Skocz do zawartości
groldominika

Przejście z analogowego sygnału na HD. Co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat korzystam z Cyfrowego Polsatu pakiet Familijny. Jedna satelita i dwa dekodery dla rodziców i dla mnie. W końcu zmieniliśmy TV na FullHD i wypadało by zmienić również nadawanie sygnału przez Cyfrowy Polsat. Umowa kończy się w kwietniu 2011. Moje pytanie jak można przejść na odbiór HD i co trzeba zrobić zbytnio się nie zadłużając. Czy jest taka możliwość czy też muszę poczekać do końca trwania abonamentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić dekoder na HD z wyjściem HDMI jeśli posiadasz jeszcze stary model tylko z wyjściem SCART. Do tego żeby odbierać kanały HD musisz wziąść pakiet w którym będą dostępne kanały HD i to wszystko. Oczywiście trzeba dokupić kabel HDMI-HDMI jeśli w zestawie go nie będzie. Dekoder łaczysz kablem HDMI z TV i cieszysz się jakością cyfrową. Oprócz tego możesz też poczekać aż w twoim regionie tv polska uruchomi sygnał cyfrowy i cieszyć się również tv cyfrową naziemną - jest tylko jeden warunek tv musi mieć wbudowany tuner mpeg4.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie wiem czy nie wystarczy wydzierżawić od Polsatu sam dekoder przy podpisywaniu aneksu do umowy. Jeśli Polsat nie paruje karty z dekoderem to wystarczy kupić dekoder który bedzię obsługiwał ich system kodowania i wybrac odpowiedni pakiet z HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy że kupię dekoder i przełożę karty i to wszystko?

W Polsacie nie można przekładać karty między dekoderami. Dekoder HD (razem z kartą) dostaniesz za 1 zł w punkcie sprzedaży polsatu, ale trzeba przedłużyć kontrakt na kolejne 29 (!!) miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsacie nie można przekładać karty między dekoderami. Dekoder HD (razem z kartą) dostaniesz za 1 zł w punkcie sprzedaży polsatu, ale trzeba przedłużyć kontrakt na kolejne 29 (!!) miesięcy

no to nie wiem gdzie tak daja, bo wlasnie przedluzalem umowe i dekoder (HD 5000) kosztowal mnie 98zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to nie wiem gdzie tak daja, bo wlasnie przedluzalem umowe i dekoder (HD 5000) kosztowal mnie 98zł

Tesco Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...