Skocz do zawartości
lis22

Problem z odtwarzaniem filmów BD w Pover DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem monitor Full HD

http://www.mp3palmtopy.pl/index.php?products=product&prod_id=2046

oraz napęd BD do PC: LG SUPER MULTI BLUE Internal BD-ROM / DVD Rewriter ch08

monitor do PC podłączyłem standardowym kablem D-Sub i chciałem odtworzyć oryginalne filmy BD,min.zakupiony dziś " Robin Hood ' - niestety,mam tylko dźwięk czołówki Universalu i czarny ekran ... pościągałem aktualizacje i nic,dalej to samo ...

co zrobiłem źle? ...

A może Power DVD dodawany do napędów BD jest gorszy od tego,który dodawany jest do nagrywarek? / kumpel kupił nagrywarkę i jemu chodzą filmy / ...

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem sprzęt dostarczonym wraz z oprogramowaniem programem Cyberlink BD Advisor i chyba chodzi o moja kartę graficzną a konkretnie chyba o sterowniki ( dziwne,bo mam najnowsze - 10.10 do ATI Radeon HD4870 )

beztytuuydh.jpg

beztytuu2ip.jpg

nie jestem zbyt dobry z angielskiego,czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co tu chodzi i co mógłbym ewentualnie zrobić?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj,większe fotki:

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115122819.jpg

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101115152808.jpg

a co do linka - sporo tego i nie wiem,za co się zabrać ...

na razie odinstalowuję Power DVD / bo miałem zainstalowane dwa /,potem reinstaluję sterowniki do karty graficznej i ewentualnie uaktualnię system - mój komp to:

płyta główna: ASUS M3A78 - EH

procesor: AMD Phenom X3 8650 2,3 GHz

pamięć: Patriot 2x2GB DDR2 800 MHz

karta grafiki: ATI Radeon HD4870 512

Windows Vista Ultimate 64 bit Service Pack 2

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżałem ten poradnik z linka,pobrałem wszystkie kodeki i odtwarzacze,niestety,nie wszystko udało mi się ustawić tak jak w poradniku ( chodzi o KMP Playera i o opcje CyberLink H.264/AVC Decoder (PDVD8) - nie miałem tego na liście ) i,niestety,nadal nie mogę odtworzyć filmu ani nawet pojedynczej sceny ...

nie sądziłem że to będzie takie trudne ... DVD śmiga w każdym odtwarzaczu ...

P.S: mam taki Power DVD i raczej nie jest to ósemka.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2010_46/20101116005515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od instalacji najnowszej wersji PowerDVD , tak jak sam advisor zaleca - 10 Mark II, poradnik jest już mocno nieaktualny i wykorzystanie nowych filtrów Cyberlinka w zewnętrznych programach nie wchodzi w grę za to jest wiele alternatyw : ffdshow (dxva), coreavc ...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od instalacji najnowszej wersji PowerDVD , tak jak sam advisor zaleca - 10 Mark II, poradnik jest już mocno nieaktualny i wykorzystanie nowych filtrów Cyberlinka w zewnętrznych programach nie wchodzi w grę za to jest wiele alternatyw : ffdshow (dxva), coreavc ...

Powodzenia

Tylko czy aktualizacja Power DVD do wersji 10 nie jest płatna?

poza tym,sprawdzałem film też na Power DVD 9 Ultra

w innym temacie polecono mi aktualizację sterowników AMD / ATI Radeon do wersji 10.2 ale i to nie pomogło - program CyberLink BD/HD DVD Advisor nadal pokazuje że mam złe sterowniki i tylko one nie spełniaja wymagań odtwarzania filmów

http://img209.imageshack.us/img209/8835/beztytuu2bi.jpg

P.S: czy ktoś w ogóle oglądał filmy BD na PC na grafice AMD / ATI Radeon? - zaczynam odnosić wrażenie że filmy działają tylko na kartach nVidii ... :roll:

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj bezpłatny i świetny programik DriverMax. On pięknie zdiagnozuje co masz do aktualizacji. Wybierasz, pobierasz, programik prowadzi za rękę i na końcu instaluje najnowsze stery. W ramach bezpłatnego użytkowania programu możesz dziennie pobrać maksymalnie dwie aktualizacje, ale to spokojnie wystarczy do systematycznej aktualizacji kompa. Płatna wersja Pro znosi ograniczenia z dziennym limitem.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,zainstalowałem ale na razie nie kumam co zrobić ... ;)

ewentualnie jak nic nie osiągnę to pomyślę nad wymianą mojego Radka HD4870 na GTX 470 ....

odnoszę wrażenie że tylko karty nVidii ciągną filmy BD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosisz błędne wrażenie. Oglądam filmy BD od pierwszych wersji PDVD , fakt że z HDD a nie z nośników BD i do tego lepiej się sprawdza TMT Arcsoftu(nie mam akurat żadnej płyty pod ręką chyba że sobie wypalę BD-R, ale zaręczam że chodzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem jeszcze jakiś Easy Driver Pro - on znalazł 10 problemów ze sterownikami do grafiki ale teraz żąda klucza i każe mi się zarejestrować:

https://safecart.com/easydriverpro/.easydriverpro

to pewnie płatna imprezka? ;)

Nie mam już pomysłu ... w DriverMax są tylko stery do Radeon HD4870 X2 i tylko wersja 8.782.0.0,czyli ta,którą mi Cyberlink BD Advisor pokazuje jako złą,niespełniającą wymagań do odtwarzania płyt BD ...

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt mi nie może pomóc?

zainstalowałem jeszcze jakiś DNA-ATI 10 10C 2 64 EXE ale to też nic nie dało ... nadal pokazuje ze sterowniki są złe ( wersja 8.782.0.0 )

czy ktoś z Was ogląda filmy z płyt BD na kartach grafiki ATI a jeśli tak,to na jakich sterownikach?

może rzeczywiście należałoby się przesiąść z Radeona HD4870 na GTX 470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt mi nie może pomóc?

zainstalowałem jeszcze jakiś DNA-ATI 10 10C 2 64 EXE ale to też nic nie dało ... nadal pokazuje ze sterowniki są złe ( wersja 8.782.0.0 )

czy ktoś z Was ogląda filmy z płyt BD na kartach grafiki ATI a jeśli tak,to na jakich sterownikach?

może rzeczywiście należałoby się przesiąść z Radeona HD4870 na GTX 470?

Niektóre ostatnio wydane płyty dziwnie się zachowują na starszych wersjach odtwarzaczy.

Pierwsze lekarstwo którego należy użyć to AnyDVD.Jeśli nie pomoże to najlepiej postaw system od nowa . Windows jak raz się schrzani , to tylko format mu pomaga B) . Wgraj najnowsze sterowniki . Pobierz najnowszego triala PowerDVD 10 ze strony Cyberlinka.

Musi działać odtwarzanie na tej karcie bo działa nawet na zintegrowanych Radeonach serii 3...

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sterowniki ATI,usunąłem z dysku C wszystko z katalogu ATI,restart kompa,przeczyściłem go odkurzaczem i CClenerem,pobrałem i zainstalowałem aktualizacje do visty,,zainstalowałem nowe stery 10.10 i fixa,posprawdzałem sterowniki w menadżerze urządzeń - i nic ... nadal złe stery " graphics card drivers - 8.782.0.0 " - na czerwono

ja już naprawdę nie wiem,co mam zrobić .... czy pozostaje mi już tylko wymiana karty graficznej na model konkurencji?.

AnyDVD nic nie da - próbowałem i nie może pobrać aktualizacji gdyż wersja trial nie ma tej opcji ... a czy Pover DVD też odtwarza płyty Blu-Ray?,bo słyszałem ze tylko ósemka

chyba nie jest to wina Power DVD,tylko właśnie sterów do grafiki - pobrałem też wszystkie zalecane kodeki i odtwarzacze które były wypisane w temacie w linku,który tu ktoś wkleił i nic - Media Player Classics Home czy też VLC Media Player też sobie nie radzą.

P.S: mi nie chodzą nie tylko nowe filmy ( " Robin Hood " ) ale i stare ( " Królewna Śnieżka "," Księżniczka i Żaba " ) - zresztą,kolega ma nagrywarkę LG w kompie i ostatnio ( sobota ) oglądał " Robin Hooda " z wyporzyczalni - wszystko pięknie działało na Power DVD 8.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lis22 czy podczas uruchomienia PowerDVD 8 masz taki komunikat (Nie udało się uruchomić HDCP> Przełącz na wyjście analogowe (VGA. D-Sub) i ponów próbę. Taki komunikat u Ciebie występuje ?

Edytowane przez Incrediboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie mam nic takiego - zmienia mi tylko kolor okien systemu i u góry wyskakuje czarny pas - " schemat kolorów został zmieniony na podstawowy systemu vista "

http://img442.imageshack.us/img442/6/beztytuuked.jpg

i dalej jak uruchomię film to jest tylko takie mignięcie jaśniejszego koloru,czarny ekran i dźwięk czołówki Uniwersal / to na " Robin Hoodzie " ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uruchomił się PowerDVD gdy odłączyłem monitor a obraz idzie przez LCD poprzez hdmi. Jeśli masz możliwość podłączenia kompa do TV to spróbuj tak może pójdzie Ci tak jak u mnie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,nie mam kabelka HDMI - z tego co pamiętam to nie jest on taki tani i trochę szkoda by go było kupować tylko w ramach " eksperymentu ",zwłaszcza że Cyberlink cały czas informuje o złych sterownikach do grafiki...

sam już nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kabel dvi-hdmi 7m i płaciłem za niego 50-60 PLN więc nie jest to cena nie do przeskoczenia a krótsze są jeszcze tańsze a jeśli masz w LCD to powinieneś mieć tam wejście PC więc zwykły kabel od monitora wystarczy. Powodzenia w próbach rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor ma takie wejścia:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS24EMDKU/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=gallery3d

nie wiem tylko czy karta grafiki ma HDMI

a czy możliwym jest żeby Power DVD i ogólnie Blu-Ray nie działały pod vistą? - na innym forum sugerują mi żebym sobie kupił siódemkę,jakby to było takie tanie rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie win xp i 98 wymagały formatów...vista i 7 sie NIE KASZANI - wiem bo ponad dwa lata mam vistę i wiele na niej robię(praca)

wywal te power dvd - dla mnie to syf

skorzystaj z alternatywy do odtwarzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej alternatywy?

zainstalowałem wszystkie kodeki i odtwarzacze które tutaj polecaliście / w linku /:

1. K-Lite Mega Codec pack w najnowszej wersji,

2. najnowszej wersji FFDshow,

3. najnowszej wersji Haali Media Splitter,

4. odtwarzacza Cyberlink PowerDVD8,

5. kodeków CoreAVC,

6. a). KMPlayera, B). zmodowanego Media Player Classic (wersja Home Cinema) i c). SubEdit Playera,

i nic,nic nie działa ...

na innym forum radzą mi jeszcze żeby zainstalować stery z początku roku - 10.1.10.2.

Dopiszę jeszcze jakie oprogramowanie znajduje się na płycie dołączonej do napędu BD:

CyberLink BD Advisor 2.0

CyberLink Blu Ray Disc Siute

CyberLink Label Print

CyberLink MediaShow

CyberLink Power2Go

CyberLink PowerDVD

CyberLink PowerProducer

CyberLink UDF Reader

a wersja PowerDVD to chyba: PowerDVD BD 6CH

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power DVD i Vista powinno chodzić , postaraj się ściągnąć jakąś starszą wersję sterów do karty graficznej , może rzeczywiście nowe stery coś krzaczą.

Przy okazji uruchom Power DVD i naciśnij jednocześnie ctrl + A , wyskoczy info jaką masz wersję i sprawdź też czy masz wszystkie wymagane aktualizacje Power DVD , w tym samym oknie z informacją o wersji jest okienko aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno, teraz doczytałem , przez d-sub czyli analogowe chyba nie da rady przesłać materiału zabezpieczonego HDCP , powinieneś użyć wejścia DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PowerDVD wersja 7.3

nie mam też żadnego cd keya żeby aktywować ten produkt ...

a czy aktualizacje nie są płatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...