Skocz do zawartości
Asael13

KDL-40NX500AEP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce zakupić sobie do domu do PC KDL-40NX500AEP tylko właśnie pytanie czy jest jakaś różnica miedzy 40NX500 a 40EX500 poza wyglądem? bo różnica w cenie to ok. 300-400zł. Drugie pytanie czy kabelek HDMI 5m taki za 50zł w zupełności wystarcza czy trzeba za czymś ciut lepszym się rozejrzeć? A w gole to do 3.4tys może jest jeszcze jakiś lepszy LCD niż ten model? (zaznaczam czy wyłącznie do PC będzie podpięty ze wsparciem zwykłego LCD22'' do pracy. Materiały tylko 720 i 1080) Powiem tak miałem przyjemność podłączać już 40EX500 do PC i byłem bardzo zadowolony jednak miałem problemy z kalibracją żeby było idealnie( a raczej co ustawienie było inaczej tez dobrze ale inaczej;P) czy ktoś może mi polecić jakiś programik bądź stronkę gdzie mogę się pobawić w kalibrację, ponieważ nie koniecznie mam ochotę wydawać kasę na kalibrator :D Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX500 wygląda bo ma Monolityczny wygląd ale.... ma Bravia Engine 2 (EX500 ma BE3) oraz brak 100Hz. Przy filmach ma to duże znaczenie bo brak 100Hz = skaczący obraz. Do tego BE3 = lepsze SD i w ogóle lepszy nieco obraz. EX500 za to ma "normalny wygląd". Dla mnie to + bo brak jest refleksów. Ale jak kto woli....

Kabel będzie w 100% ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawia się na pierwszym miejscu wygląd telewizora oraz to nx500 będzie dobrym wyborem, jeżeli jednak nastawiamy się na jakość obrazu to tak jak napisał Gmeru lepsza opcją okaże się ex500, lepszy procesor obrazu przedkłada się na dobrą obróbkę słabszego sygnału, z kolei 100hz poprawi płynność obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli stawia się na pierwszym miejscu wygląd telewizora oraz to nx500 będzie dobrym wyborem, jeżeli jednak nastawiamy się na jakość obrazu to tak jak napisał Gmeru lepsza opcją okaże się ex500, lepszy procesor obrazu przedkłada się na dobrą obróbkę słabszego sygnału, z kolei 100hz poprawi płynność obrazu.

Dobra to tutaj się wyjaśniło a czy może mi ktoś powiedzieć co będzie lepszym wyborem Panasonic P42S20 (plazma) vs. ex500(LCD) ?

znam podstawowe różnice miedzy tymi technologiami lecz miałem do czynienia z ex500 i w full HD materiał prezentował sie wspaniale trochę gram też no i tutaj ten input lag jest odczuwalny nie wiem jak to wygląda na plazmach.. seria P42S20 nie ma tej powłoki antyodblaskowej co generalnie nie jest problemem (ciemny pokój) acz może warto dołożyć do Panasonic TX-P42G20 który jest w podobnej cenie do EX500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wydawać 50 zeta za kabel, zaopatrz się w kabel firmy VoiceKraft (1m na allegro to koszt 7 zł + wysyłka) ver 1.3b, obsługuje rozdzielczości przyszłościowe czyli 2560x1600dpi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...