Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatki mają być i tyle.

A to czy ktoś je obejrzy czy nie, to już jego indywidualna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodatki mają być i tyle.

Jakiś przepis ustawa prawo na to jest, czy to twoje "zdecydowane marzenie" Na płycie będzie zawsze to co nam zaoferują, bez względu na to co będziemy Sobie tu bredzić.

Inaczej Płać i Płacz albo kradnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstytucja Mierzwiaka, rozdział Multimedia, dział Blu-ray, paragraf trzeci, ustęp szósty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobre. Ja próbuję zrozumieć politykę Imperial-Cinepix Transformers 1 i 2 dwupłytowe a 3 część goły film 2D. Taki mały kraj Czechy film w 3D + bonus disc

a096d16e87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak THOR. U nas 2d a w Czechach 3d i to z polskim jezykiem i napisami !!!! Wiec ja sie pytam o co tu chodzi ?? Czemu raz sa napisy a raz ich nie ma. Co to za polityka.... I w ogole dlaczego na calym swiecie nie ma norm w ktorych wszystkie filmy np. posiadaja wszystkich krajow napisy. Lektor nie koniecznie.... ale napisy obowiazkowo. A nie co kraj to inny obyczaj. Przeciez to jest ciagle ten sam film !!

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat dochodzę do smutnych wniosków, mianowicie "nasi" dystrybutorzy mają nasz kraj tam gdzie słońce nie dochodzi i nasze narzekanie nic kompletnie nie zmieni. Sporo filmów z polskimi napisami ukazało się za granicą a u nas nic, i nadal nic nie wskazuje by miało być inaczej co najwyżej wydadzą wielkie hity kinowe i na tym koniec, o jakiś ambitniejszych pozycjach możemy sobie co najwyżej pomarzyć. W sumie nie ma się co dziwić skoro ceny filmów stoją praktycznie w miejscu a w niektórych sklepach cena za poszczególne filmy nadal wynosi 119zł! na szczęście takich pozycji jest coraz mniej, ale i tak ceny są za wysokie w stosunku do zarobków przeciętnego zjadacza chleba, a kilka obniżek wiosny nie czyni. Podsumowując: dostajemy towar gorszej jakości i w mniejszej ilości niż nasi sąsiedzi (systematycznie spada u nas liczba wydawanych filmów)za dużo większe pieniądze i nic tego nie zmieni niestety, pozostaje kupować za granicą albo radzić sobie w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie dlaczego tak dyskutujecie przez moje posty? Mierzwiak napisał że piszę bzdury? Więc po co dyskutujecie? No ale z tymi dodatkami jest prawda. Przez brak dodatków na blu-ray muszę z tego powodu trzymać wydanie na DVD. I jak tu człowiek ma się całkowicie przestawić na blu-ray? Nie da się.

Asmord

Masz całkowitą rację. I wydaje mi się że trzeba by zrobić bojkot filmów w polsce. Jak dystrybutorzy zauważą że nie sprzedają ani jednego filmu to może wtedy się obudzą?

A ci nasi polscy dystrybutorzy są żałośni, gdyby tak zachodni dystrybutorzy zajęli się filmami na blu-ray w polsce to może byłoby inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci nasi polscy dystrybutorzy są żałośni, gdyby tak zachodni dystrybutorzy zajęli się filmami na blu-ray w polsce to może byłoby inaczej.

no wlasnie, zainwestowaliby w tlumacza PL i dali same napisy i od razu wzroslaby im sprzedaz. A i my bylibysmy zadowoleni bardziej.....

jak dla mnie to musi byc jakis myk skoro nikt na to nie wpadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać to:

Mission: Impossiblle

Brak dodatków! Film jest na dwuwarstwowej płycie blu-ray i niemożliwe jest to że nie było miejsca na dodatki do tego filmu. A na DVD nie było tego problemu bo wydano na DVD edycję dwupłytową z dodatkami. Paranoja!

Mission: Impossiblle 2

Brak dodatków! Film jest na dwuwarstwowej płycie blu-ray i niemożliwe jest to że nie było miejsca na dodatki do tego filmu. A na DVD nie było tego problemu bo wydano na DVD edycję jedno-płytową z dodatkami. Paranoja!

Skoro na DVD dało się wydać te filmy z dodatkami to dlaczego nie dało się na blu-ray? Tego nie rozumiem.

Mission: Impossiblle 3 ? Dlaczego ten film nie został w polsce wydany na blu-ray? Paranoja!

Pojutrze

Brak Dodatków! Skandal! Ciekawe, dlaczego na DVD można było wydać ten film w dwupłytowej edycji z dodatkami, a na blu-ray już nie dało się wydać tego filmu z dodatkami?

Terminator 2 polskie wydanie

Brak dodatków! Polskie wydanie dwupłytowe DVD ma dodatki, a blu-ray nie ma? Wstyd

Dzięki za info, zanim jednak dodam powyższe tytuły do listy to jako, że nie prowadzę jej tylko dla siebie, chciałbym poznać waszą opinię jak mamy traktować tego typu tytuły pozbawione wszystkich/części materiałów dodatkowych, które są obecne w wydaniach zagranicznych.
Dotychczas jeśli chodzi o materiały dodatkowe do listy dodawane były tytuły pozbawione w polskiej dystrybucji drugiej płyty z dodatkami. Dotyczy to dystrybutorów, którzy dostają od wytwórni "gotowce" (Imperial, Galapagos, CD Projekt oraz większość tego co wydaje TiM) i czasami zdarza się, że wydania na nasz rynek wykastrowane są z płyty z dodatkami - nie wnikam w to dlaczego tak się dzieje i kto jest temu winien, to jest sprawa zupełnie nieistotna z perspektywy konsumenta...
Jeśli jednak mamy zabrać się za materiały dodatkowe na serio, czyli brać pod uwagę również wydania jedno-płytowe i porównywać każdy film w polskiej dystrybucji z wydaniami zagranicznymi pod względem dodatków to tylko od Monolith, Pro-Motion i pomniejszych dystrybutorów naliczymy ok. 200 pozycji... :)
Nie widzę problemu aby w tym celu stworzyć odrębną listę tytułów z wykastrowanymi dodatkami, mam jednak wątpliwości czy ma sens odsiewanie ziarna od plew biorąc pod uwagę, że tych plew jest po prostu procentowo bardzo dużo i czy w tym przypadku, dla osób dla których materiały dodatkowe są bardzo istotnym ogniwem, ręczne porównywanie wydań pod tym kątem np. na podstawie informacji zawartych na stronach poral.eu oraz blu-ray.com, nie jest wystarczające ?
Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Ja próbuję zrozumieć politykę Imperial-Cinepix Transformers 1 i 2 dwupłytowe a 3 część goły film 2D. Taki mały kraj Czechy film w 3D + bonus disc

Ta wersja 3D z Czech posiada polską wersję językową? Jeśli tak to czy dodatki również posiadają tłumaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta wersja 3D z Czech posiada polską wersję językową? Jeśli tak to czy dodatki również posiadają tłumaczenie?

Niestety nie ma nic pl

Płyta Bonus

PLAYLIST REPORT:

Name: 00317.MPLS

Length: 1:50:46 (h:m:s)

Size: 20.275.918.848 bytes

Total Bitrate: 24,40 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description

----- ------- -----------

MPEG-4 AVC Video 21043 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description

----- -------- ------- -----------

Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description

----- -------- ------- -----------

Presentation Graphics Arabic 39,390 kbps

Presentation Graphics Indonesian 75,399 kbps

Presentation Graphics Malay 79,622 kbps

Presentation Graphics Chinese 51,171 kbps

Presentation Graphics Czech 60,855 kbps

Presentation Graphics Danish 67,828 kbps

Presentation Graphics German 74,868 kbps

Presentation Graphics Greek 74,571 kbps

Presentation Graphics Estonian 68,260 kbps

Presentation Graphics English 72,052 kbps

Presentation Graphics Spanish 69,684 kbps

Presentation Graphics French 69,492 kbps

Presentation Graphics Hindi 57,056 kbps

Presentation Graphics Icelandic 70,875 kbps

Presentation Graphics Italian 66,863 kbps

Presentation Graphics Japanese 50,270 kbps

Presentation Graphics Korean 42,658 kbps

Presentation Graphics Latvian 68,177 kbps

Presentation Graphics Lithuanian 71,595 kbps

Presentation Graphics Chinese 54,754 kbps

Presentation Graphics Dutch 67,021 kbps

Presentation Graphics Norwegian 55,887 kbps

Presentation Graphics Portuguese 74,582 kbps

Presentation Graphics Russian 71,915 kbps

Presentation Graphics Chinese 60,209 kbps

Presentation Graphics Slovak 70,621 kbps

Presentation Graphics Finnish 62,470 kbps

Presentation Graphics Swedish 62,172 kbps

Presentation Graphics Thai 58,046 kbps

Presentation Graphics Turkish 68,044 kbps

Imperial nie chciał przetłumaczyć lub z jakiegoś powodu nie zrobił tego, co jest bardzo dziwne bo filmy od Paramount zawsze są ładnie tłumaczone.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jednak wszędzie na świecie Transformers 3 w wersji 2D został wydany golas bez dodatków.

No, ale swoją drogą to faktycznie dziwne, że wydania 3D u nas nie ma...

Niestety tego typu sytuacje są coraz częstsze, że dopiero kupując droższe wydanie 3D można liczyć na wypasione dodatki... tylko czekać, aż zaczną wydania 2D kastrować z gęstych formatów dźwięku jak np. ma to już miejsce w USA w przypadku części filmów przeznaczonych dla wypożyczalni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zamowilem the amazing spiderm-man z USA i ku mojemu zdziwieniu na plycie z dodatkami sa napisy PL. A na obu plytkach z filmem 2d i 3d juz napisow nie ma. To o co tu chodzi ?? skoro dodatki juz ktos tlumaczyl na rynku USA to czemu nie wcisneli na filmach ?? brzydko pachnie mi to.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta z dodatkami na całym świecie jest taka sama.

Edytowane przez meaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu pozostale nie moga byc takie same ?? :rolleyes: zawartosc ta sama ale grafika na plycie juz nie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zamowilem the amazing spiderm-man z USA i ku mojemu zdziwieniu na plycie z dodatkami sa napisy PL. A na obu plytkach z filmem 2d i 3d juz napisow nie ma. To o co tu chodzi ?? skoro dodatki juz ktos tlumaczyl na rynku USA to czemu nie wcisneli na filmach ?? brzydko pachnie mi to.....

O to chodzi, że... nie wiadomo o co chodzi :) Nigdy nie rozumiałem, czym kierują się studia przygotowując dany film. Dlaczego np. Life of Pi 2D ma uniwersalną płytę na większość świata, na której są napisy PL, ale już takie, żeby daleko nie szukać, Willow nie?

Natomiast co do płyt z dodatkami - kwestia kosztów. Przygotowuję jeden, uniwersalny dysk który ładują do wszystkich wydań, tylko płyty z filmem się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do płyt z dodatkami - kwestia kosztów. Przygotowuję jeden, uniwersalny dysk który ładują do wszystkich wydań, tylko płyty z filmem się różnią.

Nie tak jeden dysk bo jak wczesniej pisalem roznia sie one grafika na plycie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z empika

Looper: Pętla czasu - płyta jest jednowarstwowa i jednostronna

Gangster - płyta jednowarstwowa i jednostronna


Aspect Ratio obu filmów to: 2:35:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Empik wprowadza w błąd !!!

Looper - Pętla Czasu - 43,58 GB

Lawless Gangster - 37,60 GB

Dodatki w HD

Ciekawe do czego ktoś się przyczepi ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wersja 3D z Czech posiada polską wersję językową? Jeśli tak to czy dodatki również posiadają tłumaczenie?

Nie ma w ogóle napisów PL do tych dodatków do TF3 nigdzie na świecie. Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem dzisiaj GANGSTER. Format obrazu 1,78:1 Film ma dosc duze ziarno przez caly film. Film miodzio jak dla mnie. Dzwiek tez super....

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do czego ktoś się przyczepi ?

Jeśli będzie do czego.

Nie wszyscy tak jak Ty bezkrytycznie łykają każdy szajs wydawany przez "dystrybutorów" pokroju Monolithu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholere zmieniaja aspect ratio ?? np. w takim GANGSTER ?? i przez to jest ziarno ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścągnąłem DVD Looper i gangster kopia 1:1 i oba filmy miałe 1,78:1, czylli tak jak napisali powyżej Eppik wprowadza w błąd albo Monolith sam nie wie co wydaje. Więc kolejne dwa filmy do sprowadzenia z UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...