Skocz do zawartości
lis22

Problem z odtwarzaniem filmów BD w Pover DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

na PC nadal nie ma obrazu

zakupiłem PlayStation 3,tutaj film ( " Robin Hood " ) chodzi ale mam parę pytań:

czy na moim monitorze ( 24 cale,rozdzielczość 1920x1080,złącze HDMI ) powinien być obraz na cały ekran czy z czarnymi pasami u góry i u dołu? ( ja mam z pasami )

po wyborze sceny z menu miałem takie coś ze obraz pojaśniał się i ciemniał,w momencie gdy się pojaśniał na obrazie pojawiały się białe kropki - co to za efekt?

czy mogę jakoś podłączyć dźwięk z głośników PC? - monitor ma tylko 3 wat i dźwięk jest cichy i głuchy

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno ale chyba znalazło się wytłumaczenie twojego problemu, po prostu PowerDVD miał problem z odtworzeniem tego filmu , kilka dni temu wyszła poprawiona wersja :rolleyes:LINK

What's new in v 10.0.2325.51:

- Adds AMD Radeon HD 6800 HDMI 1.4 support

- Adds AMD Radeon HD 6800 Blu-ray 3D hardware acceleration support

- Adds AACS Bus Encryption support

- Adds NVIDIA 3D VISION on Windows Vista support

- Adds BDXL disc support

- Adds swap left and right eye views on Anaglyph Red/Cyan 3D output

Issues resolved:

- CyberLink PowerDVD pops up an incorrect upgrade message during the playback of MPEG-2 video files

- CyberLink PowerDVD does not hide the playback controls during the playback of DVD titles with TrueTheater 3D enabled

- There is no sound available during the playback of certain MPEG files

- CyberLink PowerDVD cannot play back the "Robin Hood" Blu-ray Disc title's main features

- CyberLink PowerDVD cannot play back Blu-ray Discs captured with an IO-Data TV tuner card (There is audio only)

Poza tym :

- film powinien być wyświetlany z czarnymi pasami bo ma takie proporcje obrazu 2.35 : 1

- PS3 nie ma chyba wyjść analogowych a pewnie takie masz głośniki PC, więc z ich podłączeniem może być problem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mi nie odtwarza żadnych filmów na Blu-Ray - oprócz " Robin Hooda ' mam jeszcze dwie animacje Disneya ( " Królewna Śnieżka " i " Księżniczka i Żaba " ) oraz trzy płytowe wydanie " Avatara " - wszystkie filmy odtwarzane są tak samo,czyli czarny ekran - ponoć jest to jakaś niezgodność mojego PC z HDPC ...

zresztą,patcha i tak nie mogę zainstalować - pewnie dlatego ze mój PowerDVD to wersja trial ...

http://img686.imageshack.us/img686/913/beztytuuzti.jpg

a co do dźwięku - ponoć wystarczy podpiąć głośniki do monitora poprzez wejście słuchawkowe.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

filmy BD na PC nadal mi nie chodzą ale mam parę innych pytań:

ściągnąłem sobie zwiastun " Terminator Salvation " aby zobaczyć sobie jak to będzie wyglądało na kompie w FHD ( kilka innych wyglądało dobrze )i tu zaskoczenie:

odpaliłem go w Divix Player - poszedł z dźwiękiem ale obraz nie za dobry - plamy i pełno pixeli

w Power DVD poszedł bez dźwięku ale obraz chyba jeszcze gorszy

czy u was to tak samo źle wygląda?

tu do ściągnięcia: http://www.digital-digest.com/movies/Terminator_Salvation_Teaser.html

tu do obejrzenia: http://trailers.apple.com/trailers/wb/terminatorsalvation/hd/

u mnie tak to się prezentuje:

beztytuuliom.jpg

czy wszystkie zwiastuny w FHD są tak słabej jakości? - narzekam trochę na jakość obrazu z płyt BD ( wspominany niżej " Robin Hood " ) ale jednak w porównaniu z tym trailerem ( i z innymi ) to jednak nie ma porównania.

mam nadzieję że na samym filmie z płyty nie ma tyle syfów i artefaktów co w tym zwiastunie?

Inna sprawa: do tej pory oglądałem filmy z BD na PS3 - " Avatar " i " Robin Hood "

o ile " Avatar " spisuje się bez zarzutu to " Robin Hood ' wywołał u mnie mieszane uczucia ...

owszem,za pierwszym razem oglądałem ponad pół filmu bez szczegółowych ustawień obrazu monitora,wiele scen było wtedy złej jakości ( białe pruszenie na ekranie ),potem skorygowałem ustawienia i było już w miarę ok,ale nie do końca ...

najbardziej widoczne jest to pod sam koniec filmu w leśnym obozie,gdy Robin z dzieciakiem na rękach podchodzi do Marion - na całym obrazie występuje wtedy owe " białe pruszenie " i żadna korekta obrazu nie jest w stanie tego zmienić - dyskutowałem już o tym w temacie samego filmu ale właściwie nikt mi nie wierzy w taki efekt - dla obiektywności puściłem ten fragment trzem różnym osobom i każda z nich widziała to samo co ja.

W każdym razie chodzi mi o to,czy da się jakoś zrobić screen z filmu odtwarzanego na PS3,czy jest to technicznie nie możliwe? - gdyby filmy chodziły mi na PC nie było by problemu,a tak jest.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,być może powinienem pisać w innym temacie ale nie mam pojęcia w jakim ... ewentualnie proszę moderatora o utworzenie takiego tematu o ile jeszcze nie istnieje

jako że idą święta VideoWorld zorganizował promocję - wszystkie filmy po 4.99 zł

wypożyczyłem aż 8 filmów ( tylko jeden na DVD bo wersji BD nie było 0 i będę miał całe spektrum gatunków i filmów do obejrzenia i do porównania:

animacja klasyczna - " Piękna i Bestia "

komputerowa - " Up "

thiler - " Shutter Island "," Edge of Darkness "

horror - " Wolfman "

sf - " Terminator Salvation "

przygodowy - " Sherlock Holmes "

na pierwszy ogień poszedł czwarty Terminator aby sprawdzić,czy jakość samego filmu jest tak słaba jak jakość zwiastunów w FHD

najpierw obejrzałem dokument o powstawaniu filmu: w 96% obraz jest dobry,jednak jak spojrzy się na ubrania wypowiadających się osób lub zrobi pauzę to już nie jest tak dobrze 9 na szczęście to tylko dokument a nie sam film )- w pozostałych procentach owego dokumentu na całym ekranie występuje opisane już wyżej " śnieżenie ".

Na szczęście,jakość samego filmu jest dobra - na razie obejrzałem jedną ze scen.

Muszę powiedzieć że jakość oglądanych zwiastunów w FHD napędziła mi niezłego stracha - dlaczego trailery w 1080p tak odstają jakością obrazu od samego filmu na BD,który reklamują?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym dołączyć się do tematu , może nie jest on za świeży ale nie ma sensu robić nowego wątku . Mam problem z odtworzeniem filmów na nośnikach blu-ray na komputerze. Komputer jest podłączony przez dvi do telewizora led tv samsung 32". Wszystkie komponenty nie jako są wystarczajace do tego aby móc spokojnie oglądać filmy. Karta graficzna radeon hd 4850 , procek core2duo 2.13Ghz 2gb ddr2 , power dvd 11 ultra , tv mam podłączone za pomoca kabla dvi-hdmi.Po włożeniu płyty do napędu widzi on ją ale nie mogę odtworzyć jej zawartości. Dołączam zrzut z testu aplikacja bd advisor może ktoś ma pomysł co tu jest nie tak?

http://minus.com/lMgBf2rzXBP39 po kliknięciu na ikonkę koło karty graficznej pojawia sie okienko przedstawiające minimalne i zalecane karty do odtwarzania blu-ray:

http://minus.com/lbdY4l92HpfxnZ

Karta zatem wspomaga odtwarzanie tego nośnika , nie wiem czemu według advisora cos jest z nia nie tak? mam najnowsze stery , nie wiem o co kaman ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...