Skocz do zawartości
coyote333

Kupno nagrywarki BLURAY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem w/w sprzętu. Obawiam się czy komputer, który posiadam ma wystarczające parametry, by płytę BD nagrać, ewentualnie przed nagraniem przerobić (np z BD50 na BD 25)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+

2,21 GHz, 1 GB RAM.

Proszę Was o pomoc, informacje czy to wystarczy i czy warto kupować te najtańsze nagrywarki (około 450zł-500zł).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zastanawiam się nad kupnem w/w sprzętu. Obawiam się czy komputer, który posiadam ma wystarczające parametry, by płytę BD nagrać, ewentualnie przed nagraniem przerobić (np z BD50 na BD 25)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+

2,21 GHz, 1 GB RAM.

Proszę Was o pomoc, informacje czy to wystarczy i czy warto kupować te najtańsze nagrywarki (około 450zł-500zł).

Pozdrawiam.

Nagrywarkę podepniesz bez problemu :) Bo niby w czym problem? Z rekompresją z BD50 do BD25 też nie będzie problemu, ale miej świadomość, że przy tym procesorze będzie to trwało bardzo długo (zakładając, że chcesz osiągnąć jak najlepsze wyniki jakościowo).

W chwili obecnej używam nagrywarki LG BH08LS20 i jestem bardzo zadowolony. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze jak jest z odczytem nagranych płyt BLURAY. Wiadomo, że z napędem w komputerze nie będzie problemu. Tyle, że (w moim przypadku) nagrywarka służyła by tylko do nagrania. Późniejsze odtwarzanie już tylko

na stacjonarnym BLURAY, a konkretnie PANASONIC DMP-BD30. Model ma już 3 lata. W specyfikacji pisze że czyta BD-R.

Czy ktoś z Was testował nagrane płyty BD-R na w/w sprzęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się jeszcze jak jest z odczytem nagranych płyt BLURAY. Wiadomo, że z napędem w komputerze nie będzie problemu. Tyle, że (w moim przypadku) nagrywarka służyła by tylko do nagrania. Późniejsze odtwarzanie już tylko

na stacjonarnym BLURAY, a konkretnie PANASONIC DMP-BD30. Model ma już 3 lata. W specyfikacji pisze że czyta BD-R.

Czy ktoś z Was testował nagrane płyty BD-R na w/w sprzęcie ?

Polecam LG BH10LS30 sprawdzone na kilku stacjonarkach czyta bez problemu

Nie po polecam Lite-On iHBS112-37 płyty BD-R chodzą tylko na konsolach, komputerze i co dziwne na stacjonarnych blu ray samsunga, na innych pokazuje pustą płytę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarke ..30 LG i polecam

przerobka z BD50 na BD25 na E8400 podkreconym na 3800, 4GB RAM, z zachowaniem menu i dodatkow trwa ok 8godzin

wiec na twoim sprzecie sie "zajedziesz" , najlepiej sciagac gotowe "lustra" z sieci

nie polecam odtwarzaczy panasonica do "domowych" plyt, mam TV tej firmy i odtwarzacz tez chcialem, wszedzie pisza ze sa problemy

kupilem LG BD560 i czyta wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasciwie - po co robic se problem z paleniem plyt ?

Nie lepiej isc na skroty z NMT... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga .... godna rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla dużej części osób nie jest to cenna uwaga

było o wypalaniu, a nie trzymaniu na dysku, każdy wybiera to co chcesz

macie udziały w tych firmach co robią tzw NMT?

cały czas staracie się wcisnąć to ludzią.

Ja polecam wypalanie filmów i trzymanie (oglądanie) z płyt to samo muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to mam Blu-raya za nie mało $ żeby mieć jakość ; ) Więc też głównie płyty. Ja wiem, że różnice zauważy jakiś optyk ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i w tym BluRayu za nie mało $ masz identyczny SOC jak w BDP-S350 za 500zl... :-) - no dobra- siedzi tam jeszcze jeden CXD od robienia cudów...ale czy rzeczywiscie to są cuda ?

Ślepy test prawdę Ci powie :)

A w porzadnych NMT siedzi wszak Sigma która jest pod wzgledem mozliwosci i jakosci referencją na tenczas

Ciekawe tylko dlaczego już jej nie pakują do Blurayów.1:1 ..pewnie za drogo wychodzi....

Pioneer wszedł w jakiś układ z Sigmą i oddziałem Nec'a - z Sigmy kupili licencję a Nec to wszystko składa do kupy (pewnie chodzi o implementację autorskich rozwiazań Pioneera związanych z jitterem) jako Reneseas Technology

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla dużej części osób nie jest to cenna uwaga

było o wypalaniu, a nie trzymaniu na dysku, każdy wybiera to co chcesz

macie udziały w tych firmach co robią tzw NMT?

cały czas staracie się wcisnąć to ludzią.

Ja polecam wypalanie filmów i trzymanie (oglądanie) z płyt to samo muzyki.

Jak dla mnie to sobie filmy mozesz trzymac nawet na kasetach VHS

Świat idzie do przodu

Nikt mi nie odpala działki ani niczym nie handluję. Mam prawo zabrać głos w temacie bo ten głos jest NA TEMAT

Kupno nagrywarki która jest tylko ELEMENTEM całego niezbednego wyposarzenia to koszt podstawowego ale wcale nienajgorszego NMT który proces zabawy z filmem skraca do niezbędnego minimum.

Zadnego palenia (uwalonych płyt, niepotrzebnej straty czasu), konwertowania, przechowywania płyt w walichach etc... A do tego trzeba kupic jeszcze odtwarzacz BD...

Nie kazdego stać na jedno i drugie rozwiązanie (a kolega jeszcze musiałby sypnąć sporo grosza na kompa) Jeśli ktoś kompletuje sobie nowy system kina domowego (HD) warto uswiadomic kazdego uczestnika forum - szczególnie nowego - ze mozna osiagnac to samo

- za mniejsze pieniadze

- w sposob bardziej komfortowy (pod kazdym wzgledem)

A decyzję każdy podejmie sam - płyty czy HDD.

Nie narzucam rozwiązania tylko sugeruję alternatywę tak więc wrzuć na luz przyjacielu

Mam oba warianty - z płyt korzystam raz na ruski rok

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor, Ty może tego nie zauważasz, ale czasami jesteś jak Ci goście z forów Onetu, którzy w każdym wątku muszą pisać niekoniecznie na temat ale koniecznie przedstawiając swoje "pod każdym względem lepsze" rozwiązania. Jeśli ktoś zapyta o poradę "Jak coś_tam ustawić w GaduGadu" to zamiast mu odpowiedzieć, zaraz paru typów troluje "po co ci to góvvno z reklamami, ja mam Tlena i jestem zadowolony", inny: "Tlen też szajs, tylko Miranda", "AQQ najlepsze" itd. Za cholerę się pytający nie dowie "jak ustawić coś_tam w GG" bo walą już 50 postów z kłótnią czy lepszy Tlen, AQQ czy Miranda.

Ktoś zapyta o wtyczkę do Firefoxa, zaraz jakiś "doradca" pisze, że Opera to ma bez żadnych wtyczek, a inny, że Chrome i tak lepsze. A gość pyta o wtyczkę do Firefoxa, nie o zalety Opery czy Chroma które pewno i tak ma na dysku więc dobrze zna.

A na tym forum, jeśli ktoś pyta o nagrywanie płyt BD, to o nagrywarce może się nie dowie, ale zaraz mu mobor objaśni jaki procesor siedzi w NMT. Serio, nie zauważasz, że jest to traktowanie użytkowników jak idiotów którzy w życiu nie słyszeli o odtwarzaczach sieciowych i koniecznie trzeba im uświadomić ich istnienie i funkcje? Wiadomo, że w dyskusjach często główny temat się zupełnie zmienia i to naturalne, ale takie łopatologiczne "po co komu płytki, NMT lepsze" wygląda na dydaktyczne pouczanki od wszechwiedzącego.

ps. wiem wiem, ten post jest równie nie na temat jak posty mobora, ale z czystej życzliwości chciałem koledze napisać jak to wygląda "z trzeciej strony".

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może zamaist poczuczac i wypisywać madrosci zechcesz spojrzec /jesli to dla ciebie nie jest za trudne/ na moj pierwszy post w tym temacie ?

Drugi post też nie narzucał zadnego rozwiązania- był PYTANIEM

Ale po co - testosteron buzuje ...

Zamiast gadac jak goscie z Onetu wespół z moderatorami ktorzy kasują wszystko jak leci co jest nizgodne z polityczną poprawnością i prowokować niezdrowe dyskusje - zajmij sie czyms pozytecznym na forum - np odpowiadajac merytorycznie w temacie

Tymczasem, wypłodizłes 5 cm tekstu nie wnoszącego do tematu ABSOLUTNIE NIC nie będąc ani adminem, ani moderatorem....

Wybacz wiec ale przywoływać do porządku to ty sobie możesz...u siebie w domciu

A prowokatorów zwykle się na forach urlopuje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było o nagrywarce Blu-Ray, nie o czymś innym i tego się trzymajmy

Myślę że w tym temacie chyba już wszystko zostało powiedziane

Drogi Mobor jestem wyluzowany, tylko że często piszesz o czymś innym (często popcorn) a to nie ten temat, co do trzymania filmów na VHS to nie wiem jakim cudem można trzymać HD

Żeby wypalić płytkę można mieć słaby procesor, żeby zrobić z 50GB na 25GB trzeba mieć już mocny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam zewnetrznego LG'ka

Uwazam ze posiadając kilka kompów (np laptop + stacjonarka) to wszechstronniejsze rozwiązanie od wewnetrznego napedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba fan spokojnie - nie powiesz ze to zła alternatywa?

teraz sobie policz koszta....płyty bd r swoje kosztuja - nagrywarka również...do tego masa czasu na rekompresję(więc juz lepiej dopłacic i kupić bd50 i nie tracic czasu) do tego straszne koszta tej rekompresji - jak kolega wspominał - 8 godzin rżnięcia kompa na maksa......

taniej nie rekompresować tylko kopiowac 1:1 a znacznie taniej kupić porządne NMT z wielkim dyskiem

więc może lepiej polecic koledze coś bardziej przyszłosciowego i opłacalnego niż wsadzać go na minę bo takie zadał pytanie?

niesądzisz?

apropo vhs - słyszaleś o DVHS?streamery też kiedys były - wszak taśmy magnetyczne sa bardzo pojemne ale to nie rozwiązania do domu

http://en.wikipedia.org/wiki/D-VHS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach dobra płyta BD-R 50 GB Panasonic kosztuje 40 złotych na allegro. Osobiście mam Nagrywarkę BD i długo kompresowałem płyty i wypalałem na płytach BD-RE aby oglądać na stacjonarnym BD Panasonic, jednak kupiłem NMT i teraz płyty BD wykorzystuję jedynie do archiwizacji filmów, które chcę zachować.

Edytowane przez mateusz007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to

pozostale korzysci juz zostały w temacie czesniej wyminione

Sam mam LG BE06.... spakowaną w kartonie - tak często ją używam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay-u TDK 50GB (10 płyt) wychodzi po ~20zł za sztukę (to razem z wysyłką do Polski). Jeśli w najbliższym roku trend obniżek dwuwarstwówek się utrzyma to NMT + twardziel nie jest aż tak bardzo oczywiste.

Oczywiście na dzień dzisiejszy nawet przy tej cenie płyt 50GB po 20zł za szt, NMT + twardziel wciąż jest dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, tyle, że nie życzę nikomu żeby ten jego wielgachny dysk 1.5TB czy 2TB padł, a wraz z nim wszystko co na nim jest. No chyba, że ktoś robi regularnie backupy, no ale to jest dodatkowy dysk i wtedy aż tak dużo bardziej ekonomicznie to nie wychodzi w porównaniu do płyt BD...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapominasz ze ceny dysków też spadają - na horyzoncie są juz 3 TB potworki

Wkrótce zrobienie Raida dla powiedzmy 6-8 TB nie bedzie wielkim problemem finansowym

Generalna zasada jest taka- dobry dysk+odpowiednia higiena eksploatacji dysku (nie wyłaczac w trakcie pracy, nie przegrzewac itp) i dysk sluzy latami o ile nie ma wady fabrycznej

Tylko 1 raz w zyciu uwalił mi sie twardziel- bylo to w starym laptopie HP XE3 który pracował 24h i slynal z tego ze mial - jako konkretny model - problemy z chłodzeniem (laptop wrecz parzył)

Dysk padł latem kiedy temp w pokoju oscylowała w okolicy 33 stopni a w samym laptopie popękała od gorączki obudowa

Przy NMT najczesciej jest tak ze sie ogląda 1 film raz na jakis czas, nie ma wielu cykli R/W itp

Przy takiej delikatnej eksploatacji- mamy spokoj na dłuuugie lata

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zdecydowanej większości sprzętów NMT, dołożenie wiatraczka do dysku jest bardzo problematyczne lub wręcz niemożliwe. A później, między innymi na tym forum, raz co jakiś czas można przeczytać posty od zaniepokojonych użytkowników, że ich dyski wręcz parzą po kilku godzinach oglądania. Ciekawy jestem żywotności takiego dysku narażonego raz po raz na ekstremalne temperatury...

Oczywiście każdy problem można rozwiązać, można bebechy włożyć do innej, bardziej przewiewnej obudowy + obowiązkowy nawiew dysków, można podłączyć NMT pod UPS'a jeśli ktoś ma częste zaniki prądu, itd. itp. ale primo to są sprawy nie do przeskoczenia przez Kowalskiego, a secundo - owszem, znacznie redukują możliwość awarii dysku, ale nie ma co się oszukiwać, jak komuś trafi się felerny dysk to co by nie robił i tak padnie, kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest u innych - u mnie jest tak

tvix 6600n - bebechów nie ma mocarncyh ale chłodzenie dysku jest tam wzorowe. Po kilku godzinach obudowa ledwo letnia - z tylu wentylatorek schładza bezposrednio dysk (jest niesłyszalny)

Zewnetrzne dyski mam WD - obudowy mają chłodzenie pasywne ale za to wydajne. Obudowa na 3/4 obwodu jest ożebrowana co daje bardzo dobry obieg powietrza

Wszystko jest ledwie letnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski 5400rpm ( np. Sam HD154 ) podczas pracy są w temperaturze otoczenia - jeśli są w stacji dokującej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...