Skocz do zawartości
DamObi

EMTEC Q120E a MKV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem właśnie ten odtwarzać i doznałem szoku nie czyta on plików MKV :( sądziłem że będzie posiadał mkv wyjście hdmi dysk minimum 500gb totalnie się załamałem ponieważ właśnie po to kupiłem ten odtwarzacz żeby wrzucać na niego moje filmy z kilku miechó które są tylko w mkv.

Nie da się coś zrobić żęby cztał ten format?

Jakie macie propozycje?

Myślę nad sprzedażą, dorzuceniem kasy i kupnem Asmax Playbox HD do tego kieszeń hdd i nowy dysk

Nikt nie zmieniał firmware przy tym odtwarzaczu?

a dało by się wgrać firmware od np Q800?

Edytowane przez DamObi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a może ktoś mi powiedzieć czy dało by się podmienić firmware na te z Q800 i czy by czytał mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a może ktoś mi powiedzieć czy dało by się podmienić firmware na te z Q800 i czy by czytał mkv

Nie ma najmniejszych szans.

Cytując kolegę: "nie chcę cię dołować" ale dałeś 400zł (taką cenę znalazłem na necie) za odtwarzacz SD (czyli DVD/Divx/MP4) ?

Za 1/3 ceny mogłeś kupić to: http://allegro.pl/mini-media-player-box-4world-hdmi-usb-sd-divx-i1378210718.html Ma podobne możliwości.

Poczytaj dział Odtwarzaczy HD. Potem pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chciałem coś z wbudowanym hdd więc dla tego zasugerowałem się tym emtc

wystawie go za miesiąc na licytacje niech biorą za ile chcą i kupuje coś innego

chyba padnie na asmaxa playbox'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmaxa Ci nie polecam. Miałem i wymieniłem na Arivę110. Może Ariva szału nie robi ( ja jestem zadowolony, czyta wszystko, brakuje tylko obsługi dźwięku HD, ale obsługuje oczywiście DD 5.1 i DTS Core), ale Asmaxa bije na głowę!!!!

Także powtarzam nie kupuj Asmaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chciałem coś z wbudowanym hdd więc dla tego zasugerowałem się tym emtc

wystawie go za miesiąc na licytacje niech biorą za ile chcą i kupuje coś innego

chyba padnie na asmaxa playbox'a

Proszę ... nie pogrążaj się :)

Dałeś 400 zł za takie coś to teraz daj 30 zł więcej i kup chociaż IcyBox'a MP3011HW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm trochę drogo jak bez hdd ale zobaczymy w styczniu jak sprzedam tego to będe wiedział na co mogę sobie pozwolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm trochę drogo jak bez hdd ale zobaczymy w styczniu jak sprzedam tego to będe wiedział na co mogę sobie pozwolić

Za 250zł masz WD HD MEDIA PLAYER (dysk podłączasz pod USB). To jest najtańsza sensowna opcja.

Jeśli nawet tyle nie chcesz wydać to sorry ale wybij sobie HD z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić kolejny badziew i znowu się denerwować?!

(mam na myśli asmaxa)

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wd-elements-play-1tb-hdmi-rmvb-h264-mkv-sklep-wwa-i1378303525.html

co powiecie na to, po sprzedaży emteca bez problemu bym go kupił dysk już ma i niby wszystko co potrzeba jest

tutaj test

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Przeglad_odtwarzaczy_HD_WD_Elements_Play-3371/strona/11794.html

Edytowane przez DamObi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jest do kitu ale to braciszek WD HD MEDIA PLAYER o którym mówiłem. Powinno być ok.

Sprawdz jedynie czy posiada dekoder DTS (downmix). Chyba że posiadzasz aplituner z wejściem cyfrowym dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje DTS (ale są komentaże że jest z tym problem niekiedy)

ale mnie akurat i tak się on aż tak nie przyda mam TV HD ready (720p) więc tylko filmy HD tylko właśnie w takiej rozdziałce w MKV a one mają dźwięk zapisany w AC-3 filmu full HD mają w większośći DTS ale po co mi full HD jak mam tylko tv HD ready

Więc ten odtwarzacz jak na moje potrzeby będzie ok?

czytanie mkv dźwięk w AC-3 różne zdzięcia, muzyka itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje DTS (ale są komentaże że jest z tym problem niekiedy)

ale mnie akurat i tak się on aż tak nie przyda mam TV HD ready (720p) więc tylko filmy HD tylko właśnie w takiej rozdziałce w MKV a one mają dźwięk zapisany w AC-3 filmu full HD mają w większośći DTS ale po co mi full HD jak mam tylko tv HD ready

Oj kolejne herezje. Dźwięk nie ma nic wspólnego z rozdzielczością obrazu.

Może być 720p i dźwięk DTS a może być 1080p i AC3.

Brak dekodowania DTS'a do stereo to dotkliwa wada. Na twoim TV Zobaczysz obraz ale bez dźwięku.

A niestety z tego co czytałem to WD Elements Play nie ma dekodera DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filmy które mam w mkv (37 sztuk) posiadają dźwięk w AC-3 jeśli bym miał film w DTS wyciągne dźwięk przerobie na AC-3 i wrzuce dźwięk np MKVToolnix i już, odtwarzam wszystko na głośnikach od TV czasem na Logitechach 2.1 od kompa, więc AC3 mi w zupełności starczy jak pobiore film w DTSie to go sobie zedytuje.

Czyli jeśli mnie nie jest potrzebny DTS (a jak będe miał to przeróbka na AC-3) to za te pieniądze opłaca się brać ten odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DamObi

Ale Ty kolego kombinujesz. Nie słuchasz co Ci koledzy radzą.....

Przy okazji nie pisz o braku potrzeby odtwarzania filmów 1080p, bo masz TV HD Ready....to są jakieś... ech nie chcę używać brzydkich słów!

Dzisiaj nie potrzebujesz dekodera DTS-su a co będzie jutro, za rok????? Ciężko posłuchać kolegi Fantom???? Ciężko zajrzeć do odpowiedniego działu forum i kupić odpowiedni odtwarzacz ze wszystkimi dekoderami???? Jest ich sporo w przedziale 350zł i do tego dysk twardy do 200zł i żadnych problemów!

Wesołych Świąt!

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marciniozo

nie moja wina że kupiłeś tv rok czy dwa lata temu i masz full hd mnie prawie 4 lata temu było stać na taki z hd redy i będe go używał tak długo jak się da więc daruj sobie o tym hd ready bo za tamte pieniądze bym kupił już super tv a z tego jestem narazie zadowolnony, kanały hd wyglądają bardzo dobrze. Acha i na drugi raz czytaj dokładniej temat bo jest napisane że wole coś z wbudowanym hdd.

Niech ktoś mi wskaże ten dział, jaki odtwarzacz w jakich przedziałach cenowych mogę kupić tak jak na forum pc formaru jaki komputer w jakim przedziale cenowym, a nie na sucho piszecie to nie ma tego to nie ma tamtego

WD ELEMENTS Play nie ma DTS'u żaden problem dźwięk wyciągam na AC3 i wrzucam edytorem do plików mkv i oglądam.

Pokażcie ten dział albo odtwarzacz do 550zł który ma "WSZYSTKO" waszym zdaniem z wbudowanym hdd najlepiej.

Jeszcze takie coś znalazłem

http://allegro.pl/show_item.php?item=1383255114

Edytowane przez DamObi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD ELEMENTS Play nie ma DTS'u żaden problem dźwięk wyciągam na AC3 i wrzucam edytorem do plików mkv i oglądam.

Pokażcie ten dział albo odtwarzacz do 550zł który ma "WSZYSTKO" waszym zdaniem z wbudowanym hdd najlepiej.

Jeszcze takie coś znalazłem

http://allegro.pl/show_item.php?item=1383255114

Człowieku ... litości. A kup sobie tego Patriota i odczep się. Będziesz miał kolejny sprzęt do odsprzedaży.

Czy ty czytasz w ogóle opisy aukcji które nam przedstawiasz? Ten Patriot to po prostu seerwer plików. Nic nie odtwarza!

Czy ty czytasz w ogóle nasze rady?

Wszystkie nieznane wynalazki przy których się upierasz nie są warte nawet uwagi. Szkoda czasu opisywać ich wad.

Moja ostatnia rada jeśli nie jest dla ciebie problemem brak odtwarzania DTS. Kup sobie tego WD ELEMENTS.

Widzę że nie chce ci się czytać tego forum.

Dla mnie temat zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Nic dodać nic ująć!

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

DamObi

Gwoli wyjaśnienia na tv HD Ready można bez żadnego problemu oglądać filmy 1080p Full HD.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...