Skocz do zawartości
skleptaneczny

Canon HG21 jak zrobić film DVD?

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc. Camera Canon HG21

Nagranie zrobiłem w najwyższej rozdzielczości. Nowa płyta DVD+R w napędzie. Wgrane oryginalne oprogramowanie Canona Pixela Image Mix 3 Launcher. Po podłączeniu do komputera zostało ono otwarte.

1. wybrałem opcję "create disc"

2. select disc type to create - zaznaczyłem "DVD-Video" i OK

3. Komputer odczytał pliki do nagrania zaznaczył je na niebiesko, na dole pojawił się napis: estimated capacity 1,883 GB

4. Kliknąłem "write"

5. Komputer wyświetlił okno: Write Setup oraz podał nazwę napędu (Optiroc BD Rom BC5500S(F)) oraz : "This disc format is not supported. Number of disc: -disc(s) oraz podświetlone okno CANCEL.

Co robię źle, może nie można nagrać DVD w wysokiej rozdzielczości na taką płytę? Może trzeba zmienić płytę na DVD-R? albo jeszcze inną (jaką). W opisach i instrukcji nigdzie nie znalazłem pomocy w takiej sytuacji. Jeśli można pomóżcie. skleptaneczny@gmail.com Z góry dziękuję Cezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podstawowe pytanie co chcesz nagrać?

1. Płytę DVD SD - tak aby odtworzyć ją na każdym odtwarzaczu DVD. ( oczywiście przy degradacji jakości z HD do SD)

2. Płytę DVD wykorzystać jako nośnik i nagrać na niej materiał HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o pomoc. Camera Canon HG21

Nagranie zrobiłem w najwyższej rozdzielczości. Nowa płyta DVD+R w napędzie. Wgrane oryginalne oprogramowanie Canona Pixela Image Mix 3 Launcher. Po podłączeniu do komputera zostało ono otwarte.

1. wybrałem opcję "create disc"

2. select disc type to create - zaznaczyłem "DVD-Video" i OK

3. Komputer odczytał pliki do nagrania zaznaczył je na niebiesko, na dole pojawił się napis: estimated capacity 1,883 GB

4. Kliknąłem "write"

5. Komputer wyświetlił okno: Write Setup oraz podał nazwę napędu (Optiroc BD Rom BC5500S(F)) oraz : "This disc format is not supported. Number of disc: -disc(s) oraz podświetlone okno CANCEL.

Co robię źle, może nie można nagrać DVD w wysokiej rozdzielczości na taką płytę? Może trzeba zmienić płytę na DVD-R? albo jeszcze inną (jaką). W opisach i instrukcji nigdzie nie znalazłem pomocy w takiej sytuacji. Jeśli można pomóżcie. skleptaneczny@gmail.com Z góry dziękuję Cezary

Zależy mi na odtwarzaniu filmu na każdym DVD - jestem amatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze podstawowe pytanie co chcesz nagrać?

1. Płytę DVD SD - tak aby odtworzyć ją na każdym odtwarzaczu DVD. ( oczywiście przy degradacji jakości z HD do SD)

2. Płytę DVD wykorzystać jako nośnik i nagrać na niej materiał HD.

Zależy mi na odtwarzaniu na każdym DVD, robię filmy typowo amatorskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

This disc format is not supported - może oznaczać, że nie obsługuje DVD+ , albo DVD- albo DVD DL - nie wiedomo co obsługuje ten egzotyczny napęd ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
This disc format is not supported - może oznaczać, że nie obsługuje DVD+ , albo DVD- albo DVD DL - nie wiedomo co obsługuje ten egzotyczny napęd ?

Ten napęd czyta /nie nagrywa/ dyski blue-ray oraz wszystkie(?) płyty DVD - stosuje go Fujitsu Siemens w wyższych modelach laptopów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta nie czyta coś jest nie tak....

Ale wracając do tematu. Musisz dokonać konwersji posiadanych plików do MPEG2 np. tym programem

http://www.koyotesoft.com/indexEn.html

Później wypalisz płytę DVD w Nero, Ashampo, czy jakimś innym programie.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...