorderze)

jeżeli masz konwerter Twin, lub Quad to wybierasz bez DiSEqC , LNB - H .Bird , typ konwertera - uniwersalny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ( nie jestem teraz przy nrecorderze)

jeżeli masz konwerter Twin, lub Quad to wybierasz bez DiSEqC , LNB - H .Bird , typ konwertera - uniwersalny.

konwerter QUAD i dziękuje Ci bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...