Skocz do zawartości
misfit

Problematyczne wydania PL na nośniku Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w tym jest, bo w wersji UK samo video waży blisko 30 GB, czyli dwa razy więcej niż polskie wydanie.

Jak ktoś ma parcie, to z dwóch zrobi UNIKAT :) Co za dziadostwo, że trzeba po "fachowcach" poprawiać.

Gdzie tu idea BEST PICTURE & BEST AUDIO zapisana na okładkach ? Jedna wielka ściema ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie wydanie na ten przykład ma średni bitrate ~15,5Mbps w... MPEG-2 :)

No i kto go wie z jakiego mastera... tutaj jest porównanie dwóch wydań dvd, polskie DVD i BD jak widzę jest z tego lepszego, z tą różnicą, że DVD jest w OAR (2.40:1), a na BD mamy 1.78:1 open matte.

Jak ktoś ma chociaż podstawową wiedzę o kadrowaniu to na przykładzie tego filmu ładnie widać jak otwarcie kadru potrafi spieprzyć jego kompozycję.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według strony poral.eu Looper i Gangster AR 1,78:1, czy ktoś może to potwierdzić bo chciałem zakupić oba filmy, ale nie wiem cvzy Monolith mi tego uniemożliwił. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój błąd, nie wiem jaki będzie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grey, The / Przetrwanie (dystrybutor: Monolith)

1.78:1 (OAR 2.40:1)

Oprócz OAR jest jeszcze kiszka z 50i - czy tylko u mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko u Ciebie

DISC INFO:Disc Title:     Przetrwanie - The Grey (2011)Disc Size:      23 157 354 820 bytesProtection:     AACSBD-Java:        NoExtras:         50Hz ContentBDInfo:         0.5.8PLAYLIST REPORT:Name:                   00000.MPLSLength:                 1:57:07.020 (h:m:s.ms)Size:                   22 802 786 304 bytesTotal Bitrate:          25,96 MbpsVIDEO:Codec                   Bitrate             Description     -----                   -------             -----------     MPEG-4 AVC Video        20495 kbps          1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1AUDIO:Codec                           Language        Bitrate         Description     -----                           --------        -------         -----------     DTS-HD Master Audio             English         1911 kbps       5.1 / 48 kHz / 1911 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)DTS-HD Master Audio             Polish          1927 kbps       5.1 / 48 kHz / 1927 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 16-bit)SUBTITLES:Codec                           Language        Bitrate         Description     -----                           --------        -------         -----------     Presentation Graphics           Polish          18,143 kbps  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u Ciebie

Extras:         50Hz Content

Coś tam jednak mrugnęło 50i, stąd zapamiętałem .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać to:

Mission: Impossiblle

Brak dodatków! Film jest na dwuwarstwowej płycie blu-ray i niemożliwe jest to że nie było miejsca na dodatki do tego filmu. A na DVD nie było tego problemu bo wydano na DVD edycję dwupłytową z dodatkami. Paranoja!

Mission: Impossiblle 2

Brak dodatków! Film jest na dwuwarstwowej płycie blu-ray i niemożliwe jest to że nie było miejsca na dodatki do tego filmu. A na DVD nie było tego problemu bo wydano na DVD edycję jedno-płytową z dodatkami. Paranoja!

Skoro na DVD dało się wydać te filmy z dodatkami to dlaczego nie dało się na blu-ray? Tego nie rozumiem.

Mission: Impossiblle 3 ? Dlaczego ten film nie został w polsce wydany na blu-ray? Paranoja!

Pojutrze

Brak Dodatków! Skandal! Ciekawe, dlaczego na DVD można było wydać ten film w dwupłytowej edycji z dodatkami, a na blu-ray już nie dało się wydać tego filmu z dodatkami?

Terminator 2 polskie wydanie

Brak dodatków! Polskie wydanie dwupłytowe DVD ma dodatki, a blu-ray nie ma? Wstyd

Jak na blu-ray filmy mają być Full Wypas to Full Wypas! Jak jakiś film mi się podoba to lubię obejrzeć dodatki do filmu. Rozumiem sytuację w której nie nakręcono dodatków do filmu. Ale jak dodatki są i nie są dodane do filmu, to jest to nieuczciwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po co dodatki w SD na płycie BD ? Skoro nie ma w HD lepiej nie dać nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupować sam film na blu-ray? Sam film można nagrać z telewizji lub można pobrać z internetu Blu-Ray Remux. Dla mnie film wydany bez dodatków to tandeta za 100 złotych. A jakość dodatków jest mało istotna, jak są to mają być!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie pamiętam kiedy kupiłem film za 100 zł chyba dawno nie byłeś w sklepie. W TV nie ma tej samej jakości co BD, Czytając Twoje posty jesteś ANTY na wszystko i wszystkich, współczuję Tobie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dodatki w SD na płycie BD ? Skoro nie ma w HD lepiej nie dać nic.

Ilekroć myślę, że wyczerpałeś już limit bzdur jakie można napisać w kwestii filmów na Blu-ray, wyskakujesz z czymś takim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1a24c5e0ce.jpg

Za 49 zł dwupłytowe w tym 3D Rio jeśli to Tandeta to wybacz, gdzie kupujesz tak drogo filmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ilekroć myślę, że wyczerpałeś już limit bzdur jakie można napisać w kwestii filmów na Blu-ray, wyskakujesz z czymś takim...

Jeśli będę chciał dodatki w SD to kupię DVD. Nie rozumiem po co dodawać dodatki w SD na płycie z możliwościami HD, od tego mogła być funkcja BD-Live która nie jest wykorzystywana ostatnio. Jeśli dla Ciebie to bzdura to masz dziwny tok myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam dodać więcej Paragonów 10-20-100 nadal będziesz ANTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na takie rewelacje powiedzą choćby nabywcy kolekcjonerskiego Blade Runnera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę chciał dodatki w SD to kupię DVD.

?!?!?!?!?!?!

Po pierwsze, jeśli dodatki nie były kręcone kamerami cyfrowymi, jak ma to miejsce obecnie, albo na taśmie filmowej i nie ma możliwości ich zremasterowania do rozdzielczości 1080p, to skąd mają się takowe magicznie wziąć? Większość już istniejących dodatków do starszych filmów była i będzie w SD i nic się z tym zrobić nie da, można je co najwyżej przeskalować.

Po drugie, jesteśmy na forum poświęconym Blu-ray. Osoby tu obecne, w tym ja, kupują filmy na Blu-ray. Ilekroć zapowiadane jest wydanie jakiegoś tytułu katalogowego, który mnie interesuje, oczekuję, że 1) znajdą się na nim wszystkie dodatki, jakie były na DVD 2) ewentualne nowe materiały. Właśnie dzięki temu, że dodatki z DVD się powtarzają, mamy znakomite, pełne wydania Titanica czy Antologii Obcego. Pomyśl (wiem, że to może być dla Ciebie trudne, ale spróbuj) jak wyglądałyby te wydania, gdyby nie było w nich dodatków z DVD.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinien być Titanic z nowymi dodatkami w HD, a jak kogoś interesują stare, to niech sobie dokupi (jeśli jeszcze nie ma) wydanie 4DVD. Idiotyzm do potęgi n-tej.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały czas rozmawiamy o nowościach typu (The Grey - Przetrwanie - brak dodatków) nie starociach. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam przewidzenia i nie napisałeś Po co dodatki w SD na płycie BD ? Skoro nie ma w HD lepiej nie dać nic. w odpowiedzi na post grzegorza w którym pisał o Mission Impossible, Pojutrze i Terminatorze 2?

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli masz przewidzenia, udał bym się do lekarza na twoim miejscu, zapewne są następstwem jakiejś poważnej choroby ;) Tak napisałem, ale miałem na myśli: "Nie wciskać na płytę coś czego i tak nikt nie będzie oglądał". Dla przykładu S.W.A.T nie aż tak stary film dodano 8 usuniętych scen, po seansie odradzam oglądanie tych scen w SD zostaje niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...