Skocz do zawartości
moonfall84

Kamera HD do 2.500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

SebaFan - ty na prawdę wierzysz w te grafy ?

Wynika z nich niezbicie że przetwornik wielkosci paznokcia zachowuje sie lepiej od APS-C :)

Bez jaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy tylko o rozdzielczości, to tak. Wystarczy porównać moje filmy i Twój film z balonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem tak, jak was czytam tak już zgłupiałem.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to trzeba oglądać pliki na TV, a nie czytać.

Ja jestem dalekowidzem i jak na filmie z drzewami widzę kolorową plamę zamiast liści to mnie takie nagranie odrzuca. Mobor najwyraźniej ma tak samo tylko z „rozpiętością tonalną”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna wiewiórka. Co to za park, jeśli można wiedzieć?

Może jest fajna, ale za tą cenę czy warto? Mnie nie powala, chyba lepiej HX9v za 900zł.

Dzięki za nagrania.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa – Łazienki.

Jakiś czas temu testowałem aparat HX5 i ostatecznie odesłałem go z powrotem do sklepu. GW55 po testach, pomimo że jest droższa, została w domu.

Wady HX5:

Szumi już przy filmowaniu w pochmurne dni - ciemny obiektyw F3.3 (GW55 F1.8). Większy CMOS 1/2.3" nic nie pomaga, bo ilość pikseli powoduje, że wielkość pojedynczego piksela jest tylko minimalne większa niż w GW55 1/3.9”.

Obraz jest mało szczegółowy.

Kodowanie ruchu jest bardzo słabe.

Stabilizacja wprowadza ciągłe małe drgania.

Brak obrotowego LCD, ogólnie słaba ergonomia.

Nie sądzę by HX9 był znacząco lepszy od HX5.

Co do ceny - ludzie kupują CX730 za 3600zł. :-)

Oczywiście CX730 nie ma wad występujących w GW55, ale sam obraz rozróżnić z tych kamer (w dzień) jest trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki slimak, nie obraz się na mnie bo Cię cenię, ale piszesz trochę hm...

CX730 miałem nagrywałem i tą Twoją kamerę bije jak chce, dla mnie lepszy obraz, lepsza stabilizacja itd

HX9 wypada bardzo dobrze przy nagraniach jak na taki sprzęt, naprawdę warto go zobaczyć.

Jedyny sprzęt na te czasy, który jest prawie adekwatny do ceny są

Panasonic X900

HX9v/HX20v

NEX5N/NEX5R

prawie, bo cenny powinny być trochę niższe.

Te nagrania z Twojej GW55 (dziękuję za zamieszczenie) są nijakie jak dla mnie.

Ja szukam czegoś co jest prawie doskonałe i są to na dzisiaj te urządzenia, które napisałem i jestem prawie chętny, żeby kupić je wszystkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nagrania z Twojej GW55 (dziękuję za zamieszczenie) są nijakie jak dla mnie.

Ja szukam czegoś co jest prawie doskonałe i są to na dzisiaj te urządzenia, które napisałem i jestem prawie chętny, żeby kupić je wszystkie :)

Rozumiem, że te nagrania poniżej nie są nijakie? ;-)

CX740

http://narod.ru/disk...7 (2).m2ts.html

NEX5N

https://hotfile.com/.../nex5n.rar.html

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś CX730 z obiektywem.

Te nagrania są słabe.

Kurcze chyba jakiś wybredny się stałem, albo sprzęt, który robią jest o kant [beeep].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia z użytkowania miniaturowej kamery Sony GW55.

Ciekawostka:

Sony HDR GW55

Sony HDR GW77

Sony HDR TD20

Sony HDR TD30

Wszystkie te kamery mają dokładnie taki sam moduł optyki CG001 oraz CMOS (oczywiście TD20 i TD30 mają po dwa takie moduły).

http://www.partstore.com/Part/Sony/Sony/185626421/New.aspx

http://www.docs.sony.com/release/mdsm/983466632_sm.pdf

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca...

w GW jest CP001

109 A-1880-924-A CM-128 BOARD, COMPLETE (SERVICE) (including

CP001 (CMOS imager)) (Note 1)

BTW dlatego ja zostałem z TD10 która ma lepsze przetworniki od TD20/30 (nieprzepakowane pixelami)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca...

w GW jest CP001

109 A-1880-924-A CM-128 BOARD, COMPLETE (SERVICE) (including

CP001 (CMOS imager)) (Note 1)

To chyba pomyłka w druku. Na stronie 3 (Model information table) jest wielokrotnie powtórzony symbol CG001-ASM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba pomyłka w druku.

Wszystko się zgadza.

W GW jest:

CG001 -> moduł optyki

CP001 -> moduł mocowania CMOS

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy zostawiłem Sony RX100 i Panasonic X900, na teraz nie widzę nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, nowy rx100 z obrotowym LCD. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało kupić ostatnio Sony TX7 z uszkodzonym ekranem za ... 150 zł. Ekran LCD kupiłem u Chińczyków za 85 zł. Wymiana ... 4 minutowa zabawa ze śrubokrętem.

Stosunek ceny do jakość obrazu bije na głowę wszystko o czym mówicie ;)

I takie coś polecam niedzielnym "kamermenom" jako pierwszą zabawkę full HD.

Tylko proszę nie bić za poglądy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tx9 i potwierdzam ;)

Na niedzielne kamerowanie jest wystarczający.

Tapnięte z SGS II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom - ja o tym piszę od kilku lat :)

Z kolei nie mogę się przekonać do filmowania telefonem. Za cholerę. Czym bym nie filmował - Nokia N8, iPhone - na ekranie telefonu i kompa wszystko git ale na TV szarpie więc jako kamera póki co wg mnie odpada. Ale jeżeli ten element zostanie poprawiony+producenci w prowadza nowe typy akumulatorów... Jestem za

Im mnie do targania tym lepiej

BTW Fantom

Tylko Ty kupiłeś de -facto złom więc w takiej sytuacji zawsze podobne podchody wypadną ekonomicznie najkorzystniej. Ja osobiście nie lubię sprzętu przechodzonego - że nie wspomnę o potrzaskanym. Lubie się cieszyć elektroniką- nową, świerzą, niemacaną....taki fetysz :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też przerobiłem trochę różnych kamerek.

Zdecydowanie Sony ma najlepsze stabilizatory obrazu. Mówię oczywiście o klasie najtańszych kompaktów.

Seria TX jest bardzo trafiona. Aparaciki malutkie i bardzo wytrzymałe. Dlatego można tanio kupić wersję sprzed paru lat (tanie z racji wieku).

Do niedzielno-wakacyjnego kręcenia nie ma nic lepszego.

Co do aparatów w komórkach ... na razie to wciąż nie to. No chyba że w jakiejś wypasionej Noki z górnej półki. Ale nie wiem bo nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonem pstrykniesz ładne rodzinne foto w jasny dzień. Ale video jest skopane.

Serią TX już się nie nacieszymy bo SONY powoli kończy produkcję i wygasza temat. Wszystko idzie w Xperię

Teraz minimum od sSony to będzie seria HX a później już NEXy i duże Alfy....

A szkoda

Po cichu liczyłem że wprowadzą niebawem dwuobiektywowe TX'y (3D) Jedno oko po lewej stronie korpusu, drugie po prawej.... Wyświetlacze 3D autostereoskopowe już mieli (seria kamer TD)... Wiele nie brakowało. Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, nowy rx100 z obrotowym LCD. ;-)

Ciekawe gdzie chyba RX100 III który będzie za rok.

RX100 II ma ekran nie obrotowy a uchylny, jak wprowadzą ekran obrotowy taki jak ma np NEX 5R to będzie już bajka + GPS

Fantom

a ja właśnie sprzedałem TX7, sprzedałem bo mi jakość nie odpowiadała ani zdjęcia ani filmy, ale da nie wymagających to powiem, że jest najlepszy stosunek/cena/jakość.

Mobor

też mi się to nie podoba na telefonie wygląda OK ale już na TV/monitorze skacze obraz jak diabli.

i też lubię pachnące i nowe i lubię otwierać ja pierwszy a nie od kogoś brudne itd.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrotowy ekran jest świetną sprawą. Potrafi ułatwić życie i to znacznie. Plotki głoszą, że w przeciągu dwóch miesięcy mają pojawić się trzy nowe NEXy. Następca 7ki, nowy NEX5T, oraz NEX FF (którego cena podobno ok 10tys pln). Jeszcze brak specyfikacji, ale zapowiada się ciekawie. Jak myślicie, czy niedługo aparaty przejmą rynek kamer, takich jak Handycamy? Coraz więcej ludzi zaczyna uprawiać wideo aparatami, jednak dla mnie to ciągle funkcja dodana do aparatów. Obraz oczywiście ładny, jednak na dłuższą drogę funkcjonalność, poręczność kamery, wygoda z jej korzystania jest dużo lepsza niż w przypadku aparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony sprzętowej, współczesne aparaty i kamery więcej łaczy niż dzieli....

Moim zdaniem jednak kamery powinny zostać kamerami. Przetwornik 2/3" o rozdzielczości 2K czy 4K zawsze będzie w video sprawdzał się lepiej niż 40 mpix "pełna klatka" o APS-C nie wspominając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podobne podejście, ale coraz częściej spotykam się ze zdaniem: "Po co kamera, skoro mogę mieć bardziej uniwersalny aparat" - jako priorytet traktowana funkcja nagrywania i jakość wideo, a nie zdjęć. Fakt, są różni ludzie i różne potrzeby. Znając życie niedługo posiadanie kamery będzie traktowane jak posiadanie lustrzanki jakieś trzy lata temu. Taki elitarna przynależność, świadcząca o większej wiedzy o wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech se mówią co chcą, ja nie zastąpię kamery aparatem, aparat jest dla mnie po prostu niewygodny i kiepska stabilizacja.

Żeby nie było to mam kamerę i aparat, bo nie lubię jak ktoś się wypowiada co nigdy nie miał kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...