Skocz do zawartości
darek2009

40ex500 vs L42g20e vs c650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam forum już jakiś czas i po głębszych przemyśleniach z wyborem tv postawiłem na poniższe modele:

sony 40ex500

panasonic L42g20e

samsung 40c650

odległość od ekranu: ~3m

jak słońce świeci w pokoju: z tyłu tv, mam zasłony więc problemu raczej nie ma

Jak duży jest pokój: ok. 5x4

jaki masz obecnie telewizor: CRT 21" Philips, często oglądam 40b550 rodziców

jakie programy najczęściej oglądasz: sport, film, przyrodnicze (w takiej kolejności)

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór

preferowana wielkość telewizora: 40-42"

preferowana marka: raczej nie przywiązuje do tego wagi, ale w głowie siedzi sony i panas

czego nie lubisz w telewizorach: różnego rodzaju buczenia w stanie czuwania, smużenia, braku ostrości, zimnych kolorów

jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+ lub N, w najbliższej przyszłości odtwarzacz bd

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30% filmy z usb/bd

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost

Czy ważne jest wifi: nie, mam blisko router, mogę podłączyć kabel

czy USB ma mieć czytanie filmów: tak, z napisami, ale nie jest to wyznacznik bo planuje kupno bd

jaki masz sygnał obecnie: c+ sd, planuje zmianę na dekoder hd

ile programów HD: 0 w niedługim czasie będzie kilka

ma stać czy wisieć: stać

jaka klasa cenowa: ~2500zł

dużo czytałem o sonym i samsungu, natomiast o lcd panasa a szczególnie g20 informacji jest jak na lekarstwo :/

W sklepie oglądałem ex500 i wyglądał całkiem nieźle, podłączyłem pena i puściłem kilka sampli divx które wyglądały całkiem fajnie

Nie mam porównania z resztą bo g20 nie chcieli mi podłączyć w sklepie, a samsunga akurat nie mieli wystawionego.

Oczywiście widziałem dema na tych ekranach ale filmy w bd wszędzie wyglądają ładnie, a mi chodzi głównie o obraz sd.

Najważniejsze dla mnie to ciepłe barwy, dobry kontrast i ostrość.

Proszę o Wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie wypowie?

zależy mi na Waszej opinii jak panasonic wygląda na tle konkurencji, bo jego zaletą jest 2" więcej i całkiem niezła cena.

Z drugiej strony ex 500 i c650 to bardzo udane modele i sam już nie wiem co wybrać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na dobrym obrazie SD i jako, że oglądasz dużo sportu to polecam dołożyć ~500zł i kupić panasonic G20 ale plazmę. (tylko, że tu może występować buczenie, zależy jaki się egzemplarz trafi)

Będziesz kupował BD więc multimedialne możliwości samsunga nie są Ci potrzebne. Choć EX500 i C650 są dość mocno chwalone i tu też możesz się zastanowić ale zawsze jest ten problem, który? :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie wypowie?

zależy mi na Waszej opinii jak panasonic wygląda na tle konkurencji, bo jego zaletą jest 2" więcej i całkiem niezła cena.

Z drugiej strony ex 500 i c650 to bardzo udane modele i sam już nie wiem co wybrać :/

Bo sie już "wszyscy" wypowiedzieli.

Popatrz na wątki z ostatnich2-3 tygodnie, było o tym kilka razy.

Ile mozna pisać to samo?

Moja rada podobnie jak przedmówcy: kup plazmę Panasonica.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na dobrym obrazie SD i jako, że oglądasz dużo sportu to polecam dołożyć ~500zł i kupić panasonic G20 ale plazmę. ...

Dokładnie tak, sygnał SD + "ciepłe barwy" jak to autor wątku ładnie napisał, ewidentnie wskazują na G20 plazmę, włączyć tryb THX i w zasadzie po temacie. 3 modele tytułowe nie mają najmniejszych szans w bezpośredniej konfrontacji. Generalnie to są dobre telewizory, ale patrząc w kategorii LCD, a nie w kategoriach absolutnych jakości obrazu, bo wtedy TX-P42G20E(S) je po prostu morduje.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

W najbliższym czasie zamierzam kupić telewizor głównie do oglądania sportu,zamierzam przeznaczyć na ten cel max.3.500zł.

Zródłem sygnału będzie N i C+ z kanałami hd,odległość od tv 2,5-3m,telewizor bedzie użytkowany także w dzień.

Troche obawiam się migotania plazmy ale może nie jest to widoczne,natomiast w LCD,LCD LED występuje smużenie.

Czy plazma Panasonic g20 będzie najwłaściwszym wyborem,czy też lepszym wyborem będzie LCD lub LCD LED.

Dziękuje bardzo za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przypadek trzeba rozważać pod siebie, Tobie może przeszkadzać smużenie innym migotanie i na odwrót. Ja u znajomego oglądałem panasa S20 plazmę i nie widziałem żadnego migotania, u drugiego znajomego widziałem LCD sony W4500 i smużenie było dla mnie nie do zaakceptowania (ale źródło było z naziemnej analogowej).

Tak więc ciężko jest kogoś zmuszać co ma kupić, bo potem będziesz zawiedziony i kogo to wina będzie?

W sporcie dużo jest szybkich obrazów więc plazma jest lepszym wyjściem ale co wybierzesz Twoja sprawa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Podepnę się do wątku, bo rozważam zakup telewizora z tych właśnie modeli.

Telewizor ma być podpięty do PS3 i to będzie głównie centrum rozrywki - gry, filmy DVD i BR, telewizja naziemna przez cyfrowy tuner sporadycznie.

Moje pytanie czy w tym przypadku plazma p42g20 również będzie lepszym wyborem? czy może lepiej kupić samsunga 46c650 w podobnej cenie. Niby 4 cale różnicy ale na subforum PS3 sporo jest pozytywnych opinii o tych telewizorach, ja sie skłaniam ku plazmie, tylko jak ten telewizor się spisze w parze z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Podepnę się do wątku, bo rozważam zakup telewizora z tych właśnie modeli.

Telewizor ma być podpięty do PS3 i to będzie głównie centrum rozrywki - gry, filmy DVD i BR, telewizja naziemna przez cyfrowy tuner sporadycznie.

Moje pytanie czy w tym przypadku plazma p42g20 również będzie lepszym wyborem? czy może lepiej kupić samsunga 46c650 w podobnej cenie. Niby 4 cale różnicy ale na subforum PS3 sporo jest pozytywnych opinii o tych telewizorach, ja sie skłaniam ku plazmie, tylko jak ten telewizor się spisze w parze z PS3.

Bardzo dobrze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sie już "wszyscy" wypowiedzieli.

Popatrz na wątki z ostatnich2-3 tygodnie, było o tym kilka razy.

Ile mozna pisać to samo?

Moja rada podobnie jak przedmówcy: kup plazmę Panasonica.

Pozdro

czytałem kilka wątków na ten temat, ale info na temat LCD g20 było jak na lekarstwo ;)

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i opinie, powiem szczerze, że raczej ciężko będzie dozbierać do plazmy bo w granicach 3tys, chcę (czyt. muszę) się zmieścić razem z blu rayem.

Tak na zakończenie, sugerujecie kupno lcd panasa ze względu na trochę większy ekran, czy jednak kierować się w stronę sonego ex500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...