Skocz do zawartości
Geeck

XBMC po Polsku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zajmuję się tłumaczeniem całego pakietu XBMC od wersji SVN 9.x+. W tej chwili wydana została do testów wersja Dharma beta 3.

Przetłumaczone/uaktualnione zostały:

- główny język XBMC

- domyślna skóra Confluence

- skóra reFocus (polecam)

- domyślne wtyczki/dodatki

- wiele innych wtyczek/dodatków (jednak smuto odrzucił moje opisy dodatków, pasujące do całej reszty)

Prosiłbym użytkowników o test i ewentualnie komentarze co do tłumaczeń. Jeśli macie inne zdanie nt. niektórych tłumaczeń, to proszę napiszcie o tym i najlepiej dorzućcie zrzut ekranu z miejscem występowania danego stringu. Postaramy się dopieścić co się da :)

Tłumaczeniami będę zajmował się do odwołania, zatem można spodziewać się spójności i braku dużej ilości "kwiatków". Jest nawet stworzony glosariusz.

Jeszcze jedno. Jeżeli używacie innej skóry (kompatybilnej z Dharmą) niż Confluence lub reFocus i chcecie abym ją przetłumaczył - dajcie znać.

Changelog

16.10.2010: Tłumaczenie skóry Rapier Qualar MOD na prośbę nekusa - w toku | testy | wysłane do autora | potwierdzenie dołączenia do kolejnej wersji

15.10.2010: Tłumaczenie skóry Transparency! na prośbę BlackJack1 oraz wojtasan - [zrobione]

28.09.2010: Tłumaczenie scraperów z repozytorium - [zrobione]

25.07.2010: Tłumaczenie wtyczek domyślnych - [zrobione]

25.07.2010: Tłumaczenie skóry Confluence - [zrobione]

24.07.2010: Tłumaczenie skóry reFocus - [zrobione]

24.07.2010: Tłumaczenie XBMC - [zrobione]

To-Do

- Tłumaczenie Rapier Qualar MOD i Aeon Legacy Dark MOD na prośbę nekusa

Edytowane przez Geeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci, że się tym zająłeś. :)

Moim zdamiem najlepszą skórką na XBMC warta przetłumaczenia jest Transparency!

Super wygląda, jest intuicyjna i ma pełną obsługę za pomoca myszy.

Autor poprawia ewent. bugi prawie natychmiast.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Nie ma sprawy BlackJack1, jeśli jest taka potrzeba, to jeszcze dziś zabieram się za tłumaczenie skóry Transparency!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Nie ma sprawy BlackJack1, jeśli jest taka potrzeba, to jeszcze dziś zabieram się za tłumaczenie skóry Transparency!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegrzecznie napiszę, że prędzej opadnie mi co innego niż zapał do XBMC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz czas aby przetłumaczyć i dodać pasujące czcionki do Rapier Qualar MOD i Aeon Legacy Dark MOD to ja poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dopiszę do listy. Póki co proszę Was o sprawdzenie bieżących tłumaczeń z najnowszej bety 3 Dharmy. Mam na myśli główne tłumaczenie XBMC.

Tak przy okazji to scarfa pracuje na nową wersją Rapiera, kompatybilną z najnowszym XBMC. Jednak idzie to bardzo powoli.

Edytowane przez Geeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie Transparency! w toku. Zostały tylko 3 stringi i testy po południu. Dzisiaj lub jutro wysyłam tłumaczenie do autora.

Dodałem także changelog w pierwszym poście, który będzie na bieżąco aktualizowany. Byłoby także miło gdyby, któryś z moderatorów lub administrator, przykleił ten temat. Będę wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby także miło gdyby, któryś z moderatorów lub administrator, przykleił ten temat. Będę wdzięczny. :)

Mówisz i masz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie Transparency! gotowe. Czekam na odpowiedź autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuje za wkład w tak dobry program XBMC.

Czy aktualne tłumaczenia znajdują się również w najnowszych kompilacjach Dharma z tej strony ? - http://sshcs.com/xbmc/

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są budowane z oficjalnego repozytorium XBMC, a wierzę że tak, to jak najbardziej tłumaczenia są obecne.

Edytowane przez Geeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczone/uaktualnione zostały:

- skóra reFocus (polecam)

15.10.2010: Tłumaczenie skóry Transparency! na prośbę BlackJack1 oraz wojtasan - [zrobione]

Czy Transparency! trzeba pobrać raz jeszcze z poziomu XBMC (add-ons) aby miało Twoje tłumaczenie?

Czy skóra reFocus w wer. 0.8.8 już je ma w sobie?

Pozdro i dzięki :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia Transparency! zostały wysłane do autora i będą dołączone jak wydana zostanie kolejna wersja. Jeśli nie chcesz czekać to wieczorem podrzucę pliki.

Co do reFocus. Tak, od kilku wersji polski język jest dołączony domyślnie. Możesz śmiało pobierać i używać.

Tutaj jeszcze poruszę kwestię reFocusa. Widziałem wiele skór do XBMC. Nie wiem dlaczego używasz Transparency!, ale jest brzydka po prostu :( Niedopracowana, wygląda jak wykonana przez szkolniaka na kolanie. Chyba ze wszystkich skór najlepiej wykonaną, z najlepszym smakiem i dopieszczeniem jest właśnie reFocus. Jest po prostu prześliczna. Naprawdę polecam wszystkim spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Geeck za pracę i rekomendacje. Ale czy reFocus da się operować myszą bo ja mam taką konfigurację z notebookiem na Win Vista, że tylko to wchodzi w grę.

"Jeśli nie chcesz czekać to wieczorem podrzucę pliki." A jak to technicznie by wyglądało?

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!,a jak sie sprawa ma ze skorka Aeon Stark. Widzialem ja w akcji i wygladalo to swietnie :blink:

Testowal to ktos, bo ja sciagnolem wersje Aeon_v091STARK i niedziala z moja wersja Xbmc Dharma 34782.Jakies propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aeon Stark to zdaje się stara skóra. Nie będzie działać poprawnie z nowym XBMC. Nowszą, kompatybilną wersję ściągnij tu.

Druga sprawa. Pisz z użyciem słownika. Nie pisze się "sciagnolem", tylko ściągnĄłem. Piszący gramatycznie i ortograficznie niczym sobie nie zasłużyli na pękanie oczu od takich byków. Bez odbioru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedna prosbe do Geeck-a. Widze ze uzywasz Asrock-a, wiec pewnie wiesz jak uruchomic XBMC z pilota. Przycisk do Windows Media Center.Jak to ustawic i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób skrót do xmbc na pulpicie a następnie ustaw klawisz skrótu na kombinacje klawiszy „ Ctrl-Shift-W „ zastosuj i zielony przycisk na pilocie z logo Windows uruchamia xmbc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób skrót do xmbc na pulpicie a następnie ustaw klawisz skrótu na kombinacje klawiszy „ Ctrl-Shift-W „ zastosuj i zielony przycisk na pilocie z logo Windows uruchamia xmbc.

A coś takiego tylko na Asus Eeebox EB1501? ;)

EDIT: Działa. Nie wiem tylko czy powodem jest restart kompa, czy upgrade do wersji XBMC 10.0 z nowym softem to MCE.

Edytowane przez baf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze polskie tłumaczenie XBMC uaktualnione ponad tydzień temu i dołączone do źródeł. Jeśli ktoś używa wersji nightlies, to najnowsze tłumaczenie będzie w pliku z datą powyżej 10 grudnia 2011. Aktualnie nowe wersje nie są budowane. W każdym razie następny nightly lub beta1 powinna mieć już aktualne tłumaczenie.

Dzisiaj postaram się uaktualnić tłumaczenie oficjalnej skórki Confluence.

Edytowane przez Geeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób skrót do xmbc na pulpicie a następnie ustaw klawisz skrótu na kombinacje klawiszy „ Ctrl-Shift-W „ zastosuj i zielony przycisk na pilocie z logo Windows uruchamia xmbc.

Wielkie dzieki za podpowiedz,skrot dziala bezblednie.Mam jeszcze jeden dylemat czy jest roznica w dzialaniu XBMC na sysemie W7 64 bit.Posiadam pc asrock ion ht 330 z procesorem 1,6Hz. 2gb.ram.Czy jest szansa ze XBMC bedzie dzialalo plynniej na 64bitach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...