Skocz do zawartości
Wojtek_HM

Rozwój odtwarzaczy Hyundai MBox

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek wysłałem do nich email z pytaniem kiedy będzie 744, po 5 min ostrzymałem odp. iż w ciągu 2 tyg się pojawi. Dlatego też kupiłem P500, żaden support tak szybko nigdy mi jeszcze nie odpowiedział ;). Może HumanMedia się wypowie kiedy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za te informację, a support HumanMedia prosiłbym o branie przykładu z beren1 - macie na stronie informację, że w tym miejscu jest oficjalne forum [wasze] dotyczące produktów Hyundai.

nie wiem jak u innych, lecz w moim przypadku kilka pytań skierowanych bezpośrednio do HumanMedia [na forum] pozostało bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to może wyjść nowe oprogramowanie nawet i za miesiąc , grunt żeby były poprawione te błędy lub braki które były zgłaszane

Jak dla mnie przypomnę jeszcze raz :D

- Obecnie na 729 brak startu nagrywania z trybu standby , po zakończeniu nagrania także hyundai nie wyłącza się, a w wersji co była wgrana jak kupiłem działało to , a była to wersja 45x ale już nie pamiętam dokładnie ile

- Też nie wiem dlaczego jak mam filmik zgrany z kamerki HD pokazywało mi datę nagrania i godzinę teraz za chiny ludowe tego nie ma , albo nie wiem jak włączyć :D jeżeli tak to proszę o radę

- No i muzyka w tle też nie działa , jedynie jak jest wrzucona Mp3 w katalogu ze zdjęciami to tak

- Aktualizacja oprogramowania z poziomu menu :D mile widziane

- a tak po za tym jak koledzy wspominali oprawa graficzna menu mogła być delikatnie poprawiona

a reszta jak dla mnie wydaje się ok

Generalnie wielki pozytyw no i wierzę że support spokojnie to poprawi ;) Także czekamy na 744 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę brakuje losowego odtwarzania utworów podczas słuchania muzyki,i przydała by się funkcja wyboru wygaszacza ekranu podczas odtwarzania utworów muzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jaki ty masz TV, miałem podobny problem [wygaszanie ekranu] i tu na forum podpowiedziano mi, że plazmy panasonic mają opcję "wyłączania panela" w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie noobskie pytanie. Doszedł właśnie do mnie P500. Soft jest C540. Teraz pytanie, jeżeli Bootcode: 000.0201.0021N1 to znaczy, że liczba bootcode to 21, czyli wyższa niż 19 ;). Wiem śmiech, ale wole nie spieprzyć upgrade jako, że robię to pierwszy raz. Z góry dzięki za info. Skoro domyślnie jak myślę mam 19+ to skąd można pobrać upgrade do tego wspomniany w opinie instalacji "P500_C729KP_CP00E_101104a_110HD_boot19+.zip" ??. Chyba, że coś źle kombinuje. Proszę o info w temacie. Dziękuję.

Edytowane przez beren1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takiego sposobu ustalania bootcode nie widziałem.

wejdź na stronę

http://www.hyundaimbox.pl/wsparcie.html

i poszukaj takiej ikony

show_info.png

otwórz plik tekstowy i prawie na samej górze masz informację jakiej kombinacji klawiszy na pilocie użyć, aby odczytać bootcode

No właśnie to zrobiłem ale lepiej przepiszę all i liczę, że pomożesz odnaleźć ten bootcode skoro odczytany przezemnie jest zle ;).

System Revision: 284101.

Kernel Revision: #5.

Bootup 21N100.Bootcode:000.0201.0021N1.

Audio: 300711 Video: 295281

RootApp: 284101rootfs: 000.0201.0021N1

FW: C540KP_CP00E_100527a_110HD

?? jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - nie będę improwizował.

wyślij to samo do chłopaków z wrocławia, a będziesz miał informację z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem. Jest odpowiedz którą publikuję, myślę że przyda się wszystkim.

cyt. "Witam!

Nowy firmware do Hyundai MBox P500 powinien zostać opublikowany na stronach http://www.hyundaimbox.pl w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na dzień dzisiejszy może Pan dokonać aktualizacji do wersji nr. 729.

Na stronach koreańskich producent udostępnił już wyższą wersję oprogramowania, która niedługo, po zakończeniu procesu weryfikacji będzie opublikowana również na stronach polskich.

Firma Hyundai zrezygnowała z tworzenia dwóch linii oprogramowania dla różnych bootcodów.

Nawiasem mówiąc urządzenia z bootcodem 19+ można aktualizować plikami dedykowanymi dla bootcode 13. Problemy pojawiały się przy próbie aktualizacji w drugą stronę.

Nie ma potrzeby wgrywania kolejnych wersji oprogramowania - można aktualizować firmware "z przeskokiem". Możliwy jest powrót (ponowna instalacja) do starszych wersji oprogramowania.

Dla prawidłowej pracy odtwarzacza, po aktualizacji firmware z wersji o numerze poniżej 7xx do wersji 729 i wyżej konieczne jest ponowne sformatowanie dysku twardego! Wg zapewnień producenta jest to sytuacja wyjątkowa i nie powinna mieć miejsca przy następnych aktualizacjach oprogramowania."

Także dziękuję panom z H.M za profesjonalizm, podał bym presonalia, ale to trudne czasy i może ktoś sobie nie życzyć ;).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po bardzo krótkim używaniu S3250R uważam, że powinni dodać możliwość odbioru programów TV ze zwykłego sygnału SD takiego jaki jest dostarczany przez sieci kablówek. Po podłączeniu anteny nastapiło wielkie rozczarowanie. Przy kupnie nie przyszło mi do głowy, że odtwarzacz odbiera tylko i wyłącznie sygnał z anteny DVB-T. TV Panasonic nie ma z tym żadnych problemów. Uważam to za duży minus, bo dla użytkowników kablówki funkcja nagrywania jest kompletnie nie przydatna.

Niestety nie doczytałem, że obsługa UPnP działa tylko w stosunku do innych urządzeń w sieci a sam odtwarzacz już tego nie ma. Także na przyszłość mogliby to dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji zmian, nie wertowałem jeszcze wszystkich postów i nie wiem czy się nie powtórzę:

Czy nie dałoby się uruchomić odtwarzania 3D? :rolleyes:

Nie wiem czy nie wiąże się to z przejściem na HDMI 1.4?

Jeśli nie jest to konieczne to może się uda - odtwarzacze BR idą w tym kierunku, dlaczego by nie MBox-y? :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem. Jest odpowiedz którą publikuję, myślę że przyda się wszystkim.

cyt. "Witam!

Nowy firmware do Hyundai MBox P500 powinien zostać opublikowany na stronach http://www.hyundaimbox.pl w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Na dzień dzisiejszy może Pan dokonać aktualizacji do wersji nr. 729.

Na stronach koreańskich producent udostępnił już wyższą wersję oprogramowania, która niedługo, po zakończeniu procesu weryfikacji będzie opublikowana również na stronach polskich.

Firma Hyundai zrezygnowała z tworzenia dwóch linii oprogramowania dla różnych bootcodów.

Nawiasem mówiąc urządzenia z bootcodem 19+ można aktualizować plikami dedykowanymi dla bootcode 13. Problemy pojawiały się przy próbie aktualizacji w drugą stronę.

Nie ma potrzeby wgrywania kolejnych wersji oprogramowania - można aktualizować firmware "z przeskokiem". Możliwy jest powrót (ponowna instalacja) do starszych wersji oprogramowania.

Dla prawidłowej pracy odtwarzacza, po aktualizacji firmware z wersji o numerze poniżej 7xx do wersji 729 i wyżej konieczne jest ponowne sformatowanie dysku twardego! Wg zapewnień producenta jest to sytuacja wyjątkowa i nie powinna mieć miejsca przy następnych aktualizacjach oprogramowania."

Także dziękuję panom z H.M za profesjonalizm, podał bym presonalia, ale to trudne czasy i może ktoś sobie nie życzyć ;).

pozdrawiam

Ustosunkowując się do treści @ jaki dostałeś od HYUNDAY, pragnę zauważyć, że producent mojego R600... po prostu mnie zlekceważył. Kilka tygodni temu na stronie producenta była informacja o aktualizacji oprogramowania, najpierw do jednego modelu, potem do kolejnych - z podanym terminem końca lutego. Potem ten wpis zlikwidowano, zakładając, że użytkownicy to idioci i pewnie nie zauważą zmiany. Pocztą pantoflową [niniejsze FORUM], ktoś, bo nie raczył się przedstawić, poinformował, że aktualizacja pojawi się w ciągu 2 tygodni - czyli do dziś.

Powiem tak, DRODZY PAŃSTWO z HYUNDAY POLSKA - cierpliwość mi kończy! Tak się nie robi, przecież nie jestem w ciemię bity! Więc mam kilka pytań, na które liczę, że tym razem ktoś zechce się ustosunkować:

1. Jaki jest problem w tym aby poprawnie zmodyfikować treść informacji na stronie producenta, bez traktowania użytkowników jak kogoś kto sie pewnie nie połapie, że coś się zmieniło. Z konkretnych deklaracji, które były w opisie zmian, na wpis, który nie zawiera... nic. Proszę o KONKRETNE informacje na stronie - tam gdzie były. Tego wymaga szacunek producenta wobec klienta!

2. Dlaczego informacje pojawiają się pocztą pantoflową [Forum], a nie oficjalnie?

3. Ile czasu jeszcze będą trwały prace WERYFIKACYJNE oprogramowania w nowej wersji. Wszyscy już wiemy, że oprogramowanie już jest - ale trwają prace weryfikacyjne. Zależy mi na czasie, ponieważ oprogramowanie w wersji 729 zawiera poważną ilość błędów, które mocno utrudniają lub odbierają przyjemność użytkowania R600.

Zaznaczę raz jeszcze - ja nie proszę o wypuszczenie na stronę softu który jest niestabilny czy zawiera błędy. Proszę jedynie o POWAŻNE traktowanie mnie jako kogoś kto wydał kilka setek na Państwa produkt, w nadziei, że będę potraktowany solidnie... Niestety jak do tej pory jest zupełnie odwrotnie, produkt super, soft słaby, traktowanie użytkownika/kupującego - FATALNE i LEKCEWAŻĄCE!!!!

Z poważaniem

Waliszewski Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkowując się do treści @ jaki dostałeś od HYUNDAY, pragnę zauważyć, że producent mojego R600... po prostu mnie zlekceważył. Kilka tygodni temu na stronie producenta była informacja o aktualizacji oprogramowania, najpierw do jednego modelu, potem do kolejnych - z podanym terminem końca lutego. Potem ten wpis zlikwidowano, zakładając, że użytkownicy to idioci i pewnie nie zauważą zmiany. Pocztą pantoflową [niniejsze FORUM], ktoś, bo nie raczył się przedstawić, poinformował, że aktualizacja pojawi się w ciągu 2 tygodni - czyli do dziś.

Powiem tak, DRODZY PAŃSTWO z HYUNDAY POLSKA - cierpliwość mi kończy! Tak się nie robi, przecież nie jestem w ciemię bity! Więc mam kilka pytań, na które liczę, że tym razem ktoś zechce się ustosunkować:

1. Jaki jest problem w tym aby poprawnie zmodyfikować treść informacji na stronie producenta, bez traktowania użytkowników jak kogoś kto sie pewnie nie połapie, że coś się zmieniło. Z konkretnych deklaracji, które były w opisie zmian, na wpis, który nie zawiera... nic. Proszę o KONKRETNE informacje na stronie - tam gdzie były. Tego wymaga szacunek producenta wobec klienta!

2. Dlaczego informacje pojawiają się pocztą pantoflową [Forum], a nie oficjalnie?

3. Ile czasu jeszcze będą trwały prace WERYFIKACYJNE oprogramowania w nowej wersji. Wszyscy już wiemy, że oprogramowanie już jest - ale trwają prace weryfikacyjne. Zależy mi na czasie, ponieważ oprogramowanie w wersji 729 zawiera poważną ilość błędów, które mocno utrudniają lub odbierają przyjemność użytkowania R600.

Zaznaczę raz jeszcze - ja nie proszę o wypuszczenie na stronę softu który jest niestabilny czy zawiera błędy. Proszę jedynie o POWAŻNE traktowanie mnie jako kogoś kto wydał kilka setek na Państwa produkt, w nadziei, że będę potraktowany solidnie... Niestety jak do tej pory jest zupełnie odwrotnie, produkt super, soft słaby, traktowanie użytkownika/kupującego - FATALNE i LEKCEWAŻĄCE!!!!

Z poważaniem

Waliszewski Bartosz

FAKt... od mojego posta minęło 2 tyg. Informacja była prawie miesiąc temu na stronie mbox. Pozdrawiam użytkowników i miejmy nadzieje, że mały poślizg i na dniach się nowy soft pojawi. Proszę o info z HM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na http://www.hyundaimbox.pl/wsparcie.html i widzę soft 749 z 18 marca więc może nie tam szukacie, gdzie powinniście?

Drogi kolego Piotrze - patrzyłem właściwie, ale nie wiem czy zwróciłeś uwagę na datę posta i na to kiedy dystrybutor umieścił oprogramowanie na stronie :) Miało to miejsce kilka dni temu - tuż po napisaniu posta. Daty sam podałeś - więc masz sprzeczność we własnym poscie. Może nie tyle sprzeczność - co "ukryta" odpowiedź;) Pozdrawiam.

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od marca nic się nie rusza w kwestii nowego oprogramowania do mboxów, a jest jeszcze co poprawiać moim zdaniem.

Kiedy w końcu zostanie poprawnie zaimplementowana obsługa napisów w formacie .txt? Mój odtwarzacz (R500) często nie potrafi takich napisów poprawnie zsynchronizować z filmem, natomiast po przerobieniu tychże napisów na format .srt takiego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisy są w poprawnym formacie TXT czyli z własciwymi nawiasami (nie pamiętam, czy [] czy {} są właściwe dla HMB), to problemów nie ma żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak napisy są w poprawnym formacie TXT czyli z własciwymi nawiasami (nie pamiętam, czy [] czy {} są właściwe dla HMB), to problemów nie ma żadnych.

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić... przynajmniej nie do końca. Jeśli chodzi o pliki video w standardzie *.avi lub *.divx - to faktycznie napisy są czytane prawidłowo pod warunkiem, iż mają nawiasy w formacie {...}. Jednak nijak ma się to do plików *.mkv. Odtwarzacze HYUNDAI źle synchronizują te pliki z napisami *.txt - i tutaj znowu wracamy do źródła, czyli do tego o czym informuje producent przy wsparciu HUMAN MEDIA. Chodzi o opis, który mówiąc krótko, wprowadza w błąd potencjalnych nabywców. Dosadniej można powiedzieć - OKŁAMUJE! Bo podawanie niepełnej informacji, czy niepełnej prawdy - to dla mnie kłamstwo! Wszyscy doskonale wiedzą w jakim formacie napisy txt są najpopularniejsze w naszym kraju. W jakim formacie udostępnia je choćby serwis NAPIprojekt. HUINDAI'e tego nie strawią jak większość odtwarzaczy na rynku, a doradztwo dystrybutora, typu - prosimy je sobie przekształcić na SRT - jest przynajmniej nie na miejscu. Jeśli jednak ktoś preferuje pliki o jakości lepszej niż ksero dokumentu, czyli mkv i podobne - to prawda jest niestety taka, że jedyną radą jest przerobienie tych napisów na SRT. Jeśli ktoś pozostaje przy kiepskich kopiach typu zwykły DivX oraz XviD - to najczęściej wystarczy pozamieniać te nawiasy na {}. Kochani - kolejny raz powtarzam, nie dajcie się nabrać na opis producenta, że HUNDAI'e czytają napisy w formacie txt, bo nie do końca prawdziwa informacja!

Inną sprawą jest nowe oprogramowanie dla naszych odtwarzaczy. Swojego czasu dostałem odpowiedź od HUMAN MEDIA, że odtwarzacze, których są dystrybutorem, to najlepsze pod względem możliwości i częstotliwości aktualizacji oprogramowania urządzenia. Prawda jest jednak taka, że oprogramowanie udostępniane jest z częstotliwością nawrotów komety Halley'a, a poprawki to najczęściej bzdury typu otwieranie CD/DVD za pomocą guzika na pilocie lub niedopracowany IMS, żeby nie wspomnieć niedopracowanym i niespójnym graficznie interfejsie. Przy pierwszym zetknięciu dość ładny, klarowny i przejrzysty. Jednak im "głębiej w las" - tym bardziej ciemno, szaro i straszno, wręcz odstraszająco. Tutaj odsyłam do dyskusji w innym moim wątku...

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem. Zdecydowana większość filmów które obejrzałem była w formacie MKV z napisami TXT i tylko w jednym wypadku miałem problem i to taki, że nawet konwersja na SRT nie pomogła. Na szczęście znalazłem te same napisy w formacie SRT które już działały prawidłowo. Aha... mam TP01.

Interfejsem się za często nie bawię, bo nie po to kupiłem w/w sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał VHS

TXT w mkv nie działa poprawnie (napisy z napiprojekt)mam Tr11 od 5 dni wiec jeszcze moge zwrócić i chyba tak sie stanie bo nie uśmiecha mi sie przerabianie txt do srt za każdym razem jak mam nowy film.

Poza tym mam dwa tunery dvb-t w domu na jednym w pomieszczeniu na zwykłej antenie wszystko smiga bez problemu a na TR11 niestety bez wystawienia anteny za okno... Lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potwierdzam to co napisał VHS

TXT w mkv nie działa poprawnie (napisy z napiprojekt)mam Tr11 od 5 dni wiec jeszcze moge zwrócić i chyba tak sie stanie bo nie uśmiecha mi sie przerabianie txt do srt za każdym razem jak mam nowy film.

Poza tym mam dwa tunery dvb-t w domu na jednym w pomieszczeniu na zwykłej antenie wszystko smiga bez problemu a na TR11 niestety bez wystawienia anteny za okno... Lipa

Nie jestem na tym forum fachowcem, ale VHS to chyba stopień zaawansowania forumowicza. Nazwa użytkownika bądź inaczej mówiąc NICK jest troszeczkę wyżej. Pomijając jednak ten problem to powiem tak - przy wyborze odtwarzacza, kierowałem się dwoma kryteriami: Cena i bezproblemowa obsługa TXT. Bardzo się ucieszyłem kiedy okazało się, że zupełnie przypadkowo w moje ręce wpadł R600. To co się okazało później, dowodzi tylko temu, że NIGDY, powtarzam NIGDY nie dostanie się rzeczy dobrej i taniej. Jeśli się chce mieć urządzenie DOBRE, z ładnym i dopracowanym MENU, stabilne, dopracowane w każdym szczególe - to trzeba dopłacić parę złotych. Niestety ta zasada obowiązuje wszędzie - tak w elektronice, jak i przy wyborze RTV i AGD oraz motoryzacji czy budownictwie. HYUNDAI R600 to urządzenie, które OSTATECZNIE pozbawiło mnie złudzeń o okazjach. Zastanawiałem się więc wczoraj nad kilkoma urządzeniami i ostatecznie mój wybór padł na trzy komponenty firmy HDI DUNE, i tak są to następujące modele: Dune HD Smart D1 rozszerzony o kolejne dwa, czyli: Dune HD Smart H1 i Dune HD Smart BE Extension. Nie jest tanie, ale nie muszę też wszystkiego kupować jednocześnie. Najpierw jednostka centralna, potem kolejne. Ma wszystko czego chcę - odtwarza bardzo dużo formatów audio i wideo, po rozbudowaniu Tuner DVB-T lub DVB-C - zależnie od upodobań, a na końcu BluRay. Czegoś więcej potrzeba? Jeśli o mnie chodzi to tak - wygląd i dopracowanie czy inaczej spasowanie elementów, a DUNE pod tym względem jest na poziomie TivX'ów czy QNAP'ów - a więc średnia półka jakościowa i cenowa i zdecydowanie przewyższająca wszelakie HYUNDAI'e. DUNE nie wygląda jak urządzenie w obudowie wykutej u kowala lub w "zapakowane" w najtańszy plastik. Przynajmniej zaspokoi to moje gusta estetyczne i mam też nadzieję, że wreszcie dostanę do ręki urządzenia STABILNE i dobre jakościowo [bo przetworniki audio w HYUNDAI'ach, poza tym, że odtwarzają wiele formatów - to jakościowo pozostawiają bardzo wiele do życzenia]. Reasumując - nigdy więcej żadnych tanich wynalazków co to robią wszystko, za rewelacyjnie niską cenę.

Edytowane przez HAL-9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać opcję umożliwiającą włączenie/wyłączenie wyświetlania informacji o pliku (o ile jeszcze taka opcja nie istnieje, ja w L110 takiej nie znalazłem), gdyż przeglądanie katalogu np. z 1000 zdjęć w bardzo dużej rozdzielczości to istna katorga, szczególnie gdy chce się zacząć przeglądanie od np. 500 zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejście Scart lub chociaż S-Video.

Chcę głównie nagrywać z zewnętrznego źródła SD i posiadanie przez nagrywarkę tylko najgorszego wejścia video czyli composite, spowodowało, że przestałem rozważać mbox. Nie chcę tracić na jakości, już na samym wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...