Skocz do zawartości
bartas225

Dekoder z TNK HD czy Opticum 9500 HD?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam dylemat. Brać standardowy dekoder z Telewizji na Kartę HD czy dopłacić (dużo więcej bo 250zl za moduł i starter + 750zł za dekoder) i kupić Opticum 9500 HD? W ogóle dobry jest ten Opticum? Warto go kupować, czy coś innego? A może Ferguson Ariva HD Combo jest lepszy? Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens płacić dużo więcej za sprzęt który robi to samo co ten tańszy, czyli odbiera tv HD?

Jeżeli dopłacać to po to żeby mieć dodatkowe opcje, np. nagrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam dylemat. Brać standardowy dekoder z Telewizji na Kartę HD czy dopłacić (dużo więcej bo 250zl za moduł i starter + 750zł za dekoder) i kupić Opticum 9500 HD? W ogóle dobry jest ten Opticum? Warto go kupować, czy coś innego? A może Ferguson Ariva HD Combo jest lepszy? Proszę o opinie.

Jakość obrazu z obu odbiorników będzie zbliżona. Funkcjonalność również, z różnicami raz ka korzyść jednego, raz drugiego. Tak naprawdę różnica w cenie sprowadza się do słowa "wolność". I oznacza w tym przypadku potencjalną możliwość skorzystania z innej platformy na Opticumie, jak już i jeśli Ci się Nka znudzi. W przypadku drugiego sprzętu, mamy do czynienia z odbiornikiem dedykowanym do konkretnej platformy, za to tańszym. Wybór jest prosty, odpowiedz sobie czy potrzebujesz takiej wolności i czy jesteś skłonny słono za nią dopłacić i będzie po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to interesują mnie ostatnie pytania, bo na pierwsze już zdecydowałem - nie biorę standardowego, bo być może będę zamawiał też Cyfrowy Polsat. Teraz pytanie tylko który tuner lepszy: Ferguson Ariva HD Combo czy Opticum 9500 HD? A może jeszcze jakiś inny? Tak do ok. 700zł, oczywiście im mniej tym lepiej ;)

Edytowane przez bartas225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to interesują mnie ostatnie pytania, bo na pierwsze już zdecydowałem - nie biorę standardowego, bo być może będę zamawiał też Cyfrowy Polsat. Teraz pytanie tylko który tuner lepszy: Ferguson Ariva HD Combo czy Opticum 9500 HD? A może jeszcze jakiś inny? Tak do ok. 700zł, oczywiście im mniej tym lepiej ;)

Mnie się ostatnio spodobał Golden Interstar Media Uni-box 9080 HD. Cena ok 500zł. Jest też z tunerem dvb-t.Ma dwa czytniki kart i dwa kieszenie na moduły. I chyba go kupię ;)

Polecam lekturę ;)http://www.forum.dvhk.pl/showthread.php?t=467146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym Golden Interstarem moduł tnkHD chyba na razie współpracuje z duzymi problemami.

Ja mam w domu oprócz turbo recordera n i dedykowanego boxa do tnkHD (ITI-2850) także Opticum 9600. I moge go polecić. Jedyna "wada" to duzo wolniejsze przrzucanie kanałów niż w 2850. Poza tym mi osobiście nie podoba się organizacja list i ch tworzenia ale ja mam przyzwyczajenia z Dreamboxa. BTW ten 9600 zastąpił mojego Dreama DM800 HD.

Tunera 9500 nie znam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...