Skocz do zawartości
paw

[News] Gwiezdne Wojny - czyli jak zepsuć wydanie ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tam jest tak "luźno", to może ( być może ) mają lepszy transfer ?

Jak bedzie lepszy to pewnie wyplynie na sieci. Raczej watpliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągniesz to swoim kanałem, lub chociaż postarasz się ustalić szczegóły tego wydania ?

Jeśli tam jest tak "luźno", to może ( być może ) mają lepszy transfer ?

W październiku planuję wyjazd na Ukrainę, będzie to jeden z priorytetów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie lepszy to pewnie wyplynie na sieci. Raczej watpliwe

Też trochę powątpiewam, ale ... jak "szkiełkiem i okiem" nie doświadczę, to .... żyję nadzieją. :)

Czytałem gdzieś topic o porównaniach (może to fake) i gostek upierał się, że są różne transfery ( mało wirygodne) - na prośbę o BDinfo nie odpowiedział .

Poczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki dubbing przynajmniej brzmi lepiej od polskiego, ktory sprawia wrazenie, jakby byl przygotowany dla 5-6 latka. Tylko czy chcielibyscie pokazac SW przedszkolakowi?!

Mój ojciec pokazał mi SW właśnie jak chodziłem do przedszkola. Jak byliśmy na Mrocznym Widmie to miałem 6 lat i już wtedy uznawałem SW za najlepszą serie filmów. Również w wieku przedszkolnym oglądałem Indiana Jones, z tego co pamiętam to nie tylko ja,bo często rozmawiałem o tych filmach z kolegami. Mojemu 3 letniemu kuzynowi wujek już teraz puszcza Indiane, tylko czwartą część,bo trylogie ma w wersji bez lektora. A jak jechałem w odwiedziny to zostałem poproszony o wzięcie ze sobą PT Star Wars(tylko prequele mają dubbing i o ile pamiętam to część II i III). Podsumowując to nie wiem o co Ci chodzi,czy film jest zbyt brutalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja tez ogladalem "Mondo Cane" w przedszkolu i teraz zamiast spac po nocy, to gawedze z innymi wykolejencami ;)

A na powaznie, to w moim oczuciu jest zdecydowanie wiekszy wybor bajek dla dzieci, niz ten ktory podales. Gdybym mial zaplanowac liste filmow dla moich pociech, to z pewnoscia SW nie znalazlby sie w pierwszej setce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Najgorsze podejście do sprawy z dziećmi i filmami, gdzie kategoria wiekowa jest wyższa nich ich wiek, to właśnie "czy film jest zbyt brutalny".

Film nie musi być brutalny, żeby był nieodpowiedni dla dziecka. Dzieci inaczej odbierają to, co widzą na ekranie. To co dla nas jest najzwyklej w świecie normalne, dla nich może to być olbrzymie przeżycie. Niestety byłem taki głupi, że pozwoliłem mojej pocieszce zobaczyć LittleBigPlanet, niby nic tam nie ma, a dziecko robiło w gacie, jak ludek przeskakiwał na jakąś małą dziurką.

Uważam, że kategorie wiekowe są dobrze dobrane, problem nie jest w nich, a w ludziach dorosłych, no i typowym podejściu do sprawy.

Jak jest ograniczenie do 70, to znaczy pewnie, że celowo zaniżyli i można jechać i 100.

Każdy podejmuje w życiu decyzje, niestety te z dziećmi są najtrudniejsze. Każdy w swojej chatce i zaciszu i tak zrobi, co chce.

Jednak ja nie pokazałbym SW swojemu najstarszemu maluchowi, jest tam zbyt wiele wrażliwych kwestii, mimo iż krew nie tryska strumieniami.

Nie ma nic gorszego dla każdego dziecka, jak chore ambicje rodziców.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja naprawde daleki jestem od demonizowania SW. tez ogladalem go z wypiekami na twarzy jako 6-latek. Ale wtedy nie bylo praktycznie filmow na dzieci. Teraz sytuacja jest inna - jest po prostu wiekszy wybor.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to zależy od dziecka. Ja oprócz wspomnianych filmów nałogowo oglądałem Disneya i zostało mi to do dzisiaj :). Ostatnio był "Król Lew" w kinach i niesamowite było to,że mogłem go zobaczyć na dużym ekranie,bo niestety jak film miał premierę to miałem z 2 latka.

Jak wspomniałem na początku psychika każdego dziecka jest inna, mój tata zaryzykował i nic się nie stało i jestem mu za to bardzo wdzięczny, gdyż i SW i bajki Disneya(te prawdziwe bajki) mogą być bardzo edukacyjne(chodzi mi głównie o ideały jakie te filmy przedstawiają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na mysli czasy kiedy nie tylko nie bylo filmow w kinach ale ktorejs niedzieli zniknal nawet "Teleranek".

W "Twoich czasch" interesowaly mnie juz zupelnie inne rzeczy niz biegajacy ze swietlnymi mieczami kolesie ;)

No ale dosyc Offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czy chcielibyscie pokazac SW przedszkolakowi?!

Oczywiście. Sam w tym wieku oglądałem wszelakie westerny, Czterech Pancernych, Robina z Sherwood, Star Warsy akurat trochę później (jako 8-9 latek bodajże, wtedy co i Rambo) bo wtedy nie puszczali tego w TV, ale nie widzę przeciwwskazań.

A jak jechałem w odwiedziny to zostałem poproszony o wzięcie ze sobą PT Star Wars(tylko prequele mają dubbing i o ile pamiętam to część II i III).

Na DVD tylko III ma dubbing.

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DVD tylko III ma dubbing.

Rzeczywiście tylko III ma dubbing,mimo to Mroczne Widmo i tak oglądał i trzeba go było od telewizora na obiad odciągać:). Teraz będzie mógł sobie pooglądać z dubbingiem,który jak dla mnie jest tragiczny,ale myśle,że jemu nie będzie przeszkadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesada. Właśnie w nowej trylogii dubbing jest całkiem nieźle zrealizowany. To w starej jest tragedia, ale jeśli chodzi o nową - naprawdę ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ścieżki audio tego wydawnictwa w Rosji i zobaczcie na cenę...

A u nas jak zwykle dziadostwo

SW w Rosji

NIESPEŁNA 200PLN !!!!!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA, UWAGA jestem po seansie IMPERIUM z dysku który przeciekł do netu. od razu wspomnę że nie popieram ściągania z netu ale po wielu dywagacjach na temat dźwięku musiałem to sprawdzić i podjąć decyzję kupić czy nie kupić? tak więc do rzeczy..... decyzja zapadła KUPUJĘ. dźwięk mimo braku DTS-HD MA jest.... znakomity. porównałem go z wcześniejszym wydaniem SW gdzie był tylko DD i osobiście stwierdzam że jest wielka przepaść między jakością obu wydań. wspomne że nie interesuja mnie cyferki ale wlory odsłuchowe a te no cóż, mam nadzieję że sami nie długo ocenicie. moja ocena wydania to: obraz: 9, dźwięk: 9 (ale tylko dla tego że brakuje DTS-HD)

ps. polecam scenę pościgu za sokołem między asteroidami.... wciska w fotel

środowisko testowe: PANASONIC TX-P46G30, YAMAHA RX-V567, YAMAHA BD-S667, KLIPSCH F1/C1/B2, JBL ES 150P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

To bardzo dobra informacja :)

Sam tak sobie tłumaczyłem (...) no dobra nie ma HD MA ale jest przynajmniej zwykły DTS, na pewno będzie dużo lepiej niz na DVD gdzie brylował DD-EX. Brakuje troszke tego Master Audio, ale mogło być gorzej. Ja też kupię, a właściwie kupione to mam od 5 miesięcy w przedsprzedaży. Sam się wacham czy jak kiedyś moim dzieciom będę puszczał sage to z napisami czy z dubbingiem. Ja pierwszy raz byłem na SW w kinie z Ojcem jak miałem 6 lat i byłem prze-szczęśliwy choć były tam napisy. Pewnie ścieżkę dubbingową będę puszczał tylko znajomym żeby się pośmiac z dubbingu, a sam będę korzystał z oryginalnej ściezki. Jak kolega powyżej napisał że DTS jest OK. Pomyślmy, mogli dać to samo co na DVD, czyli zwykłego Dolby Digitala. Trzeba być optymistą - mogło byc gorzej ;) Właściwie do tego że będę miał tylko zwykłego DTSa (z dyskretnym 6.1 THX) już się przyzwyczaiłem. Ważne jest żeby obraz był jak należy. A na tym polu coraz częściej czytam że jest super...

Po za tym czytam co po chwila jak ludzie biadolą że pododawali jakieś NOOOOOO Vaderowi oraz inne słodko-gorzkie smaczki. Dla mnie to tez nie ma znaczenia. Jestem wielkim fanem całej sagi ale fanem, nie fanatykiem. Kilka zmian, choćby niepotrzsebnych, śmiesznych, głupich, itd., nie sprawi że saga straci dla mnie klimat. Fabuła, przekaz, cała ta wspaniała i lśniąca epickość bedzie nadal taka jaką zawsze była (mówię za siebie). Oczywiście fajnie jest porozmawiać na forum o tym co potrzebne co nie, co zmascili, a co poprawili in plus, ale nie dajmy sie zwariować, nie wyolbrzymiajmy tego co jest niewielkie. Dla mnie faktycznym minusem jest brak ścieżki DTS-HD-MA, a do reszty rzeczy na które grymaszą podejdę jak do ciekowostki.

@marcint75 - dziekuje kolego za bardzo pozytywnego posta tak z samego rana :)

Pozdrawiam.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Was czytam o tych rynkach, do których należymy i przez to mamy, to co mamy, aż się rzygać za przeproszeniem chce :) Bleeeeeeeeeeee...

Teraz mi odpowiedzcie na jedno ważne pytanie, co mnie do cholery jako klienta obchodzi, czy winny jest Imperial, czy Święty Mikołaj?

Nie wiem czy ciebie to akurat obchodzi, ale są osoby (nie tylko na tym forum i nie tylko w Polsce), które chcą zaprotestować przeciwko brakowi angielskiej ścieżki DTS-HD MA, nie tylko wylewając swoje żale na forum, ale wysyłając je do właściwego adresata, którym jest FOX oraz LucasFilm.

Niektórzy z kolei próbują przekonać na tym forum, że winnym jest tylko i wyłącznie polski dystrybutor. Rzucając pomyje na Imperial niczego nie zyskamy bo to nie on jest bezpośrednio odpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Możesz nazwać mnie naiwnym, ale naprawdę wierzę, że jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa osób i "zapuka" pod właściwy adres, to jest szansa, że FOX i/lub LucasFilm się zreflektuje i naprawi ewidentną pomyłkę i my, hiszpanie, grecy, węgrzy czy izraelczycy będziemy mogli się cieszyć Star Warsami z angielską bezstratną ścieżką dźwiękową i napisami dialogowymi w rodzimym języku, a jeśli nie to, to chociaż na przyszłość nie stworzą takiego potworka.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wspomne że nie interesuja mnie cyferki ale wlory odsłuchowe a te no cóż, mam nadzieję że sami nie długo ocenicie. moja ocena wydania to: obraz: 9, dźwięk: 9 (ale tylko dla tego że brakuje DTS-HD)

ps. polecam scenę pościgu za sokołem między asteroidami.... wciska w fotel

I to jest rzetelna opinia, a nie ocenianie obrazu i dźwięku po cyferkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, by ktoś tu wątpił w wyższość dźwiękową wydania BD nad jakimkolwiek DVD. Zaryzykuję stwierdzenie, że przynajmniej w Starej Trylogii efekty dźwiękowe i wizualne przebiją wrażenia kinowe. Podejrzewam, że ja na swoim sprzęcie nie usłyszałbym nawet różnicy między Master Audio, a dostępnym DTSem. Ale to naprawdę niewiele zmienia. Liczy się fakt, że FOX faworyzuje Niemców kosztem rynku polskiego, hiszpańskiego, węgierskiego i kilku innych. Ba, faworyzuje niemieckich klientów niczym nie różnicących się od przygłupów nie lubiących czytać napisów, dla któych Imperial swoje okładki oznaczał informacją o obecności lektora. Nie oszukujmy się, Niemców też tu skrzywdzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Możesz nazwać mnie naiwnym, ale naprawdę wierzę, że jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa osób i "zapuka" pod właściwy adres, to jest szansa, że FOX i/lub LucasFilm się zreflektuje i naprawi ewidentną pomyłkę i my, hiszpanie, grecy, węgrzy czy izraelczycy będziemy mogli się cieszyć Star Warsami z angielską bezstratną ścieżką dźwiękową i napisami dialogowymi w rodzimym języku, a jeśli nie to, to chociaż na przyszłość nie stworzą takiego potworka.

Mnie to mówisz? :)TUTAJ

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, więc mam nadzieję, że teraz rozumiesz dlaczego próbuję przekonać na tym forum, że to nie Imperial jest jedynym i właściwym adresatem naszych protestów za brak angielskiej bezstratnej ścieżki w Star Warsach i, że również dorzucisz swoją cegiełkę w tym względzie.

Kontakt do FOX International -> http://www.fox.co.uk

Kontakt do LucasFilm -> publicity@lucasfilm.com

Kontakt do polskiego dystrybutora -> http://www.imperial-cinepix.com.pl/contact

A najlepiej, tak jak binary zasugerował, (większa szansa powodzenia) słać listy na adres:

Imperial CinePix Sp. z o.o.

Jerozolimskie 179

Warszawa 02-222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kaprzy jej Królewskiej Mości dają lepszy dźwięk w MKV niż PL dystrybutor ?? : AUDiO 1.........: ENG DTS-CORE ES6.1CH @ 1536k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec pokazał mi SW właśnie jak chodziłem do przedszkola. Jak byliśmy na Mrocznym Widmie to miałem 6 lat i już wtedy uznawałem SW za najlepszą serie filmów. Również w wieku przedszkolnym oglądałem Indiana Jones, z tego co pamiętam to nie tylko ja,bo często rozmawiałem o tych filmach z kolegami. Mojemu 3 letniemu kuzynowi wujek już teraz puszcza Indiane, tylko czwartą część,bo trylogie ma w wersji bez lektora. A jak jechałem w odwiedziny to zostałem poproszony o wzięcie ze sobą PT Star Wars(tylko prequele mają dubbing i o ile pamiętam to część II i III). Podsumowując to nie wiem o co Ci chodzi,czy film jest zbyt brutalny?

:)

moje dzieci znają SW od przedszkola i kochają całą Sagę, bo miłość należy zaszczepiać jak najszybciej aby się rozwijała, a nuż wyrośnie z nich mały George Lucas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nic się nie zmieni to w dniu premiery cena w MM Zabrze będzie wynosić 429 zł .. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nic się nie zmieni to w dniu premiery cena w MM Zabrze będzie wynosić 429 zł .. :/

W necie kupisz 100 pln. taniej z darmową wysyłką, ale nie napiszę gdzie, gdyż Prawdziwy HD Maniak tego nie kupuje, bo BOJKOTUJE ! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...