Skocz do zawartości
Thin

XtreamerPro

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No i pojawił się długo oczekiwany XtreamerPro

xtreamerpro_10.jpg

XtreamerPRO_02.jpg

xtreamerpro_11.jpg

Obsługiwane strony internetowe

Video : YouTube, Picasa, Yahoo Video, CNN,

NBC Today, CBS Face the Nation and more

Audio : Live365 Radio, iPodcast, Radiobox,

ABC News, BBC Podcast, CNN News , Indiefeed,

Jamendo

Photo : Picasaweb

RSS feed : Yahoo! Weather, Yahoo! News, Yahoo!, Xchange, MSNBC News and more

Obsługa mediów:

Obsługiwane formaty video:

MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)

MPEG1/2 PS (M2P, MPG)

MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)

VOB

AVI, ASF, WMV

Matroska (MKV)

AVC HD

MOV (H.264), MP4, RMP4

FLV - Flash Video

Obsługiwane kodeki video:

XVID SD/HD

MPEG-1

MPEG-2

MP@HL

MPEG-4.2

ASP@L5, 720p, 1-point GMC

WMV9

MP@HL

H.264

BP@L3

MP@L4.0

HP@L4.0

HP@L4.1

VC-1

MP@HL

AP@L3

Obsługiwane formaty audio:

AAC, M4A

MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)

WAV

WMA

FLAC

OGG

Obsługiwane kodeki audio:

Dolby Digital

DTS ( możliwy downmix DTS do stereo)

WMA, WMA Pro

AAC

MP1, MP2, MP3

LPCM

FLAC

Vorbis

Audio pass through : DTS, Dolby Digital

Formaty zdjęć : JPEG, BMP, PNG, GIF, HD JPEG

Inne obsługiwane formaty: ISO, IFO, FLV, RM, RA, RAM

Formaty napisów : SRT, SMI, SUB, SSA, IDX

Streaming formats : RTSP, FLV

Chipset

Realtek 1283X

JM20336 kontroler pamięci masowej

Pamięć

256MB DDR SDRAM, 256MB Flash

Wyjścia audio/wideo

HDMI v1.3a (do 1080p)

Composite Video

Stereo Analog Audio

S/PDIF Optical Digital Audio

Interfejs

1x USB 2.0 slave

2x USB 2.0 host

Internal SATA2 : Rozmiar dysku 3.5",

Złącze: SATA / SATAII; Pojemności dysków wewnętrznych do 4TB łącznie

Dysk wewnętrzny formatowany jest z menu urządzenia (partycja użytkownika NTFS, partycje systemowe zabieraja ok. 500MB).

Dla dysków zewnętrznych (USB) obsługiwane są formaty: FAT16, FAT32, NTFS, UDF, EXT3 oraz NFS

Sieć

Ethernet 10/100

WIFI USB Antenna 802.11n (opcja-nie zawarta w dostawie)

Moc

12V DC, 3A & 5V, 4.5A

Wymiary

Szerokość 175mm x głębokość 120mm x wysokość 82mm

Masa

1 kg( gdy zainstalujemy opcjonalny dysk)

Poziom hałasu i chłodzenie

wentylator 40x40 mm

prędkość wentylatora regulowana przez użytkownika

Edytowane przez Thin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie ma obslugi dzwieku HD?

jaka cena tej zabawki?

jakos nie popadam w zachwyt, zwiekszyli pudelko

poczekamy zobaczymy testy

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 800zl w human

i niby dekodowanie dzwieku HD tez, poczekamy zobaczymy, jakos ta firma... jednak poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

800zł cena lekko przesadzona - jak to za nowość

powinna szybko spaść do ok 650-700zł

jeżeli wewnatrz jest RT1283+ to HD Audio jest od strony hardwaru zapewnione..pytanie tylko czy nie zj..ali czegoś w firmwarze

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według zapewnień producenta ma posiadać dekodowanie DTS-MA, dekodowanie TrueHD.

Czekamy na pierwsze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys to samo zapewniali, dla mnie ta firma wali przekrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to byłaby jakaś nowość, bo pierwszy Xtreamer też "miał posiadać" taką możliwość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenie 800 zł to można by kupic nowy stacjonarny bluray lg (mkv, divx hd czyta) + zewnętrzny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem przyjemność pobawić się tym sprzętem dzięki C4i Consultants for Industry w Warszawie. Test był krótki ale miałem okazję poznać lepiej ten sprzęcik.

ps. przepraszam za jakoś zdjęć ale do testu byłem zupełnie nie przygotowany a zdjęcia robiłem komórką, więc czasami będzie widać lekkie problemy z ostrością i kontrastem.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Zacznijmy od sprzętu, w pudełku znajdziemy wszystkie potrzebne kable do rozruchu sprzętu oczywiście jest już kabel HDMI w zestawie, zasilacz jest zewnętrzny jednak rozsądnych rozmiarów, pilot nie duży jednak dobrze leży w ręce i jest bardzo intuicyjny ( w przeciwieństwie do pilota Woxtera i-Cube 750). Samo urządzenie jest solidnie wykonane i nie jest przesadnie duże, cały korpus jest wykonany ze szczotkowanego aluminium, jedynie zdejmowana część frontowa i tylnia są wykonane z plastiku.

imag0212.jpg

imag0210g.jpg

Na poniższym zdjęciu widać przód urządzenia.

imag0216.jpg

Tak wygląda urządzenie po zdjęciu frontu, jak widać mamy otwory na dwa dyski, po środku płytkę z diodami i wejściami USB i eSATA,

imag0218.jpg

Z tyłu mamy takie gniazda jak: USB host i slave, LAN ( Ethernet), HDMI, optical i klasyczne RCA L/R Audio i Video. Jak widać, wiatrak w urządzeniu jest większy, szczegóły o głośności pracy dalej w poście. Z tyłu widać przełącznik pomiędzy dyskami A/B.

imag0214m.jpg

Nie zrobiłem żadnych zdjęć z interface'u ponieważ nie miałem odpowiedniego sprzętu do łapania obrazu. Jednak można się zapoznać z interfacem nawet na stronie produktu czyli Tu

Pierwsze dobre wrażenie to home screen menu w PROsiaku :). Jest bardzo przejrzysty tylko te tapety w tle jak by z jakiegoś horroru.

Jedną z fajniejszych rzeczy to jest to, że lada chwila pojawi się Movie Jukebox z prawdziwego zdarzenia, więcej infoTU. Na tej stronie macie między innymi zdjęcie z nowego Home screena, który już teraz jest w Pro no i całego Jukeboxa :lol:. Z tego co mi się obiło o uszy, ta nakładka ma być kompatybilna z naszym filmwebem, jednak nie jestem w stanie tego potwierdzić bo nie pamiętam gdzie o tym czytałem :P.

Edit: Już jest do ściągnięcia owa nakładka w wersji beta z poniższej strony: http://www.xtreamer.net/downloads/movie-ju...0-0-6-beta.aspx

Testowałem urządzenie przez około 2 godziny, jakość filmów jest ok jednak nie jestem w stanie się wypowiedzieć o płynności bo pracowałem trochę z kłopotliwym telewizorem, który słabo sobie radził z 24p. Na pewno odtwarza całe backupy z BD, bez menu. Dźwięku HD też nie mogłem sprawdzić ale z tego co wiem jak na razie radzi sobie z DD True HD a DTS HD MA zostanie dodany kiedy DTS labs wyda odpowiednią rekomendację ( kwestia aktualizacji fw).

Urządzenie moim zdaniem pracuje cicho, powiększenie średnicy wiatraka dużo pomogło, jednak z pod menu mamy kilku stopniową regulację prędkości tylnego chłodzenia.

Nie udało mi się sprawdzić jak urządzenie sobie radzi z dwoma dyskami, jednak trochę się zawiodłem, że nie jest w stanie pracować jednocześnie na dwóch dyskach lecz trzeba między nimi przełączać fizycznym przełącznikiem z tyłu obudowy :/.

I to by było na tyle, jeżeli macie jakieś proste pytania to postaram się odpowiedzieć, może jeszcze nie długo będę okazję poświecić więcej czasu temu urządzeniu, jeżeli tak się stanie to na pewno tutaj o tym napiszę.

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

osobiście uważam ze Hit Xtreamera zakończył się na Xtreamerze 1 ,, ta krzynka o nazwie PRO , nie cieszy się zbytnią popularnością, co można wyczytać na forach europejskich Xtreamera, Ja kupiłem sobie xtreamera 1 i miał służyć do filmów .mkv i do tego się nadaje idealnie. Ale pakować cegłę pod meble, i w tą cegłę kolejne dyski , i płacić za to 800 zł ... raczej nie niczym istotnym nie różni się od Xtreamera 1 którego notabene można kupić już w dobrych cenach na allegro. A w zapewnienia o dźwięku HD jakos nie wierzę , prędzej uwierzę w to że jakiś haker zhakuje Xtreamera i odblokuje dźwięk HD na 1-dynce, bo przecież to te same bebechy

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięku HD w starych Xtreamerach nie będzie z powodu procesora, dopiero od niedługiego czasu mają się pojawić nowe stare Xtreamery z obsługą dźwięku HD. Drugą rzeczą i wielką dla mnie zaletą PRO to właśnie możliwość upchania 2 dysków, dziś w Woxterze mam 1,5Tb i już zostało mi tylko 300gb wolnego :/.Co do ceny to dyskutować nie będę, bo niska nie jest .... ale patrząc na zbliżające się możliwości może i te 800zł będzie ok :) Z drugiej strony jak pojawi się już na stałe u nas to rynek zmniejszy ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz szybciej wypalic plytke i odtworzyc na blu-ray niz czekac i liczyc, ze cos sie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Pro(siaka) kilka miesięcy, jednak porównujac cene tego urzadzenia i jego mozliwosci - stwierdzam jednoznacznie ze to kiszka za 850 zł.

Prosty Hyundai R500 bije to 'cudo' na głowe. Ceną i mozliwościami.

Dla mnie żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...