Skocz do zawartości
AngelEye00

HARMAN AVR 255 czy ONKYO TXSR 608 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, nie jestem ekspertem i bardzo prosze o rade przy zakupie wzmacniacza. Spedzilem pol dnia i prawie cala noc przeszukujac to forum ale nie jestem do konca przekonany.

Chce zakupic wzmacniacz a do wyboru mam HK 255 i Onkyo tx sr 608. Wiem ze to sa dwa rozne sprzety i choc trafilem na testy i opisy HK 255 tutaj, tak co do Onkyo 608 to niewiele znalazlem.

Obecnie mam Denona avr 1907 (ktory mi nie odpowiada i jest bez HDMI niestety) oraz glosniki Bose Acoustimass 10.

Pokoj 30m2. Sprzet ma sluzyc:

50% - do filmow

30% - do grania

20% - do muzy

Bylem wczoraj i odsluchiwalem HK i Onkyo na JBL w sklepie. Nie jestem przekonany ale chyba HK 255 ma czystszy dzwiek :huh: . Trudno jest mi powiedziec jak to bedzie gralo z moimi glosnikami dlatego prosze o pomoc.

Z gory dziekuje :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

Jestem tu nowy, nie jestem ekspertem i bardzo prosze o rade przy zakupie wzmacniacza. Spedzilem pol dnia i prawie cala noc przeszukujac to forum ale nie jestem do konca przekonany.

Chce zakupic wzmacniacz a do wyboru mam HK 255 i Onkyo tx sr 608. Wiem ze to sa dwa rozne sprzety i choc trafilem na testy i opisy HK 255 tutaj, tak co do Onkyo 608 to niewiele znalazlem.

Obecnie mam Denona avr 1907 (ktory mi nie odpowiada i jest bez HDMI niestety) oraz glosniki Bose Acoustimass 10.

Pokoj 30m2. Sprzet ma sluzyc:

50% - do filmow

30% - do grania

20% - do muzy

Bylem wczoraj i odsluchiwalem HK i Onkyo na JBL w sklepie. Nie jestem przekonany ale chyba HK 255 ma czystszy dzwiek :) . Trudno jest mi powiedziec jak to bedzie gralo z moimi glosnikami dlatego prosze o pomoc.

Z gory dziekuje :angry:

Nie słyszałem nigdy twoich głośników ale generalnie Harman jest bardziej muzyczny niż Onkyo . Jednak przy Twoim podziale użytkowania możesz brać 608 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to fajny sprzęt, ma już HDMI w wersji 1.4 więc w razie przesiadki na 3d będzie jak znalazł. Zdobył także nagrodę EISA 2010 r. Widziałem go w którymś ze sklepów internetwych w cenie rzędu 1700 zł.

Sam się nad takim zastanawiam ... spory minus to jednak brak wejścia dla sygnałów analogowych (5.1), chociaż pewnie nie każdemu będą potrzebne, ja z tego korzystam bo w ten sposób wyprowadzam dźwięk z kompa.

Przyzwoity średniak.

Galeria.

Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja z tego korzystam bo w ten sposób wyprowadzam dźwięk z kompa.

Na pewno nie masz jakiegoś wyjścia cyfrowego? Większość płyt głównych z kartami 5.1 ma wyjście cyfrowe, ba czasami nawet można wyprowadzić cyfrowy dźwięk z laptopa za pomocą odpowiednich przejściówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Wydaje mi sie ze pomiedzy Denonem 1907 - ktorego posiadam - a Onkyo 608 nie bedzie znaczacej roznicy. Cholercia, obawiam sie ze nie odczuje iz cos zamienilem.

Wejscie analogowe jest mi niepotrzebne.

Moje glosniki to zadne cudo ale jak na razie daja rade http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=49 i dlatego nie wiem czy HK255 nie jest ciut za slaby dla nich.

Ciekawe jest to ze Onkyo ma wiecej wejsc HDMI, wieksza moc, posiada HDMI 1.4 do 3D a jest tansze od HK o okolo 1000zl (przynajmniej u mnie ;) ).

Znowu bylem na odsluchu w sklepie i wydaje mi sie ze HK brzmi lepiej i troszke dynamiczniej ale az takiej roznicy to nie slyszalem, no moze jeszcze ma ladniejsze menu :) . Sam juz nie wiem.

Ciekawe co by jeszcze mozna bylo kupic w granicy 3.000 zl zeby poczuc wyraznia roznice od tego Onkyo i HK?

Edytowane przez AngelEye00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że twoje głośniki są drogie nie znaczy że są wybitnie wymagające, zarówno HK 255 jak i 608 bez problemu sobie z nim poradzą. Kupowanie do tych głośników ampa kierując się tym jak gra mam mały sens bo to i tak w tym wypadku głośniki ograniczają brzmienie a nie amplituner. Ze swojej strony mogę polecić Denona 1911 którego sam mam i jestem bardzo zadowolony. Ale faktycznie zarówno między 1911 jak i 608 nie znajdziesz ogromnej różnicy w funkcjonalności (oprócz oczywistych ) jak i lepszej jakości muzycznej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W granicy 3k jest już Onkyo 807 - Troche bogatsze od 608 (np. interfejs sieciowy) ale bez HDMI 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1000 zł między 608 a HK255 to jakiś kosmos :) Tego Harmana można kupić za 1800 a różnica do 1907 będzie z pewnością zauważalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie Onkyo 608 jest tansze od HK255 o 1000zl :lol: - wiem ze to dziwne ale tak jest.

Nie ma tez co szalec bo przy moich glosnikach az takiej duzej roznicy nie bedzie. Natomiast 608 odpada juz zdecydowanie, ten dzwiek jakis plaski jest i ma slaba barwe.

Poszukam jeszcze jakies ciekawej Yamahy do 3000zl a jak nic nie znajde to chyba zostane przy HK255.

W kazdym razie wielkie dzieki za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AngelEye00 -- gdzie to jest "u Ciebie", że różnica jest 1000 zł ?

W necie kupisz 608 za ok. 1700 zł, AV 255 za ok. 2000 zł.

AV 260 tu już nieco drożej ok. 2400 zł.

Miałem podobna sytuację i wybrałem AV 255.

Gra z Paradigmami Espritami, ale do stereo mam niski zestaw CA 340.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki.

Wydaje mi sie ze pomiedzy Denonem 1907 - ktorego posiadam - a Onkyo 608 nie bedzie znaczacej roznicy. Cholercia, obawiam sie ze nie odczuje iz cos zamienilem.

Wejscie analogowe jest mi niepotrzebne.

Moje glosniki to zadne cudo ale jak na razie daja rade http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=49 i dlatego nie wiem czy HK255 nie jest ciut za slaby dla nich.

Ciekawe jest to ze Onkyo ma wiecej wejsc HDMI, wieksza moc, posiada HDMI 1.4 do 3D a jest tansze od HK o okolo 1000zl (przynajmniej u mnie :) ).

Znowu bylem na odsluchu w sklepie i wydaje mi sie ze HK brzmi lepiej i troszke dynamiczniej ale az takiej roznicy to nie slyszalem, no moze jeszcze ma ladniejsze menu :lol: . Sam juz nie wiem.

Ciekawe co by jeszcze mozna bylo kupic w granicy 3.000 zl zeby poczuc wyraznia roznice od tego Onkyo i HK?

cos uzywanego jak np. Denon 4306, Rotel, Onkyo 905 / 906 itd itp. Na rynku amplitunerow jest tak ze w danym przedziale cenowym klocki sa bardzo podobne i tylko male subiektywne odczucia powinny decydowac o zakupie. Do tego kazdy z tych amplitunerow zagra inaczej u ciebie w domu ( inne glosniki, inny naped, inna akustyka, inne kable ) wiec sam odsluch w sklepie nie wiele bedzie mial wspolnego z tym co bedzie w domu.

Jesli chodzi o te dwa modele o ktore pytasz to onkyo na papierze wyglada lepiej ale HK jest o 1kg ciezszy :lol: HK slynol z tego ze ma / mial wzmacniacze bardzo wydajne pradowo ale jak teraz jest to nie wiem bo swiat elektroniki na psy schodzi i wiecej teraz plastiku niz dobrego sprzetu :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gatar

Mieszkam w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i niestety HK 255 trzyma cene a Onkyo 608 nie bardzo. Za to pomiedzy HK 255 a 355 jest roznicy tylko 400zl wiec jak sie juz zdecyduje na HK to weme chyba 355. To Onkyo 608 mi nie lezy. Wiem ze w Polsce sa tansze ale przesylka do mnie zabila by cala przyjemnosc tanich zakupow i do tego brak gwarancji. Musze bazowac na tym co jest tutaj.

Jak Ci gra 255 na KD, chodzi mi o dynamike i bas. Wiem ze na Twoich glosnikach jest inny odsluch ale kazda opinia sie dla mnie liczy.

@dawmac

Uzywany sprzet raczej nie wchodzi w rachube. Nigdy nie wiesz co kupisz a tutaj nie ma takiej roznorodnosci w uzywkach jak na necie w Polsce.

Tutaj tez wszyscy polecaja HK ze lepszy, bardziej wydajny i dynamiczny ale chcialem zasiegnac opini u polskich ekspertow :(

Musze jeszcze gdzies odsluchac Yamahe zeby sie upewnic ze jak kupie HK to nie bede pozniej zalowal.

Dzieki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem posiadaczem Onkyo co prawda skromnej 505 lecz HDMI 1.3 już ma :(

grają z Quadralem 700.. i co zauważyłem.. podłączając inne kable między AV a Głośnikami

mam odsłuchową różnice w basie (wiec kabel jakieś znaczenie ma)..

w dodatku udalo się "znaleźć" kawałki Granitu o grubości 7cm które podniosły jakość oddawanego basu w pomieszczeniu..

jako posiadacz ONKYO poleciłbym 608.. lecz nie miałem okazji słuchać H&K.. wiec rozumiem mniej więcej Twoje obawy co gra lepiej..

spr pobór prądu :D

tu znajdziesz odpowiedź co będzie dla Ciebie odpowiednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AngelEye00 rozumiem. "Miło", że u Nas może być coś taniej :(

Z brzmienia zadowolony jestem, ale w KD "gra" jeszcze sub Kody SW1000.

Do stereo podpinam zestaw CA340 , bez suba i także basu mi nie brakuje.

Tutaj: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2540&st=480 jest to co u mnie "gra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gatar

Ladny dodatek do stereo ten CA340 :D , ja az takim audiofilem nie jestem - jeszcze :) . Ale sprzet naprawde imponujacy.

To dobrze ze HK niezle gra u Ciebie bo wczoraj odsluchiwalem Yamahe RX-V1065 i nie specjalnie wypadla na tle HK255. Powiem ze nawet troche blado a ta Yahama jest w cenie dokladnie takiej samej jak HK355 - u mnie oczywiscie. Co prawda odsluchiwalem Yamahe tylko na stereo z podpietymi glosnikami Bose ale jakos tak slabo i troche metalicznie brzmialo. Sadze ze to kwestia ustawien.

Z tego co wyczytalem o V1065 to jest o klase wyzej niz 255 a nawet 355.

Juz glupi jestem od tych porownan. Powiedzcie mi tylko czy lepszym wyborem jest HK355 czy Yamaha RX-V1065 (zaczyna sie robic offtopic ;) a o Onkyo 608 juz nie mysle)?

Wiem ze Yamaha ma 4 wejscia HDMI ale chodzi mi o calokrztalt efektow do KD. Wdzieczny bede za kazda opinie :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Gatar

Ladny dodatek do stereo ten CA340 :D , ja az takim audiofilem nie jestem - jeszcze :) . Ale sprzet naprawde imponujacy.

To dobrze ze HK niezle gra u Ciebie bo wczoraj odsluchiwalem Yamahe RX-V1065 i nie specjalnie wypadla na tle HK255. Powiem ze nawet troche blado a ta Yahama jest w cenie dokladnie takiej samej jak HK355 - u mnie oczywiscie. Co prawda odsluchiwalem Yamahe tylko na stereo z podpietymi glosnikami Bose ale jakos tak slabo i troche metalicznie brzmialo. Sadze ze to kwestia ustawien.

Z tego co wyczytalem o V1065 to jest o klase wyzej niz 255 a nawet 355.

Juz glupi jestem od tych porownan. Powiedzcie mi tylko czy lepszym wyborem jest HK355 czy Yamaha RX-V1065 (zaczyna sie robic offtopic ;) a o Onkyo 608 juz nie mysle)?

Wiem ze Yamaha ma 4 wejscia HDMI ale chodzi mi o calokrztalt efektow do KD. Wdzieczny bede za kazda opinie :D .

a nie masz u siebie Denona ? Warto dolozyc do porownan :)

Z jakimi kolumnami bose grala ta yamaha bo ja osobiscie nigdy dobrych kolumn bose nie slyszalem a jak byly to takie malutkie do kina domowego to z zadnym amplitunerem to dobrze nie zagra.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie masz u siebie Denona ? Warto dolozyc do porownan ;)

Z jakimi kolumnami bose grala ta yamaha bo ja osobiscie nigdy dobrych kolumn bose nie slyszalem a jak byly to takie malutkie do kina domowego to z zadnym amplitunerem to dobrze nie zagra.

pozdr. dawmac

Te glosniczki to chyba Bose 301Direct/Reflecting - nie jestem pewien a do sklepu teraz nie jade.

@BoDeX

Dzieki za propozycje (ciekawa :) ) ale na ten moment ta Yamaha jest niedostepna tutaj.

Ladies & Gentlemen :D , poradzcie mi czy Yamaha RX-V1065 czy HK355 ?

Z gory dziekuje.

Edytowane przez AngelEye00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@BoDeX

Dzieki za propozycje (ciekawa :) ) ale na ten moment ta Yamaha jest niedostepna tutaj.

W katalogu na Twoj region jest, wiec za kilka dni będzie u dystrybutorów - kontakty znajdziesz w zakładce.

Jest to pewien krok naprzod, 2 wyjscia HDMI 1.4 dla 3D za krótki czas będzie to standardem, więc nie cofaj się,

to tak jak bys kupowal teraz cos z HDMI 1.0 - wskocz na aktualny poziom i baw sie do woli, bo ta Yama ma

dużo "zabawek" i jak to u Yamahy, dżwięk jak dzwon .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed podobnym dylematem HK 255 czy Onkyo 608. Najgorsze jest to iz nigdzie nie moge porownac i odsluchac dwwoch tych modeli. W media markt same denony :rolleyes:. Czy rzeczywiscie jest taka mocna roznica na korzysc Onkyo jesli chodzi o kino ,a Harmana jesli chodzi o stereo? Z opini ktore znalazlem na sieci mozna wnioskowac iz onkyo ma nijaki dzwiek aczkolwiek napakowany jest nowinkami ,a hk slabiej gra w kinie od onkyo. Nastomiast nadrabia to w stereo. Cenowo na korzysc onkyo oraz tak jak pisal BoDeX szkoda cofac sie wstecz. Aczkolwiek niedawno kupilem tv sharpa 52le705 bez 3d i w zasadzie przez najblizsze lata z tej funkcji napewno nie skorzystam. Ampli mialbyobslugiwac Klipsch F2, preferencje 70% kino 30%xbox,muzyka

Edytowane przez Zbrush8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rxv767n.jpg

RX-V767 , ale złoto tylko dla Azjatów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie poszedlem w onkyo 608 :). Pomijajac niechlubne opinie na temat tego onkyo w krajowym necie, wczytalem sie w zagraniczne fora i tam jest zgola odmienna sytuacja, natomiast niektore modele wychwalane unas tam maja slabiutkie noty. Okaze sie w praniu ... troche oftopikowo ale czy ktos moze porownywal Klipsch F3 i Klipsch RF 82 fronty? Jakie cechy ma F3 a RF82?

Edytowane przez Zbrush8x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie poszedlem w onkyo 608 :). Pomijajac niechlubne opinie na temat tego onkyo w krajowym necie, wczytalem sie w zagraniczne fora i tam jest zgola odmienna sytuacja, natomiast niektore modele wychwalane unas tam maja slabiutkie noty. Okaze sie w praniu ... troche oftopikowo ale czy ktos moze porownywal Klipsch F3 i Klipsch RF 82 fronty? Jakie cechy ma F3 a RF82?

Witam serdecznie

Kolego jak wrażenia słuchowe po miesiącu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,przypnę sie odrobinę do tego tematu,ponieważ mam dokładnie ten sam dylemat,a odpowiedzi...hmmm mam za sobą kilka odsłuchów:)

Mój dylemat to właśnie wybór pomiedzy H/K 255 a Onkyo 608...zestawy głośników jakie zostały już wybrane to Dali Concept 6 i Klipsch F2 oczywiście w setach.

Dokładnie wczoraj miałem możliwość posluchanie Dali z Denonem 1610 i moje ucho mówi...ładnie,czysto aczkolwiek minimalnie mało basu,możliwe że to przez kable bo byly byle jakie,ale

czy gdybym zamiast Denona postawił Harmana 255 to czy tego basu będzie wiecej?Czy po wygrzaniu tych kolumn zagraja z wieksza ilością basiku w muzyce.Wiadomo że można podbić ale to żadna sztuka:)

Slucham każdej muzyki ale nie metalu,i poważnej.Stosunek muza/kino wypada 60/40.

Co do Onkyo to nie miałem możliwości posluchania z klipschami F2,slyszałem tylko niższy model z F1 i również mi sie podobaly,tu basu było tak....idealnie:)

Czy ktoś z was ma tak dobrane zestawy i mógł by sie podzieli opinią?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkoncu sie zdecydowalem na HK 255 i musze powiedziec ze z Bose gra tak jak powinien. Musialem tylko kable zmienic bo te oryginalne troche kiepsciutkie byly.

Bas jest idealny, wysokie tony sa fantatyczne, ogolnie HK 255 zadziwil mnie swoimi mozliwosciami.

Dzieki za rady wszystkim ktorzy poswiecili swoj czas. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...