Skocz do zawartości
grzesiek811

GTX 460 a HD audio bitstream

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzieś wyczytałem, że GTX 460 potrafi wypuścić formaty HD audio (DTS HD MA i Dolby True HD) jako bitstream przez HDMI. Wiem, że mocniejsze GTX 470 i GTX 480 tego nie potrafią.

Mam zamiar w niedługim czasie zmienić kartę graficzną na taką co będzie w stanie przesłać DTS HD MA do amplitunera i wreszcie zapali się na nim lampka DTS HS MA.

Chciałbym się upewnić, że GTX 460 to potrafi, bo jeżeli nie, to wezmę jakiegoś radeona HD 5xxx. W polskich testach coś o tym nie piszą. Na stronie gigabyte też nic, choć nvidia pisze coś o HD audio. Zotać informuje, że ich karta to potrafi. Inni nic nie piszą. Chciałbym wiedzieć jak to jest.

Może ktoś ma tę kartę i przetestowałby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrafi !

Według tego co piszą tu kliknij jednak potrafi.

Nie potrafią na razie odtwarzacze (oprócz WinDVD).

Potrzebne będzie uaktualnienie podobnie jak miało to miejsce w przypadku Radeonów i Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, to co mi podesłał Irek39 i i chyba jednak potrafi.

Pisało coś tam, że sterownik audio nvidii nie potrafił, ale pojawiła się nowa wersja potrafiąca to.

Jeden z użytkowników pisze tutaj, że udało mu się wysłać DTS HD MA z pliku MKV za pomocą karty EVGA 460 OC na kodekach ffdshow, MPC-HC i windowsie 7. Nie udało się wysłac z programów TMT3 i PowerDVD, konieczne będą ich aktualizacje. Na Win DVD działa.

Więc chyba nie jest tak źle.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie uaktualnienie?nie wystarczy kodek i karta potrafiąca to przesłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się do błędu, nie sądziłem że nVidia zbierze się do kupy i dogoni AMD w dziedzinie dźwięku. :)

Wygląda na to że wszystkie ich nowsze produkty zaczynając od serii GTX 460 będą obsługiwać nie tylko pełny bitstream HD Audio a także pozostałe funkcje 3D zawarte w standardzie HDMI 1.4a LINK , czego akurat starsze modele nie potrafią.

Szykuje się niezła walka cenowa między obydwoma firmami, jeśli wyjdzie 460 z natywną obsługą DisplayPort i obsługą trzech monitorów to sam zmienię obóz. :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko martwi, że tylko Zotac informuje o obsłudze dźwięków HD, a ich wersja 460 jest kiepska, dużo lepsze są MSI i Gigabyte, a ci nic nie piszą o dźwięku. Nie chciałbym, żeby się okazało, że jak kupię kartę to akurat moja nie wyśle dźwięku DTS-HA MA do amplitunera, a kupiłbym raczej Gigabyte (ze względu na jakość), albo Palita (ze względu na cenę).

Co do walki cenowej, to dobrze zaczyna się dziać, bo ATI ze swoimi cenami rozpanoszyło się jak nVidia za czasów 8800GT. Mieli swój czas, zarobili trochę, a teraz będzie czas dla klienta. Od premiery GTX 460 z ich rewelacyjną cena (wersja 768MB poniżej 700zł) zauważalnie spadły też ceny u ATI np. 5770, 5830 (wciąż jest za duża) i 5850. Gdy wyjdzie GTS 450, ceny radeonów 5750 i 5770 spadną pewnie jeszcze bardziej, a AMD przygotuje się powoli do premiery nowej serii kart.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zamontowałem nowego Gigabyte GTX 460 do mojego kompa. Potwierdzam, karta z nowymi sterownikami bez problemu puszcza bitstream HD. Testowałem z nowym powerdvd 10 mark II. CO ciekawe te karty mają tak naprawdę zaszytą kartę dźwiękową w sobie ponieważ wyłączyłem moją kartę na płycie głónej z poziomu setupu i karta puszczała bez problemu również wielokanałowy dźwięk PCM z gier :) DLa mnie absolutny hicior. Stosunek ceny do jakości rewelacyjny. Przy okazji Gigabyte ma super chłodzenie bardzo wydajne i mega ciche :)

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie ma, co się kłócić ;)

HD Audio Compatible Sound Card and Codec List

* Realtek ALC885 (support up to 192kHz/24bit 2-channels or 96kHz/24bit 4-8 channels)

* Realtek ALC889 (support up to 192kHz/24bit 2-channels or 96kHz/24bit 4-8 channels)

* Realtek ALC669 (support up to 192kHz/24bit 6 channels)

* Realtek ALC670 (support up to 192kHz/24bit 6 channels)

* Realtek ALC892 (support up to 192kHz/24bit 8 channels)

* VIA EnvyHD Vinyl VT1818S codec (support up to 192kHz/24bit 8-channels)

* VIA EnvyHD Vinyl VT1828S codec (support up to 192kHz/24bit 8-channels)

* VIA EnvyHD Vinyl VT2020 codec (support up to 192kHz/24bit 8-channels)

* Auzentech X-Fi HomeTheater HD (supports HDMI 1.3a bit-stream lossless pass-through—More Info)

* ATI Radeon HD 5000 Series graphics cards supporting lossless pass-through

* NVIDIA GeForce GTX 400 Series graphics cards supporting lossless pass-through

* Intel Core i3/i5/i7 with integrated audio and graphics

Czyli GTX460 powinien bez problemu w PowerDVD10 3D Mark II mieć audio HD.

Kolega wyżej mam nadzieję, że naprawdę to potwierdził? ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega potwierdził w 100%

Na filmach ampli wyświetlał DTS HD MA

na grach ampli wyświetlał PCM wielokanałowe i tak też było słychać

Witam uprzejmie

Nie ma, co się kłócić ;)

Czyli GTX460 powinien bez problemu w PowerDVD10 3D Mark II mieć audio HD.

Kolega wyżej mam nadzieję, że naprawdę to potwierdził? ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega potwierdził w 100%

Na filmach ampli wyświetlał DTS HD MA

na grach ampli wyświetlał PCM wielokanałowe i tak też było słychać

To mnie BARDZO zainteresowało - w jakich grach ? Bo zdaje się, że DD w grach to raczej wyjątek i w ogóle w kontekście zmiany amplitunera na jakiś z hdmi (bo mam jeszcze bez) patrzyłem tylko na te ze złączami analogowymi. Jeśli kolega może potwierdzić, że po hdmi można puścić z dowolnej gry poprawnie dźwięk wielokanałowy to byłbym do przodu dobry 1000 PLN. Osobiście posiadam kartę dźw. Audigy 2 ZS, którą łączem optykiem ze starym amplitunerem ale zapewne teraz można korzystać także z kart zintegrowanych z 5.1/7.1 i złącz hdmi na płycie głównej komputera.

Edytowane przez jabba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tym bardziej zaskoczyło bo z gier nie spodziewałem się dzwieku.

MOzliwości sa dwie. Albo w grach zaszyta jest sciezka dziewkowa umozliwiajaca wysylke pod bistream (mniej prawdopodobne) albo w karcie grafiki zaszyta jest karta dzwiekowa (bardzo prawdopodobne) bo tak pokazuje device manager :)

W grach Medal of Honour i Fifa 11 dzwiek byl bez watpienia wielokanalowy. Ampli pokazywał PCM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier, to mam 9800GTX+ i po ustawienia wyjścia audio SPDIF (po podłączeniu z 9800GTX+ po HDMI) z gry GTA IV poleciał do amplitunera (Onkyo 607) poleciał sygnał wielokanałowy i wyświetliło się PCM. Po ustawieniu w karcie dźwiękowej konwersji w locie do DD coś się pomieszało, bo nie poszedł już wielokanałowy. O ile wiem, to gry raczej nie mają dźwięku DD, a już na pewno nie HD audio, więc to chyba nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o coś innego, że obraz i dźwięk idą po hdmi do amplitunera bez użycia karty dźwiękowej kompa (wyłączona z poziomu setupu). Karta dźwiękowa jest rozpoznawana przez kompa jak NVIDIA HD Audio

Według mnie przesyła ona poprostu sygnał wielokanałowy 5.1 lub 7.1 (w zależności od gry) i przekazuje go przez HDMI na ampli. Nie mam żadnych wątpliwości, ze efekty przestrzenne były szczególnie na MoH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem cię. Po prostu Fermi maja audio na pokładzie, podobnie jak radeony, które miały wcześniej takie rozwiązanie. W przypadku geforce serii 8 i 9 audio idzie z oddzielnej karty dźwiękowej, a puszcze się je przez HDMI, żeby zaoszczędzić plątaniny kabli.

Wg mnie jednak istota jest ta sama, bo gry i tak nie maja HD audio i to samo poleci przez optyk i coaxial.

HD audio z kart graficznych powstało głównie do przesłania dźwięku HD jako passthrough do amplitunera kina domowego, czego nie potrafią zintegrowane realteki, a jedyne karty dźwiękowe, które to umożliwiają kosztują prawie 1000zł. Tak oto karta graficzna oprócz wyświetlania obrazu stała się źródłem dźwięku dla kina domowego, a przy tym jej koszt może być kilkakrotnie mniejszy niż Asusa Xonar HDAV i Auzentech X-Fi Hometheater.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arcsoft dodał właśnie obsługę bitstream dźwięku HD do Total Media Theatre 3 (v.185).Tutaj KLIK znajdują się pliki które po pobraniu należy wrzucić do folderu o nazwie "codec" który typowo znajduje się w ścieżce (C:\Program Files\Arcsoft\TotalMedia Theatre 3\codec).Testowałem tylko chwilę ale wygląda , że wszystko działa jak trzeba :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że stary temat ale odświeżę. Ja posiadam GeForce GTS 450 PALITA i amplituner DENON 1909. Dzwięk z gier puszczany jest jako wielkokanałowy PCM. Brzmi świetnie. Posiadam również dzwiękówke ASUS Xonar DX i muszę przyznać że po HDMI z grafiki idzie dużo lepszy dzwięk niż z karty ASUSa przez optyka czy zwykły analog. Co do dzwięku DOLBY TrueHD czy DTS-HD MA bezproblemowo przekazywany jest on przez HDMI do amplitunera. W PowerDVD wystarczy ustawić "Use HDMI" i "Non-decodet high-definition audio to external device".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że DX gorszy dźwiękowo od denona....ale czego się spodziewac po asusie:)

ps grzesiek a AMD(dawne ati) dźwiek po hdmi wysyła REALTEK(jego układ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość

Mam pewien problem otóż mam film w BD Avatar gdzie jest dźwięk DTS HD MA5.1

niestety nie wyświetla się ten znaczek na ampli moje pytanie czy karta GF GTX480 puści taki dzwięk?

moja konfiguracja to:

Apli: SonySTR6400es

komputer: proc i7

pamiec: 6gb

grafa GTX480

wszystko połączone przez HDMI do Sony Bravia Z5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety, ale gtx 480 (porównaj opisy na stronie nvidia obu tych kart - na samym dole strony) nie obsługuje tej opcji w przeciwieństwie do gtx460. Nie rozumiem takiej polityki firmy nvidia. Sam posiadam gtx 470 i też żałuję, że producent zubożył tę kartę o tak przydatną opcję.

Opis dotyczący gtx460

"W pełni zintegrowana obsługa interfejsu HDMI 1.4a, w tym akcelerowana przez GPU obsługa standardu Blu-ray 3D oraz wsparcie dla przestrzeni kolorów xvYCC, większej głębi barw i cyfrowego dźwięku surround 7.1, włączając formaty Dolby TrueHD i DTS-HD. Dokonaj modernizacji swojego GPU i wzbogać jego funkcjonalność o pełną obsługę 3D za pomocą oprogramowania NVIDIA 3DTV Play umożliwiającego korzystanie z gier 3D oraz oglądanie trójwymiarowych obrazów i przesyłanego strumieniowo wideo w Sieci. Więcej informacji na stronie www.nvidia.pl/3dtv."

Opis dotyczący gtx480 - i tu już brak interesujących nas wpisów

"Obsługa interfejsu HDMI 1.4a obejmująca akcelerowane przez GPU wsparcie dla formatu Blu-ray 3D oraz obsługę przestrzeni kolorów x.v.Color, funkcji HDMI Deep Color i cyfrowego dźwięku przestrzennego w formacie 7.1."

Jakby tego było mało w gtx 570/580 też nie ma tych funkcji i opis jest analogiczny jak ten dotyczący gtx480

Edytowane przez dancan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX470 i 480 nie obsługują DTS HD MA, ani Dolby True HD w trybie passthrough. Jedynie GTX460 i pewnie te nowsze (ale pewny nie jestem), no i radeony od serii HD 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od miesiąca użytkuję kartę GTX 430 Palit'a. Dałem za nią 205zł.

Zdecydowałem się na nią ze względu na sprzętowe wspomaganie 3D Bluray, ale także ciekawą funkcję. Mianowicie - możliwość osobnego wyjścia audio (oczywiście Dolby TrueHD i DTS-HD MA) poprzez DVI na karcie graficznej! Projektor mam bezpośrednio podpięty poprzez HDMI. DVI -> HDMI idzie do amplitunera. Ponieważ mam Onkyo 805 nie mógłbym liczyć na obraz 3D i bezstratne ścieżki audio. Tymczasem dzięki taniutkiej karcie wszystko śmiga jak ta lala...

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w przypadku GF 430 nie ma problemu z bitstream po HDMI? - jak spisuje się chłodzenie w tej karcie Palita, tzn czy jest głośne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Oczywiście bitstream Dolby TrueHD i DTS-HD MA działa po HDMI oraz DVI. Nie sprawdzałem tego ale wygląda na to, że audio i video idą jednocześnie (dublowane) oboma wyjściami. Ciekawe...

PC jest jakieś 4,5m od miejsca odsłuchu - jeżeli coś słychać to wentyl procka, na pewno nie karty graf.

Pozdr / Cezarh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...