Skocz do zawartości
żubr

Quad, jest jakość ale jej nie ma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Mam konwerter quad podłączony do 3 tunerów - TNK, Cyfrowy polsat i Nbox recorder.

Na pierwszych 2 jest siła i jakość ładnie pięknie, a na Nbox czarnym po ostatnich wiatrach mam tylko siłę.

Antena się widać nie rozregulowała bo pierwsze 2 tunery chodzą, konwerter szlag trafił ? czy może wystarczy iść do anteny coś tam pocudować.

Mam utrudniony dostęp do anteny (śnieg na dachu) i nie wiem czy jest sens tam coś grzebać czy wołać tych co to montowali.

Dodam że czasem obraz na nbox wskoczy ale rwie się i zdycha po paru sekundach. Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że antena przy wiatrach mogła się minimalnie przestawić , a nka naprawdę potrzebuje ;precyzyjnego;ustawienia.Sprawdzałeś ile jest śniegu na antenie i konwerterze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter quad podłączony do 3 tunerów

Zakładając że masz konwerter typu monoblock (czyli w jednym kawałku) to ja bym stawiał na:

- kable (sprawdz czy przypadkiem się nie oderwał/rozkręcił)

- padł konweter

- antena się delikatnie skrzywiła (tak jak powiedział diana, N'ka wymaga bardzo dokładnego ustawienia)

Przepnij/zamień w konwerterze kable. W ten sposób wyeliminujesz pkt. 1 i 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na razie nie mam dostępu do anteny więc tam nic nie sprawdzę.

Przeniosłem natomiast i podpiąłem pod kabel w miejscu gdzie jest TNK. TNK ma tam jakości 80% a nbox nic - 0, tylko siłę.

Trochę to zastanawiające, rozumiem że się mogła rozregulować antena ale było by choć parę procent. Może nbox padł ? Zrobię mu reset jak się tylko doczytam jak.

//update##

Jednak to było coś z anteną :) dzięki za wskazówki.

Edytowane przez żubr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...