Skocz do zawartości
Jarojaw

Wymiana ampi ONKYO na ONKYO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w obecnej chwili Onkyo TX-SR505E. Ze względu na brak nowych dekoderów dźwięku zamierzam wymienić go na TX-SR578B lub TX-SR607B.

Ten pierwszy oprócz mniejszej mocy wyjściowej ma we/wy HDMI 1.4 dla wizji 3D , ten drugi ma dokładnie większą moc i nie posiada HDMI 1.4

Nie zależy mi na mocy wyjściowej,zależy mi na jakości dźwięku.

Teraz pytanie - który???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 607 jestem bardzo zadowolony ale na dziś bym brał juz 608 róznica w cenie nie za duża a ten ma juz wsparcie 3d ,może sie kiedys przydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz TV 3D i player 3D ?

pozdr. dawmac

Jeszcze nie ale się pomału przymierzam wymienić cały sprzęt. Wszystko w przyzwoitej kasie, bo to tak zapie....a ta technika, że aby nadążyć musiałbym zmieniać sprzęt co 6 miesięcy :)

A co do sprzętu - dlaczego 607 a nie 578???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:) ...sześć, zero, osiem.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:) ...sześć, zero, osiem.

Z poważaniem

:rolleyes: Wiem, wiem Mateusz....ale to ponad 600Watt poboru tak drogiego prądu.....

Mnie nie zależy na mocy , chyba że różnica dźwięku pomiędzy 130 a 160 Watt na kanał(tak różnica pomiędzy 578 a 607-8) będzie słyszalana dla ucha to biorę 607-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz teraz brać to 808 :) ze wzgledu na HDMI 1.4, Pre-out, 2 wyjscia HDMI, USB, ale jesli budżet nie pozwala to z tych dwóch 608.

Co do poboru jeszcze im wiekszy pobór na tabliczce z tyłu ampli tym lepszy, nie myślisz chyba ze tyle ile jest napisane to bedzie Ci pobierał hehe :) jak przekroczysz pobór 200W to jesteś dobry ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

:) ...ja upierałbym się tak, jak i przedmówcy na 6 i 0 i 8. Sam bym chętnie swojego 606 wymienił :)

Poza tym, jak mówiłem wcześniej wszystkie amplitunery poniżej 600, to zabawki :)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, ale macie siłę przekonywania. Znowu pustka w portfelu w tym miesiącu :lol: Poddaje się...... kupuje 608.

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co zmieniac jak nie masz jeszcze nic z 3D ? Roznicy w jakosci dziwku za bardzo nie zauwazysz bo sam piszesz ze nei zalezy ci na mocnym ampli.

Jak kupisz player 3D i TV3D to dziwek wyslesz hdmi do amplitunera a wizje do TV tez kablem HDMI i nie musisz zmieniac ampitunera. Za ta kase masz juz dobry player 3D i jeszcze na TV nowy zostanie.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co zmieniac jak nie masz jeszcze nic z 3D ? Roznicy w jakosci dziwku za bardzo nie zauwazysz bo sam piszesz ze nei zalezy ci na mocnym ampli.

Jak kupisz player 3D i TV3D to dziwek wyslesz hdmi do amplitunera a wizje do TV tez kablem HDMI i nie musisz zmieniac ampitunera. Za ta kase masz juz dobry player 3D i jeszcze na TV nowy zostanie.

pozdr. dawmac

Jak to po co zmieniam. ONKYO 505 nie posiada dekoderów dźwięku DTS HD MA, DD+ itd.

Przede wszystkim o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo ci na tym zalezy to ok ale zawsze player 3D mozesz kupic z dekoderami i podlaczyc ze swoim ampitunerem po przez RCA 5.1

Jak masz zmieniac to przetestuje tez DENONA. Ja mam onkyo 905 i dalem je corce 6 letniej bo jesli idzie o muzyke to nic nadzwyczajnego. Wielkie liczby w specyfikacji na papierze a nie potrafi zagrac dobrze.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawmac

I nie wstyd Ci córce dawać badziewie? Chyba, że Ona bardziej do KD przekonana niż do muzyki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

ma to podlaczone z B&W MT30 7.1 z subem B&W PV1 i do bajek i efektow jak najbardziej sie nadaje. Muzyki jakies tam mozna posluchac ale muzyki z MTV czy jakis bajek dla dzieci bo o prawdziwej muzyce to nie ma mowy. Spinalem to onkyo z kilkoma kolumnami - malymi ROKSAN, sredniej klasy Sonus Faber i duzymi JM LAB Utopia i ten ampituner nie potrafil wysterowac zadne z nich. Koncerty z BR brzmialy slabo a stereo jak na wiejskiej dyskotece :) Dlatego szybko skonczyl jako preamp bo kocowki mocy to dobrze na papierze wygladaja. Jako preamp tez dlugo nie sluzyl bo zabijal cala frajde z muzyki. W polaczeniu z B&W MT30 itp sprawdzi sie w kinie domowym jako efektowny ( efekciarski) system ale jak ktos chce aby system tez gral to proponuje posluchac tez innych klockow a najlepiej cos 2.0 i do tego porownywac amplitunery. Nie chodzi o sama muzyke tylko ale o ilosc szczegolow, o dynamike, o rozdzielczosc dzwieku. Taki amplituner tego nie potrafi. Dlatego uwazam wydawanie kasy na nowe klocki z nowymi napisami na obudowie za marnowanie pieniedzy. Po za nowym opakowaniem i kilkoma scalakami nic wiecej nie otrzymujemy a czesto kolejna wersja jest jeszcze bardziej "skrojona" przez dzial ksiegowych niz wczesniejsza wiec ostroznie z tymi nowosciami.

Ja tam wole stare ale jare klocki wielkosci grzejnika ktore pomimo ze maja po 10 lat i lepiej potrafia robic to do czego zostaly stworzone.

Tak naprawde w kinie domowym potrzebujemy dobry pream ( dobry na tyle aby nic nie psul bo poprawiac to nic nie musi ) i kocowki mocy ktore sie nigdy nie starzeja. Taki system zagra duzo lepiej niz najnowszy amp z 15 koncowkami po 150W.

pozdr. dawmac

PS. przepraszam za wywod ale strasznie jestem ciety na te nowe klocki bo co ktorego poslucham to sie zastanawiam czy to nadal jest urzadzenie do "produkcji" muzyki czy tylko opakowanie metalowe z trzema scalakami i wielka naklejka na obudowie z tysiacem dekoderow i procesorow i ladnym numerkiem do wyciagniecia kasy od Kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawmac

Coś za poważnie potraktowałeś moja próbę rozładowania dzisiejszego ponurego klimatu.

Czy "cięty" jesteś z powodu nowego Denona? Bo chyba nie z powodu popularności, bądź co bądź budżetowego, Onkyo 608.

Nie zapominaj, że nie każdy może/chce wydać 2000 quid za sam wzmacniacz do oglądania filmów w 25 metrowym pokoju. A przecież ta grupa, która ma większe oczekiwania i możliwości finansowe ma jakiś wybór czy to w nowych czy starszych klockach.

Ja wierze w to co piszesz, co piszą inni o degradacji sprzętu AV. Te same tendencje mogę dostrzec w innych branżach - choćby motoryzacyjnej.

Ale żyjąc w dzisiejszych czasach, trzeba się przyzwyczaić do zasady, że funkcjonalność jest ważniejsza niż jakość i przy ciągle skracającym się życiu produktu i chęci/potrzebie zmniejszenia kosztów przesłanki i działania producentów produktów elektronicznych skierowanych do masowego odbiorcy, wydają się być przewidywalne. Łatwiej jest uwierzyć człowiekowi z ulicy swoim zmysłom niż cudzym. Skoro jeden klocek ma 10.1 kanałów, wszystkie możliwe dekodery, obsługę Ipoda, radio internetowe, 3D, DLNA i parę innych nieznanych skrótów, to "musi być przecież lepszy" od ubiegłorocznych czy nowych modeli, które tych ficzerow nie mają. Samo zapewnienie fachowców, ze inny (stary) jest lepszy nie wystarczy. Zwłaszcza w kulturach, które traktują ciągłą wymianę wszystkiego na nowe, jako coś koniecznego, jak potwierdzenie ich wysokiego standardu życia. Ty żyjąc od lat w UK powinieneś to doskonale rozumieć.

A skoro klienci w to wierzą to dobrze. Na tym polega marketing aby tak budować i podsycać tę wiarę aby konsumowali coraz więcej i więcej.

Myślę że warto sobie to uświadomić, że bunt przeciwko takiemu porządkowi rzeczy jest bezsensowny i niczego nie zmieni.

A wracajac do tematu czy Onkyo 608 gra gorzej od 578?

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawmac

Coś za poważnie potraktowałeś moja próbę rozładowania dzisiejszego ponurego klimatu.

Czy "cięty" jesteś z powodu nowego Denona? Bo chyba nie z powodu popularności, bądź co bądź budżetowego, Onkyo 608.

Nie zapominaj, że nie każdy może/chce wydać 2000 quid za sam wzmacniacz do oglądania filmów w 25 metrowym pokoju. A przecież ta grupa, która ma większe oczekiwania i możliwości finansowe ma jakiś wybór czy to w nowych czy starszych klockach.

Ja wierze w to co piszesz, co piszą inni o degradacji sprzętu AV. Te same tendencje mogę dostrzec w innych branżach - choćby motoryzacyjnej.

Ale żyjąc w dzisiejszych czasach, trzeba się przyzwyczaić do zasady, że funkcjonalność jest ważniejsza niż jakość i przy ciągle skracającym się życiu produktu i chęci/potrzebie zmniejszenia kosztów przesłanki i działania producentów produktów elektronicznych skierowanych do masowego odbiorcy, wydają się być przewidywalne. Łatwiej jest uwierzyć człowiekowi z ulicy swoim zmysłom niż cudzym. Skoro jeden klocek ma 10.1 kanałów, wszystkie możliwe dekodery, obsługę Ipoda, radio internetowe, 3D, DLNA i parę innych nieznanych skrótów, to "musi być przecież lepszy" od ubiegłorocznych czy nowych modeli, które tych ficzerow nie mają. Samo zapewnienie fachowców, ze inny (stary) jest lepszy nie wystarczy. Zwłaszcza w kulturach, które traktują ciągłą wymianę wszystkiego na nowe, jako coś koniecznego, jak potwierdzenie ich wysokiego standardu życia. Ty żyjąc od lat w UK powinieneś to doskonale rozumieć.

A skoro klienci w to wierzą to dobrze. Na tym polega marketing aby tak budować i podsycać tę wiarę aby konsumowali coraz więcej i więcej.

Myślę że warto sobie to uświadomić, że bunt przeciwko takiemu porządkowi rzeczy jest bezsensowny i niczego nie zmieni.

A wracajac do tematu czy Onkyo 608 gra gorzej od 578?

Pozdrawiam Wszystkich

Ja dokladnie rozumie co i jak. Wiadomo ze do codziennego uzytkowania TV i filmow jak ktos nie jest "zwichniety" to na pewno bedzie zadowolony z wiekszosci amplitunerow dostepnych na rynku czy to onkyo, czy to denon czy HK itd itd. Klocki porownywalne i naprawde roznice miedzy nimi sa bardzo male. Moja wypowiedz byla troche nie na miejscu bo odnosilem sie do amplitunerow klasy onkyo 905 itp a to sa spore pieniadze i ma czlowiek prawo co nie co oczekiwac.

Wracajac do tematu to nalezy posluchac tych dwoch amplitunerow ale w "slepym tescie" nie jedna osoba by nie odgadla ktory gra lepiej :)

Lepiej brac pod uwage co ma ( dekodery , polaczenia itd itp )

pozdr. dawmac

PS. w wakacje kuzyn chcial jakies audio do swojego "kina domowego" ( glsoniki komputerowe ) Mial okolo 3000zl do wydania. Upieral sie przy amplitunerze i tanim zestawie 5.1 kolumn. Po wielu wielu namowach namowilem go na wzmak 2.0 i dobre podlogowki. Uzywane ale calkeim fajne. Gra to tak w kinie ze az milo, czytelnosc dzwiekow na wysokim poziomie, super dynamika, scena, ilosc szczegolow naprawde robi wrazenie. Do tego odpalajac plytke CD mozna milo spedzic wieczor albo zrobic niezla impreze :) Ma czas chlop na 5.1 i lepiej aby zaczynal od dobrego dzwieku nawet jak to jest "tylko" 2.0 niz obstawic sie kolumnami i dekoderami a tak naprawde jakosci w tym bardzo malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... kupiłem 608 i przy moim uchu w zasadzie nie widze różnicy w dźwięku po starym 505 połączonym z Dune przez 7.1 w analogu.

Problem się stał kolejny... piep...ny dekoder enki nie gra przez HDMI w 608.Trza zostawić konfigurację po staremu, przynajmniej tą od cudownej nowej generacji.Chyba, że jest jakieś rozwiązanie ( nie myśle tu o komponencie+optyk)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm, a dlaczego jeszcze Dune po analogu zamiast po HDMI? :)

A jakie objawy n-ki po HDMI z 608? Nie kumam...

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Hmm, a dlaczego jeszcze Dune po analogu zamiast po HDMI? :)

A jakie objawy n-ki po HDMI z 608? Nie kumam...

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Dune po analogu ze starym Onkyo 505.W 608 idzie po HDMI.Z Nką - jak zwykle brak zgodności HDCP, nawet w DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune po analogu ze starym Onkyo 505.W 608 idzie po HDMI.Z Nką - jak zwykle brak zgodności HDCP, nawet w DVI.

U mnie w Onkyo 577 chodzi n-ka nawet po dvi, sprawdź konfigurację przełącznika HDMI w ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Onkyo 577 chodzi n-ka nawet po dvi, sprawdź konfigurację przełącznika HDMI w ampli.

Możesz podpowiedzieć tą konfiguracje, bo szukałem , kombinowałem i nic.Wszystkie urządzenia działają oprócz N ki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... kupiłem 608 i przy moim uchu w zasadzie nie widze różnicy w dźwięku po starym 505 połączonym z Dune przez 7.1 w analogu.

Problem się stał kolejny... piep...ny dekoder enki nie gra przez HDMI w 608.Trza zostawić konfigurację po staremu, przynajmniej tą od cudownej nowej generacji.Chyba, że jest jakieś rozwiązanie ( nie myśle tu o komponencie+optyk)?

Witam

Czy mogłeś na pisać jaka jest różnica jakości dźwięku, miedzy dekoderami hd

w Samsung BD-P1400 (5.1 ) a Onkyo 608 (hdmi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mogłeś na pisać jaka jest różnica jakości dźwięku, miedzy dekoderami hd

w Samsung BD-P1400 (5.1 ) a Onkyo 608 (hdmi).

Witam

Muszę zrobić test bo teraz jadę przez HDMI.W poprzednim SR505 była na korzyść analogu 5.1 niż po optyku.

Postaram się porównać przez weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekoder może nie grać po HDMI - podpinasz wtedy optykiem pod ampli i ustawiasz dźwięk z optical w ustawieniu kanału w ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...