Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Zadziwia mnie, że tyle już czasu wałkujemy temat i nadal brak zrozumienia czym jest dystrybutor i czym się zajmuje, a raczej co nie należy do jego obowiązków.

Owszem, Imperial jako polski dystrybutor jest odpowiedzialny za to co wydaje na polskim rynku, ale nie ponosi bezpośrednio winy za brak angielskiej bezstratnej ścieżki dźwiękowej. Winę za ten stan rzeczy ponosi wytwórnia filmowa FOX, która robiła transfer, mix oryginalnej angielskiej ścieżki dźwiękowej, authoring płyty, itd. itp. nie tylko dla wydania polskiego, ale każdego innego w całym naszym Wszechświecie i polski dystrybutor nie ma tutaj nic do gadania.

To przede wszystkim do FOX'a należy kierować pytania dlaczego pozbawili nas, Hiszpanów, Greków, Niemców, Austriaków, Szwajcarów, Węgrów, Izraelczyków i Islandczyków angielskiej ścieżki DTS-HD MA.

Przy okazji możecie zapytać FOX'a dlaczego w takim Braveheart, Hitman, Max Payne, Patton, Quantum of Solace, Silence of The Lambs czy X-Menach w ogóle brak jest jakiejkolwiek bezstratnej ścieżki dźwiękowej nie tylko w wydaniach na Europę Środkowo-Wschodnią, ale również we Francji czy we Włoszech. Również możecie zapytać dlaczego zrobili z Predatora muzeum figur woskowych ;)

Nie do końca rozumiem? Jak to w QoS nie ma bezstratnej ścieżki, przecież jest DTS HD MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest DTS-HD High Resolution, która jest ścieżką stratną.

Brytyjczycy i amerykanie mają bezstratną DTS-HD MA. To samo odnośnie reszty wyżej wymienionych przeze mnie tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje sie nie sprzeczac o 0uperele, bo w watku chodzi o to, ze boxet SW w Polsce jest do bani i nie nalezy go kupowac. Kropka.

Skoro jest faktycznie tak, jak pisze misfit i w powyzszych wydaniach nie ma angielskiej sciezki bezstratnej (wszystkie posiadane plyty sposrod wymienionych tytulow mam z fox.uk.co, wiec jak jest w edycji EE nie wiem), to chyba pisanie do Foxa w sprawie tego jednego wydania, na wiele sie nie zda, bo najwyrazniej jest to staly trend. Nie wiem (bo nie sledze wielkosci plikow zawartych na plytach) czy wynika to ze zbyt malej ilosci miejsca na dyskach, czy Fox ma inne, pozatechniczne powody, ale wydaje mi sie, ze rownie dobrze mozna w tej sprawie pisac na Berdyczow. Skoro Fox ma takie podejscie do sprawy, najwyrazniej jest mu wszystko jedno, albo nawet woli zebysmy plyty kupowali w strefie UK/USA. W zwiazku z tym, nie widze zadnej innej mozliwosci nacisku, jak poprzez lokalnego dystrybutora. Jesli Imperial nie zacznie dzialac tak, aby zaspokoic ŻĄDANIA Polskiego konsumenta, to nie ma sensu kupowac gdzie indziej niz za granica, skoro tam plyty wydawane sa lepiej i taniej. Nie prosby, ani grozby ale nacisk ekonomiczny, to IHMO jedyna dajaca jakas nadzieje metoda. Jesli zalezy Wam aby w przyszlosci byc powaznie traktowani - NIE KUPUJCIE plyt, ktore nie spelniaja Waszych oczekiwan!!!

Jesli Dystrybutorowi nie bedzie zalezec, to nikomu tym bardziej nie bedzie, a ze Dystrybutorowi zalezy tylko na sprzedazy, wiec IMHO to jedyna metoda.

Lokalizacje gier komputerowych tez zawdzieczamy jedynie piratom (i moze po trosze firmie CD Project), ktorzy to jako pierwsi postarali sie o napisy i udzwiekowienie, popularnych na poczatku tego wieku, gier komputerowych. Gdyby tak sie nie stalo, to wytwornie i ich dystrybutorzy pewnie nadal wydawaliby gry bez jezyka polskiego.

Osobiscie uwazam, ze w zwiazku z popularnoscia tytulu, jest jakas szansa na reedycje. A czy dystrybutor i wytwornie zrobia cos w kierunku zaspokojenia naszych oczekiwan? Zobaczymy...

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest DTS-HD High Resolution, która jest ścieżką stratną.

Brytyjczycy i amerykanie mają bezstratną DTS-HD MA. To samo odnośnie reszty wyżej wymienionych przeze mnie tytułów.

Tu już nawet nie chodzi o to czy stratny czy nie.

Polskie wydanie to: DTS 6.1 768kbps ... co daje 110kbps/kanał ... czyli kiepskiej jakości MP3'kę. O to się sprawa rozchodzi.

Nawet gumowe ucho (a mam takie) na kiepskiej jakości sprzęcie wychwyci znaczne obniżenie jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom.

Nie wiem czy troche nie naciagasz i czy aby napewno jest tak jak piszesz, ze pasmo dzieli sie rowno na 7 kanalow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom.

Nie wiem czy troche nie naciagasz i czy aby napewno jest tak jak piszesz, ze pasmo dzieli sie rowno na 7 kanalow.

nawet jeżeli nie po równo, to i tak nie jest dobrze ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeżeli nie po równo, to i tak nie jest dobrze ... :P

To juz chyba zdazylismy ustalilic od pierwszego postu!

Chcialbys sie jakos merytorycznie odniesc do zadanego przeze mnie pytania skoro je komentujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba zdazylismy ustalilic od pierwszego postu!

Chcialbys sie jakos merytorycznie odniesc do zadanego przeze mnie pytania skoro je komentujesz?

ojojoj ... przepraszam,

gdybyś był kobietą zrzuciłbym to na PMS - a tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest faktycznie tak jak pisze misfit i powyzszych wydaniach nie ma angielskiej sciezki bezstratnej (wszystkie posiadane plyty sposrod wymienionych tytulow mam z fox.uk.co, wiec jak jest w edycji EE nie wiem), to chyba pisanie do Foxa w sprawie tego jednego wydania, na wiele sie nie zda, bo najwyrazniej jest to staly trend.

Trend z wstawianiem przez FOX'a DTS-HD HR zamiast DTS-HD MA m.in w polskich wydaniach nie miał żadnego racjonalnego uzasadnienia - przy niektórych tytułach było 15GB wolnego miejsca na płycie czy nawet więcej. Na szczęście ta praktyka została zakończona w 2010r i chciałbym wierzyć, że była skutkiem nacisków na FOX'a ze strony dystrybutorów jak i samych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem potwierdzenie nadania kurierem przesyłki....

Jutro przekonam się naocznie (nausznie) jak jest faktycznie z tym dzwiekiem.

Przynajmniej pod kątem odsłuchowym ;)

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego powinni zabronić pod karą spalenia na stosie ... Zrobili wolną amerykankę z wydaniami - wystarczy choćby przykład z District 9 , to jest mega wałek - cała istota

wydawania w "najwyższej dostępnej jakości " bierze w łeb - nie mówiąc już o sensie kalibracji ekranów i wyświechtanym "zamyśle reżysera " ..... :)

A póki co, mała próbka ....

beztytuubw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojoj ... przepraszam,

gdybyś był kobietą zrzuciłbym to na PMS - a tak ...

A tak pozostaje Ci cieszyc sie, z tego, ze nie mam innego syndromu - Tourette’a, a scisle mowiac jednego z jej elementow- Koprolalii.

Proponuje nie rozwadniac wiecej tematu. Moze skupimy sie ma bojkocie czy akcji protestacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami żałuję, że na forum nie ma przycisku lubię to albo zesr.. się ze śmiechu. L O L

To czekamy na porównanie kolegi fido2001 co ma polskie wydanie. Rozumiem, że ma też zagraniczne? Tylko czy usłyszy różnicę? Pewno zaraz będzie dyskusja na czym albo za ile :unsure: (jak nie usłyszy itp ;):P:lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ja nie wiem, o co tyle dyskusji, jeszcze żeby film był coś warty zachodu! :D :D :D :D :D :D :D;)

:P

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vamet.

Ale nie chodzi o ten konkretnie film, choc moze niektorym chodzi. Chodzi o to, zeby juz wiecej nie zdarzaly sie takie sytuacje, w ktorej na polski rynek trafia wydawnictwo wybrakowane. Posiadajace gorszy obraz, czy gorszy dzwiek albo obie przypadlosci jednoczesnie, bez polskich napisow, choc wydania zagraniczne je maja itp. Zeby wreszcie wydawcy zaczeli liczyc sie z wymaganiami i swiadomoscia konsumentow. Aby do tego jednak doszlo nie wystarczy aby nabywca byl swiadomy ze go ktos dyma ale zeby byl na tyle konsekwetny aby nie kupowac badziewia. I wtedy dopiero nie pozostanie dystrybutorowi nic poza wyborem: marudzic, ze mu sie towar nie sprzedaje, albo dostarczyc towar taki jak nalezy.

Mnie osobiscie SW nie obchodzi. Nawet moja corka nie chce tego ogladac. Kupuje wszystko w UK albo w USA. Chcialbym jednak, aby w Polsce bylo normalnie. Kilka lat temu mielismy juz podobna dyskusje, z ktorej chyba niewielu czytelnikow wyciagnelo pragmatyczne wnioski. Moze wiec warto powtorzyc ja przy okazji tego wydania.

Jesli nadal bedziecie kupowac badziewie to badziewie nadal bedzie Wam proponowane.

Tak to juz jest, ze towarow konsumpcyjnych nie produkuje sie dla idei. Jesli cos mozna wyprodukowac tanio, a sprzedac drogo, to dlaczego tego nie robic. Zasada ta niekoniecznie musi odnosic sie do badziewia.

W ubieglym wieku, u zarania motoryzacji Fenry Ford zarzadzil junkyard audit, czyli ocene jakosci czesci zlomowanych "Fordow". Prowadzacy badania zauwazyli, ze resory (o ile dobrze pamietam) zlomowanych samochodow sa w swietnej kondycji, zdecydowanie lepszej niz reszta czesci. Skutek tego byl taki, ze zaczeto produkowac gorszej jakosci resory, poniewaz nie bylo sensu produkowac lepszych ( celowo nie uzywam nomenklatury fachowej dla ekonomii).

Nalezy sobie uswiadomic, ze ani Producent, ani Sprzedawca, nie podniosa jakosci oferowanego towaru dopuki nie beda zmuszeni tego zrobic. A ze w przypadku tego typu towarow nie istnieja zadne urzedy ani przepisy regulacyjne, tylko Wy, Szanowni Konsumenci mozecie ich do tego zmusic.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

To co przyjdzie jutro to oczywiście nasza rodzima dystrybucja.

Posiadam natomiast 3 z 6-ciu epizodów z "obcego" wydania.

Przekonwertowałem sobie BD-RB do 25GB zostawiając jedynie jedną ścieżkę audio - DTS HD MA.

Może sprzętu nie mam najwyższych lotów, ale różnicę (jeżeli jest) pomiędzy DTS a DTS HD słychać.

Mam kilka płyt gdzie mam wrażenie że DTS HD uzyskali przez oszustwo, tzn. konwertująć zwykłego DTSa do HD,

albo ja nie słysze różnicy. Mam też kilka płyt gdzie jest odwrotnie. różnica jest kolosalna.

Wszystko to co Wam opisze będzie jedynie moim subiektywnym odczuciem.

Mam juz nawet w głowie kilka scen w których będę sobie porównywał.

Nawet mam juz podpięte do ampli dwa odtwarzacze żeby nie bawić się z wymiana płyt,

a HDMI spliter zapobiegnie stopowaniem odtwarzacza BD przy zmianie źródła sygnału.

Dekodowaniem DTS i DTS HD będzie zajmowała sie moja Yamaszka, więc mogę śmiało wykluczyć różnice spowodowaną różnymmi przetwornikami AC.

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Filmwebie jest już news o wydaniu BD Star Warsów, nie zapomnijcie odpowiednio skomentować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna Klapa w Hiszpani i w krajach Laynowskich bojkotuja kupno Star Wars na bluraju bo dzwiek tylko DTS 5.1 tak jak na DVD i DTS-HD 5.1 tylko po angielsku i Niemiecku Fujjjj.ale plama dla Lucas Film.Naweta na Amazon.es krytykuja zeby nikt niekupywal bo dziadostwo..y drogo bo promocja i 77eurakow kosztuje

Ficha detallada: "Pack Star Wars: Saga completa (Formato Blu-Ray)" de George Lucas, Irvin Kershner, Richard Marquand

director (es) George Lucas, Irvin Kershner, Richard Marquand

actor (es) Harrison Ford, Mark Hamill, Ewan McGregor, Liam Neeson

Idioma 1 Español (Discos 1 - 6)

Sonido 1 DTS 5.1

Idioma 2 Inglés

Sonido 2 DTS-HD 6.1

Idioma 3 Alemán (Discos 1 - 6)

Sonido 3 DTS-HD 5.1

Idioma 4 Húngaro (Discos 1 - 6)

Sonido 4 Dolby Digital 5.1

Idioma 5 Polaco (Discos 1 - 6)

Sonido 5 Dolby Digital 5.1

Idioma 6 Catalán (Discos 2 y 3)

Sonido 6 Dolby Digital 5.1

Subtítulos 1 Español

Subtítulos 2 Inglés (Discos 1 - 6)

Subtítulos 3 Alemán

Subtítulos 4 Portugués (Discos 1 - 6)

Subtítulos 5 Griego (Discos 1 - 6)

Subtítulos 6 Mandarín (Discos 1 - 6)

Subtítulos 7 Árabe (Discos 1 - 6)

Subtítulos 8 Húngaro (Discos 1 - 6)

Subtítulos 9 Islandés (Discos 1 - 6)

Subtítulos 10 Hebreo (Discos 1 - 6)

Subtítulos 11 Polaco (Discos 1 - 6)

Formato 2.35:1 1080p (Alta Definición)

Edytowane przez kml63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy kupią w Australii lub w USA ..... tylko my nie mamy gdzie ! ! ! :)

BOJKOT ! ! ! :lol:

... najczystszego dżwięku w galaktyce .... TUTAJ

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas z pochodzenia Polak a taką klapę nam zaserwował . Oj dziadek się w grobie przewraca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę że kolega klm63 3 posty powyżej przedstawił zrzut na którym widać że jest ściażka DTS-HD Angielska (druga pozycja) i Polskie napisy !!!!!!!!!???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze widzisz ale figuruje tam 3 sciezka niemiecki DTS-HD wiec ocb?

Idioma 3 Alemán (Discos 1 - 6)

Sonido 3 DTS-HD 5.1

Tutaj niby jest angielski DTS-MA, Ale rzuccie okiem na komentarze. Pierwszy uwaza, ze jest tylko niemiecki HD a oryginalnego nie ma, reszta komentarzy za wiele nie mowi

Tutaj wyraznie widnieje angielski DTS-ES i niemiecki DTS-MA.

Mysle, ze jest tak jak misfit napisal i puki co nie istnieje w przyrodzie oryginalne wydanie zawierajace angielski DTS_MA i polsie napisy.

Chyba ze chlopaki przy masteringu wrzucili polski pod naglowkiem tureckiego ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, na filmwebie jest sajgon. Tam też w końcu są potencjalni kupcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę że ... jest ściażka DTS-HD Angielska (druga pozycja) i Polskie napisy !!!!!!!!!???????

Niestety - to zestaw z DTS HD MA po Germańsku ............. :angry:

Looknij w swoją skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperial i tak się nami nie przejmuje, swoje sprzeda napaleni ludzie kupią w towarzystwie będą się chwalić SW na blu, a my co pozostaje robić customy lub oglądać w wersji bez napisów w moim przypadku ta pierwsza opcja.

A może zrobić ogólnoeuropejską akcje krajów wydymanych przez Foxa i zapchać ich mejlami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...