Skocz do zawartości
ITS

HDI DUNE SMART - pierwsze wrażenia i testy

Rekomendowane odpowiedzi

DAC można podłączyć do każdego odtwarzacza. Po złączu optycznym, lub po HDMI (jak ktoś takigo DACa ma).

Po złączu optycznym nie pójdzie więcej niż DTS 96/24 5.1, chyba też pójdzie Dolby Digital Plus 7.1. DTS MA/HR, czy Dolby TruHD nie pójdzie - za mała przepustowość łącza.

zapytaj konkretnie. Ktoś kto pyta o DAC nie rozważa połączenia przez analog. Tor analogowy jest średniej jakości w większości odtwarzaczy.

Dune może dekodować formaty wielokanałowe do PCM 2.0 i wypuszczać to na HDMI/SPDIF i analogu. Dla SPDIF można określić maksymalne próbkowanie (48/96/192) i dostosować się do DACa.

Wyjście audio przez USB? Mówimy o DACach w PC, czy o sprzęcie audiofilskim lub z pogranicza? Po USB tu na pewno nic nie będzie.

Z Dune'a powinna dać się też wycisnąć sygnał wielokanałowy PCM 7.1 - taki format tylko na HDMI (przepustowość!). Czy wypuści po optyku PCM 5.1 po zdekodowaniu np. DTS 5.1 - musiałbym sprawdzić.

Polecam lekturę HiFiChoice 8-7.2010, gdzie testowano Dune Prime 3.0 z DAC Bryston DBA-1 - jako źródło dźwięku dla audiofili.

W D2 nie ma co liczyć na zmiany w tym rejonie.

@HumanMedia za informacje.

Czyli rozumiem, że DTS MA/HR i Dolby TruHD pójdzie po HDMI na ampli bezstratnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby napisac coś o opcji nagrywania w odtwarzaczach Dune D1?

1. Czy jest dostepna i jak się sprawdza w praktyce opcja TIME SHIFT (pauza, przewijanie)?

2. Czy można nagrywać 1 program, a w tym samym czasie oglądać drugi? Wiem, ze potrzeba do tego dokupic dekoder dvb-t na usb ( Mój link). Jak należy rozumieć Dual-dongle supported (żeby odtwarzać 1 program i nagrywać drugi trzeba mieć 2 tunery usb)?

3. Czy jest już EPG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, jak zrobić update softu z pliku .zip ? Wiem, że gdzieś to było, ale nie mogę odszukać.

Edit. znalazłem, nie było pytania :P

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC można podłączyć do każdego odtwarzacza. Po złączu optycznym, lub po HDMI (jak ktoś takigo DACa ma).

Po złączu optycznym nie pójdzie więcej niż DTS 96/24 5.1, chyba też pójdzie Dolby Digital Plus 7.1. DTS MA/HR, czy Dolby TruHD nie pójdzie - za mała przepustowość łącza.

zapytaj konkretnie. Ktoś kto pyta o DAC nie rozważa połączenia przez analog. Tor analogowy jest średniej jakości w większości odtwarzaczy.

Dune może dekodować formaty wielokanałowe do PCM 2.0 i wypuszczać to na HDMI/SPDIF i analogu. Dla SPDIF można określić maksymalne próbkowanie (48/96/192) i dostosować się do DACa.

Wyjście audio przez USB? Mówimy o DACach w PC, czy o sprzęcie audiofilskim lub z pogranicza? Po USB tu na pewno nic nie będzie.

Z Dune'a powinna dać się też wycisnąć sygnał wielokanałowy PCM 7.1 - taki format tylko na HDMI (przepustowość!). Czy wypuści po optyku PCM 5.1 po zdekodowaniu np. DTS 5.1 - musiałbym sprawdzić.

Polecam lekturę HiFiChoice 8-7.2010, gdzie testowano Dune Prime 3.0 z DAC Bryston DBA-1 - jako źródło dźwięku dla audiofili.

W D2 nie ma co liczyć na zmiany w tym rejonie.

Ok - wiec rozumiem ze jesli bede chcial podpiac Z5500 i np. odpalic z dysku Blueray (BDMR) to jest mozliwosc ustawienia wyjscia na optyk na DTS? Z5500 wiecej nie zdekoduja wiec chcialbym miec obraz po HDMI a dzwiek po optycznym.

Patrzac przyszlosciowo - jesli za jakis czas zainwestuje w zestaw audio 7.1 oblsugujacy True HD etc, to w jaki sposob bede mogl podlaczyc Dune tak zeby streamowal bezstratnie obraz na tv a dzwiek na ampka jesli ma tylko jedno wyjscie HDMI?

Krotko mowiac, potrzebuje czegos na teraz, glownie po to zeby pozbyc sie kabli ciagnnacych sie od kompa na pol pokoju, ale tez zeby w przyszlosci moc ten zestaw rozbudowac bez wiekszego kombinowania.

Edytowane przez behem0t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - wiec rozumiem ze jesli bede chcial podpiac Z5500 i np. odpalic z dysku Blueray (BDMR) to jest mozliwosc ustawienia wyjscia na optyk na DTS? Z5500 wiecej nie zdekoduja wiec chcialbym miec obraz po HDMI a dzwiek po optycznym.

Tak, da się tak zrobić.

Patrzac przyszlosciowo - jesli za jakis czas zainwestuje w zestaw audio 7.1 oblsugujacy True HD etc, to w jaki sposob bede mogl podlaczyc Dune tak zeby streamowal bezstratnie obraz na tv a dzwiek na ampka jesli ma tylko jedno wyjscie HDMI?

Krotko mowiac, potrzebuje czegos na teraz, glownie po to zeby pozbyc sie kabli ciagnnacych sie od kompa na pol pokoju, ale tez zeby w przyszlosci moc ten zestaw rozbudowac bez wiekszego kombinowania.

może MAX i coaxial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy działa youtube, picasa na odtwarzaczu smart D1? Może kiepsko szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Pytam, bo przymierzam się do zakupu Dune Smart D1 i byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko techniczne - zrobiłem update softu do nowej bety i w trybie stand-by nie mam zegara, why? (w opcjach zaznaczone jest "yes")

BTW. jak w ogóle ustawić zegar ? Mogę tylko zmieniać strefy czasowe. (nie mam sprzętu podpiętego do sieci)

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy działa youtube, picasa na odtwarzaczu smart D1? Może kiepsko szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Pytam, bo przymierzam się do zakupu Dune Smart D1 i byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Jest przeglądarka stron internetowych.Po podłączeniu klawiatury usb nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przeglądarka stron internetowych.Po podłączeniu klawiatury usb nie powinno być problemu.

1. Ale czy na 100 % w przeglądarce działa youtube? Mam wątpliwości, ponieważ w opisie jest informacja, że niektóre strony mogą nie działać. ?Interesowało by mnie aby picasa i youtube działało w formie dodatkowych serwisów internetowych (dostepnych nie przez przeglądarke, tylko jako oddzielna aplikacja).

2. Czy za pomocą Smart D1 można słuchać popularnych polskich stacji radiowych RMF FM, Zet, Eska ?

3. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia odnoście tunera TV? Czy działa EPG i czy aby oglądać jeden program, a drugi nagrywać potrzeba 2 tunery (dodatkowe 400 zł to sporo).

Za informacje dziękuje, ponieważ przymierzam sie do zakupu smart D1 i chciałbym, aby te opcje były dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli youtube i picasa są ważne dla Ciebie to zastanów się nad Popcornem.

D1 działa z większością stacji radiowych - wspiera protokół MMS oraz MP3/HTTP. MMS nie jest wspierany przez Popcorny.

Tuner TV - EPG działa, do nagywania z drugiego kanału potrzeba 2 tuner choć nie testowaliśmy takiej konfiguracji (czy to w ogóle zadziała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się na D1 lub B1. Teraz mam popa C200... przywieszki trochę denerwują. Co sądzicie o takiej wymianie?

Gdzieś mi tu mignęło w temacie, że Dune Smarty nie obsługują w pełnym Blu-ray zewnętrznych napisów? Prawda? To dla mnie poważny minus...

Dzięki za komentarz / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn ? Z tym niedorobionym softem ?

Zarty !

Mam już po dziurki w nosie zanikajacego dzwieku, dysków i ogólnej niestabilności

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dzięki za info odnośnie C200 vs Smart...

Ponawiam jednak zapytanie o zewnętrzne napisy do Blu... działają?

Z góry dzięki / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dune Smart D1 ma procesor Sigma 8642,

Następcami 8642 wg stony SMP8642 są:

- SMP8910

- SMP8646 opis

- SMP8644 opis

Nowe zmiany w 8644 (w porównaniu do 8642)to:

* Digital video output port to drive GF9452 VXP® Video Processor

* Digital video input port

* Transport stream inputs/outputs

* Peripheral Bus

Ciekawe co nony soft mógłby wycisnąć z tych opcji?

Czy wiadomo, czy będzie jakiś sprzet Dune oparty na 8644 ?

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko techniczne - zrobiłem update softu do nowej bety i w trybie stand-by nie mam zegara, why? (w opcjach zaznaczone jest "yes")

BTW. jak w ogóle ustawić zegar ? Mogę tylko zmieniać strefy czasowe. (nie mam sprzętu podpiętego do sieci)

Według informacji o sofcie zegar działa tylko po udanej synchronizacji przez internet " - Clock is shown automatically when time is synchronized (i.e. time synchronization option is enabled and Internet connection is working,or a time server in the local network is used); when time is not synchronized, clock is not shown." Bez podłączenia do internetu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według informacji o sofcie zegar działa tylko po udanej synchronizacji przez internet " - Clock is shown automatically when time is synchronized (i.e. time synchronization option is enabled and Internet connection is working,or a time server in the local network is used); when time is not synchronized, clock is not shown." Bez podłączenia do internetu nie działa.

Dzięki @Oloo1977 za info. Tak właśnie podejrzewałem, ale nie mogłem nigdzie doszukać szczegółów.

Zarobiłeś (+) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników Smarta D1. Czy odtwarza, czyta pliki wav ( ripy płyt cd )? Producent podaje, że tak, ale znalazłem test Dune Max w http://www.highfidelity.pl/@main-746〈= i testujący podał, że jest z tym problem. A przecież to ta sama platforma ?

Witam,

tak, odtwarza WAVy, FLAC też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam od jakiegos juz czasu Dune SMART D1, ale dopiero wczoraj sprobowalem podpiac wyjscie optyczne do mojego wzmacniacza kina domowego (H-K AVR 255).

Ku mojemu zdziwieniu, niezaleznie od tego jak ustawie opcje formatu audio na wyjsciu Dune (PCM, czy bitstream), wzmacniacz caly czas wykrywa sygnal w formacie PCM 48 kHz.

Wyjscie HDMI Dune podpiete jest bezposrednio do telewizora i spodziewalem sie, ze podpinajac wyjscie optyczne do wzmacniacza uzyskam w ten sposob mozliwosc sluchania dzwieku przez glosniki systemu kina domowego. Dzis sprobuje jeszcze podpiac Dune przez HDMI do wzmacniacza ale nie jest to dla mnie rozwiazanie, gdyz nie zawsze chce wlaczac wzmacniacz by ogladac filmy z Dune.

Czy ktos spotkal sie juz z podobnym problemem? Moze jest jeszcze jakies ustawienie, ktore powinienem sprawdzic? Czy moze miec na to wplyw ostatni update firmware i fakt, ze mam zamontowany pendrive na potrzeby pamieci systemowej (jakies zapisane ustawienia z poprzedniego firmware'u)? Niestety nie testowalem tego polaczenia przed ostatnia aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...