Skocz do zawartości
Andmat

Dylemat Dune cz PopCorn.......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wygląda na to,że nie ma właściwej odpowiedzi. Kazdy z tych odtwarzaczy (myślę o Dune BD Prime i C200) ma "coś" co czyni go bardziej lub mniej użytecznym. Przeczytałem chyba wszystkie posty odnośnie tych dwóch odtwarzaczy i w dalszym ciągu nie mogę się zdecydować.Założenie jest takie aby posiadał wbudowany napęd CD/DVD/BR i możliwość odtwarzania SD po wifi oraz odtwarzał wszystko co powinien odtwarzać. Do tej pory korzystałem z D-Link DSM 320 i uważam ,że pospieszyłem się kupując go wtedy.Porażka na całej linii.Najgorszy jest problem ze zrywaniem transmisji po Wifi po ok. 40 minutach używania. Ale nie o tym miałem pisać.

Na dzień dzisiejszy którego byście kupili.....Z tych dwóch wymienionych..

P.S

Gdyby któryś z nich miał opcję nagrywania sygnału SD to byłby dla mnie odtwarzaczem spełniającym wszystkie wymagania. A tak.......Szukam kompromisu

Edytowane przez Andmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Popcorna lepsze wsparcie z oprogramowaniem producenta,i jak dla mnie ładniej wyglądająca obudowa i wyświetlacz. Tez miałem taki dylemat i kupiłem Popcorna nie żałuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Popcorna lepsze wsparcie z oprogramowaniem producenta,i jak dla mnie ładniej wyglądająca obudowa i wyświetlacz. Tez miałem taki dylemat i kupiłem Popcorna nie żałuje. :)

Tyle,że Popcorn w mojej opcji wychodzi sporo drożej (dołożyłem sobie BR + Wifi +dysk twardy ) wyszło prawie 2200 a Dune wychodzi niecałe 1900 i tak zastanawiam się czy warto. A żeby była jasność mam TV które nie jest HD (plazma od lg) Telewizor pewnie będę kupował po nowym roku...Kurcze naprawdę nie wiem.....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę jeśli można, który z nim ma lepszy tor audio, chciałbym go podpiąć do wzmacniacz słuchać muzyki.

Kwestia jeszcze jak z odpaleniem muzyki, czy musi być podpięty TV żeby zobaczyć utwory i zmieniać je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się podepnę jeśli można, który z nim ma lepszy tor audio, chciałbym go podpiąć do wzmacniacz słuchać muzyki.

Kwestia jeszcze jak z odpaleniem muzyki, czy musi być podpięty TV żeby zobaczyć utwory i zmieniać je.

ad1. Odpowiem pytaniem na pytanie . Jakiego toru audio można spodziewać się w tego typu kombajnach?

ad2. Popcorn ma wyświetlacz który do nawigacji po zbiorach muzycznych spokojnie wystarcza.Nie trzeba włączać TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toru audio nie ma żaden

wszystko siedzi w sigmie - po drodze są tylko drobne elementy buforujace

Pod tym wzgledem obie konstrukcje są tozsame. Koniecnzy jest dobry DAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki co do DAC na chwilę nie przewiduję, to tak z ciekawość.

Czyli na C-200 się da odpalać i zmieniać utwory z pilota, rozumiem ze np A-200 już się ten myk nie da, brak wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze myslisz (nie uda sie) ale z A200 mozliwy jest inny myk

Kupujesz w markecie jakis wywietlacz 5-6" np jakis tani TV LG (z tych "do kuchni") z wejsciem AV i juz masz podgląd całego OSD (podpinasz pod AV-out w A200)

Przy czyms takim wyswietlacz C-200 to porażka na maxa :)

a kosztuje grosze np http://allegro.pl/dvd-samochodowe-vordon-9...1204829553.html

bez dvd jeszcze taniej (np jakas ramka cyfrowa z AV IN z biedronki czy lidla)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mobor, nad tym się zastanawiałem, ale wyjaśniłeś to dobrze, ten wyświetlacz w C-200 fakt to porażka, właśnie dlatego tego nie trawie, ale z tym wyświetlaczem do A-200 super sprawa.

Jeszcze (wiem że troszeczkę odbiegłem od tematu) jak możesz podać jakiś sensowny DAC w rozsądnej cenie :) bym sobie zerknął, może się kiedyś skusze jak przeniosę cały sprzęt na inną posesję.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki uświadomiłeś mnie ile, dobry za rozsądną cenę kosztuje, wcześniej spoglądałem na tańsze.

Ja na dzisiaj dziękuję wydać tyle, chyba zostanę głuchy na dzwoneczki i tarcie drewienka.

Zostaje przy CD

i tak zrobię sobie test CD kontra player, żeby zobaczyć co tracę, a może nie będę słyszał różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze myslisz (nie uda sie) ale z A200 mozliwy jest inny myk

Kupujesz w markecie jakis wywietlacz 5-6" np jakis tani TV LG (z tych "do kuchni") z wejsciem AV i juz masz podgląd całego OSD (podpinasz pod AV-out w A200)

Przy czyms takim wyswietlacz C-200 to porażka na maxa :)

a kosztuje grosze np http://allegro.pl/dvd-samochodowe-vordon-9...1204829553.html

bez dvd jeszcze taniej (np jakas ramka cyfrowa z AV IN z biedronki czy lidla)

Trochę odbiegacie Panowie od tematu...

Pytałem co wybrać a wy o audiofilskich rozwiązaniach linkujecie..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się podepnę jeśli można, który z nim ma lepszy tor audio, chciałbym go podpiąć do wzmacniacz słuchać muzyki.

Kwestia jeszcze jak z odpaleniem muzyki, czy musi być podpięty TV żeby zobaczyć utwory i zmieniać je.

Polecam lekturę czasopisma HiFi CHOICE (nr 7-8/10)

Artykuł: Niecodzienny duet: DAC Bryston DBA-1 + odtwarzacz Dune BD Prime 3.0 (str. 76)

Redakotrzy o zacięciu audiofilskim przetestowali taką parę...

Tu jest link to elektronicznej gazetki ale jest tam tylko początek artykułu i pewnie zniknie jak wyjdzie nowy numer (na dniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybierzesz to tylko zależy od Ciebie i zasobności portfela.

Jedno czy drugie urządzenie posiadają takie same parametry.

Jeżeli postawisz na wygląd to Dune. A jak Ci nie zależy na wyglądzie to nie ma znaczenia.

Dune Pro ma wszystko, tylko ta cena.

Natomiast do Popcorn,a jeżeli chcesz mieć na pokładzie to co Dune Pro musisz dokupić to co zostało Ci zaproponowane i wyjdzie dużo taniej.

HumanMedia

Jak wypadł test DAC Bryston DBA-1 + odtwarzacz Dune BD Prime 3.0 ?.

Nie mam tego numeru HiFi CHOICE.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST wypadł dobrze. Nawet mozna pokusic sie o stwierdzenie, ze bardzo dobrze.

tak z pamięci (nie mam gazetki przed sobą)

Brzmienie nawet dla audiofilów określono jako akceptowalne, mimo że Bryston jest "przeźroczysty" dla barwy dźwięku Dune. Tylko "puryści" mogą zarzucić nadmierne zmiękczenia barwy dźwięku, ale przeważającej liczbie osób nawet to się spodoba (brzmienie bardziej analogowe ?). Z minusów wymieniono znany powszechnie problem braku możliwości puszczenia płyty bez przerw miedzy utworami (oczywiście dla dźwięku z HDD). Dźwięk skompresowany do .flac w stosunku do dźwięku z BD nie stwierdzono większych różnic. Bardzo chwalono Brystona ale i Dune.

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

Już mam ten numer i potwierdzam to co napisałeś.

Wniosek z tego to, że Dune z dobrym przetwornikiem może stanowić dobre źródło audio dorównując dobrym odtwarzaczom CD.

Ja mam C-200 podłączony cyfrowo do amplitunera NAD T747 Który służy mi jako przetwornik cyfrowo-analogowy a T747 analogowo ze wzmacniaczem stereo Maridian. Dźwięk w takiej konfiguracji jest bardzo dobry.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może gdzieś udostępnić te parę stron z gazety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa egzemplarze. Jeden mogę Ci sprezentować.

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może gdzieś udostępnić te parę stron z gazety.

Publicznie opublikować za bardzo nie można.

W takich sytuacjach pisze się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się wacham.. Czy popcorn czy Dune 3.0 czy może Dune Max ... czy już wiadomo czy do końca września będzie dostepny MAX? Cena U HM wychodzi zbliżona (popcorna i Dune max- w mojej opcji z twardym dyskiem i WiFi

A tak na marginesie. Czy po wi fi pojdą divix'y. Mam ich trochę (seriale) i nie mam za bardzo ochoty ciągnąc kabli po całym domu...

Edytowane przez Andmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz Extreamera Pro za 8 stówek - bawię się nim czasami i jestem bardzo mile zaskoczony ... (Firmware 2.4.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak napędu BR raczej dyskwalifikuje raczej (w moim przypadku-mam troche filmów na dvd ) to urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... czy już wiadomo czy do końca września będzie dostepny MAX? Cena U HM wychodzi zbliżona (popcorna i Dune max- w mojej opcji z twardym dyskiem i WiFi

A tak na marginesie. Czy po wi fi pojdą divix'y. ...

Na koniec września handlowe ilości nowych modeli nie będą jeszcze dostępne. To termin rozpoczęcia wysyłek sprzętu z fabryk.

Dvix (SD) i materiały do 720p powinny po WiFi chodzić bez problemu. Genberalnie przy bitrate'ach dochodzących do 13-15Mbps może dochodzić do przycinania, szczególnie jeżeli bitrate jesy zmienny i są momenty o zwiększonej wartości.

Przy wideo wymagana jest też stała prędkość transferu a nie średnia - jeżeli w pobliżu jest dużo routerów i AP, i jeszcze wszystko chodzi na podobnych kanałach - z utrzymaniem stałego transferu może być problem.

Dvixy w SD nie powinny jednak wykraczać poza 1Mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak zakłocen mozliwy jest tylko w odległosci +/- 2 kanałów

tzn aby nie dochodizło do wzajemnych interferencji zajety moze byc conajwyzej co drugi kanal pasma - czyli na danym terenie max 7 routerów i kazdy pracujacy w odstepie 2 kanałów od drugiego urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...