Skocz do zawartości
marcinekkg

Sterowniki 3D od IZ3D - każda gra w 3D na PC? Side by Side

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się dzisiaj na test dotyczący plazmy 3D Panasonica - VT20. Oto fragment :

Pierwszą tytułem testowym był Avatar, z racji tego, że gra wspiera 3D "z pudełka", czyli bez potrzeby instalowania dodatkowych sterowników potrafi wyświetlić obraz, który przez telewizor, projektor, czy monitor odczytany będzie jako 3D. Nie bardzo nawet wiem jak wytłumaczyć, co widziałem na ekranie. 3D? Gra wyglądała niesamowicie, z jednej strony jak nieco uboższa wersja filmu - mniejszy ekran, mniej detali, nieco mniejszy realizm, z drugiej dużo większa głębia i wrażenie patrzenia przez okno na wirtualny las Pandory, sięgający daleko w głąb ściany przed którą stał telewizor. Niesamowicie wyglądały też filmiki na silniku gry. Głębią w ustawieniach gry można było się nieco bawić, regulując różne parametry, oraz tryby wyświetlania.

Drugą grą jaką postanowiłem przetestwować w 3D była ArmA 2 stworzona przez Bohemia Interactive, studio odpowiedzialne za Operation Flashpoint i Armed Assault. Tym razem, z racji braku wspomagania 3D bezpośrednio w grze, użytliśmy sterownika iz3D. Przy instalacji drivera wybraliśmy wersję full, dzięki której możliwe jest uruchomienie trybu side by side w kilkudniowej wersji trial. Okazało się, że już samo menu, działające na silniku gry wygląda niesamowicie. Trochę klikania na ślepo (kursor nie jest poprawnie wyświetlany w 3D) i znalazłem się na pokładzie lotniskowca, wskoczyłem do helikoptera i razem z wojakami sterowanymi przez komputer polecieliśmy mordować przeciwnika. Gra jest o wiele bardziej realistyczna niż Avatar, stąd jeszcze lepsze wrażenia. Niesamowicie w trzech wymiarach wyglądała broń, wnętrza pojazdów, czy wioska w której akurat toczyła się akcja.

To o czym mowa w pogrubionej cz. tekstu wygląda po zainstalowaniu sterownika w konfiguracji w ten sposób :

install9.jpg

Sterowniki można testować przez okres 30 dni, później niestety trzeba kupić licencję. Oto cennik :

przechwytywanieoe.jpg

Myślę, że jest to jakaś alternatywa dla Nvidia 3DTV Play http://www.nvidia.pl/object/3D_TV_play_pl.html, chociaż cena "nieco" wygórowana :blink:

Jak na razie nie sprawdzałem jak to wszystko działa w praktyce. Piszę tylko to co wyczytałem. Sprawdzę to u siebie i napiszę co i jak ;)

A tutaj lista gier jakie wspiera driver IZ3D -> http://www.iz3d.com/compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wspominałem o tym gdzieś wcześniej, ale nie myślałem że bedzie dzialalo z nowymi 3DTV. Głownie dlatego ze te sterowniki sa stworzone glownie dla techniki polaryzacyjnej a nie dla migawkowej. Wersja dla okularów migawkowych jest w ciągle w fazie beta. Ponadto IZ3D nie zapowiedzial wsparcia dla nowych 3DTV. Nie wiem mozesz sprobowac. Moze cos zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to wersja oznaczona symbolem 1.10 jest wersją finalną. Wyżej masz zresztą na cenniku, i przy SIDE BY SIDE nie ma napisane BETA. Myślę też, że nie sprzedawali by ludziom tego za taką ceną, jeśli było by to "w powijakach" jeszcze.

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiem wspominałem o tym gdzieś wcześniej, ale nie myślałem że bedzie dzialalo z nowymi 3DTV. Głownie dlatego ze te sterowniki sa stworzone glownie dla techniki polaryzacyjnej a nie dla migawkowej. Wersja dla okularów migawkowych jest w ciągle w fazie beta. Ponadto IZ3D nie zapowiedzial wsparcia dla nowych 3DTV. Nie wiem mozesz sprobowac. Moze cos zadziala.

To co wyżej wspomniał kolega, to nie jest właściwość techniki polaryzacyjnej zaimplementowanej przez iZ3D a właściwość playera/sterownika tej firmy, który potrafi "przetłumaczyć" sygnał 3D na dowolny sygnał przedstawiony w tabeli wyżej.

Wiele osób już od dłuższego czasu, korzysta z konwersji do anaglifów, która jak widać w wersji 1.10 jest "FREE". Wystarczą zwykłe anaglify i sterownik od iZ, żeby cieszyć się anaglifową namiastką 3D i to kosztem znikomym.

I działa to jak najbardziej z dowolnym materiałem wejściowym 3D, także z grami. Wygenerowanie obrazu "side by side" nie jest powiązane z posiadanym telewizorem/monitorem. To zwykłe rozdzielenie sygnału 3D na dwa półobrazy i wyświetlenie ich obok siebie.

Właściwą konwersją i dostosowaniem do okularów, zajmuje się już sam telewizor. W tym wypadku ma się to odbywać na poziomie Samsunga i to jego już problem, aby przekonwertował on sygnał prawidłowo do swoich okularów. Dla samego sygnału "side by side" na wejściu, nie jest istotne czy będzie to dekodowane później do okularów migawkowych, polaryzacyjnych, czy jeszcze w inny sposób. Podobnie zresztą, jak miało to miejsce w grze Avatar. Więc i nie ma powodu aby miało to nie zadziałać na sterownikach od iZ3D.

"Shutter Output" oznaczony w sterownikach jako beta, to konwersja ostateczna dla monitora 120Hz i wyświetlanie obrazu z przeplotem, podobnie jak w Nvision 3D. Tyle że tutaj teoretycznie ma to działać na dowolnych kartach graficznych, nie tylko Nvidia. Ale ta metoda dla użytkowników telewizorów Samsunga jest nieprzydatna, z powodów, które już wcześniej opisywałem. Więc tym nie macie co sobie głowy zawracać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na grze Street Fighter IV i działa ! Po zainstalowaniu sterowników IZ3D (i skonfigurowaniu jak wyżej) gra automatycznie je wykrywa i włącza się tryb SIDE BY SIDE. W opcjach zmieniamy rozdziałkę na 1280x720, włączamy okulary, scalanie 2-óch obrazów na TV i jazda :) Efekt naprawdę dobry. Nie wiem tylko ile oczy wytrzymają :)

Teraz czekać tylko na powiększenie się spisu gier kompatybilnych z tymi sterownikami.. no i obniżkę ceny licencji na te stery. Można też się pobawić z "przedłużeniem" wersji TRIAL :) Wydaje mi się, że wystarczy odinstalować je, pousuwać wszystkie klucze z rejestru i zainstalować ponownie. Ale sprawdzę to jeszcze.

p6230209.jpg

p6230215.jpg

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu sprawdziłem tego IZ3D i powiem szczerze, że PS3 i czekanie na gry 3D to już przeszłość :angry: Praktycznie każda gra robi nam się na 3D a efekt jest super! NFS Shift jest taki jakbym tego oczekiwał - oczywiście chodzi głównie o widok z kabiny. 3D pełną gębą : > Warto kupić te sterowniki i 3D mamy od ręki na właściwie w każdej grze już dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tridef.com/home.html -> podobno kolejna alternatywa, dla IZ3D i NVIDIA 3DTV Play -> nie wiem, nie testowałem

Oto co napisał o tym jeden z użytkowników pewnego forum :

i have tested several 3d methods for pc games to play on my 3dtv. and the best yet has been tridef DDD. this software/driver will auto detect your games and create a launch list from within the program. the 3d controls are very good. and there is a lot of game profiles on their website in case you cant figure out a game. in samsung TV i use the chekerd 3d mode for it. everygame ive playd so far has left me WOWED.

the program is a 14 day trial. but i guess that will be enough until nvidia's 3dtv play hits the shelf.

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak silny sprzet jest potrzebny do jego dzialania? Czy karta graficzna Radeon HD5870, procek Ati X4 965 i 4gb pamieci( wiadomo, plus tv 3D ;) ) wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak silny sprzet jest potrzebny do jego dzialania? Czy karta graficzna Radeon HD5870, procek Ati X4 965 i 4gb pamieci( wiadomo, plus tv 3D ;) ) wystarczy?

Przeciez HD5870 pociagnie kazda gre w 1080p w full detalach (wiem bo mam). Tylko nie ma HDMI 1.4a, wiec zostaje tylko side by side.

Mam pytanie do uzytkownikow - bo odpalilem NFS Shift i jakos nie widze efektu 3D. Jabym nie zakladal okularow, to i tak obraz jest zwyczajny - tzn. nie widac tego rojechania co w filmach 3D - czy mozna regulowac efekt glebi?

Bo zadne Shift + numpad + albo samo numpad + mi nie dziala.

Oczywiscie uprzedzam pytania - tak mowie o side by side i wlaczonej opcji laczenia tego przez TV - okulary aktywne. TV jak w stopce.

Pytanie do marcinekkg -> dlaczego zmieniasz rozdzilke do 1280x720? Nie dziala Ci w 1920x1080?

Edytowane przez figer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze temat. zainstalowalem iz3d i jak probuje zlaczyc obraz na tv to jest on zbyt rozjechany i nie dzialaja mi skroty typu "shift+ num -/+" "dziala tlyko shift+* ". zainstalowalem tridef i i znowu jak wlaczam gre to nie mam aktywnej opcji scalenia obrazow na TV (jak w przypadku iz3d wystarczylo zmienic rozdzielczosc gry tak tutaj nie wiem co zrobic) i co z tym mam zrobic? Jeszcz chcialem sie zapytac czy efekt bedzie lepszy jak zwykle konwertowanie 2d na 3d przy pomocy TV (LG 42pw451)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak z tym programem? Jest on jeszcze wspierany czy może istnieje coś lepszego do tworzenia obrazu 3D z niczego? Mam lapka Samsunga R580 połączonego kablem z tv Sony HX750. Przy sterownikach ze strony wybrać 'Side by Side' czy inną opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopie trochę temat. Potestowałem TriDef 3D u siebie i działa wspaniale (SBS) .

Problemem jest trial (mam na to sposób ale to PW) i to, że by gra działała to musi mieć specjalny profil przygotowany przez twórców (lub przez userów z ich forum, często efekty gorszej jakości).

Jest niby tryb generic, ale niestety program się wtedy nie uruchamia w samej grze.

Tesotwałem na War Thunder i rewelacja. W razie problemów z konfigruacją piszcie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...