Skocz do zawartości
makakam

Sceny z filmow ktore szczegolnie podobaja sie ze wzgledu na dzwiek surround

Rekomendowane odpowiedzi

Podajcie swoje ulubione sceny z filmow, w ktorych dzwiek surround szczegolnie fajnie oddaje klimat.

Moje ulubione, tzn takie ktore akurat sibie przypominam to:

- scena w tunelu w Live Free or Die Hard

- scena z War of the Worlds gdzie obcy schodza w blyskawicach

- wiekszosc scen z 2012

- scena w Bialym Domu na poczatku X-men 2

Jak sobie przypomne wiecej to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach 5.1 to powaliła mnie, tak że wpadłem pod stół, jakość dźwięku przestrzennego w filmie Mr. Nobody.

I wcale nie chodzi o jakieś wymyślne efekty, a o samą realizację dźwięku przestrzennego, w tym muzyki. Dla mnie majstersztyk. Sam film, cóż... o gustach się nie dyskutuje, ale dźwiękowo super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flight of The Phoenix - w scenach akcji ścieżka dźwiękowa jest bardzo agresywna z wzorowym wykorzystaniem surroundów i LFE (chociaż tychże scen akcji za wiele to tam nie ma), szczególnie zapada w pamięci scena samolotu lecącego przez burzę piaskową, przebija chyba nawet katastrofę lotniczą z The Knowing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raczej zdecydowanie Transformers Revenge of the Fallen

Na początku filmu (czołówka) pokazują jakąś budowlę w głębi jakiegoś pola 1m 33s filmu.( oglądam na ripie więc tak orientacyjnie coś koło)

W obiektyw kamery zaczyna wiać wiatr, po odpowiednim rozkręceniu głośników od stromny TV czuć bardzo wyraźny powiew wiatru.

Tu muszą być oczywiście spełnione pewne warunki.

1 musi być rozkręcone naprawdę głośno, w moim Pionku to wartość 20db przy 5 gotuje się woda w akwarium.

2 musisz mieć co rozkręcić.

3 oczywiście musisz mieć sam film.

Nawiasem ciekawe czy ktoś tego próbował i zwrócił na to uwagę. :rolleyes:

Natomiast sam film no cóż dobrze to ujął kol SlawekR

Pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi najbardziej utkwił w pamięci moment z Ogniem i mieczem, kiedy Podbipięta ucina łańcuch z żyrandolem. Pierwszy film, który obejrzałem w swym kinie domowym (może dlatego tak mi zapadł w pamięci). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lot strzał, włóczni w Glatiatorze

Ryk ....zaura w Parku Juraiskim

Nie pamiętam dokładnie czasów w filmie bo było to bardzo dawno, no i początki kina domowego.

Ale muszę też napisać że BARDZO zawiodłem się Aliensem 2, film wymarzony do efektów, a tu taka klapa (oryginał DVD)

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście życzyłbym sobie żeby każda ścieżka filmowa była zrealizowana w taki sposób jak czołówka "THX", której to wysłuchałem po raz pierwszy podczas oglądania ostatniej części "Indiana Jones" oraz całkiem nie dawno na "Avatarze", coś pięknego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeregowiec Ryan w sumie dzwięk w calym filmie jest super ,ale jest taki moment w filmie jak czekają na atak niemców w miasteczku francuskim i słychac odgłos zblizającego sie tygrysa;]-miodzio dla ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło takich scen jest masa ale jedna zawsze jest u mnie katowana i nigdy mi się nie nudzi:

Matrix, chyba Rewolucje, scena jak wsiadają do windy w klubie nocnym i jest jazda na górze jak skaczą po ścianach itd ; ) BOMBA : )

O, ta: http://video.google.com/videoplay?docid=-572431422075693624# : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym niesamowity dźwięk z filmu "Cloverfield Projekt: Monter" oraz wersje Bluray filmu "Siedem" z dźwiękiem DTS HD MASTER 7.1 i "Twister" który na Bluray brzmi fantastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka Jurasic Park scena z T-rexem,Atak klonów scena z wybuchającymi torpedami dźwiękowymi czy jakos tak :)i dla mnie perełka Iniemamocni,cały film ma świetne efekty dźwiękowe,Avatar za dżungle (łaziło mi wszystko po pokoju) i jeszcze kilka....długo by wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...