Skocz do zawartości
Masta_J

TViX 6500 - Jakiego firmware używasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Do tej pory korzystałem z firmware takiego jaki był załadowany do skrzynki gdy ją kupiłem i nie miałem żadnych problemów - 1.3.95 F

Jednak nie tak dawno się okazało, że player nie odtwarza mi plików MKV z DTS-HD MA poprawnie, owszem odtwarza je ale tylko ze ścieżką DTS Core.

Dopiero jak przemuxuje np. tsMuxeRem z MKV do m2ts to jest OK i wtedy amplituner pokazuje poprawnie HDMSTR.

Oczywiście pliki m2ts ze struktur BD cały czas były i są poprawnie odtwarzane z HD Audio.

Wygląda mi więc na to, że aby nie bawić się w muxowanie materiału, trzeba zmienić firmware w maszynce.

I stąd moje pytanie w temacie z jakiego Wy firmware korzystacie i dlaczego?

Czytałem tutaj na forum różne wstawki o nowym firmware ale z reguły jak coś jednego naprawiali to coś innego było jednocześnie psute i nie mam pojęcia na jaki firmware zmienić by było w porządku i bym uzyskał to co chce.

Czy jest jakiś firmware, który nic mi nie zepsuje co do tej pory działało, pozwoli na odtwarzanie MKV z DTS-HD MA i do tego poprawnie odtworzy strukturę BD (strukturę plików lub ISO)?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden firmware nie pozwoli na odtwarzanie Dźwięku HD z kontenera mkv. Zawsze będziesz musiał przekonwertować do m2ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź chociaż to straszny cios bo myślałem, że coś się będzie dało zrobić ;)

Orientujesz się na czym dokładnie polega problem, że z MKV to nie idzie? Ze specyfikacji samego kontenera? Ułomność TViXa?

Pozdrawiam,

Edytowane przez Masta_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, raczej z ułomności kodeków bo w kompie tez nie da rady odtworzyć dźwięku HD z kontenera mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Może ja się dołączę z pytaniem:

Jaki soft do 6500 potrafi znaleźć pendrive'a i odczytać jednocześnie polskie znaki z napisów srt?

P.S. Dlaczego polskie napisy z rozszerzeniem .txt w formacie [mDVD] pokazują się zdecydowanie za szybko?

POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na jakąkolwiek pomoc.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby napisy w mDVD byly poprawnie odtwarzane w pierwszej linijce powinna byc informacja o tym w jakiej ilosci klatek na sek, sa zrobione. Czyli na przyklad:

{1}{1} 23.976

{2}{100} Pierwsza linia tekstu z napisami.

Po } powinien byc odstep (przynajmniej w pierwszej lini)

Jesli tak poprawisz napisy, beda dzialaly bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie softy ,,robią" znaki Pl, oczywiście po wybraniu odpowiedniego języka.
Niestety tak nie jest.;) Ostatnie testowe softy z serii 5-tej mają możliwośc wyboru kodowania (Europa Wschodnia), ale nie mogę dostać się do podłączanego pendrive'a! Z kolei w ostatnim sofcie oficjalnym (1.3.168) mogę wejść do pendrive'a, ale polskich znaków nie ma.:|

POZDRAWIAM SERDECZNIE i BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W softach 1.5... dostęp do nośników danych poprzez przycisk GOTO na pilocie, po wejściu w AUDIO lub VIDEO w menu głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić język napisów w Tvixie:

Z poziomu menu (tzn. gdy widoczne są ikony audio, video, photo, HDTV, setup) naciskamy

kolejno cyfry na pilocie : 1 3 9 7 . Pojawi się menu fabryczne (FACTORY), wtedy

wciskamy 0609 (PAL) lub 0353 (SECAM). Pojawi się informacja o stronie kodowej CP 1250.

Zapisujemy SAVE -poprzez akceptację OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w setupie zmieniam bez wchodzenia w menu fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO Wam DZIĘKUJĘ!!!:)

Uratowaliście mnie przed nerwicą!:P Mam jeszcze jedno - mam nadzieje ostatnie pytanie:

W menu odtwarzacza opcja - A/V, a dokładnie opcje dotyczące dźwięku -> WMA Audio oraz AAC Audio, linijki są nieaktywne, czy da się włączyć te opcje na Digital i usłyszeć w trailerach, np. Apple'a dźwięk wielokanałowy?

P.S. Wersja oprogramowania na której działam to -> 1.5.19

POZDRAWIAM SERDECZNIE i liczę na dalsze wsparcie.:)

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji WMA i AAC nie działa, chyba, ze wyjście audio ustawisz na analogowe (nie digital) to może zadziała. ja nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników 6500A:

Jak zrobić downgrade firmware'u?

Mam od dawna 1.5.19 i zmęczyło mnie naciskanie przycisku "video" gdy brak obrazu w SD (dzieci).

Próbowałem zrobić downgrade do oficjalnego 1.3.168 ? chyba. Kilka razy już, wgrywałem soft z dysku wewnętrznego i pendrive'a, robiłem reset do fabrycznych, niby wszystko OK, ale ciągle po wejściu w Setup widać w rogu 1.5.19 UJ i ciągle crush na SD po kilku, kilkunastu minutach - problem znany i opisany.

Z upgrade'ami nigdy nie było problemu, dlaczego nie chce zejść niżej, jakaś metoda?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj soft w trybie bezpiecznym. ja nie mam takiego problemu jeśli chodzi o soft.

swego czasu wiele razy wgrywałem niższy i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławek, rzeczywiście czasem trzeba zaglądać do instrukcji. Obiło się o uszy, ale myślałem, że to do ratunkowego odpalenia na nowo.

Spróbuję dzisiaj.

pozdr.

EDIT:

Nie chce mi wejść w tryb bezpieczny, ale jakoś udało mi się zrobić downgrade z pendrive'a. Najpierw do 1.3.168 - ale tutaj nie gra płynnie następnych odcinków filmu z jednego katalogu i czasem - niekompatybilny sygnał video - czyli doopa.

Wgrałem potem 1.2.52 - i tu wszystko OK, nie pamiętam tylko czy odtwarza mkv prawidłowo, trzeba sprawdzić.

Ogólnie robiłem to samo co wcześniej, ale przedtem następował reboot, jak jest prawidłowo, to najpierw usuwanie starego softu, potem upgrade - razem dobre kilka minut i reboot samoczynnie.

Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...