Skocz do zawartości
Wojtek_HM

Rozwój odtwarzaczy Hyundai MBox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W niniejszym wątku proszę o zamieszczanie swoich propozycji dotyczących:

* poprawy działania niektórych funkcji odtwarzaczy serii MBox,

* rozszerzenia funkcjonalności odtwarzaczy,

* bajerów które mogły by się pojawić,

+ waszych pomysłów na rozwój urządzeń MBox które mogły by się spodobać korporacji Hyundai.

Nie mogę obiecać, że jakiekolwiek prośby producent spełni, ale warto spróbować :(

Komentarze proszę umieszczać w innym wątku.

HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo przydatną funkcją, szczególnie dla posiadaczy modeli z wyświetlaczami LCD, była by możliwość szybkiej zmiany wyjścia cyfrowego sygnału audio.

Chodzi o to, aby nie było potrzeby włączania TV i przekopywania się przez menu konfiguracyjne, w celu zmiany wyjścia sygnału audio (HDMI LPCM, SPDIF LPCM, SPDIF RAW itd.).

Mogłoby być to realizowane np: za pomocą jakiegoś przycisku na pilocie, po którego kliknięciu tryby wyjścia audio przełączane byłyby cyklicznie.

Podobną funkcję, tylko dla sygnału wideo, pełni przycisk "TV System" na pilocie.

Innym rozwiązaniem byłoby pokazywanie całego menu konfiguracyjnego na ekranie LCD, a nie tak jak jest teraz, czyli tylko IP i bodajże numer FW.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zebrałem taka listę życzeń które dzielą MBoxy od playera idealnego ;) :

- pełne wsparcie w tym obsługa klawiatur i myszek dla Opery z Flashem (w marcu Realtek podpisał cyrograf z Operą na współpracę i dodanie przeglądarki do SDK więc byłaby to cenna funkcjonalność w odtwarzaczu salonowym),

- zapewne w nowych MBoxach tkwią już chipy DD+ więc nie od rzeczy byłaby licencja na pełne wsparcie HD Audio,

- a skoro o licencjach mowa - jakby tak legalne DVD/BD zabezpieczone CSS zadziałały przez zewnętrzne napędy byłby także bardzo miło,

- pod kątem usprawnień hardware - miło byłoby zobaczyć eSATA/SATA, a jakby upchnąć gdzieś analogowe 5.1 to już w ogóle poezja by była,

- skoro WiFi może być w dongle'u może by tak obsługa zewnętrznych tunerów tv ? Choćby 2-3 modeli (pewnie są playery z tunerem ale tuner USB jakoś bardziej uniwersalny jest),

Ufff ale się rozmarzyłem. Po takich uzupełnieniach a przy zachowaniu stabilności softu (i cen) MBOx bije konkurencję na głowę.

Pozdrawiam,

Poszukiwacz Idealnego Playera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WOjtekHM: przydałoby się wsparcie dla napisów *.txt o formacie 00:00:00 bez nawiasów [] lub {}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

jestem użytkownikiem mbox-a od kilku tygodni , całość dopracowana ale ...

bardzo przydatną funkcją przy kopiowaniu byłoby "zaznacz wszystko"

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo przydatną funkcją przy kopiowaniu byłoby "zaznacz wszystko"

Można wyjść poziom wyżej i zaznaczyć folder do skopiowania. To nie to samo, ale często wystarcza.

Przy selekcji pojedynczej jest, zdaje się, jakieś ograniczenie na ilość plików w selekcji. Nie pamiętam teraz jakie - ale do "select all" musieliby je najpierw znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W recorderach checia bym zobaczyl funkcje programowania nagran przez www, oraz moze jakis dodatkowy tryb standby ktory nie usypialby calkowicie urzadzenia lecz pozostawial dzialajace w tle uslugi sieciowe (samba, ftp, www).

Oprocz tego fajnie byloby gdyby tworcy softu otwarli zrodla dla ogolu i wydali jakies sdk co by kazdy mogl stworzyc soft przystosowany dla siebie, mysle ze kazdy by na tym zyskal :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najważniejszą rzeczą byłoby dodanie obsługi HD audio passthrough, wtedy playery byłyby kompletne. Ze wzgędu na brak tej funkcji zrezygnowałem z zakupu Hyundaia. Tą funkcję można dodać poprzez nowe Firmware, ale wątpie w to. Raczej w nowym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że HD Audio to po prostu kwestia czasu i w jakimś nowym odtwarzaczu obsługę zobaczymy.

Pomysły zbieramy i jeśli coś z "życzeń" pojawi się w kolejnym FW to na pewno damy znać.

Pozdrawiam

Edytowane przez Wojtek_HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mnie osobiście, oprócz wspomnianej już obsługi HD audio passthrough, brakuje tylko i wyłącznie tła pod napisami.

<EDIT>

Zapomniałem o dość istotnej sprawie, a mianowicie wprowadzenie pełnej obsługi płyt DVD z napędów podłączanych przez USB oraz (pieśń przyszłości) ta sama funkcjonalność dla płyt BR.

Edytowane przez krzych69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1/ Podczas wyboru pliku do odtwarzania (jednorodnego rodzaju, np. filmów) idealna by była możliwość szybkiego przewinięcia listy tytułów za pomocą klawiatury numerycznej do konkretnej litery, zaczynającej nazwę pliku. I tak, aby przejść do tytułów zaczynających się na literę "m" nacisnąć na pilocie cyfrę 6, na literę "U" dwa razy cyfrę 8 - tak jak w komórce. Przy zwiększających się pojemnościach dysków twardych (sam mam 1.5 TB) znacznie przyspieszyło by to wyszukiwanie.

2/ Nie wiem czy jest to technicznie możliwe, ale czy nie można by uaktywnić funkcję BitTorrent w odtwarzaczach z podłączonymi przez USB zewnętrznymi dyskami? Mam konkretnie na myśli wersję odtwarzacza MBox L110. W komputerze nie ma problemu z zapisem ściąganych torrentów na dysku podłączonym przez USB.

Pozdrawiam!

Edytowane przez latarnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2/ Nie wiem czy jest to technicznie możliwe, ale czy nie można by uaktywnić funkcję BitTorrent w odtwarzaczach z podłączonymi przez USB zewnętrznymi dyskami? Mam konkretnie na myśli wersję odtwarzacza MBox L110. W komputerze nie ma problemu z zapisem ściąganych torrentów na dysku podłączonym przez USB.

L110 może podłączać się tylko pod dyski USB (sieć tu pomijam) i ma Torrenta. Torrent więc działa na dysku USB.

Tylko trzeba uważać, bo jak po restarcie dysk się odłączy i podłączy inaczej, lub z innym dyskiem/pamięcią USB jednocześnie i system inaczej pomapuje sobie zasoby - torrent się pogubi. Po powrocie do konfiguracji takiej jak przy programpowaniu zadań- nadal będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jeżeli na pilocie są przyciski góra-dół-prawo-lewo i w środku OK to żeby miały one podobną funkcjonalność co w XBMC, czyli:

Lewo -> skok w tył o 5-10 sekund (bardzo często używana przeze mnie i przydatna funkcja przy cofnięciu zbyt szybkiego dialogu, czy fajnej akcji)

Prawo -> skok w przód o 5-10 sekund

Góra -> skok w przód o 10 minut

Dół -> skok w tył o 10 minut

Jeżeli się nie da to umożliwić to w ustawieniach playera.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L110 może podłączać się tylko pod dyski USB (sieć tu pomijam) i ma Torrenta. Torrent więc działa na dysku USB.

Tylko trzeba uważać, bo jak po restarcie dysk się odłączy i podłączy inaczej, lub z innym dyskiem/pamięcią USB jednocześnie i system inaczej pomapuje sobie zasoby - torrent się pogubi. Po powrocie do konfiguracji takiej jak przy programpowaniu zadań- nadal będzie działać.

Fakt, rzeczywiście Kolega ma rację. Ale aby odtwarzacz zaskoczył i zobaczył dysk usb za każdym razem po wyłączeniu playera w stan czuwania i uruchomieniu trzeba ustawiać w menu Ustawienia sieci uaktywniać opcje BitTorrent - YES, nawet jak nie odłączam dysku, nie podłączam innych urządzeń usb czy kart pamięci. Jest to trochę irytujące. A tak swoja drogą na stronie "Wsparcie Hyundaia http://www.hyundaimbox.pl/wsparcie.html?3 jest porównanie wszystkich MBOXów ze wszystkimi opcjami. W L110 przy obsłudze BitTorrenta jest minus :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez latarnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może popełnię głupotę tym co zaproponuję ale trudno. W związku z kilkoma portami USB w odtwarzaczu mnie przydała by się funkcja "printserver"

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

definitywnie powinna być dodana możliwość konfigurowania portów w kliencie bit torrent, aktualnie wykorzystywane defaultowe porty 6881-6888 są blokowane na większości niepublicznych trackerach torrentowych. W związku z tym nie można pobierać torrentów z prywatnych trackerów, z których korzysta bardzo wielu świadomych użytkowników torrentów. Dla mnie jest to bardzo duża niedogodność, być może osoby z HM znają jakiś sposób na zmianę standardowych portów na inne? Wbudowany klient torrenta w moim odtwarzaczu r3150s był dla mnie jednym z głównych atutów tego sprzętu, niestety okazało się, że nie działa tak jakbym sobie tego życzył :(.

Znalazlem rozwiazanie tego problemu dla innego odtwarzacza, sprawdzam własnie czy zadziała również na hyundai: http://www.shadowandy.net/2009/09/bittorre...an-playonhd.htm

Niestety utknąłem na logowaniu po telnecie, nie znam danych dostępowych ;) - Prośba fachowców HM o pomoc...

pozdrawiam serdecznie

ps. idealnie gdyby w kolejnym updacie softu można było wyłączyć mega diodę z przodu na stałe, obecnie mimo wyłączenia diody w ustawieniach, włącza się samoczynnie przy każdym uruchomieniu odtwarzacza.

Edytowane przez Lebaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem rozwiazanie tego problemu dla innego odtwarzacza, sprawdzam własnie czy zadziała również na hyundai: http://www.shadowandy.net/2009/09/bittorre...an-playonhd.htm

Niestety utknąłem na logowaniu po telnecie, nie znam danych dostępowych ;) - Prośba fachowców HM o pomoc...

Witam.

Nie chce robic offtopa wiec tylko napisze ze zrobilem wpis na swoim blogu dotyczacy dostania sie przez telnet do urzadzenia R500 moze zadziala to tez na innych.

Adres do wpisu http://home.jagoot.eu/2010/10/11/hyundai-mbox-r500-dostep-przez-telnet/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może dałoby się coś zrobić z tym trybem czuwania... Gdy wyłączy się odtwarzać pilotem i przejdzie w tryb czuwania(świeci się dioda na fioletowo) nie da się go ponownie uruchomić z pilota :/ Trzeba wyłączyć go całkowicie i włączyć ponownie... Dziwne to bardzo i wkurzające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może dałoby się coś zrobić z tym trybem czuwania... Gdy wyłączy się odtwarzać pilotem i przejdzie w tryb czuwania(świeci się dioda na fioletowo) nie da się go ponownie uruchomić z pilota :/ Trzeba wyłączyć go całkowicie i włączyć ponownie... Dziwne to bardzo i wkurzające...

mój odtwarzacz daje się włączać, więc pewnie masz jakąś usterkę, spróbuj reklamować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w takim razie coś z nim nie tak... Trzeba będzie odesłać do serwisu, bo tak ma od nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako posiadacz L110 mam sugestię odnośnie wyboru napisów .

Może zamiast : subtitles - enter - wybór napisów za pomocą ">" - enter - subtitles , wystarczyłoby kilkakrotne naciśnięci owego przycisku Subtiles ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym posiadaczem R3150s.

Urządzenie jako nowe przyszło z uszkodzonymi portami usb i wyjściem audio. Po wymianie w serwisie płyty głównej teraz jest w porządku. Ale nie o tym w tym wątku. Moje uwagi i prośby do producenta:

- Pierścień mocy: po wyłączeniu urządzenia pilotem mógłby się nie świecić, opcja wyłączenia pierścienia w ustawieniach mogła by być pamiętana po ponownym włączeniu urządzenia, pomysł świecenia po wyłączeniu pilotem na czarwono tak samo jak przy włączonym nagrywaniu uważam za nieprzemyślany,

- Wydaje się że przy nagrywaniu przez wejście „VideoIn” w mpg2 używana jest stała bitrata (9,5 Bips -15 min/1 GB). Do tej pory używałem PC-ta jako nagrywarki z kartą z enkoderem mpg2 „BlackBird” i tam uzyskiwałem podobną jakość nagrania jak tu w HQ z ustawieniem zmiennej bitray na średnia na 6 Mbps i w scenach dynamicznych do: 9 Mbps przy wielkości pliku wynikowego o połowę mniejszego niż w Hyundaiu. Tak więc postuluje wprowadzenie zmiennej bitraty oraz ustalania parametrów strumienia przez użytkownika płynnie dla opcji SP, EP, HQ w Setup,

- Nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu, ale ODD potrafi się odmontować w czasie oglądania filmu DVD, a przy próbie odtworzenia płyty audio CD odtwarzacz się sam resetuje. Postuluje więc pełną obsługę płyt DVD (w tym zabezpieczonych) i audio CD.

- Wprowadzenie nagrywania z radia internetowego.

- Podstawowa edycja (wycinanie reklam) jaka jest w niektórych urządzeniach np. Manta.

To tyle życzeń, mimo to urządzenie oceniam dobrze !

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem R3150S od paru dni i mam mieszane uczucia.

porównując do możliwości telewizora samsung 40c650

pierwszy problem to te światło w odtwarzaczu, w nocy przy standby świeci się tak mocno czerwonym kolorem prawie jak lampka, super by można było to wyłączyć, wyłączenie w opcjach podświetlania jest tylko do czasu wyłączenia playera, później wył. świeci się na czerwono a po włączeniu znowu się świeci :/

druga sprawa, świetnie by było poprawiono wygląd menu

tak wygląda wybór plików w hyundaiu

20101021222537.jpg

tak wygląda w 40c650

20101021222612.jpg

kolejna sprawa po wciśnięciu pause w samsungu film jest dzielony na rozdziały i łatwo można przeskoczyć gdzie się chce, widać to tutaj

20101021222744.jpg

i jeszcze jedna rzecz

tak wygląda epg w hyundaiu, niżej w samsungu.

widać opis filmu, bardziej to ładnie graficznie, przy okazji w hyundaiu problemy z polskimi znakami

20101021222912.jpg

20101021223049.jpg

no świetną opcją przy nagrywaniu by było by omijał reklamy.

dobrym dodatkiem do wyświetlania napisów była by obsługa tych znaczników {C:$aaccff}, lub ostatecznie omijanie tego ciągu.

testuję dalej zobaczymy co wyciągną z tego sprzętu programiści hyundaia

Edytowane przez valdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam od niedawna R3150S i oto moje uwagi co do działania (firmware 557):

- kontrolka POWER - po wyłaczeniu w opcjach wyłacza również wyświetlacz, (wyświetlacz mógłby pozostać włączony)

- kontrolka POWER - po wyłączeniu odtwarzacza (świeci tak samo mocno na czerwono), a po ponownym włączeniu znów świeci - opcje nie są zapamiętane, (ustawinia powinny być zapamiętywane)

- BitTorrent - po wyłączeniu odtwarzacza i ponownym włączeniu odtwarzacza, klient BitTorrent jest znów wyłączony - nie ściaga wrzuconych zadań (ustawinia powinny być zapamiętywane)

- BitTorrent - po jakimkolwiek rozłączeniu i ponownym połączeniu w przypadku jakiś problemów z siecią, nawet po wyłaczeniu odtwarzacza i ponownym włączeniu nie rozpoczyna dalszego ściągania, nie można nawet ręcznie uruchomić zostaje status inactive/paused i nie można nic z tym zrobić, czasami jeżeli sie zrobi stop i start to zaczyna ściągać od początku zamiast kontynuować,

- Stabilność - podczas odtwarzania filmu i przesuwania często się resetuje/uruchamia ponownie, (z dysku wewn, i z sieci też),

- Strona http - wyświetlanie wolnego miejsca na dysku działa tylko po włączeniu bittorrenta, (powinno niezależnie)

Nowe funkcjonalności:

- BitTorrent - przydałaby się jakakolwiek mozliwość podejrzenia postępu ściąganych torrentów z poziomu TV - jest tylko przez stronę http,

- Przydałaby sie możliwość usuwania plików z poziomu odwarzacza,

- BitTorrent - możliwość wyłączenia/restartu odtwarzacza z poziomu strony http,

Edytowane przez wrzesir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce robic offtopa wiec tylko napisze ze zrobilem wpis na swoim blogu dotyczacy dostania sie przez telnet do urzadzenia R500 moze zadziala to tez na innych.

Adres do wpisu http://home.jagoot.eu/2010/10/11/hyundai-mbox-r500-dostep-przez-telnet/

Pozdrawiam

Witam

Jagood - coś jest nie tak z Twoim blogiem. Możesz jeszcze raz załączyć link lub po krótce opisać jak przejść dalej logując się na "telnet"?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...