Skocz do zawartości
szulcu

odtwarzanie 3d

Rekomendowane odpowiedzi

witam zciagnelem softa aktualizacje aby moc odtwarzc filmy w 3 d ma psp 3 i mi ne odtwarza wyskakuje komunikat ze nie ma nadajnika nie wiem dlaczego prosze opomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Szulcu

Rozumiem, że zaktualizowałeś oprogramowanie konsolo PS3, żeby odtwarzać filmy BD 3D.

Zdarza się, że w takiej sytuacji przy próbie oglądania wyświetla się komunikat o niekompatybilności odtwarzacza lub/i wyświetlacza ze standardem 3D. Należy wówczas spróbować "zrestartować" konsolę, trzymając kilka-kilkanaście sekund przycisk "power"

Z twojej jakże poprawnej wypowiedzi nie wynika jednak nic, co może sugerować model telewizora, na którym chcesz oglądać filmy 3D. Taka informacja z pewnością przybliży nas do udzielenia ci przydatnej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie próbuj sposobu który przytoczył hr.susel:

"zrestartować" konsolę, trzymając kilka-kilkanaście sekund przycisk "power"

Konsola musi wykryć, że ma do czynienia z tv 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie próbuj sposobu który przytoczył hr.susel:

Konsola musi wykryć, że ma do czynienia z tv 3d.

wyskakuje mi ciagle komunikat 3D wymaga 3d włączony telewizor i odtwarzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w PS3 masz ustawiona rozdzielczość wyjściowa portu HDMI na 1080p i korzystasz z kabla HDMI w standardzie jeszcze 1.3 a nie 1.4, to będzie zgłaszać błędy. Tego typu reset jak został zaproponowany ustawia automatykę i powinno pomóc (w przypadku kabla 1.3) wygeneruje obraz 3D w 720 liniach.

Ewentualnie trzeba spróbować ręcznie odpalić 3D w TV (włączyć) i dopiero próbować. Wtedy konsola powinna to wykryć.

Jeśli chodzi o kable, to Panasonic wypuścił fajne kable w standardzie 1.4 - na dodatek w przystępnej cenie 1.8m w normalnym sklepie sieciowym (Media Markt, Euro, itp.) to koszt ok. 70-100 zł (koncentryki, podwójne filtry i oczywiście pozłacane końcówki).

Sam osobiście podłączałem PS3 pod Panasonic serii GT20 i nie było żadnych problemów, ale tam transmitter jest wbudowany w TV.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o restart to powinien zadziałać bo konsola ustawia sobie rozdzielczość z automatu.Można też wejść w Opcje Wyświetlania i zezwolić na automatyczne wyszukanie dostępnych rozdzielczości po potwierdzeniu przechodząc dalej w prawo konsola wyświetli listę dostępnych rozdzielczości w tym 7203D i 10803D ,jeśli w opcjach wyświetlania wybierzesz metodę ręczną to menu nie pokaże opcji do wyboru 720/10803D i tym samym nie będzie 3D.Nie wiem dlaczego koledze Luke Ry34 wyświetla się obraz na kablu 1.3 720p.Wszystkie moje przewody są w standardzie 1.3 i bez problemu wyświetlają 1080p 3D (Sprawdziłem). Panasonic TX-P50VT20 ,Ps3 Slim , pięcioletni kabel Monster M series. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego koledze Luke Ry34 wyświetla się obraz na kablu 1.3 720p.Wszystkie moje przewody są w standardzie 1.3 i bez problemu wyświetlają 1080p 3D (Sprawdziłem). Panasonic TX-P50VT20 ,Ps3 Slim , pięcioletni kabel Monster M series. Pozdrawiam

To był kabel Astromixa za 19 zł / 1.8m - bez filtrów, ekranowania i pozłacanych końcówek.

Natomiast na kablu 1.4 szło już normalnie.

Przedstawiciel Sony twierdził, że to normalne przy badziewnych kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był kabel Astromixa za 19 zł / 1.8m - bez filtrów, ekranowania i pozłacanych końcówek.

Natomiast na kablu 1.4 szło już normalnie.

Przedstawiciel Sony twierdził, że to normalne przy badziewnych kablach.

Więc wina leżała po stronie jakości przewodu a nie po stronie standardu 1.3 jak sugerował poprzedni Kolegi post.Na każdym przewodzie 1.3 bez problemu będzie chodziło 3D 1080p (mam na myśli przewód a nie drut za 18 zeta) .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także toczę z 3D ciężkie boje.

PS3 FAT do Sam C8000 bezproblemu. Nawet na najbardziej badziewnych kablach HDMI

Ale uparłem się, żeby puszczać przez ONKYO 905 ( mam substytut PR-SC885P preamp).

PMCOMP napisał, że pójdzie w trybie side by side.

Mam dwa zdażenia w układzie PS3 - 905 - TV:

Albo:

- twój player nie jest kompatybilny (jak wyżej u kolergi)

- amp 905 pisze : No signal. Wtedy muszę robić PS3 twardy reset.

Nie wiem jeszcze kiedy jest jedna sytuacja a kiedy druga.

Moja badania naukowo-kablowe idą w kierunku wyelimino0wania audio z kabla HDMI na odcinku PS3 - Amp 905 i wpuszczenie audio po optyku.

Póki co porażka.

Jakieś sugestie ?

W Amp 905 są nastawy dla sygnału wizyjnego po HDMI:

- auto

- passthrue

- 1080p i inne SD rozdziałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable HDMI 1.4 to pic. 3D idzie na praktycznie kazdym normalnym kablu.

Mam 905 i dla Ciebie janunio przytargalem z drugiego pokoju player 3d panasonica i projektor 3D. Nie udalo sie przez onkyo 905 wyslac obrazu 3D niezaleznie od ustawien. U mnie player odrazu twierdzil ze 905 nie jest kompatybilna z 3D. Fakt nie mam jakies swiezej aktualizacji 905 ale mysle ze trzeba by zmienic klocek na taki z hdmi 1.4 :(

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable HDMI 1.4 to pic. 3D idzie na praktycznie kazdym normalnym kablu.

Mam 905 i dla Ciebie janunio przytargalem z drugiego pokoju player 3d panasonica i projektor 3D. Nie udalo sie przez onkyo 905 wyslac obrazu 3D niezaleznie od ustawien. U mnie player odrazu twierdzil ze 905 nie jest kompatybilna z 3D. Fakt nie mam jakies swiezej aktualizacji 905 ale mysle ze trzeba by zmienic klocek na taki z hdmi 1.4 :(

pozdr. dawmac

Przez amplituner 905 chodzą bez problemu wszystkie będące w moim posiadaniu pliki 3D side-by-side. Zapuszczam z playera Dune Smart H1. Chodziło też z Popcorna C-200.

Pliki z płyt BD 3D nie chodzą (bo wymagają HDMI 1.4) ... mogłeś nie targać klamorów.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat wyredagowany:

Przez amplituner 905 chodzą pliki 3D. Pliki z płyt BD 3D nie chodzą (bo wymagają HDMI 1.4)

A płyty 3D z PS3 rozumiem, że nie chodzą. Potwierdź, to odpuszczę kombinatorykę.

Może być, że w układzie BD 3D player - amp HDMI 1.4 jest niezbędne do kontroli typu DRM by net. Zwrotna żyła jest tam dodana.

Jest jeszcze jedna kombinacja na PR SC885P:

MONITOR 2 via HDMI

MONITOR 1. component

DAWMAC - dzięki za Yours The Best

Na forach nikt jeszcze nie odpalił na 905/PE SC885P obrazu 3D z PS3.

Piszą, że to absolutnie możliwe, ale wymaga FW.

Co więc na to ONKYO.

Napisałem prośbę o info w tej sprawie do ONKYO POLAND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat wyredagowany:

A płyty 3D z PS3 rozumiem, że nie chodzą. Potwierdź, to odpuszczę kombinatorykę.

Może być, że w układzie BD 3D player - amp HDMI 1.4 jest niezbędne do kontroli typu DRM by net. Zwrotna żyła jest tam dodana.

Myślę, że problem leży trochę gdzie indziej, niż szukasz.

Podejrzewam, że da się puścić sygnał 3D frame packing przez ONKYO 905. Potrzebował będziesz do tego nSplittera Pro.

Wyjście HDMI PS3 lub innego playera 3D łączysz z wejściem nSlittera, jego wyjście HDMI2 łączysz do wejścia HDMI dowolnego telewizora 3D (nie musi być włączony, może być w stand-by), do wyjścia HDMI1 nSplittera łączysz ONKYO 905, a jego wyjście HDMI do dowolnego TV lub projektora 3D.

Jeśli masz dostęp do nSplittera Pro, to sprawdź. Sądzę, że będzie działać. Kable muszą być kat.2, jeśli HDMI 1.3 i High Speed, jeśli HDMI 1.4.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał kolega powyżej ,potrzebny Tobie splitter może nie dokładnie "Polski" nsplitter którego Polacy przemalowali i sprzedają po zawyżonej cenie, równie dobrze spisze się oryginał tego urządzenia za połowę niższą cenę np http://www.amazon.co...ref=oss_product sam takiego używam z Onkyo 805 i PS3 slimm. Połączenia należy wykonać dokładnie tak jak to opisał poprzednik z tym że w opcjach PS3 należy ponownie skonfigurować dźwięk i co ważne zaznaczyć ręcznie w opcjach dźwięku obsługiwane formaty ponieważ wyjście splittera hdmi2 które łączysz z tv jest wyjściem sterującym i nie rozpozna jakie formaty dźwięku akceptuje urządzenie podpięte pod hdmi1 (w tym wypadku Twoje Onkyo 905).Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...