Skocz do zawartości
ryba.

Splitter xxxxxxxxxxxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Dysponując kilkoma tunerami i odbiornikami TV postanowiłem zostać abonentem Cyfry+ ze względu na możliwość podzielenia we własnym zakresie sygnału z karty abonenckiej. Dla niezorientowanych dodam, że jest to rozwiązanie legalne w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Na początku mała dygresja-uważam,że płacenie kilku abonamentów jest nie do zaakceptowania i o ile ta praktyka z perspektywy platform cyfrowych mnie nie dziwi (łatwy zarobek) to ze strony konsumenta wydaje się być niesprawiedliwe, że nie mogę korzystać (nie osiągając przy tym profitów materialnych) z odbioru SAT na kilku odbiornikach, płacąc za jedną usługę od tego samego dostawcy. Możliwości techniczne platform odnośnie zabezpieczenia takiego rozwiązania przed nielegalnym podziałem już dawno są i uważam,że tylko przyzwyczajono nas do płacenia dodatkowego myta ze względów czysto komercyjnych. Wprowadzane płatne rozwiązania typu multiroom są ciągle niedoskonałe ale cieszy,że coś w tej kwestii się ruszyło. Na normalizację tego zjawiska u nas przyjdzie jednak chyba jeszcze poczekać.

Ze względu na małą ilość opinii postanowiłem podzielić się na forach informacją o działaniu zestawu splittera xxxxxxxxxxxxxxxx klient bezprzewodowe i 1przewodowa w jednorodzinnym, dwupiętrowym domu. Być może niektórzy pomyślą,że jest to reklama sprzedawcy a nie info użytkownika ale post ma być pomocny w podjęciu decyzji, a wybór oczywiście nie należy już do mnie.

Jestem dotychczas bardzo zadowolony z zakupu, mimo że zaryzykowałem kupno mało znanego sprzętu w stosunku do np.już dość popularnego yyyyyyyyyy i szczerze polecam producenta systemu xxxxxxxxxxxx jako godną uwagi alternatywę szczególnie dla innych popularnych splitterów bezprzewodowych.

Możliwości:

-stabilna praca i bezobsługowe użytkowanie (wystarczy raz skonfigurować w prosty sposób-nawet dla laika jak ja)

-możliwość równoczesnego dzielenia dwóch kart w różnych systemach kodowania (np.Cyfra i TNK)

-współdziałanie z wieloma modelami tunerów zarówno po przewodzie jak i bezprzewodowo (podobno jest też soft pod Arivy i tunery nie wykazują zawieszeń)

-możliwość dokręcenia mocniejszej anteny (ale standardowe mają i tak zasięg umożliwiający w moim przypadku komunikację przez 3 stropy)

-karty klient można przekładać na bieżąco pomiędzy tunerami i dość szybko wznawiają połączenie

-profesjonalne podejście producenta do klienta (sprawdzony,dobry kontakt i wsparcie)

Rzadko bywam na forum ale po więcej informacji odwołuje na stronę producenta gdzie wszystko przystępnie napisano zzzzzzzzzzzz Informacje teoretyczne zawarte na tej stronie w moim przypadku sprawdziły się dotychczas w praktyce-polecam! Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Cyfra+ nadal będzie tolerować możliwość legalnego podziału sygnału i że mają na uwadze jak wielu abonentów wybrało ich platformę m.in. ze względu na tą opcję.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest coś nowego na rynku....mimo wszystko dla mnie ten post brzmi jak reklama :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe faktycznie poleciałem trochę z tym zachwalaniem i całość wygląda jak jakieś "słodzenie", sam bym chyba miał obiekcje po przeczytaniu kto to pisał ale zwyczajnie jestem pozytywnie zaskoczony w ogóle możliwością zastosowania splittera, bo będąc sfrustrowanym płaceniem 2 abonamentów na 2 TV(kiedy potrzeby są nawet większe) długo poszukiwałem rozwiązania u siebie w domu i informacji na forach. Zazwyczaj było jakieś "ale" które zniechęcało do zakupu,bo w końcu wydatek nie mały. W tym wypadku ja odpukać dotychczas nie znalazłem słabych punktów poza ceną zestawu=rocznemu abonamentowi i chyba stąd tak mocno subiektywna ocena :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja używam xxxxxxxx i jestem zadowolony. Wcześniej zakupiłem yyyyyyyy, ale się nie sprawdził, był ogromne zakłócenia i wymieniłem na wspomniany wcześniej.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zauważyłem coś, dlatego zdecydowałem się zarejestrować na tym forum. Użytkownik ryba. to SPAMER!!! W dowodzie podaje linki do innych for w których też jest świeżo zarejestrowany i wystawił kilka postów reklamujących urządzenie. Oto linki: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Apel do admina: usunąć spamera. janek_pl dobrze wyczułeś spam. Pozdrawiam.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyedytowano, a panu spamerowi mówimy pa,pa i nie wracaj więcej.

Zamykam.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...