Skocz do zawartości
HDev

Dune HD Duo - niezapowiadana wcześniej niespodzianka

Rekomendowane odpowiedzi

HDI, producent odtwarzaczy Dune HD właśnie zapowiedział kolejny model który ma wejść do sprzedaży w styczniu.

Model Dune HD Duo, jest modyfikacją konstrukcji HD Max, w której zamiast napędu BD zastosowano drugą kieszeń na dysk twardy.

1288261881_dune_hd_duo_02.jpg

Informacje na stronach producenta: dune-hd.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena detaliczna juz znana?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie niżej niż 200-250zł poniżej max'a

Ostatecznie to dokladnie ten sam hardware co max...w którym stryjek zmienił siekierkę na kijek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie moze ktos keidy wyda te wszystkie dodatki do Dune? tunery wszelkie i inne? na razie widzialem tylko DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena detaliczna juz znana?

Pozdro

pewnie nie niżej niż 200-250zł poniżej max'a

Ostatecznie to dokladnie ten sam hardware co max...w którym stryjek zmienił siekierkę na kijek

Jednak wychodzi sporo taniej od Maxa ;) Około 7 stówek taniej - specyfikacja + ceny są Tutaj. Także całkiem tanio ów kijek wychodzi.

PS W zakładce "Wsparcie" można znaleźć ulotkę od producenta w PDF - wymienione tam są najważniejsze cechy odtwarzacza ( ale po angielsku ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zupełnie niepodobna do DUNE :)

Cos źle pokalkulowali. Wychodzi wiec na to ze baaaaaaaaaaaaaaardzo drogo liczą sobie za wbudowanego BD.R'a

Bardziej opłaca sie kupić tą wersję + moduł (lub nawet normalną stacjonarkę) niż MAX'a

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę koszt tego ustrojstwa to cena modelu Base powiększona o cenę drugiej kieszeni na HDD. Czyli cena w normie HDI... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze ta wersja ma wielokanałowe wyjscie audio

Stad prawidłowo powinno sie kalkulowac tak ze od ceny maxa odejmujemy koszt napedu BD i dodajemy koszt keiszeni

Ja tak wlasnie kalkulowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Base przeca też ma wielokanałowe wyjścia audio. Bezdyskusyjne jest to, że MAX rzeczywiście jest za drogi, wystarczy porównać jego cenę z Prime.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten odtwarzacz na stronie Human Medii. Całkiem fajny jest, naprawdę niezły parametry. Nie znam się jak panowie powyżej, ale naprawdę mi się podoba. Choć rzeczywiście może bardziej opłaca się zakupić ich odtwarzacz w wersji Max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten odtwarzacz na stronie Human Medii. Całkiem fajny jest, naprawdę niezły parametry. Nie znam się jak panowie powyżej, ale naprawdę mi się podoba. Choć rzeczywiście może bardziej opłaca się zakupić ich odtwarzacz w wersji Max.

Jak zależy Ci na czytniku płyt BD to bierzesz MAX :)

Jeśli wolisz obrazy to wersję DUO (sam najlepiej bym sprzedał moje BASE i kupił DUO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zdecydował się już na zakup DUO ? Jeśli tak to prosiłbym o kilka słów do ojca prowadzącego ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zdecydował się już na zakup DUO ? Jeśli tak to prosiłbym o kilka słów do ojca prowadzącego ;D

Drogi ojcze prowadzący jestem szczęśliwym posiadaczem tego urządzenia, obraz,dźwięk, szybkość działania,brak zawieszeń to plusy tak na szybko i ogólnie solidny sprzęt sama waga tego urządzenia bez dysku robi wrażenie że to nie zabawka.Minusy niestety soft ale to chyba nie tylko minus tej wersji odtwarzacza dune.Zbieram się do kupy i niedługo wypisze proste zabiegi które znacznie poprawiły by komfort użytkowania tego urządzenia, na szybko jeden przykład: słuchasz muzyki z katalogu X i po pewnym czasie chcesz zmienic muzyke na tą z katalogu Y niestety nie można tego zrobic bez wyłączenia muzyki.Możesz tylko zminić plik z tego samego katalogu(playlisty), szkoda...albo brak możliwości tworzenia własnych list odtwarzania bezpośrednio z urządzenia.Nie czyta plików TXT do filmów. Ale miejmy nadzieje że programiści pracują, główkują, czytają fora, itd.

Noi ten wiatraczek trochę przygłośny:)

Mimo to nie żałuje wydanego grosza.

Nie jestem specjalistą ale bawiłem się w sklepie emtekiem który kosztował 700 zł porównanie maluch do mercedesa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni. W zasadzie wszystko co napisano o Smartach dotyczy i Duo + możliwość dwóch dysków 2 x 2TB (w kieszeniach czyli można je bez problemu przenosić, odłączać, wyłączać jest to bajecznie proste) i wyjście audio 7.1. Jak na razie zamontowałem jeden dysk 2T WD Green i parę filmów, bawiąc się głownie Zappiti (kapitalna aplikacja, bijająca na głowę Media JukeBoxa. Odtwarza płynnie to co na razie zamontowałem, ale są to proste .mkv.

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania faktycznie "zegar" zmienia się w słabiutki, ale jednak wyświetlający podstawowe informacje wyświetlacz. Umożliwia podstawowe operacje bez konieczności włączania TV (dotyczy głownie radia internetowego i muzyki). Co do muzyki i radia internetowego za dużo się nie wypowiem, bo w obu przypadkach korzystam z Yamahy RX-V1067.

Wkurza i to nieźle wiatraczek. na całe szczęście w menu jest opcja jego całkowitego wyłączenia, z czego skorzystałem. Dysk green na razie się nie grzeje, zobaczymy co dalej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zamontowałem jeden dysk 2T WD Green i parę filmów, bawiąc się głownie Zappiti (kapitalna aplikacja, bijająca na głowę Media JukeBoxa.

Spróbuj się pobawić w yaDIS. Wcześniej też stosowałem Zappiti ale według mnie wygodniejsze jest właśnie yaDIS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie - jak wyglądają transfery podczas kopiowania z dysku na dysk? Chciałbym aby jeden z dysków siedział w DUO na stałe, natomiast drugi wędrowałby między Qnapem a DUO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, na razie Ci nie odpowiem. Planuję generalnie przenieść całą kolekcję, że tak powiem za jednym zamachem (obrobić ja w Zappiti lub yaDIS), tzn. sformatowany w DUO dysk podpiąć po SATA w kompie i wszystko zrzucić z moich dysków (jest tego ok. 2 TB). Razem z DUO kupiłem NAS Synology i poźniej via NAS będę transferował filmy do DUO ale to melodia przyszłości za ok. 1-2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w DUO jest możliwość jeżeli masz dwa dyski w kieszeni a korzystasz tylko z jednego aby ten drugi wyłączyć z poziomu DUNE.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...